Essence cz. VII - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 13:15   #3061
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
wiece co... mam nadzieję ze jednak dorwe lakiery z limitek, mama postanowiłastanąć na wysokości zadania i mi wysłać kosmetyki więc zrobi poczte niemiecką w konia i zapakuje mi je w grube skarpety żeby buteleczek nie było słychać jak stukają tym o to sposobem może do końca tygodnia będe miała coś z B&W
leżę i sikam, dajcie pampersa! swoją drogą to pomysłową masz Mamcię No i do czego to doszło, że trzeba lakiery pakować w skarpetki, a pudry pewnie w majciochy owijać, żeby móc się cieszyć zdobyczami

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Szkoda, że ma wejść B&W . Naprawdę nic mi się z niej nie podoba.
Fairytale, wracaaaaaaaaaaaj ...
zgadzam się, z B&W nic mnie nie urzekło, za to z fairy przygarnęłabym lakier no może dwa i rozświetlacz, jeśli tylko spełniłby, po wstępnych testach, kilka z moich warunków (ale znając życie to testera pewnie nie będzie i chcąc nie chcąc będę zmuszona kupić, w końcu nie darowałabym sobie gdyby okazał się hitem)
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:17   #3062
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Dużo zależy od popularności marki. Gdy do polski wchodziło np. HBO, to tak też było najczęściej wymawiane. Później ludzie się przyzwyczaili, osłuchali i raczej mówią już /ejdż bi o/. I /ejdż end em/ Większym problemem są nazwy francuskojęzyczne .

Chaigata, czy offtopy? Bywały już większe, bez przesady.
Essence też bywa różnie wymawiane (niestety ) - słyszałam już /esens/ ale i /esenc/ a nawet wariacja na temat: /esence/
Wiem, wiem... nie pisałam konkretnie o tym docelowo tylko o wszystkich.
Ja uważam, że rozmowy inne niż o kosmetykach tej marki albo ich dostępności mijają się z celem wątku. Dlatego też powstał do tego specjalny wątek


Jako że dzisiaj testowałam liner z paletki metalicznej... zdziwiło mnie, że jednak jest taki napigmentowany w porównaniu do smokey... ale niestety, trzeba albo dużo nabierać, albo poprawiać, bo prześwituje.
Plusem jest tu jego kremowość, ale mógłby mieć tą cechę linera z DW, że nabierasz i robisz całą kreskę za jednym razem.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:19   #3063
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ale pracownicy mówią.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------


A czemu ludzie mieliby mówić na H&M ejdż end em? Przecież to nie jest angielska firma, więc też i wymowa oryginalna wcale taka nie jest.
omg

to jak się poprwanie wymawia essence?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:20   #3064
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Ja z B&W koniecznie muszę mieć czarny lakier i dwustronną kredkę do oczu.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:38   #3065
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: Essence cz. VII

ja h&m od zawsze wymawiam "ha-emka" mimo, ze niepoprawnie to tak lubie najbardziej ewentualnie jeszcze "ha-end-em"(zapis fonetyczny oczywiscie )

przylaczam sie do uzalan nad brakiem limitki. pewnie przyjdzie do nas wtedy, gdy nie bede miec funduszy
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:45   #3066
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ale pracownicy mówią.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------


A czemu ludzie mieliby mówić na H&M ejdż end em? Przecież to nie jest angielska firma, więc też i wymowa oryginalna wcale taka nie jest.
Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, klient nie zagłębia się pochodzenie marki (zresztą, jak by tu wytłumaczyć polskie przecież firmy o angielskich nazwach? Skoro Reserved nie jest angielskie, to już nie trzeba tego czytać po angielsku? ). Skoro hbo, to i h&m. Ważne, żeby móc się dogadać

W przypadku Douglasa wyjaśnienie jest istotne - w końcu stał się ostatnio dość prężnie działającym dostawcą Essence .
Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Wiem, wiem... nie pisałam konkretnie o tym docelowo tylko o wszystkich.
Ja uważam, że rozmowy inne niż o kosmetykach tej marki albo ich dostępności mijają się z celem wątku. Dlatego też powstał do tego specjalny wątek

