Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 17:33   #3421
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
daj znać co Ci wyjdzie
Pewnie najprędzej za miesiąc będę kombinować, zdecydowałam się na początek na Miedź SIPA lub Chnę Eld (wyczytałam, że składy obu tych odcieni są naturalne) zależnie co znajdę i co tańsze
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:39   #3422
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
buuu to niedobrze heh chociaż jak mówisz, że czerwień może wyjść to dobre i to też mi się bardzo podoba

pozostają mi dalsze próby może kupię tą Yemeni tylko muszę znaleść gdzie ale chyba już ją gdzieś widziałam , dzięki

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Sikorka1408

ja kiedyś farbowałam khadi ciemnym brązem i wyszedł mi na jasno brazowych włosach taki jak w załączniku.
Gdy farbowałam orzechowym brązem to mi wyszedł też ciemny ale wtedy miałam rudy połysk, przy tym raczej chłodny odcień
dziekuje czyli zdecyduje sie na ciemny braz ,bo myslalam tez o orzechowym. jak widze galerie wlosow farbowanych henna to az nie moge sie doczekac
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:04   #3423
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
dziekuje czyli zdecyduje sie na ciemny braz ,bo myslalam tez o orzechowym. jak widze galerie wlosow farbowanych henna to az nie moge sie doczekac



załacznika wcześniej chyba widać nie było :P

ładny kolorek i zdrowe włosy - to jest to


a Yemeni można kupić na henna-boy co uk mmmrrr
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ko.jpg (16,5 KB, 33 załadowań)
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:17   #3424
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
ja mialam rozjasnione wlosy rozjasniaczem,na to ciemny braz.kolor sie wyplukal,ale mam zolte refleksy i troche rude, nie podoba mi sie to. czy gdy bym nalozyla khadi orzechowy albo ciemny braz to jest szansa ze otrzymam CHLODNY ciemny odcien? przeszukalam watek ale glownie piszecie o rudosciach. jesli o tym juz bylo to prosze o podanie linka. bylabym bardzo wdzieczna za odp
Mam dokładnie to samo
W zeszłe lato zachciało mi się mieć rude włosy, więc walnęłam sobie rozjaśniacz. Henna wypłukuje mi się bardzo szybko i zostają rudo, żółte refleksy.

Muszę Wam powiedzieć, że Khadi ciemny brąz wypłukała mi się na czubku głowy, nad czołem... resztę włosów mam w ciemnym brązie. Już nie wiem co robić... myślałam, że droga Khadi będzie starczyła na dłużej a to znów zawód...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:26   #3425
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja chyba wreszcie jutro naloze henne. Jak nie zapomne dzis wieczorem zrobic mieszanki
Juz mi sie nie chce dluzej czekac i kombinowac.
Moze nie bedzie zle z odrostami
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:39   #3426
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
niestety na to nie odpowiem bo nie wiem, wirly probowala eld i nie byla zadowolona, chodzilo o konsystencje i chyba kolor ale czy to 100% henna nie wiem, pamietaj ze naturalna henna moze dac kolor od marchewki do kasztanu w zaleznosci jaki masz swoj kolor, u mnie dalo wino, zadne rude, miedziana czerwien mam tylko na kilku siwych wlosach

to prawda szczescie w nieszczesciu. ktoa kobieta w koncu nie lubi .. delikatnych niespodzianek? dopoki nie wyjdzie zielen zgnita - kochajmy henne.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Pewnie najprędzej za miesiąc będę kombinować, zdecydowałam się na początek na Miedź SIPA lub Chnę Eld (wyczytałam, że składy obu tych odcieni są naturalne) zależnie co znajdę i co tańsze
Powiedz pamietaj jak bedzie po ich uzyciu... ja wole nie brac czegos innego niz khadi, bo sie sprawdzila u mnie aczkolwiek mile widzialabym cos tanszego :|
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:40   #3427
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość



