studia podyplomowe- pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 18:30   #1
Monishia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10

studia podyplomowe- pytanie


Witam!
Chciałam zapytać, czy po studiach magisterskich Administracji mogę iść na podyplomową filologię angielską i potem bez problemu dostanę pracę w szkole? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!
Monishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:03   #2
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

musialabys raczej isc na podyplomowke, ktora da Ci przygotowanie pedagogiczne
wszak do pracy w szkole przygotowanie ped. jest konieczne.
Zatem upewnij sie, czy stuida podyplomowe, na ktore zamierzasz isc, dadza Ci takie przygotowanie
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:05   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Podyplomowa anglistyka? Nie widziałąm takiej, w ogóle językowych studiów podypl. nie spotkałam. I nie, nie będziesz miałą uprawnień nauczycielskich anwet jeśli takie studia znajdziesz.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:12   #4
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

chyba najlepszym rozwiazaniem byloby zdac cae

i zrobic kurs/studia podyplowe dajace przyg. pedagogiczne
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:18   #5
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Myślę, że nie znajdziesz czegoś takiego... Studia podyplomowe są raczej bardziej specjalistyczne, nie można zrobić anglistyki w rok.
A teraz przeczytałam, że uprawnienia do nauczania od 2006 roku mają osoby, które ukończyły co najmniej licencjat danej filologii, niektórzy piszą, że to bzdura, jeśli tak, to wystarczy, że:
- będziesz mieć tytuł mgr.
- CAE
- kurs pedagogiczny
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:25   #6
Monishia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

No właśnie, tak myślałam, że po Administracji- filologia w rok, to się nie klei a czy z AWFem jest podobnie, czy po moim kierunku mogę zrobić podyplomowo nauczycielski kierunek na awfie i wówczas uczyc w szkole?
Monishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:06   #7
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Możesz zrobić podyplomowe studia z wychowania fizycznego, ale też potrzebny jest odpowiedni kurs dający przygotowanie pedagogiczne.
Na stronach poświęconych rekrutacji na takie studia napisane jest zawsze, że są dedykowane również innym osobom z wykształceniem wyższym, które mają przygotowanie pedagogiczne i pracują w szkole. Nie do końca wiem jak to rozumieć.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.


Edytowane przez ratta
Czas edycji: 2008-11-23 o 20:09
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 20:09   #8
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

To jest tak, ze najwazniejszym papierkiem do pracy w szkole to ten, ktory zaswiadcza, ze masz przygotowanie pedagogiczne.
I nie sadze, ze w ogole sa powazne szkoly wyzsze, ktore organizuja studia laczace i przyg,ped. i wyksztalcenie kierunkowe. Musialabys zapewne osobno isc na studia conajmniej licencjackie (o ile sa to studia 2stopniowe) na awf

A najlepiej zorientujesz sie, jak to jest, dzwoniac do kuratorium - tam wyjasnia Ci, jak to jest
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:15   #9
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Możesz zrobić podyplomowe studia z wychowania fizycznego, ale też potrzebny jest odpowiedni kurs dający przygotowanie pedagogiczne.
Na stronach poświęconych rekrutacji na takie studia napisane jest zawsze, że są dedykowane również innym osobom z wykształceniem wyższym, które mają przygotowanie pedagogiczne i pracują w szkole. Nie do końca wiem jak to rozumieć.
jak to rozumiec?
takie podyplowki sa dla wszystkich, ktorych studia dawaly przyg. ped.
czyli np. pani od biologii, ktore ma takie przyg. może isc na podyplomowe studia z wf

a przyg, ped, oznacza, ze osoba ukonczyla 1 z ponizszych:

  • studiów pedagogicznych,
  • studiów wyższych w specjalnościach nauczycielskich,
  • studium pedagogicznego przy szkołach wyższych,
  • zakładu kształcenia nauczycieli (licea pedagogiczne, licea pedagogiczne dla wychowawczyń przedszkoli, studium wychowania przedszkolnego, studium nauczycielskie, pedagogiczne studium techniczne, kolegia),
  • kursu pedagogicznego organizowanego przez organ administracji szkolnej lub IKN,
  • studium pedagogicznego,
  • międzywydziałowego studium pedagogicznego,
  • Studium Doskonalenia Pedagogicznego dla Nauczycieli Akademickich.
Wiecej tu:

kuratorium
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:18   #10
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Rhogata, ale to by oznaczało, że tylko nauczyciel może zostać nauczycielem WF-u.
A co jak się zrobi uprawnienia pedagogiczne, a jest się np. po administracji, czyli nie jest się nauczycielem? I dopiero później takie podyplomowe studia. Zastanawia mnie, czy taka właśnie drogra nie jest możliwa.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 22:45   #11
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

nie tylko nauczyciel moze zostac nauczycielem wf
moze nim zostac absolwent AWF

a co do Twojego pytania

Cytuje ze strony kuratorium:

