Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 16:04   #661
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie mam na razie zbyt dużego pojęcia na temat farbowania włosów czymkolwiek, bo nigdy tego nie robiłam. Ostatnio zainteresowałam się farbami Khadi. Mam parę pytań odnośnie koloru 'orzechowy brąz'. Będę wdzięczna za odpowiedzi

1. po jakim czasie się wymywa (przy codziennym myciu)? i czy wypłukuje się pozostawiając rudy kolor?
2. czy stosowanie olejów, odzywek po farbowaniu przyspiesza wypłukiwanie się koloru?
3. czy farby khadi spowodowały u którejś z was wzmożone wypadanie włosów?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 16:41   #662
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

mam pytanko:
któraś z was farbowała glossem na naturalny kolor albo nie na hennę? jeśli zmieszam odżywkę od razu z henną (bez zalewania cytryną albo hibiskusem) to kolor wyjdzie tak samo intensywny jak po normalnym hennowaniu czy mniej?
Dla mnie chyba sama henna jest zbyt mocno wyrazista i trochę za jasna(spróbowałam na tym pasemku i wyszedł ciemny rudy).
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 16:56   #663
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
mam pytanko:
któraś z was farbowała glossem na naturalny kolor albo nie na hennę? jeśli zmieszam odżywkę od razu z henną (bez zalewania cytryną albo hibiskusem) to kolor wyjdzie tak samo intensywny jak po normalnym hennowaniu czy mniej?
Dla mnie chyba sama henna jest zbyt mocno wyrazista i trochę za jasna(spróbowałam na tym pasemku i wyszedł ciemny rudy).
Ja farbowałam mieszanką henna+cassia, co w pewnym sensie można uznać za gloss. Kolor wychodził bardziej rudy i mniej czerwony, zdecydowanie jaśniejszy niż przy samej hennie.
Jeśli zmieszasz hennę z odżywką od razu, to efekt może być marny, bo henna wymaga zakwaszenia aby uwolniła barwnik. Na pewno nie otrzymasz w ten sposób ciemniejszego koloru.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 17:35   #664
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29444154]Ja farbowałam mieszanką henna+cassia, co w pewnym sensie można uznać za gloss. Kolor wychodził bardziej rudy i mniej czerwony, zdecydowanie jaśniejszy niż przy samej hennie.
Jeśli zmieszasz hennę z odżywką od razu, to efekt może być marny, bo henna wymaga zakwaszenia aby uwolniła barwnik. Na pewno nie otrzymasz w ten sposób ciemniejszego koloru.[/QUOTE]
Ale ja właśnie nie chcę takiego mocnego i intensywnego koloru tylko rudy/czerwony poblask. Myślisz, że jak zrobię gloss zmieszany z henną zakwaszoną tudzież zalaną ciepłą wodą i dodam waxa to nie bęzdie tak intensywnie?
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:16   #665
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Ale ja właśnie nie chcę takiego mocnego i intensywnego koloru tylko rudy/czerwony poblask. Myślisz, że jak zrobię gloss zmieszany z henną zakwaszoną tudzież zalaną ciepłą wodą i dodam waxa to nie bęzdie tak intensywnie?
Jak chcesz tylko poblask, to dodaj hennę do waxa, a nie waxa do henny, tzn ma być przewaga waxa. Musisz troche popróbować zanim dobierzesz proporcje odpowiednie dla swoich włosów. Na pewno jeśli rozcieńczysz papkę, to da ona mniej intensywny kolor.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:33   #666
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29445831]Jak chcesz tylko poblask, to dodaj hennę do waxa, a nie waxa do henny, tzn ma być przewaga waxa. Musisz troche popróbować zanim dobierzesz proporcje odpowiednie dla swoich włosów. Na pewno jeśli rozcieńczysz papkę, to da ona mniej intensywny kolor.[/QUOTE]
Czyli jak dodam czegoś kwaśnego i taką papkę (z przewagą waxa) dam na włosy to nie będzie intensywne? Bo wcześniej przeczytałam, że komuś gloss dał taki sam efekt jak po hennie
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:49   #667
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Czyli jak dodam czegoś kwaśnego i taką papkę (z przewagą waxa) dam na włosy to nie będzie intensywne? Bo wcześniej przeczytałam, że komuś gloss dał taki sam efekt jak po hennie
Nie wiem czy będzie intensywne. Zależy jak twoje włosy chłoną barwnik i jakie dobierzesz proporcje. Możesz dodać łyżkę waxa na miskę papki i będzie tak samo intensywnie jak przy zwykłym farbowaniu, ale ktoś już mógłby nazwać to glossem, bo przecież jest odżywka.
Zacznij od małych ilości henny i nie będzie problemu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 23:05   #668
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, może pamietacie... Jest taki składnik w szamponach, który zmywa zielonkawe naloty z włosów spowodowane osadzaniem się chyba soli z twardej wody. Jak on się nazywa? Kiedyś na którymś z wątkow podawałam jego nazwę, ale teraz już sama nie pamiętam.
Dawno już nie malowałam henną, mam spory odrost , wypłowiały kolor, a do tego zielonkawe przebłyski i chciałabym to jakoś zmyć.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 23:37   #669
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Po dłuższej przerwie wyszedł mi kolor, a nie tylko jego połysk Zaserwowałam sobie Mumtaz i brązowe Khadi. Po pierwszym miałam kilka cm rudego odrostu (), a po drugim odrost stał się czarny- jak miło Oczywiście doba jeszcze nie minęła i nie wiem co będzie po myciu (szczególnie, że to odcień brązowy miał być a nie czarny), ale pamiętając ostatnie porażki, gorzej niż wtedy nie będzie. Starałam się zebrać fakty i ustalić co zrobiłam inaczej tym razem. Papka nałożona na głowę była o wiele cieplejsza bo nakładałam (jak mi poradziła kocurzyca), wszystko na raz, a nie kolejno na pasma. Błotko było rzadsze bo wyciekało spod czepka. Poza tym samą hennę trzymałam tylko godzinę, a brąz 3 godziny.
Ale ten smrodek jak na wsi w stodole
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-09-16 o 23:43
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 07:22   #670
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Nie mam na razie zbyt dużego pojęcia na temat farbowania włosów czymkolwiek, bo nigdy tego nie robiłam. Ostatnio zainteresowałam się farbami Khadi. Mam parę pytań odnośnie koloru 'orzechowy brąz'. Będę wdzięczna za odpowiedzi