Jako że dzisiaj testowałam liner z paletki metalicznej... zdziwiło mnie, że jednak jest taki napigmentowany w porównaniu do smokey... ale niestety, trzeba albo dużo nabierać, albo poprawiać, bo prześwituje.
Plusem jest tu jego kremowość, ale mógłby mieć tą cechę linera z DW, że nabierasz i robisz całą kreskę za jednym razem.
U mnie tylko jeden z dwóch linerów był kremowy. Zresztą, wiecie, w kwestii linerów DW spodziewam się coraz większej ilości narzekań w wątku. W końcu na opakowaniu data ważności to tylko 6mcy, a że limitka do tego trafiła do nas z opóźnieniem, to.... Suszone słoiki będą, zobaczycie .
Mam nadzieję, że linerek z paletek Metallics dłużej pożyje (na razie jest bez zarzutu), data ważności jest chyba 36mcy, ale to dla całości - cienie są bardziej długowieczne..
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:49   #3067
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, klient nie zagłębia się pochodzenie marki (zresztą, jak by tu wytłumaczyć polskie przecież firmy o angielskich nazwach? Skoro Reserved nie jest angielskie, to już nie trzeba tego czytać po angielsku? ). Skoro hbo, to i h&m. Ważne, żeby móc się dogadać
Ale skoro firma przyjęła wymawianie nazwy w Polsce po polsku, to według mnie tak jest bardziej poprawnie niż wymawianie tego na siłę po angielsku. Reserved to angielskie słowo, tak samo jak House. H&M to żadne słowo i nie widzę powodów wymawiania tego po angielsku - chyba że jest się w anglojęzycznym kraju.

Ja dalej nie mogę się przekonać do eyelinerów Metallics, według mnie nadają się tylko do kosza. A jak mój ukochany DW wyschnie na kamień to będę go ratować sposobami z youtube.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2011-01-16 o 13:50
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 13:53   #3068
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

em, a przyjęła? Skądś się te ejdże wzięły chyba . Nie znam żadnych pracowników, ale też nie spotkałam się z mówieniem HiM powszechnie. Poszukam i sprawdzę .

Co do Metallicsów - różnią się na pewno od DW, bo są bardziej miękkie i można je łatwiej zetrzeć (nie są pancerne), ale za to wyglądają naturalniej. Opchnij dalej, jak Ci nie odpowiadają?

Pogrzebałam i znalazłam ciekawy artykulik, całość TU . Z mojej strony koniec językowo-wygibasowych pół offtopów

Ho o jem
Sporą grupę trudnych do wymówienia nazw stanowią nazwy producentów odzieży. Zagadką dla wielu jest prawidłowa wymowa nazwy H&M, najczęściej wymawianej hybrydowo – polsko-angielsko „ha end em”. Ciekawostką jest, że ta zagadka nie ma jednego rozwiązania – firma Hennes & Mauritz (w skrócie H&M) pochodzi ze Szwecji, gdzie H&M wymawia się w uproszczeniu „ho o jem”.

Trudno wymagać od Polaków, żeby nazywali sklepy w ten sposób, należy więc przyjąć, że poprawne są konsekwentne – w odróżnieniu od hybrydowych – wymowy polskie i angielskie: „ha i em” i „ejcz end em”. Podobnie rzecz się ma z niemiecko-holendersko-szwajcarską firmą C&A
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2011-01-16 o 14:01
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:58   #3069
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
em, a przyjęła? Skądś się te ejdże wzięły chyba . Nie znam żadnych pracowników, ale też nie spotkałam się z mówieniem HiM powszechnie. Poszukam i sprawdzę .

Co do Metallicsów - różnią się na pewno od DW, bo są bardziej miękkie i można je łatwiej zetrzeć (nie są pancerne), ale za to wyglądają naturalniej. Opchnij dalej, jak Ci nie odpowiadają?
Zadzwoń do pierwszego lepszego H&M, ja dzwonię bardzo często i stąd też dowiedziałam się, że wszyscy pracownicy wymawiają to ha i em, widocznie takie mają ustalenia odgórne. Możesz też będąc w sklepie wsłuchać się w komunikaty idące czasem z głośników "ha i em zaprasza do zakupu karty podarunkowej..."

Nie mogę opchnąć ich dalej, w ogóle w życiu bym ich nie kupiła, bo mają identyczną konsystencję co eyeliner z paletki smokey, który też nie nadaje się do niczego. Za to cienie uwielbiam.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2011-01-16 o 14:00
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 14:01   #3070
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
em, a przyjęła? Skądś się te ejdże wzięły chyba . Nie znam żadnych pracowników, ale też nie spotkałam się z mówieniem HiM powszechnie. Poszukam i sprawdzę .

Co do Metallicsów - różnią się na pewno od DW, bo są bardziej miękkie i można je łatwiej zetrzeć (nie są pancerne), ale za to wyglądają naturalniej. Opchnij dalej, jak Ci nie odpowiadają?
Ale DW też nie jest pancerny są takie ok, przeciętne- za mało czarne, ale fajnie się nimi maluje
Ja najbardziej czarny to mam liner z Sephory i on jest dopiero pancerny...