a Yemeni można kupić na henna-boy co uk mmmrrr
tam wlasnie kupilam Jamila i Sojat ale dziewczyny chyba raczej chca wiedziec gdzie w Polsce mozna kupic
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 19:13   #3428
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Powiedz pamietaj jak bedzie po ich uzyciu... ja wole nie brac czegos innego niz khadi, bo sie sprawdzila u mnie aczkolwiek mile widzialabym cos tanszego :|
Miedzianą SIPE (jak to się w ogóle odmienia?) już kiedyś używałam i nie było zieloności tylko marchewa ale zrezygnowałam z babraniny na rzecz farb. Błędy młodości O ile pamiętam szybko schodziła ale wypróbuję patent z myciem wodą itd.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:15   #3429
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo
W zeszłe lato zachciało mi się mieć rude włosy, więc walnęłam sobie rozjaśniacz. Henna wypłukuje mi się bardzo szybko i zostają rudo, żółte refleksy.

Muszę Wam powiedzieć, że Khadi ciemny brąz wypłukała mi się na czubku głowy, nad czołem... resztę włosów mam w ciemnym brązie. Już nie wiem co robić... myślałam, że droga Khadi będzie starczyła na dłużej a to znów zawód...
prosze mnie nie przestraszac ja co prawda mam rozjasniacz + ciemny braz czyli jasno rudy braz. mam nadzieje ze mi zlapie khadi. zawsze mozna drugi raz polozyc jak sie wyplucze ja chce moj zimny braz i bede tak dlugo kombinowac az bede miala
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:19   #3430
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
tam wlasnie kupilam Jamila i Sojat ale dziewczyny chyba raczej chca wiedziec gdzie w Polsce mozna kupic


No
Ja bym chciałą w Polsce


Dobra...ide zmyć pasemko, ciekawe czy cokolwiek chwyciło ...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:21   #3431
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a do mnie przyszła dziś henna MDH
http://helfy.pl/henna-w-pudrze [widzę, że wykupiłam ostatnie 2 opakowania :P] i na szczęście jest w przezroczystych torebkach - już na oko widzę, że będzie fajnie, choć nie jest żywozielona [czyli nie jest bardzo świeża] ale zielonobrązowa, to jest drobniutko zmielona i nie widzę żadnego siana w niej.
z recenzji jakie udało mi się znaleźć w necie to dziewczyny zwykle są bardzo zadowolone z niej, zwłaszcza jeśli jest świeża [ale co zrobić, nie wiem kiedy tam w Indiach mają zbiory henny, ale może w sezonie będzie śweższa ].

i co do chny eldu bo ktoś tu pytał - ja byłam bardzo zadowolona, ta którą ja używałam kilka razy była drobno zmielona bez śmieci i nakładała się bardzo wygodnie [po odstaniu kilku godzin była jak delikatny balsam, zero farfocli] a i kolor - po zmieszanu z zaprawą cytrynową - był bardzo mnie zadowalający. widzę po odrostach, że to co było robione eldem jest bardziej czerwonawe niż bardziej rudo pomarańczowe to co już było robione niezbyt drobną chną irańską.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 19:31   #3432
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

I guzik...jest jak było, tylko sie blyszczy mocniej....znaczy wrzątek nie działa
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:38   #3433
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ajjj... zastanawiacie sie czasami co bedzie jak braknie lawsoni? Skoro jest taka droga, to na pewno nie wystepuje w nadmiarze :|
Mam ochote sobie wziac cassie, ot tak... ciekawe czy troszke rozjasnia

ps. wlasnie pisze maila do DOZu czy w sprzedazy maja lniany olej i ziola [nie herbaty torebkowe] pokrzywy i skrzypu... szalenstwo ;d
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:41   #3434
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja desperacko próbuje znowu :/
nakładam na pasemko wczesniej hennowane i nowe. zmiana taka ze umyłam szamponem z soda oczyszczoną i dodałam do mieszanki odrobine soli i trochę octu by mocniej zakwasić. mieszanka postała dłuzsza chwile na kaloryferze. Planuję trzymac 2h..może teraz cokolwiek z tego wyjdzie.. ale chyba trzeba bedzie najpierw indygo. czy da sie indygo naniesc nie za pomocą wody tylko jakiejs maski?zeby było bardziej rozcieńczone,nie łapało na czarno tylko troche przyciemniło przed położeniem henny?

