Farby Khadi - opinie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-27, 21:40   #61
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam Was!
Ja mam z kolei taki problem - chciałabym mieć czarne włosy. Wyjściowy kolor to coś w stylu średniego/ciemnego brązu ze złocistymi refleksami. Pani w sklepie poradziła mi zakup farby Khadi w kolorze czarnym, jednak to, co mam na głowie, czarnym nazwać nie mogę... raczej chłodnawy ciemny brąz.

Nie stosuję kosmetyków z silikonami, wcześniej co prawda malowałam włosy henną z chemicznymi dodatkami w kolorze bakłażana, ale to było kilka tyg temu i się spłukał... Mieszankę przygotowałam wg przepisu, nawet dodałam łyżeczkę soli i czarnej kawy... co mogłam zrobić nie tak? Macie jakieś pomysły? Może trzeba było kupić indygo? :/
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 07:19   #62
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Właśnie przeczytałam opisy poszczególnych farb i czarna henna pozwala uzyskać czerń o ciepłym odcieniu, a indygo głęboką czerń, więc może faktycznie spróbuj
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:36   #63
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dzięki, tak zrobię póki co zużyję czarną, może jak potem zapodam indygo, to wyjdzie mój wymarzony kolor? w każdym razie polecam dodawanie kawy do ciemnych odcieni, zapach jest boski i utrzymuje się długo, po umyciu włosów pachnie jeszcze intensywniej
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 09:38   #64
Swapnasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez zetakpowiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile ta farba utrzymuje się na włosach??
Ogólnie Khadi są bardzo trwałe utrzymują się na włosach długo. Niektóre odcienie które mają bardzo duży udział indygo są nie co słabsze i szybciej się wypłukują np. indygo, ciemny brąz. Wystarczy zrobić koloryzacje inną farbą khadi np. czystą henną przed nałożeniem indygo i dzięki temu indygo trwalej zwiąże si e z włosem taki myk
Swapnasundari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 09:42   #65
Swapnasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez seawoman Pokaż wiadomość
Ja mialam 2 khadi, ta bezbarwna, i ciemny braz, braz piekny, na poczatku prawie czarny, ladnie rowno sie porył, ale cena w polsce za ten produkt wydaje mi sie sporo przesadzona, bo innych firm czyste henny sa tansze, bo to tylko 100gr a cena 26zl bodajze, ale z kilku wyprobowanych firm dostepnych w Polsce mieszanek henn, ta wypadła u mnie najlepiej, ta eld to nic u mnie nie łapała

Eld nie jest czystą chenną, ma wiele syfów. Khadi może drogie ale to za farbę z certyfikatem BDIH dzięki temu masz pewność co nakładasz na włosy.
Swapnasundari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 10:04   #66
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam farbę Khadi jasny brąz, chętnie wymienię na coś, bo kolor mi nie podpasował.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:03   #67
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Swapnasundari Pokaż wiadomość
Ogólnie Khadi są bardzo trwałe utrzymują się na włosach długo. Niektóre odcienie które mają bardzo duży udział indygo są nie co słabsze i szybciej się wypłukują np. indygo, ciemny brąz. Wystarczy zrobić koloryzacje inną farbą khadi np. czystą henną przed nałożeniem indygo i dzięki temu indygo trwalej zwiąże si e z włosem taki myk
długo tzn? ile tygodni?
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 13:58   #68
natttx
Przyczajenie
 
Avatar natttx
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam, jestem zainteresowana farbą Khadi i chciałam zadać kilka pytań,
a więc,
1. Mogę nałożyć ją na farbowane włosy (trwałą farbą, która i tak mi sie prawie zmyła, nakładałam pod koniec czerwca) ?
2. Czy można ją dostać w sklepie? (jakim?)

z góry dzięki za odpowiedzi.
natttx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:37   #69
paulisia7519
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Farby Khadi - opinie

cześć
zainteresowały mnie wasze opinie na temat farb Khadi, wywarły one na mnie miłe wrażenie, dlatego zwracam się do Was z prośbą.. Gdzie w Warszawie znajduje się punkt, w którym można zakupić kosmetyki Khadi ?
__________________
Pau.
paulisia7519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 21:19   #70
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
długo tzn? ile tygodni?
Mi rudy jeszcze nigdy się nie zmył ani nawet nie zblakł. Najdłuższą przerwę między farbowaniami zrobiłam 4 miesięczną, ale zwykle i tak farbowałam same odrosty, a końcówki są ciągle tak samo rude.
Zrobiłam też kilka pasemek ciemnym brązem (na włosach hennowanych na rudo). Trzymają się już chyba rok.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 08:55   #71
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: Farby Khadi - opinie

jeśli jest ktoś zainteresowany to posiadam w swoich zbiorach nową henne Khadi (orzechowy brąz) 3 pudełka
pisać na priv
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 15:44   #72
kredky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez My_self Pokaż wiadomość
Witam wizażanki

