Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-12, 18:50   #1
Sebollus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1

Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?


Witam. Mam 22 lata , jestem facetem , studiuje, i waże niebotyczne 125 kilogramów. Mam 185 cm więc wg lekarza powinienem ważyć ok 85-90 kg( to mi skubany powiedział ale jak to zrobić to już nie ) Dlatego chciałem was drodzy forumowicze poprosić o radę. Przetestowałem już pewna ilość diet , jedne działały( ale po ok miesiącu wracałem do poprzedniej wagi) inne nie działały, a jeszcze inne spowodowały nawet że utyłem jeszcze bardziej. Testowałem też parę specyfików mających wspomagac odchudzanie (jakieś herbatki , ziołowe kapsułki , takie tam ) i nic. Wiem że powinienem więcej ćwiczyć ale naprawde nie mam kompletnie czasu na to więc jedynym rozwiązaniem wydaje się być znalezienie odpowiedniej diety.Wcale nie zależy mi szybkim zrzuceniu, proces może trwac chocby i 3 lata byle był skuteczny i byle bym sie pozbył tego nadbagażu. Nie ukrywam że nie akceptuję się takiego jaki jestem, jest mi żle ze swoim ciałem i bardzo chciałbym to zmienić. Możecie mi jakoś pomóc , podpowiedzieć co zrobić?


pozdrawiam,Seba.
Sebollus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:02   #2
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

polecam porostu przejsc na zdrowa diete, nie zadne diety cud gdzie przez miesiac ogranicza sie jedzienie do minimum a poznej odzyskuje sie kg z nawiazka ale normalne, racjonalne odzywianie, zrezygnowac ze slodyczy, ciezkich tlustych dan, jesc duzo warzyw, wyeliminowac bialy chleb, bialy ryz i makaron - zastapic ciemnym, unikac jedzienia na miescie, najlepiej przygotowywac sobie samemu bo wtedy wiadomo co w danej potrawie sie znajduje, poczytaj rozne watki na dietetyce i do dziela
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:43   #3
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

Musisz mieć ujemny bilans kaloryczny w skrócie.
Czyli załóżmy,że potrzebujesz 2800 kalorii to jesz mniej.
I oczywiście ruch !
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 07:55   #4
malanka
Przyczajenie
 
Avatar malanka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
GG do malanka
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

witam !!

Sebollus przejdź się do dobrego dietetyka a napewno ci pomoże!! Ja tak zrobiłam i od lutego ze 110 zeszłam na 78!!
Nie ukrywam że plus odpowiedniej diety mam również pigóły (ale o ty jakie to już lekarz decyduje) !! Trzeba mieć naprawde duuuuużo samozaparcia no i bardzo dobrą motywacje
malanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 15:45   #5
Hwarang
Raczkowanie
 
Avatar Hwarang
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
GG do Hwarang
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

Ja też od jakiegoś czasu zacząłem się odchudzać. Rady dietetyka: jeść tylko rzeczy o niskim indeksie glikemicznym, ograniczyć cukier do absolutnego minimum. Rady zacząłem stosować, niestety przy okazji się pochorowałem i jestem na diecie cukrzycowej (nie, nie mam cukrzycy, ale mam takie same ograniczenia chwilowo) i powiem Ci, że widać efekt. Oprócz tego, najlepsze efekty dają ćwiczenia i nie da się tego ukryć. Ponad miesiąc chodzę na siłownię, 3 razy w tygodniu, 2 godziny treningu aerobowego i powiem Ci, że to jest najlepsze, lece 2 kilo w dół tygodniowo, lekarz mówi, że troszkę za dużo, ale niedługo powinno się unormować i będzie kilko tygodniowo czyli tyle ile powinno być.

Jeśli chodzi o jakieś konkretne diety, diety cud, kasuły, herbatki i inne sauny, to nie wierze w to, wychodzę z założenia, że jak się nie zmęczysz i nie dasz sobie w tyłek, to nie ma szans żeby schudnąć i tyle. Co do diet, to dieta MŻ i wybieranie rzeczy zdrowych w zupełności wystarczy. Sam nie sprawdzam już indeksu w tabelce, wypisałem co mogę jeść, nie ma tego na liście to nie ruszam i jest dobrze.

Pozdrawiam.
__________________
http://www.glodomor.pl
Hwarang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:51   #6
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

nie stosuj zadnych diet z gazetek, poniewaz dieta powinna byc dostosowana do twojego organizmu. nie mozesz sie drstycznie odchudzac poniewaz spowoduje to rownie szybki spadek masy co jej powrot. zacznij od picia 2l wody dziennie, pomoze ci to oczyscic cialo. jaka masz prace? fizyczna, siedzaca? nie da sie ukryc ze ruch jest bardzo wazny przy odchudzaniu, nie musisz chodzic na silownie, probuj gdzies sie rpzejsc szybkim marszem zamiast jazdy samochodem czy autobusem, zrezygnowac z windy itp. Jedz ok 5 posilkow dziennie jednak pamietaj by byly male, bys po odejsciu od stolu mogl sie ruszyc i czuc lekki niedosyt. nie podjadaj!!! na przykladzie mojego tatusia moge Ci powiedziec ze to jedna z najgorszych rzeczy, on rowniez wazy ok 110 kg przy wzroscie 183 cm. jesli jestes glodny miedzy posilkami zjedz owoca, warzywo, napij sie gestego soku warzywnego lub owocowego, to zaspokoji 1szy glod. lubisz slodycze? nie mowie ze masz w ogole ich nie jesc, od czasu do czasu mzoesz sobie na cos pozwolic, chodzi o umiar! moga to byc suszone owoce itp. zrezygnuj z bialego pieczywa, zastap je ciemnym, plenoziarnistym. ziemniaki zamien na ryz. zrezygnuj z tlustych sosow do mies, nie kazdy posilek musi byc miesny! pamietaj zeby nie jesc pozniej niz 4 godizny przed snem. jedz ryby, sa bardzo zdrowe i pozytywnie wplywaja na funkcjonowanie naszego mozgu. najwazniejsza jest jednak motywacja i zebys sie nie poddawal, powinienes na poczatku chudnac ok 1 no moze 2 kg na tydzien. pozniej waga moze sie zatrzymac w miejscu, ale nie poddawaj sie. mam nadzieje ze to co napisalam rpzyda ci sie, nie wiem czy juz to wiedziales i pisalam ogolnie bo w koncu nic nie wiem o twoich nawykach zywieniowycha powodzonka ;D
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 09:28   #7
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Polecicie jakiś sprawdzony sposób zrzucenia?

Racjonalne odzywianie i duzo ruchu. To chyba jedyny skuteczny sposob skutecznego zrzucenia zbednych kilogramow i utrzymania poprawnej wagi ciala.

Zacznij od zmniejszenia wielkosci porcji. Nie odmawiaj sobie zupelnie niczego - zakazany owoc smakuje przeciez najlepiej Ja staram sie trzymac wlasciwie tylko dwoch zasad i skutkuja: duzo swierzych warzyw (poza bogatymi w skrobie, te z umiarem) i bialko w kazdym posilku (okolo 10g, max 15g, wiecej Twoj organizm jednorazowo i tak nie przyswoi , bialko przyspiesza perzemiane materii).

A odnosnie ruchu, to ma on jeszcze ta zalete, ze nie tylko przyspiesza przemiane materii, ale tez pomaga budowac mase miesniowa dlatego stopniowo Twoje zapotrzebowanie na kalorie bedzie sie zwiekszac i latwiej bedzie Ci utrzymac zdrowa wage.

Zycze Ci powodzenia w walce z nadwaga Seba.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.