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-17 o 19:52
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:50   #3435
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wy szukacie intensywnych odcieni, a ja dodałam do całej papki kalpi tone zmieszanej z odżywką tylko odrobinę henny i to na niecałe pół godziny i wyszła mi wiewióra. Brrr. Chciałam jakiś jasny brązik lub karmel.
Wolę nie myśleć co by wyszło gdyby henna dojrzewała z gorącą wodą ,była z dodatkiem cytryny i gdybym położyła ją na 2 godziny.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:50   #3436
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
I guzik...jest jak było, tylko sie blyszczy mocniej....znaczy wrzątek nie działa
przykro mi, BTW powalilas teorie z wrzatkiem ze daje piz.zaca marchewke, a jaka masz henne?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ajjj... zastanawiacie sie czasami co bedzie jak braknie lawsoni? Skoro jest taka droga, to na pewno nie wystepuje w nadmiarze :|
Mam ochote sobie wziac cassie, ot tak... ciekawe czy troszke rozjasnia

ps. wlasnie pisze maila do DOZu czy w sprzedazy maja lniany olej i ziola [nie herbaty torebkowe] pokrzywy i skrzypu... szalenstwo ;d
Sylvia lawsonia wystepuje w Pakistanie, Yemenie, Indiach, nie ma obawy ze zabraknie

Co do cen to nie jest droga, w Polsce jest droga bo cena przeliczana na zlotowki, tutaj (UK, Irlandia) cena podobna jest do ceny farby do wlosow, wiadomo jak ktos ma dlugie wlosy to jest to wiecej bo trzeba kupic 200-300g ale z drugiej strony farbowanie chemia dlugich wlosow to zakup 2 farb
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-17 o 19:51
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:57   #3437
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
ja desperacko próbuje znowu :/
nakładam na pasemko wczesniej hennowane i nowe. zmiana taka ze umyłam szamponem z soda oczyszczoną i dodałam do mieszanki odrobine soli i trochę octu by mocniej zakwasić. mieszanka postała dłuzsza chwile na kaloryferze. Planuję trzymac 2h..może teraz cokolwiek z tego wyjdzie.. ale chyba trzeba bedzie najpierw indygo. czy da sie indygo naniesc nie za pomocą wody tylko jakiejs maski?zeby było bardziej rozcieńczone,nie łapało na czarno tylko troche przyciemniło przed położeniem henny?
jeśli najpierw zrobisz samą hennę a potem nałożysz samo indygo - wyjdzie ci ciemny kolor, teoretycznie czarny, w praktyce pewnie brąz. odwrotnie to raczej nic nie złapie
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 19:59   #3438
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
przykro mi, BTW powalilas teorie z wrzatkiem ze daje piz.zaca marchewke, a jaka masz henne?
A mi jak przykro
A mam resztki Jamili mazidlanej...

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Wy szukacie intensywnych odcieni, a ja dodałam do całej papki kalpi tone zmieszanej z odżywką tylko odrobinę henny i to na niecałe pół godziny i wyszła mi wiewióra. Brrr. Chciałam jakiś jasny brązik lub karmel.
Wolę nie myśleć co by wyszło gdyby henna dojrzewała z gorącą wodą ,była z dodatkiem cytryny i gdybym położyła ją na 2 godziny.


A na jaki kolor wyjściowy
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:05   #3439
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
jeśli najpierw zrobisz samą hennę a potem nałożysz samo indygo - wyjdzie ci ciemny kolor, teoretycznie czarny, w praktyce pewnie brąz. odwrotnie to raczej nic nie złapie
zalapie, na niebiesko, indygo samo w sobie ma barwnik niebieski, na ciemnych wlosach pewnie wyjdzie ciemniej ale niebiesko

zaraz wam znajde fotki

tutaj, na stronie 49 sa przyklady farbowania samym indygo

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A mi jak przykro
A mam resztki Jamili mazidlanej...

wiesz co chyba musialabys chyba poszukac indyjskiej, choc z drugiej strony ja uzylam hinduskiej i mam czerwien.....
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-17 o 20:10
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 20:10   #3440
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wiesz co chyba musialabys chyba poszukac indyjskiej, choc z drugiej strony ja uzylam hinduskiej i mam czerwien.....
Chyba tak zrobię....