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Zadzwoń do pierwszego lepszego H&M, ja dzwonię bardzo często i stąd też dowiedziałam się, że wszyscy pracownicy wymawiają to ha i em, widocznie takie mają ustalenia odgórne. Możesz też będąc w sklepie wsłuchać się w komunikaty idące czasem z głośników "ha i em zaprasza do zakupu karty podarunkowej..."

Nie mogę opchnąć ich dalej, w ogóle w życiu bym ich nie kupiła, bo mają identyczną konsystencję co eyeliner z paletki smokey, który też nie nadaje się do niczego. Za to cienie uwielbiam.
a liner ze smokey jest badziewny....
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 14:01   #3071
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Nie zgadzam się, według mnie DW jak najbardziej jest pancerny. Mocny kolor, świetnie trzyma się na powiece.. Czasem aż za bardzo, bo mam duże problemy z jego zmyciem.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 14:05   #3072
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, według mnie DW jak najbardziej jest pancerny. Mocny kolor, świetnie trzyma się na powiece.. Czasem aż za bardzo, bo mam duże problemy z jego zmyciem.
Ja nie mam żadnych a i tak kładę go na bazę. Dla mnie zbyt mało czarny.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 14:32   #3073
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez lorek1 Pokaż wiadomość
Kremy mają wejść do mojej niesieciowej drogerii, natomiast nie wiem czy do innych niesieciowych też A co do kremów to ja już sama nie wiem jakie bo do rąk to u mnie były i są cały czas już od dawna, więc nie wiem jakie teraz wejdą. Jak już będą to zobaczę co i jak i Wam napiszę
yhym....
ja miałam krem z tej zimowej limitki, ponoć był wiśniowy. Do tej pory gdzieś leży i kiśnie, bo nie mogłam go znieść.


Cytat:
Napisane przez limonka_89 Pokaż wiadomość
jest już B&W ? czyżby wreszcie coś ruszyło z limitkami?
ponoć
ale mam nadzieję, ze jednak będzie.
Jeśli któraś z was ma problem z dostępem do Duglasa to chętnie pomogę w zakupie. Tylko proszę o decyzję w miarę szybko, bo wiadomo jak jest z limitkami, a ja ostatnio zmieniłam tryb pracy, tak, ze w tygodniu wstaję o 12 po nocce w pracy a o 14.30 już wychodzę z powrotem do pracy

ale chętnie pomogę
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 15:40   #3074
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, według mnie DW jak najbardziej jest pancerny. Mocny kolor, świetnie trzyma się na powiece.. Czasem aż za bardzo, bo mam duże problemy z jego zmyciem.
DW jest pancerny, ten z Metallics już nie tak bardzo... Na DW mam taki sposób, że pędzelkiem z Metallics grzebię w nim dość długo aż się skubany zrobi bardziej mazisty. Ale jak tak dalej pójdzie i w końcu jego stan nie pozwoli mi na używanie go, wezmę czarny z ELFa. Ten to dopiero się trzyma...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:11   #3075
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

mam ochotę na ten ciemnoszary z lekkim brokatem lakier DW
jak z jego trwałością? w miare szybko schnie czy tak jak te lakiery ze stałej oferty?
jest jeszcze u mnie i mam na niego ochotę
mam tez ochotę na granatową kredke DW, ona jest brokatowa co nie?
o i jeszcze kupiłabym jakis lakier metallics

ale ew. mogę kupic 1 rzecz i nie wiem
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:12   #3076
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Ja w nim nie widzę żadnego brokatu. Jest całkowicie kremowy.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:17   #3077
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja w nim nie widzę żadnego brokatu. Jest całkowicie kremowy.
no nie wiem jak to ująć, ale on nie jest matowy tylko taki mieniący warto kupic?
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:33   #3078
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
DW jest pancerny, ten z Metallics już nie tak bardzo... Na DW mam taki sposób, że pędzelkiem z Metallics grzebię w nim dość długo aż się skubany zrobi bardziej mazisty. Ale jak tak dalej pójdzie i w końcu jego stan nie pozwoli mi na używanie go, wezmę czarny z ELFa. Ten to dopiero się trzyma...
Ja ukochałam pędzelek dwustronny z H&M... do DW wspaniały!! Kreski są cieniutkie, albo grube w zależności jak chcemy, a do tego rączka jest długa.
[koszt niecałe 5 zł, muszę nabyć na zapas]
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:04   #3079
mejaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar mejaczek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielka planeta trzaśnietych ludzi
Wiadomości: 2 107
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
dzięki no cóż... każda kobieta powinna wiedzieć jaka jest wspaniała

a co do Fairytale to mnie ciekawił tylko czerwony lakier... jakoś reszta za bardzo perłowa mi się wydaje, ale znając zycie jakby na żywca zobaczyła kosmetyki to większą czesc limitki bym kupiła
Mnie ciekawi dużo rzeczy z wróżki, a ten lakier raz mi się podoba, a raz nie. Zależy od zdjęcia