1. po jakim czasie się wymywa (przy codziennym myciu)? i czy wypłukuje się pozostawiając rudy kolor?
2. czy stosowanie olejów, odzywek po farbowaniu przyspiesza wypłukiwanie się koloru?
3. czy farby khadi spowodowały u którejś z was wzmożone wypadanie włosów?
Ja farbowałam orzechem Khadi pierwszy raz, dokładnie 2 września. Przeczytaj moją wypowiedź w tym wątku z refleksjami świeżo po farbowaniu. Obecnie po 2 tyg. i myciu co 2.dzień powiem tak: kolor ciemnych włosów prawie wcale się nie wymył. no może o pół tonu, natomist z siwków wymywa się na ciemnomiedziany kolor. Nie rudy, ale właśnie ciemnomiedziany. Notabene b.mi się podoba.
Co do olejów, myślę, że ich stosowanie może trochę przyspieszać wymywanie, ponieważ musisz użyć więcej szamponu i więcej się namachać przy myciu aby zmyć olejek. Odżywki nie powinny przyspieszać wypłukiwania.
Co do wypadania, mnie wypada teraz mniej włosów.
W ogóle po hennie wypadanie jest statystycznie dużo rzadsze niż po farbie chemicznej.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 12:01   #671
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Ja farbowałam orzechem Khadi pierwszy raz, dokładnie 2 września. Przeczytaj moją wypowiedź w tym wątku z refleksjami świeżo po farbowaniu. Obecnie po 2 tyg. i myciu co 2.dzień powiem tak: kolor ciemnych włosów prawie wcale się nie wymył. no może o pół tonu, natomist z siwków wymywa się na ciemnomiedziany kolor. Nie rudy, ale właśnie ciemnomiedziany. Notabene b.mi się podoba.
Co do olejów, myślę, że ich stosowanie może trochę przyspieszać wymywanie, ponieważ musisz użyć więcej szamponu i więcej się namachać przy myciu aby zmyć olejek. Odżywki nie powinny przyspieszać wypłukiwania.
Co do wypadania, mnie wypada teraz mniej włosów.
W ogóle po hennie wypadanie jest statystycznie dużo rzadsze niż po farbie chemicznej.
dziekuję
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 21:22   #672
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Na dniach będę zamawiać henne.
Obecnie mój kolor to powiedzmy złocisty średni brąz.
Chcę przyciemnić kolor. zastanawiam się między jasnym a orzechowym brązem...
Jak myślicie co lepsze? Obawiam się żeby z orzechowym nie wyszedł mi ciemny brąz/czarny..
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 21:27   #673
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Na dniach będę zamawiać henne.
Obecnie mój kolor to powiedzmy złocisty średni brąz.
Chcę przyciemnić kolor. zastanawiam się między jasnym a orzechowym brązem...
Jak myślicie co lepsze? Obawiam się żeby z orzechowym nie wyszedł mi ciemny brąz/czarny..
W takim razie zacznij od jasnego brązu. Zawsze będziesz mogła przyciemnić, a z rozjaśnianiem już jest kłopot.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 22:45   #674
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Na dniach będę zamawiać henne.
Obecnie mój kolor to powiedzmy złocisty średni brąz.
Chcę przyciemnić kolor. zastanawiam się między jasnym a orzechowym brązem...
Jak myślicie co lepsze? Obawiam się żeby z orzechowym nie wyszedł mi ciemny brąz/czarny..
ja też na początku obawiałam się tego, co Ty a teraz planuję farbowanie ciemnym brązem.
w moim przypadku jasny brąz już po jednym myciu coraz mniej przypomina brąz, a bardziej rudy, a orzechowy był trochę trwalszy, ale też spierał się bardzo szybko i na rudo. żaden z tych odcieni początkowo nie był ciemniejszy niż jasny/średni brąz. w ogóle nawet nie wyobrażam sobie, że henna mogła by wyjść za ciemno i to jeszcze na trwałe... już nie mówiąc o tym jaki wymyty kolor zostaje na odrostach po pewnym czasie.