"W przypadku ukończenia studiów wyższych na kierunku innym niż nauczany przedmiot kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu można również uzyskać przez ukończenie studiów podyplomowych zakresu nauczanego przedmiotu, prowadzonych przez wyższa uczelnię. Program studiów podyplomowych, ich czas trwania oraz warunki rekrutacji są ustalane przez samą uczelnię. Jednak nie każde studia podyplomowe nadają kwalifikacje."

Z tego, co zacytowane, droga, o ktorej Ratta, piszesz, jest mozliwa
oczywiscie, jesli znajdziesz podyplomowke, ktora da Ci kwalifikacje do uczenia wf akurat
(nie mam pojecia czy sa takie, musialabys poszukac)
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 22:18   #12
szatkosia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Witaj Monishia.Nie wiem czy jesteś jeszcze zainteresowana odpowiedzią bo troche czasu minęło od twojego zapytania ale może kogoś innego zaciekawi moja odpowiedź .Jestem trochę zorientowana w tej sprawie bo sama mam podobny problem. Mam aktualnie wykształcenie wyższe licencjackie z kierunku informatyki, ale chciałabym koniecznie uczyć w szkole wf-u. Prawdą jest, że jak się chce zostać nauczycielem jekiegokolwiek przedmiotu trzeba mieć koniecznie uprawnienia pedagogiczne. Można je zdobyć np. kończąc podyplomowe studia o kierunku pedagogika ogólna. Ja jestem na nie aktualnie zapisana (trwają 3 semestry i kosztują 800 zł. za semestr dla tweojej ciekawości) . Dobrym tropem idą też ratta i Rhogata pisząc o podyplomowych studiach o kierunku wychowania fizycznego. Jak najbardziej są takie studia ale nie dają one oczywiście uprawnień pedagogicznych. Musiałabyś zatem skończyć najpierw podyplomowe studia z pedagogiki ogólnej a dopiero później z pedagogiki wychowania fizycznego. W tedy miałabyś pełne prawo do uczenia wf-u we wszystkich szkołach.
szatkosia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 17:36   #13
czitah
Przyczajenie
 
Avatar czitah
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 12
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

to ja też mam pytanie może mnie ktoś oświeci, bo ja nie czaje w ogóle tych podyplomówek. Niedawno skończyłam 3letnie studia z germanistyki i teraz idę na magistra ale ciągnie mnie strasznie na prawo. I teraz pytanie: czy mogę po filologii zrobić podyplomówkę z prawa? A jeśli tak to co z tego będę mieć, jakie mi to da uprawnienia? Bo wiadomo normalni studenci kują 5 lat, a tu można coś zrobić w rok, to chyba niewiele???????
czitah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 08:45   #14
szatkosia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Studia podyplomowe to pewien rodzaj dokształcenia i nabycia nowych kwalifikacji, posiadając już wykształcenie wyższe. Myślę że z prawa to raczej trzeba kuć chyba jednak te 5 lat bo to taki specyficzny kierunek. Ale to jest tylko moje zdanie. Najlepiej sprawdz sama czy wogóle są podyplomowe studia z prawa. W moim przypadku to ma jakiś sens bo kończąc podyplomowe z pedagogiki ogólnej mogłabym uczyć informatyki bo z tego kierunku mam licencjat i chciałabym jeszcze dodatkowo uczyć w-fu.
szatkosia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 10:13   #15
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez czitah Pokaż wiadomość
to ja też mam pytanie może mnie ktoś oświeci, bo ja nie czaje w ogóle tych podyplomówek. Niedawno skończyłam 3letnie studia z germanistyki i teraz idę na magistra ale ciągnie mnie strasznie na prawo. I teraz pytanie: czy mogę po filologii zrobić podyplomówkę z prawa? A jeśli tak to co z tego będę mieć, jakie mi to da uprawnienia? Bo wiadomo normalni studenci kują 5 lat, a tu można coś zrobić w rok, to chyba niewiele???????
możesz zrobić podyplomówkę z prawa (ale coś takiego nie istnieje, są podyplomówki z określonej gałęzi np. prawo karne wykonawcze, prawo handlowe itd.)
podyplomówka nie da Ci żadnych uprawnień.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 20:54   #16
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

...