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
ja nie mówię ha i em
Ja też nie

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
ja h&m od zawsze wymawiam "ha-emka" mimo, ze niepoprawnie to tak lubie najbardziej ewentualnie jeszcze "ha-end-em"(zapis fonetyczny oczywiscie )

przylaczam sie do uzalan nad brakiem limitki. pewnie przyjdzie do nas wtedy, gdy nie bede miec funduszy
Dokładnie, jak nie mam kasy to oni mi limitkę

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
em, a przyjęła? Skądś się te ejdże wzięły chyba . Nie znam żadnych pracowników, ale też nie spotkałam się z mówieniem HiM powszechnie. Poszukam i sprawdzę .

Co do Metallicsów - różnią się na pewno od DW, bo są bardziej miękkie i można je łatwiej zetrzeć (nie są pancerne), ale za to wyglądają naturalniej. Opchnij dalej, jak Ci nie odpowiadają?

Pogrzebałam i znalazłam ciekawy artykulik, całość TU . Z mojej strony koniec językowo-wygibasowych pół offtopów

Ho o jem
Sporą grupę trudnych do wymówienia nazw stanowią nazwy producentów odzieży. Zagadką dla wielu jest prawidłowa wymowa nazwy H&M, najczęściej wymawianej hybrydowo – polsko-angielsko „ha end em”. Ciekawostką jest, że ta zagadka nie ma jednego rozwiązania – firma Hennes & Mauritz (w skrócie H&M) pochodzi ze Szwecji, gdzie H&M wymawia się w uproszczeniu „ho o jem”.

Trudno wymagać od Polaków, żeby nazywali sklepy w ten sposób, należy więc przyjąć, że poprawne są konsekwentne – w odróżnieniu od hybrydowych – wymowy polskie i angielskie: „ha i em” i „ejcz end em”. Podobnie rzecz się ma z niemiecko-holendersko-szwajcarską firmą C&A
To według napisu nie powinno być Ha i Em tylko him, jak zespół
Z cały tych dywagacji. Ja tam czytam po angielsku i tyle. Jak ktoś mówi ha i em to kumam o co chodzi, ale jakoś sama tak nie mówię. Jestem patriotką, ale nie muszę wszystkiego spolszczać.


---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, według mnie DW jak najbardziej jest pancerny. Mocny kolor, świetnie trzyma się na powiece.. Czasem aż za bardzo, bo mam duże problemy z jego zmyciem.
Oj jest pancerny. U mnie jest i czarny czasami jest za intensywny
__________________
Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które w jedną sekundę potrafią pochłonąć całą moją duszę i ciało


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post23505256
Nowe dorzuty


Blogujemy
http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/
mejaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:26   #3080
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
mam ochotę na ten ciemnoszary z lekkim brokatem lakier DW
jak z jego trwałością? w miare szybko schnie czy tak jak te lakiery ze stałej oferty?
jest jeszcze u mnie i mam na niego ochotę
mam tez ochotę na granatową kredke DW, ona jest brokatowa co nie?
o i jeszcze kupiłabym jakis lakier metallics

ale ew. mogę kupic 1 rzecz i nie wiem
Ja też ostatnio myślalam o granatowej kredce DW Ale nie wiem czy warto.



Mam nadzieje, ze faktycznie B&W wejdzie do Douglasów.. ileż można czekac na limitke

A Essence to jak się niby czyta ? bo nie napisala w koncu zadna z Was (chyba ze przeoczylam)
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:47   #3081
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Essence cz. VII

mnie wgl jakoś nie ciągnie do B&W
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:50   #3082
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez kleopatre Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio myślalam o granatowej kredce DW Ale nie wiem czy warto.