Narazie wezmę ta resztkę co mam ( ok 50 gram) Ze tzry łyżki Amli, sok z połowki cytryny, chili sproszkowane ze 2 - 3 lyżeczki( może być chili ? bo innej papryki nie posiadam) i olejek naturalny z goździkowca ( gożdzikow niet) tylko się zastanawiam ile tego olejku....ze 20 kropli pewnie?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:12   #3441
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Chyba tak zrobię....


Narazie wezmę ta resztkę co mam ( ok 50 gram) Ze tzry łyżki Amli, sok z połowki cytryny, chili sproszkowane ze 2 - 3 lyżeczki( może być chili ? bo innej papryki nie posiadam) i olejek naturalny z goździkowca ( gożdzikow niet) tylko się zastanawiam ile tego olejku....ze 20 kropli pewnie?
zawsze dodajesz amle? bo ona gasi kolor i go lekko przyciemnia, dlatego ja nie dodaje
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:17   #3442
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Chyba tak zrobię....


Narazie wezmę ta resztkę co mam ( ok 50 gram) Ze tzry łyżki Amli, sok z połowki cytryny, chili sproszkowane ze 2 - 3 lyżeczki( może być chili ? bo innej papryki nie posiadam) i olejek naturalny z goździkowca ( gożdzikow niet) tylko się zastanawiam ile tego olejku....ze 20 kropli pewnie?
I jeszcze dodatek oleju? niezły mix Ci się szykuje..
Zastanawiam się czy można z samą cytryną rozrobić skoro ma się właśnie zaledwie 50g. Sama jestem w takiej sytuacji, a trzeba za tydzień malować

Z tym lękiem o roślinki lawsoni to żartowałam oczywiście.
A wy, dziewczyny nie zapominajcie o galerii! Dawać zdjęcia po farbowaniach

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-17 o 20:20
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:23   #3443
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
zawsze dodajesz amle? bo ona gasi kolor i go lekko przyciemnia, dlatego ja nie dodaje

Nie, nigdy nie dodawałam wcześniej
Ale skoro mowisz,ze pzryciemnia, to sobie daruję...dam tylko pół cytryny, paprykę i gożdzikowca...podobno gożdzikowiec wzmacnia i intensyfikuje kolor...ciekawe...

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
I jeszcze dodatek oleju? niezły mix Ci się szykuje..
Zastanawiam się czy można z samą cytryną rozrobić skoro ma się właśnie zaledwie 50g. Sama jestem w takiej sytuacji, a trzeba za tydzień malować

Z tym lękiem o roślinki lawsoni to żartowałam oczywiście. Heee.
Można z samą cytryną, robiłąm i nie bylo żle, tylko moze faktycznie ciut ciemniej niż z cytryną i wodą....

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

A nie oleju, naturalnego olejku eterycznego

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-06-02 o 11:58
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:26   #3444
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
zalapie, na niebiesko, indygo samo w sobie ma barwnik niebieski, na ciemnych wlosach pewnie wyjdzie ciemniej ale niebiesko

zaraz wam znajde fotki

tutaj, na stronie 49 sa przyklady farbowania samym indygo

.....
no własnie dzis przegladałam ponownie ten guide i dlatego mi wpadl do głowy ten pomysł z indygo przed henną,własnie widzac te zdjecia. niebawem zabraknie mi włosów do próbkowania w niewidocznych miejscach hahahah
dzis próbowalam namierzyc sklep bezskutecznie,jutro nie odpuszczę, oby mieli indygo
dziękuję Ci
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:28   #3445
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Nie, nigdy nie dodawałam wcześniej
Ale skoro mowisz,ze pzryciemnia, to sobie daruję...dam tylko pół cytryny, paprykę i gożdzikowca...podobno gożdzikowiec wzmacnia i intensyfikuje kolor...ciekawe...
na bank przyciemnia, zaczelam uzywac amli do mycia i po 4 razie zauwazylam przyciemnienie (zostawialam papke na 20 minut na wlosach) dlatego przerzucilam sie na shikakai a w przyszlym tygodniu bede miec lotosa