Właśnie dziś dowiedziałam się o farbach Khadi i bardzo mnie one zaintrygowały, mam włosy w kolorze złocistym, takim ciemnym blondzie, sama nie wiem, jaki to kolor LINK, a chciałabym mieć włosy takie jakie mam po umyciu, taki fajny brązik się robi, gdy są mokre, coś takiego (tu akurat kolor ciemniejszy niż na żywo, bo zmieniany komputerowo, ale taki chcę mieć): http://wd1.photoblog.pl/np1/201102/5F/87538840.jpg

Jakiej farby powinnam użyć, bo nie chcę żeby wyszły jak czarne, więc jasny brąz z Khadi, czy henne z amlą? Doradźcie, bo najchętniej już bym sobie taki kolorek ufudnowała!!
I ja się dołączam do tego pytania, bo mam podobne włoski, tylko trochę jaśniejsze i lekko jakby miedziane. Moim wyjściowym kolorem był brąz, ale przez jakieś 4 lata farbowałam chemicznie na rudo, a potem na jakieś jakby blondy, które wychodziły bardziej miodowo-rdzawe, bo rudy mi już nie chce znikać. I teraz mam pytanie, czy henną dam radę przejść na brąz? i czy lepiej użyć jasnego brązu czy orzechowego? Bardzo proszę o odpowiedź, bo już mnie coś trafia z tymi włosami ;-)

I przy okazji, bo jak tak czytam, że henna oblepia włosy, to sobię myślę, że trochę jest tak jak z silikonami, czy się mylę?
kredky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:15   #73
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Henna nie oblepia włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:29   #74
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Farby Khadi - opinie

Oplepianie to zdecydowanie złe słowo. Henna na włosach tworzy warstwę, bo jest to farba działająca warstwowo, nie wżera się tak, jak farba chemiczna, stąd u wielu osób szybkie wypłukiwanie się koloru.

Ja za to mam problem z moimi włosami. W wakacje miałam na głowie strażacką czerwień, ale tak strasznie zaczęły mi wypadać włosy, że postanowiłam zejść do własnego koloru. Pofarbowałam więc farbą chemiczną w odcieniu ciemnego blondu (jaki mam naturalnie), no i na głowie wyszła mi śliwa. Za jakiś czas postanowiłam pofarbować ciemnym blondem z Palette (jako że to mocne farby, to pomyślałam, że podziała), niestety, nawet nie chwyciło poprzedniego koloru. Chyba nie muszę wspominać, w jakim stanie były moje włosy. No i kupiłam Khadi Orzechowy brąz. Zrobiłam mieszankę zbyt gęstą okropnie ciężko mi się nakładało i w sumie pokryło mi włosy, ale nadal widzę te czerwone refleksy. Strasznie mnie to denerwuje, ale chyba jedyne, co mi pozostaje, to farbować Khadi tak długo, aż czerwone refleksy będą zanikać, a włosy odrosną :< Bardzo żałuję, że o naturalnych farbach dowiedziałam się tak późno.
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:06   #75
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
Oplepianie to zdecydowanie złe słowo. Henna na włosach tworzy warstwę, bo jest to farba działająca warstwowo, nie wżera się tak, jak farba chemiczna, stąd u wielu osób szybkie wypłukiwanie się koloru.
Wżeraja się i to o wiele mocniej. Wiesz jak szybko wypłukuje się kolor rudy uzyskany chemicznie? Czasami po kilku myciach nie ma już po nim śladu. Tymczasem hennowane na rudo włosy już po jednym prawidłowym farbowaniu pozostają rude na zawsze.
Farba działająca farstwowo to też złe określenie, bo ona nie tworzy żadnych dodatkowych warstw.
http://www.hennaforhair.com/gray/graycolors2.html
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 22:57   #76
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Farby Khadi - opinie