ja bym wzięła orzechowy.

****
ostatnio znajoma pytała się mnie, czy farbowałam niedawno, bo mam taki ładny, intensywny... rudy. ano farbowałam, ale jasnym brązem z Khadi po raz enty i tylko brązu nie widać
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-09-17 o 22:58
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 08:47   #675
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
ja też na początku obawiałam się tego, co Ty a teraz planuję farbowanie ciemnym brązem.
w moim przypadku jasny brąz już po jednym myciu coraz mniej przypomina brąz, a bardziej rudy, a orzechowy był trochę trwalszy, ale też spierał się bardzo szybko i na rudo. żaden z tych odcieni początkowo nie był ciemniejszy niż jasny/średni brąz. w ogóle nawet nie wyobrażam sobie, że henna mogła by wyjść za ciemno i to jeszcze na trwałe... już nie mówiąc o tym jaki wymyty kolor zostaje na odrostach po pewnym czasie.

ja bym wzięła orzechowy.

****
ostatnio znajoma pytała się mnie, czy farbowałam niedawno, bo mam taki ładny, intensywny... rudy. ano farbowałam, ale jasnym brązem z Khadi po raz enty i tylko brązu nie widać
o kurde tylko nie rudy. Raz już miałam i dziękuje
No to zamówię orzech i zobaczymy zależy mi na głębokim brązie.
Farbami chemicznymi zawsze wychodził mi czarny...
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 09:16   #676
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny, przejrzałam wątek, nie do końca niestety i przymierzam się do farbowania włosów henną.
Tylko, że u mnie wygląda to tak:
Włosy farbuję na czarno, wcześniej Castingiem Loreala a później Biokapem, chcę spróbować farbowania henną, tylko, że teraz nie wiem czy farbować dwuetapowo czy nie? Włosy mam czarne, ale odrosty mam taki średni brąz. Czy na te odrosty odrazu położyć czarną hennę czy najpierw naturalną by później czarny załapał??
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 09:19   #677
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja właśnie siedzę z orzechowym brązem na odrostach. Potem może dodam odżywkę i potrzymam na dlugości jako gloss. Muszę się pozbyć refleksów zgniłej zieleni, które to mi po wymyciu orzecha się ostały, a nie chcę żeby mi za ciemny na końcach wyszedł.
Generalnie jestem z henny bardzo zadowolona. Włosy powoli wracają mi do normalności mimo, że kiedyś malowane farbami końce są nadal zniszczone, ale to już nie to co kiedyś.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 11:25   #678
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja właśnie siedzę z orzechowym brązem na odrostach. Potem może dodam odżywkę i potrzymam na dlugości jako gloss. Muszę się pozbyć refleksów zgniłej zieleni, które to mi po wymyciu orzecha się ostały, a nie chcę żeby mi za ciemny na końcach wyszedł.
Generalnie jestem z henny bardzo zadowolona. Włosy powoli wracają mi do normalności mimo, że kiedyś malowane farbami końce są nadal zniszczone, ale to już nie to co kiedyś.
I jak u Ciebie wychodzi ten kolor?
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 12:00   #679
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja właśnie siedzę z orzechowym brązem na odrostach. Potem może dodam odżywkę i potrzymam na dlugości jako gloss. Muszę się pozbyć refleksów zgniłej zieleni, które to mi po wymyciu orzecha się ostały, a nie chcę żeby mi za ciemny na końcach wyszedł.
Generalnie jestem z henny bardzo zadowolona. Włosy powoli wracają mi do normalności mimo, że kiedyś malowane farbami końce są nadal zniszczone, ale to już nie to co kiedyś.
zielone..? nie strasz!
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 13:09   #680
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, mam sobie cassię i chcę zaaplikować na dniach. Czy 50g wystarczy na włosy do ramion?