Mam nadzieje, ze faktycznie B&W wejdzie do Douglasów.. ileż można czekac na limitke

A Essence to jak się niby czyta ? bo nie napisala w koncu zadna z Was (chyba ze przeoczylam)
czyta się "esens" bo to jest angielskie słówko

dla mnie ta granatowa kredka ma za dużo brokatu, ale pewnie gdyby była w innym kolorze to bym ją wzieła na całe szczęście nie lubie niebieskiego u siebie na oczach...
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:02   #3083
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

ja bym ją wzięła gdyby była matowa ew. lekko perłowa
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:14   #3084
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
mnie wgl jakoś nie ciągnie do B&W
Mnie też nie specjalnie ale z braku laku (z długotrwałego braku limitek raczej ) to sie byle czego chwyce

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
czyta się "esens" bo to jest angielskie słówko

dla mnie ta granatowa kredka ma za dużo brokatu, ale pewnie gdyby była w innym kolorze to bym ją wzieła na całe szczęście nie lubie niebieskiego u siebie na oczach...
Za dużo brokatu? To mi sie nie podoba:/

Ja też myslalam, że czyta sie "esens" i tak zawsze mówilam w sklepie czy coś, ale KaszaManna napisala:

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Dużo zależy od popularności marki. Gdy do polski wchodziło np. HBO, to tak też było najczęściej wymawiane. Później ludzie się przyzwyczaili, osłuchali i raczej mówią już /ejdż bi o/. I /ejdż end em/ Większym problemem są nazwy francuskojęzyczne .

Chaigata, czy offtopy? Bywały już większe, bez przesady.
Essence też bywa różnie wymawiane (niestety ) - słyszałam już /esens/ ale i /esenc/ a nawet wariacja na temat: /esence/
z tego zrozumialam, że "esens" jest błędne chyba, że mam jakieś zaćmienie i nie rozumiem co piszecie
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:20   #3085
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez kleopatre Pokaż wiadomość
Mnie też nie specjalnie ale z braku laku (z długotrwałego braku limitek raczej ) to sie byle czego chwyce



Za dużo brokatu? To mi sie nie podoba:/

Ja też myslalam, że czyta sie "esens" i tak zawsze mówilam w sklepie czy coś, ale KaszaManna napisala:



z tego zrozumialam, że "esens" jest błędne chyba, że mam jakieś zaćmienie i nie rozumiem co piszecie
wymowa "esens" jest poprawna, zawsze można w słowniku sprawdzić

a co do kredki to właśnie pamietam że była za bardzo brokatowa, ale ja z reguły lubie tylko kremowe kredki więc może tylko mi się wydawało
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:20   #3086
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

kleopatre, niee-e-e, chodziło mi o to, że poza zwyczajowym wymawianiem można spotkać też inne Źle się wyraziłam.

Chyba mamy zaćmienia umysłu, spowodowane odcięciem od źródła nowych limitek
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2011-01-16 o 19:22
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:23   #3087
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
mnie wgl jakoś nie ciągnie do B&W
mnie tylko do białej części dwustronnej kredki gdzieś na filmiku widziałam jak ona ślicznie się mieni
No i ew. czarny lakier.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:23   #3088
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

ja też skumałam, ze esens jest błędne, dlatego pytałam
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:35   #3089
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. VII

Dziś byłam w Naturze na Bemowie-pustki,babka nic nie wie o nowej limitce,ani kiedy,ani jaka-dramat

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2011-01-16 o 19:54
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 19:38   #3090
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
wymowa "esens" jest poprawna, zawsze można w słowniku sprawdzić

a co do kredki to właśnie pamietam że była za bardzo brokatowa, ale ja z reguły lubie tylko kremowe kredki więc może tylko mi się wydawało
Aha
Ja do brokatu nic nie mam, ale malowalam się brokatową kredką Bell i w sumie nie podeszła mi ze względu na ten brokat, więc ta z Essence pewnie jednak by mi tez nie spasowala.

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
kleopatre, niee-e-e, chodziło mi o to, że poza zwyczajowym wymawianiem można spotkać też inne Źle się wyraziłam.

Chyba mamy zaćmienia umysłu, spowodowane odcięciem od źródła nowych limitek
Aha, a ja myślalam, że się ośmieszałam w Naturze ale mój angielski jest tragiczny, wiec wszystko pod tym wzgledem jest mozliwe.

Taaaaak, to poprostu objawy odstawienia Naprawde juz dlugo czekamyyyy....

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
ja też skumałam, ze esens jest błędne, dlatego pytałam
hehe nie jestem sama


Malowalam się tuszem "stays on and on and on!" tym nowym niebieskim, łątwo zmywalnym i jest moim zdaniem taki sobie (ale malowalam sie nim z dwa razy tylko) Jakieś średnie mialam po nim rzęsy, a zmywanie na moje oko takie jak ze zwyklym tuszem nie-wodoodpornym. Wolę MA
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.