(Nie) mówienie po imieniu do bliskich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 20:43   #1
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742

(Nie) mówienie po imieniu do bliskich


Zauważyłyście może wśród rodziny, przyjaciół, znajomych -a może same tak robicie-taki zwyczaj NIE mówienia po imieniu do rodzeństwa, partnera? Z czego to wynika?
Przyznaję, nie pamiętam, kiedy do brata zwróciłam się inaczej niż jego ksywką...a do męża też zamiast po imieniu to tylko kochanie, słonko itp.... jakoś tak nie wiem...dziwnie mi by było zwrócić się do nich po imieniu, tak nieswojo I zauważyłam, że dużo znajomych tak ma...

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:49   #2
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Zauważyłyście może wśród rodziny, przyjaciół, znajomych -a może same tak robicie-taki zwyczaj NIE mówienia po imieniu do rodzeństwa, partnera? Z czego to wynika?
Przyznaję, nie pamiętam, kiedy do brata zwróciłam się inaczej niż jego ksywką...a do męża też zamiast po imieniu to tylko kochanie, słonko itp.... jakoś tak nie wiem...dziwnie mi by było zwrócić się do nich po imieniu, tak nieswojo I zauważyłam, że dużo znajomych tak ma...

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
Ja kiedyś wyczytałam, że zwracanie się do kogoś po imieniu, przykład: Monika, podaj mi proszę długopis - jest formą wyrażania dominacji ale gdzie takie przemONdre wiadomości wyczytałam to nie pamiętam
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:52   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Zauważyłyście może wśród rodziny, przyjaciół, znajomych -a może same tak robicie-taki zwyczaj NIE mówienia po imieniu do rodzeństwa, partnera? Z czego to wynika?
Przyznaję, nie pamiętam, kiedy do brata zwróciłam się inaczej niż jego ksywką...a do męża też zamiast po imieniu to tylko kochanie, słonko itp.... jakoś tak nie wiem...dziwnie mi by było zwrócić się do nich po imieniu, tak nieswojo I zauważyłam, że dużo znajomych tak ma...

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi

Ja tak robię, mnie w domu praktycznie nikt po imieniu nie nazywa...
Gorzej jak kiedys na zajęciach spotkałam moją mamę w szpitalu (jest lekarzem) i palnęła do mnie własnie "Miśka.......".
Moi koledzy z grupy mi to wypominają ciągle

To TŻta też zawsze Kotku albo coś
I on do mnie również


---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ostre wasabi Pokaż wiadomość
Ja kiedyś wyczytałam, że zwracanie się do kogoś po imieniu, przykład: Monika, podaj mi proszę długopis - jest formą wyrażania dominacji ale gdzie takie przemONdre wiadomości wyczytałam to nie pamiętam

Mozliwe, że coś w tym jest - w kazdym razie ja zawsze jak TŻ do mnie powie "Aniu" (na szczęście nie zdarza sie to czesto ) mam wrażenie, że zaraz dostanę opieprz za coś/jest na mnie zły
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:55   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Ja również do bliskich nie zwracam się po imieniu (pełnym).
Zawsze używamy zdrobnień bądź ksywek, mojego pełnego imienia nie słyszę praktycznie w ogóle, chyba że na uczelni.

Moim zdaniem to głęboko zakorzenione "wyróżnianie" które definiuje fakt iż to MY jesteśmy sobie bliscy, a inni ludzie dzięki temu odczytują że to rodzina/przyjaciel/partner, a nie zwykły znajomy.
Tak jakby to był jakiś odłam języka/komunikacji, zarezerwowanej tylko dla nas. Podkreślanie wyjątkowości.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:58   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Zauważyłyście może wśród rodziny, przyjaciół, znajomych -a może same tak robicie-taki zwyczaj NIE mówienia po imieniu do rodzeństwa, partnera? Z czego to wynika?
Przyznaję, nie pamiętam, kiedy do brata zwróciłam się inaczej niż jego ksywką...a do męża też zamiast po imieniu to tylko kochanie, słonko itp.... jakoś tak nie wiem...dziwnie mi by było zwrócić się do nich po imieniu, tak nieswojo I zauważyłam, że dużo znajomych tak ma...