Chciałabym wypróbowac farby Khadi i pamiętam, że możn ją było dostac w Warszawie stacjonarnie w ktorymś sklepie na Dworcu Centralnym, a póxniej został on zamknięty z powodu remontu. Nie wiecie przypadkiem, czy już jest czynny? Próbowałam go znaleźć, ale nie znalazłam... Ktoś wspominał, że ma telefon do właścicielki, więc może coś wiadomo?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:32   #77
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Chciałabym wypróbowac farby Khadi i pamiętam, że możn ją było dostac w Warszawie stacjonarnie w ktorymś sklepie na Dworcu Centralnym, a póxniej został on zamknięty z powodu remontu. Nie wiecie przypadkiem, czy już jest czynny? Próbowałam go znaleźć, ale nie znalazłam... Ktoś wspominał, że ma telefon do właścicielki, więc może coś wiadomo?
"Farby Khadi można zakupić stacjonarnie w Warszawie: w Sklepie Alergika, ul. Cienista 34, os. Stara Miłosna, Warszawa Wesoła "

Info od Khadi z ich oficjalnego konta na Facebooku
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 15:33   #78
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam ok. 60g farby Khadi ciemny brąz (ponad pół opakowania). Chętnie się bym wymieniła, np: za Cassię, oczywiście tej samej wielkości.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 21:24   #79
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł i ktoś odpowie: Czy naturalna farba Khadi na włosach ciemny brąz da odcień rudy? Pytam, bo chciałabym 2 etapowo farbować włosy, a ponieważ na bank nie będę mogła pozwolić sobie na to, żeby jednego dnia nałożyć Hennę a później ciemny brąz lub indygo, a zdecydowanie nie chcę rudego na głowie. Dwukrotne farbowanie ciemnym brązem khadi u mnie się niezbyt udało. Niestety szybko się u mnie spiera i mało chwyta. Chciałabym pogłebić mój kolor, którym z natury jest ciemny brąz. Może spróbuję tym razem Indygo lub czerni, która daje waszym zdaniem lepszy efekt?
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 00:23   #80
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Farby Khadi - opinie

Indygo to będzie taka chłodna czerń z niemal granatowymi refleksami, natomiast taka zwykła czerń będzie raczej ciepła, ale nadal czarna. Na helfach piszą, że ciemny i orzechowy brąz mają dawać chłodne tony. Ciężko mi się wypowiedzieć, co do chłodu orzechowego brązu, bo wciąż próbuję zafarbować nim chemiczną czerwień z wakacji, więc refleksy nadal mam.
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:40   #81
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł i ktoś odpowie: Czy naturalna farba Khadi na włosach ciemny brąz da odcień rudy? Pytam, bo chciałabym 2 etapowo farbować włosy, a ponieważ na bank nie będę mogła pozwolić sobie na to, żeby jednego dnia nałożyć Hennę a później ciemny brąz lub indygo, a zdecydowanie nie chcę rudego na głowie. Dwukrotne farbowanie ciemnym brązem khadi u mnie się niezbyt udało. Niestety szybko się u mnie spiera i mało chwyta. Chciałabym pogłebić mój kolor, którym z natury jest ciemny brąz. Może spróbuję tym razem Indygo lub czerni, która daje waszym zdaniem lepszy efekt?
Przy farbowaniu dwuetapowym po pierwszym etapie będziesz miała rudy poblask na włosach, ale nie rozjaśnią się do typowo rudego koloru. Po drugim etapie będziesz miała brąz lub czarny w zaleśności od użytej mieszanki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:43   #82
czarna_dco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Khadi - opinie

Naczytałam się tak wiele o farbach Khadi, że bardzo się na nie napiliłam i zamierzam zakupić. Ale doradźcie mi jaki kolor, bo mój naturalny kolor to średni brąz (w załączniku - nigdy nie farbowałam), ale niestety pomimo wieku mam mase siwych włosów razem z ogromym siwym pasmem, które kryje się pod grzywką, ale już często go widać:/ wyklucza to również jakiekolwiek upinanie włosów na wyjście więc strasznie się męcze... Chodzi o to że chciałabym uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do mojego naturalnego, oczywiśćie żeby pokrył siwe. Boję się wyjdzie mi za ciemny kolor lub z rudymi refleksami które są bardzo niepożądane. Doradźcie mi jaką wybrać farbę Khadi?! Wielkie dzięki za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (36,2 KB, 159 załadowań)
czarna_dco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:10   #83
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Farby Khadi - opinie