gozdzikowiec mowisz, hm.... bede musiala poszukac

mnie papryka nic nie pomogla na intensyfikacje
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:32   #3446
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
na bank przyciemnia, zaczelam uzywac amli do mycia i po 4 razie zauwazylam przyciemnienie (zostawialam papke na 20 minut na wlosach) dlatego przerzucilam sie na shikakai a w przyszlym tygodniu bede miec lotosa

gozdzikowiec mowisz, hm.... bede musiala poszukac

mnie papryka nic nie pomogla na intensyfikacje

O se amle daruję, nie chce przyciemnienia tylko odwrotnie

Lotos? A co ma robić lotos ?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:40   #3447
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
O se amle daruję, nie chce przyciemnienia tylko odwrotnie

Lotos? A co ma robić lotos ?
ma zalety henny ale nie ma barwnika, w skrocie jest dobry dla:

-osób, które mają jasny kolor włosow i chcieliby farbować henną, ale bez zmiany ich koloru,

-osób, które nie mogą używać żadnych mydeł lub detergentów do mycia włosów


-osób, które mają cienkie włosy i chcieliby aby były grubsze i mocniejsze


- osób, których włosy potrzebują dodatkowej ochrony przed wodą, słońcem i kurzem


Lotosa mozna uzywac do mycia a takze do regeneracji/odzywiania, ja uzywam ziol do mycia - 2 lyzki ziol zalewam goraca woda i potem dodaje odzywke ktora myje wlosy, robie masaz skalpu papka, naklada reszte na dlugosci i zostawiam na 20m, splukuje, mam czyste wloski jak nigdy


ale mozna nalozyc na 60m jako intensywna maske
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:46   #3448
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
ma zalety henny ale nie ma barwnika, w skrocie jest dobry dla:

-osób, które mają jasny kolor włosow i chcieliby farbować henną, ale bez zmiany ich koloru,

-osób, które nie mogą używać żadnych mydeł lub detergentów do mycia włosów


-osób, które mają cienkie włosy i chcieliby aby były grubsze i mocniejsze


- osób, których włosy potrzebują dodatkowej ochrony przed wodą, słońcem i kurzem


Lotosa mozna uzywac do mycia a takze do regeneracji/odzywiania, ja uzywam ziol do mycia - 2 lyzki ziol zalewam goraca woda i potem dodaje odzywke ktora myje wlosy, robie masaz skalpu papka, naklada reszte na dlugosci i zostawiam na 20m, splukuje, mam czyste wloski jak nigdy


ale mozna nalozyc na 60m jako intensywna maske

Dzięki
Znaczy że mogłby mi się spodobać
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 21:00   #3449
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dzięki
Znaczy że mogłby mi się spodobać


lotosa uzywano juz w dawnych czasach do mycia i odzywiania, przekonam sie na sobie czy dziala, amla byla fajna ale przyciemnia, shikakai napewno oczyszcza, moje wlosy sie az blyszcza (choc to tez zasluga henny) ale nie wplywa na pogrubienie i lepsze ukladanie, odkad uzywam ziolek nie stosuje odzywek bez splukiwania i zelow do stylizacji, no i myje wlosy 3 razy tygodniowo (a mylam codziennie tak mi sie skalp przetluszczal), takze czekam niecierpliwie na lotosa
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 21:08   #3450
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wlasnie ma sie zabrac za robienie papki i nie wiem. Czy zrobic sama henne, czy dodac cynamon, cassie i gozdziki??Rany te dylematy mnie zabija
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.