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
U mnie wszyscy w rodzinie ze strony mojego taty mają ksywki i jak do nich mówię, to używam właśnie ksywki Do TŻ-a mówię „kochanie”, „Kocurku” itd., a on do mnie albo też „kochanie”, albo „Kotku”. A welu moich znajomych mówi do mnie „Kocie”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:07   #6
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Ja z kolei do rodzeństwa prawie zawsze mówię po imieniu, tak samo jak do przyjaciół. U mnie wynika to z tego, że nie lubię przezwisk, a słoneczka i misie są dla mnie takie oklepane.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:08   #7
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Mój mąż twierdzi, że gdy zwracam się do niego po imieniu, wie że zbliżają się kłopoty i rzeczywiście, robię to tylko wtedy gdy chodzi o coś poważnego, tak na co dzień posługujemy się tylko ksywkami.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 21:08   #8
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Ja mówię po imieniu do wszystkich, imiona bliższych zdrabniam a wobec TŻta używam pieszczotliwych określeń gdy jesteśmy sami. Mówiąc o kimś mogę użyć ksywki, ale zwracając się do tej osoby już nie, wg mnie zwracanie się po imieniu zdrobniale jest pewną oznaką bliskości, zresztą zrabnianie wychodzi samo naturalnie jak się z kimś lubi. Po niku to się odzywam do osób, których praktycznie nie znam i znam tylko ich ksywę.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:12   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Ja kiedyś panicznie bałam się mówienia po imieniu do mojego faceta i starałam się tak prowadzić rozmowę by tego nie robić
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:13   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;34253760]Mój mąż twierdzi, że gdy zwracam się do niego po imieniu, wie że zbliżają się kłopoty i rzeczywiście, robię to tylko wtedy gdy chodzi o coś poważnego, tak na co dzień posługujemy się tylko ksywkami.[/QUOTE]

czyli moja teoria się sprawdza!

ps. gratuluję zamążpójścia
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-05-21 o 21:16
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:15   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;34253760]Mój mąż twierdzi, że gdy zwracam się do niego po imieniu, wie że zbliżają się kłopoty i rzeczywiście, robię to tylko wtedy gdy chodzi o coś poważnego, tak na co dzień posługujemy się tylko ksywkami.[/QUOTE]

Coś w tym jest. Jak moja mama była na mnie zła, to zawsze zwracała się do mnie pełnym imieniem. W żadnej innej sytuacji tego nie robiła.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 21:20   #12
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Jak zaczynam mówić do mojego tż po imieniu to on wie że to będzie poważna rozmowa
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:21   #13
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

czyli moja teoria się sprawdza!

ps. gratuluję zamążpójścia
Dziękuję każdy mówi, że to w sumie nic nie zmienia w życiu, ale ja po ślubie czuję się tak.. błogo. Nawet nie wiem jak to uczucie nazwać, pierwszy raz tego doświadczam
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:31   #14
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Zauważyłyście może wśród rodziny, przyjaciół, znajomych -a może same tak robicie-taki zwyczaj NIE mówienia po imieniu do rodzeństwa, partnera? Z czego to wynika?
Przyznaję, nie pamiętam, kiedy do brata zwróciłam się inaczej niż jego ksywką...a do męża też zamiast po imieniu to tylko kochanie, słonko itp.... jakoś tak nie wiem...dziwnie mi by było zwrócić się do nich po imieniu, tak nieswojo I zauważyłam, że dużo znajomych tak ma...

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
Nie wyobrażam sobie do mamy, taty, babci czy dziadka mówić po imieniu, nie mówiąc już o używaniu określeń- stary, staruszek, jakoś przeraża mnie to i uważam, że to brak szacunku.
Do rodzeństwa zwracam się po imieniu, bądź ksywce.
Do znajomych normalnie, po imieniu.
Do męża rzadko kiedy mówię po imieniu, nie używam też słów typu- skarbie, kochanie, misiaczki- dla mnie to infantylne.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:57   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