E no. Pomóżcie czlowiekowi nie chcę opróżnić całego niezbyt taniego opakowania, nie chcę też skończyć z połową niepokrytych włosów
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2011-09-18 o 15:48
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 18:02   #681
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

w końcu doczekałam się porządnego zdjęcia włosów i ich koloru więc pozwalam sobie wstawić wstawiam tu a nie w galerii bo do tego efektu prowadziło wiele różnych specyfików a nie jeden konkretny
hennowany kolor to tak naprawdę głównie czubek - ok. 10/12 cm - kolor głębszy ciemniejszy, bardziej czerwony. reszta pamięta ciemnobrązową farbę i była rozjaśniana i ogólnie jest sianem czekającym na ścięcie wpadającym bardziej w miedź.
a stosowałam m.in. chnę eldu, mdh hennę i ostatnio mumtaz którą jestem zachwycona, stosunek ceny do jakości jest baaaaardzo korzystny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hery.jpg (117,9 KB, 142 załadowań)
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 18:14   #682
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam sobie cassię i chcę zaaplikować na dniach. Czy 50g wystarczy na włosy do ramion?
Powinno wystarczyć

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
E no. Pomóżcie czlowiekowi nie chcę opróżnić całego niezbyt taniego opakowania, nie chcę też skończyć z połową niepokrytych włosów
Cassia chyba nie daje koloru, więc nawet jakby nie wystarczyło to krzywdy sobie nie zrobisz

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
w końcu doczekałam się porządnego zdjęcia włosów i ich koloru więc pozwalam sobie wstawić wstawiam tu a nie w galerii bo do tego efektu prowadziło wiele różnych specyfików a nie jeden konkretny
Aaale czerrrwono podoba mi się. Tylko masz za tę "gumkę do włosów"
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 18:49   #683
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość

Aaale czerrrwono podoba mi się. Tylko masz za tę "gumkę do włosów"
oj tam oj tam :P tym końcówkom i tak już nic nie pomoże a jest ich tyle, że niczym innym się związać nie da :P
a kolor w słońcu wychodzi rzecz jasna jaśniejszy, w ciemniejszym oświetleniu niestety są ciemniejsze ale to już nic nie poradzimy, taki mam naturalny i kuniec
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 18:55   #684
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Powinno wystarczyć

-
Cassia chyba nie daje koloru, więc nawet jakby nie wystarczyło to krzywdy sobie nie zrobisz
dzięki

nie no, ja wiem, że nie daje koloru, po prostu nie chcę położyć odżywki np. na połowę włosów
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 18:03   #685
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Siedzę z glossem zrobionym z mniejszej części henny i większej części waxa, ale tylko na połowie włosów, bo nie wiem jaki efekt. Zanim wypróbuję wszystkie konfiguracje to całą paczkę zużyję. I oby mi to nie wyszło mocno widoczne, bo będę chodzić w połowie ruda a w połowie brązowa
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:47   #686
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Suvia - 50g to bardzo dużo. Mi 100g wystarczyło na włosy do talii
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:39   #687
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A ja dalej nie mogę się zdecydować na hennowanie. Boję się o przesuszenie włosów, już dużo razy próbowałam je farbować (farbami chemicznymi) ale wszystkie zmywały się jak szamponetki
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:02   #688
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

uffff przedarłam się przez cały wątek i już sama nie wiem czy farbować czy nie, bo dziewczyny niektóre pisały, że czarny im bardzo szybko schodził z włosów....
aha i nie wiem czy dobrze zrozumiałam, jeśli henna mi się nie spodoba to normalnie mogę wrócić do farb chemicznych czarnych?
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:20   #689
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mam pytanie od znajomej
Chce farbować na rudo i szuka oleju do włosów właśnie do rudych włosów (naturalnie ma blond). Jakie polecacie? Wiem, że Amla Dabur może przyciemnić włosy a Amla Jaśmin może je rozjaśnić czy będzie idealna?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:46   #690
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zamówiłam orzechowy brąz i czarny dla mamy.
Kilka dni temu farbowała henną z Sante i kompletnie NIC nie chwyciło .... mam nadzieję, że z Khadi będzie lepszy efekt.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.