ja niestety nic nie polece bo tez dopiero zaczynam tę przygodę.
mam jasny platynowy blond i chcę zastosować khadi bezbarwną, bo chyba o tym tu mowa. Stosowałyście???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg af3531b348039639e5d935fd48fa17ec.jpg (43,7 KB, 12 załadowań)
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 22:21   #84
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez czarna_dco Pokaż wiadomość
Naczytałam się tak wiele o farbach Khadi, że bardzo się na nie napiliłam i zamierzam zakupić. Ale doradźcie mi jaki kolor, bo mój naturalny kolor to średni brąz (w załączniku - nigdy nie farbowałam), ale niestety pomimo wieku mam mase siwych włosów razem z ogromym siwym pasmem, które kryje się pod grzywką, ale już często go widać:/ wyklucza to również jakiekolwiek upinanie włosów na wyjście więc strasznie się męcze... Chodzi o to że chciałabym uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do mojego naturalnego, oczywiśćie żeby pokrył siwe. Boję się wyjdzie mi za ciemny kolor lub z rudymi refleksami które są bardzo niepożądane. Doradźcie mi jaką wybrać farbę Khadi?! Wielkie dzięki za wszystkie rady
Jest duża szansa, że po każdej mieszance brązowej będziesz mieć po pewnym czasie rude refleksy. Poczytaj wątek o farbowaniu henną. Są różne sposoby farbowania, które zapobiegają wypłukiwaniu koloru.
Cytat:
Napisane przez Ania09121983
ja niestety nic nie polece bo tez dopiero zaczynam tę przygodę.
mam jasny platynowy blond i chcę zastosować khadi bezbarwną, bo chyba o tym tu mowa. Stosowałyście???
Ona wcale nie jest taka bezbarwna. Jest tam żółty antrachinon, więc jeśli chcesz zachować platynowy odcień, to daj sobie spokój z cassią. Ten barwnik ma opinię raczej nietrwałego, ale nie mam na tyle dużego doświadczenia, żeby stwierdzić czy to prawda. Do tej pory używałam cassii tylko w połączeniu z henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 07:15   #85
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Farby Khadi - opinie

na pewnym blogu dowiedziałam sie o istnieniu tego cuda.
postanowiłam spróbować bo własnie odrogine może zmienic mi sie kolor ( rozumiem że przyciemnic ale mam nadzieje ze nie "zrudziec")


mam włosy odrobine jasniejsze od tej dziewczyny
http://idaalia.blogspot.com/2011/08/...opcja-dla.html
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:46   #86
czarna_dco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32933341]Jest duża szansa, że po każdej mieszance brązowej będziesz mieć po pewnym czasie rude refleksy. Poczytaj wątek o farbowaniu henną. Są różne sposoby farbowania, które zapobiegają wypłukiwaniu koloru.[/QUOTE]

ok... dzięki za radę, ale jeszcze czegośc nie rozumiem... bo naturalny orzech khadi nie jest czystą henną tylko mieszanką, w której jako pierwszy składnik jest indygo, a potem henna i inne. Troche się gubię jak ktoś pisze o farbowaniu henna i nie wiem czy moge to stawiać na równi z mieszanką jaką chcę użyć? Jesli po jakimś czasie będą pojawiać się rude refleksy to można znowu nałożyć ten sam kolor i je zniwelować, czy wtedy z kolei rude złapią znowu inaczej? Ta niepewność tego co wyjdzie mnie martwi, ale na cjhemiczne farbowanie już się nie zdecyduję... Dzięki za rady

Edytowane przez czarna_dco
Czas edycji: 2012-03-15 o 10:49
czarna_dco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:19   #87
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Farby Khadi - opinie

Może któraś z was doradzić, czy przy farbowaniu dwuetapowym henne, lepiej zostawić te 12 godzin żeby dojrzała czy szybszą metodą, gdzie nalewa się wody 80 stopni i nakłada jak ostygnie do temperatury takiej żeby się nie poparzyć? W tej długotrwałej metodzie do mieszanki farby i cytryny daje się też wody, jeśli tak to w jakiej temperaturze(na stronie Khadi jest trochę niejasno napisane)? Z góry dziękuję za rady
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:07   #88
mitchi
Przyczajenie
 
Avatar mitchi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 18
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cześc dziewczyny, mam pytanie, mam włosy w kolorze jasny blond/blond [załącznik], były niestety wielokrotnie rozjaśniane.. chciałabym przyciemnić teraz włosy, jednak bez rudości i czerni, czy farba orzechowy brąz lub jasny brąz będzie dobra ? Czy jest możliwość, że włosy wyjdą rude ? Zależy mi na uzyskaniu jakiegoś ładnego, jasnego brązu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0078.jpg (113,5 KB, 56 załadowań)
mitchi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:14   #89
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Farby Khadi - opinie

o! i ja jestem ciekawa czy henną można przyciemnic włosy
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:17   #90
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Samą henną w pewnym sensie można przyciemnić włosy, ale będą rude.
Można stosować mieszanki henna+indygo, ale mogą wyjść rude albo zmywać się do rudego kloru.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.