o_o a ja mówię do wszystkich po imieniu poza rodzicami i babciami...
do mojego faceta często kotku kiti skarbie ale po imieniu to tak normalnie, do rodzeństwa i ich partnerów po imieniu, do chrzestnych też... jestem w szoku że tylko ja to praktykuję
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:02   #16
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Generalnie do wszystkich mówię po imieniu (tzn znajomych, rodzeństwa, kuzynów).
Z TŻ nie używamy swoich imion - mamy takie nasze ksywki (nie zboczone ani nie przesłodzone) i tylko ich używamy. Doszło nawet do tego, że w rozmowie z mamą musiałam się zastanowić jak mój TŻ ma na imię
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:03   #17
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
Ja z kolei do rodzeństwa prawie zawsze mówię po imieniu, tak samo jak do przyjaciół. U mnie wynika to z tego, że nie lubię przezwisk, a słoneczka i misie są dla mnie takie oklepane.
Właściwie mogę się podpisać. Do rodzeństwa mówię po imieniu, do większości znajomych też (kilku ma ksywki i czasem też ich używam). Wiele imion często zdrabniam, wiadomo, do koleżanki Aleksandry powiem Ola, Olka, Oluś, itd
Do mnie większość osób zwraca się po imieniu, ale panuje tu duża dowolność formy, bo akurat od mojego imienia można ich wiele utworzyć.
Gdy spotykałam się z facetem zwracałam się do niego przede wszystkim jego imieniem, ale też kochanie, kotku, itp.

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2012-05-21 o 22:06
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 23:43   #18
waitandbleed
Raczkowanie
 
Avatar waitandbleed
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 50
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Nie umiałabym mówić do swojego chłopaka po imieniu. W ogóle dziwnie się czuję jak On to robi Zdecydowanie wolę określenia typu: Misiu, Kotku, Kochanie, Skarbie... Do rodzeństwa zwracam się po imieniu, do przyjaciół w sumie też, chociaż zdarza mi się też powiedzieć do nich zdrobniale czy też po ksywce
waitandbleed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 06:51   #19
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Generalnie do wszystkich mówię po imieniu (tzn znajomych, rodzeństwa, kuzynów).
Z TŻ nie używamy swoich imion - mamy takie nasze ksywki (nie zboczone ani nie przesłodzone) i tylko ich używamy. Doszło nawet do tego, że w rozmowie z mamą musiałam się zastanowić jak mój TŻ ma na imię
Też mówię po imieniu do rodziny - takiej w podobnym/młodszym wieku , znajomych
Do TŻ też zazwyczaj, czasami Kochanie, albo coś w tym stylu. On z kolei do mnie rzadko mówi po imieniu (mam duuużo ksyw ) Coś w tym jest, że jak słyszę od niego swoje pełne imię, to wiem że coś się dzieje
Do mnie w domu i w rodzinie wszyscy po imieniu

Edytowane przez Ketamina
Czas edycji: 2012-05-22 o 06:52
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 06:54   #20
meggykotka
Rozeznanie
 
Avatar meggykotka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Ząbki i okolice
Wiadomości: 890
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Wszystko zależy od wychowania. Ja do wszystkich krewnych starszych ode mnie zwracam się z szacunkiem czyli: mamo, tato, babciu, ciociu, wujku, dziadku. I nie wyobrażam sobie mówić inaczej, chyba że ktoś sam się do mnie zwróci żebym mówiła po imieniu, bo nie czuję się np tak staro.
A do rodzeństwa czy znajomych najczęściej mówię po imieniu, często je zdrabniam lub lekko modyfikuję np do kuzynki 10 lat młodszej mówię zamiast Justyna -Justka.
__________________
Na wymiankę:

woda Avon Slip Into Daring 50l - kilka razy psiknięta

Yves Rocher woda Naturelle - nowa
meggykotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 06:59   #21
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

No to ładnie. Z tą dominacją Bo ja do chuopa zawsze po imieniu i to jeszcze je tak zgrubiam (intonacją za to nadrabiam mam nadzieję ), a on z kolei do mnie zawsze per tiu tiu tiu...czasem to go pytam czy jeszcze pamięta jak mam na imię. No to wyszło szydło z wora
Z kolei do brata tylko ksywą, do taty -tato, do cioć i wujków tylko per ciocia i wujek, podobnie było z babciami i dziadkami.
Natomiast zauważyłam, że teraz ta rodzinna gówniarzeria ma dozwolone do tych wszystkich cioć i wujków mówic po imieniu Poszaleli na stare lata i im się nagle styl wychowania odmienił Mnie to drażni jak 6 letni szkrab wali do swojego 60 letniego wujka po imieniu. Dziwne to jest jak dla mnie. Do mnie mówią per ciocia.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:18   #22
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez meggykotka Pokaż wiadomość
Ja do wszystkich krewnych starszych ode mnie zwracam się z szacunkiem czyli: mamo, tato, babciu, ciociu, wujku, dziadku.
A ja się mówi po ksywce czy po imieniu to się nie zwraca do tych osób z szacunkiem?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:19   #23
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A ja się mówi po ksywce czy po imieniu to się nie zwraca do tych osób z szacunkiem?
Wg mnie właśnie to o takiej bliskości świadczy jak można komuś po ksywce mówić, a nie tak oficjalnie- po imieniu

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Znaczy nie mówię tu o "tykaniu" się bo to też jakiś stopień poznania jest
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:23   #24
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

haha, a myślałam że tylko ja tak mam

Nie powiem że nigdy nie mówiłam po imieniu do swoich facetów, ale jednak dziwnie się wtedy czułam wolałam jakieś pieszczotliwe określenia. Do rodzeństwa mówię używając zdrobnień ich imion - w całości wydają mi się zbyt poważne. Ogólnie to zależy od imienia: Pawła nie nazwę Pawełkiem, ale Agnieszkę - Agą - już tak.
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:40   #25
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

W rodzinie to oczywiście mamo, tato, ciociu, wujku itp.

Natomiast do TŻta mówię po imieniu, a właściwie to używam zdrobnienia jego imienia. Bardzo lubię jego imię, on też lubi jak ktoś mówi do niego po imieniu, bo niewiele jest takich osób. Koledzy/koleżanki używają jego pseudonimu, rodzina też nie mówi po imieniu tylko używa swojego rodzinnego pseudonimu więc jestem jedną z nielicznych osób, która zwraca się do niego po imieniu.

Do mnie w domu tato mówi "młoda" albo "żaba"
Mam mówi jakoś tak bez imienia i bez żadnych zwrotów. Znajomi tak samo Ludzie rzadko używają mojego imienia, pseudonimu też nie mam... kurcze w sumie rzadko słyszę swoje imię...

TŻ zwraca się do mnie skarbie itp. itd. i też rzadko używa mojego imienia. A w sumie jak to robi to bardzo to lubię, bo w jego ustach brzmi jakoś tak... fajnie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:17   #26
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

ja do mamy, taty, babci, dziadka zwracam się z formą grzecznościową chociaż jak nieraz mówię do mamy a ona mnie nie słucha to zdarzy mi się powiedzieć jej po imieniu ale to tylko jak same jesteśmy przy rodzinie nigdy, jeśli chodzi o wujków i ciocie to zależy - do rodzeństwa mojej mamy zwracam się ciociu, wujku a do rodzeństwa mojego taty to zależy z racji tego że mój tata pochodzi z wielodzietnej rodziny a konkretnie samego rodzeństwa było 10 i część z nich jest o 5-6-7-8 lat starsza ode mnie to zwracam się do nich po imieniu zwłaszcza że mój tż też jest w ich wieku więc nie żeby się też nie krępował mówiąc do moich cioć w jego wieku - ciociu ;p zresztą oni mówili że tak czują się młodziej... a do swojego rodzeństwa mówię po imieniu... do mojego tż powiem czasem "dziubek" ale tak też mówię po imieniu... za to nienawidzę jak ktoś do mnie mówi ''kochanie, skarbie, słoneczko... itp. '' -- po prostu bym zabiła kogoś za takie słowa... źle mi się kojarzą...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:21   #27
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

ja z siostrami juz dawno temu, nawet nie wiem kiedy wymyśliłysmy sobie starodowne imiona i mowimy do siebie ich zdrobnieniami do rodziców zwracam się normalnie "mamo , mamusiu" i "tato, tatusiu" z Tż nie mowimy do siebie po imieniu, chybą, że... jedno do drugiego ma prośbę i wtedy zdrobnieniami
moiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:35   #28
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Część moich wujków i cioć chce żeby się do nich zwracać po imieniu.. ale jakoś mi to przez gardło nie przechodzi
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:40   #29
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Do rodziny zwracam się normalnie- mamo, tato, baciu itd.
Do TŻ-a zwracam się zawsze jego ksywką. Do znajomych też zazwyczaj ksywkami.
Sama niemal nie słyszę swojego imienia, bo ludzie lubią mnie dziwnie nazywać (nie dorobiłam się nigdy ksywki). Nawet w rodzinie zazwyczaj zwracają się do mnie jakąś żabką albo ropuchą
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:13   #30
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: (Nie) mówienie po imieniu do bliskich

Ja nie mam problemu z mówieniem po imieniu do tż. Mój tato odkąd pamiętam mówi do mamy ksywką taki postępowy człowiek
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.