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2013-05-29 o 23:51
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 07:03   #17
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
podyplomówka daje kwalifikacje, uprawnienia na konkretne stanowiska pracy np zarządzanie funduszami unijnymi czy oligofrenopedagogika. Po germanistyce prawo za dużo nie da bo nie ma między tym żadnego powiązania, to nie jest tak że robi się pierwsza lepszą podyplomówkę, musi ona mieć powiązanie ze studiami jakie się ukończyło. To nie chodzi o to że w ciągu 1,5 roku masz materiał 5 letni tylko masz pewną specjalizację np robisz 5 lat prawa i masz specjalizacj.ę prawo karne i robisz podyplomówkę z prawa rodzinnego dzięki czemu mozesz pracować również w wydziale ds prawa rodzinnego czy jak to się nazywa. Po germanistyce możesz zrobić podyplomówkę z pedagogiki uczyc w podstawówce albo zrobić specjalizację związaną ścisle z germanistyką
sęk w tym, że po 5 latach prawa nie trzeba robic "specjalizacji" właśnie tym się różnią studia prawnicze od np. pedagogiki. na prawie nie ma "specjalizacji" (przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce są uczelnie, na których można większy nacisk położyć na daną gałąź, np. UJ) a po prawie taką pseudospecjalizacją jest aplikacja.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 13:53   #18
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

dziewczynki jak wygladaja studia podyplomowe? czym sie roznia od normalnych w sensie nauki? tez jest sesja, egaminy itp?pisze sie prace na koncu i broni?
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 16:48   #19
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
podyplomówka daje kwalifikacje, uprawnienia na konkretne stanowiska pracy np zarządzanie funduszami unijnymi czy oligofrenopedagogika. Po germanistyce prawo za dużo nie da bo nie ma między tym żadnego powiązania, to nie jest tak że robi się pierwsza lepszą podyplomówkę, musi ona mieć powiązanie ze studiami jakie się ukończyło. To nie chodzi o to że w ciągu 1,5 roku masz materiał 5 letni tylko masz pewną specjalizację np robisz 5 lat prawa i masz specjalizacj.ę prawo karne i robisz podyplomówkę z prawa rodzinnego dzięki czemu mozesz pracować również w wydziale ds prawa rodzinnego czy jak to się nazywa. Po germanistyce możesz zrobić podyplomówkę z pedagogiki uczyc w podstawówce albo zrobić specjalizację związaną ścisle z germanistyką
Ale mozna takze np. po tej germanistyce isc na studia podyplomowe związane z ukończoną szkołą średnią. Wiec niekoniecznie muszą one byc powiązane tylko ze studiami. Jesli ktos skonczyl technikum ekonomiczne i germanistyke to moze isc na podyplomowe z ksiegowosci, zarzadzania czy czegoś tam podobnego, prawda?
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 17:44   #20
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

...

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2013-05-29 o 23:52
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 23:03   #21
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
dziewczynki jak wygladaja studia podyplomowe? czym sie roznia od normalnych w sensie nauki? tez jest sesja, egaminy itp?pisze sie prace na koncu i broni?
a różnie to bywa. ja miałam np około 15 przedmiotów w ciągu roku, z czego z około 8 w dwóch sesjach zdawałam egzaminy ustne. moja znajoma z kolei nie miala egzaminow tylko pisala pracę i się broniła. wszystko zależy od programu studiów podyplomowych.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 22:46   #22
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Cytat:
Napisane przez Rhogata Pokaż wiadomość
musialabys raczej isc na podyplomowke, ktora da Ci przygotowanie pedagogiczne
wszak do pracy w szkole przygotowanie ped. jest konieczne.
Zatem upewnij sie, czy stuida podyplomowe, na ktore zamierzasz isc, dadza Ci takie przygotowanie
Nie wiem czy nastąpiły jakies dziwne zmiany czy moja kolezanka jest cholernie naiwna, ale ona twierdzi, że robią jakiś pedagogiczny roczny kurs weekendowy (niby podyplomówka, ale ona to określa jako kurs) to może po tym uczyć w szkole 0o

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Czy te studia podyplomiowe na prawdę dają jakieś poważne kwalifikacje? Czy to tak jak z głupimi kursami na żakach cosinusach itp. niby to na temat, niby szczegółowe a te ich dyplomy sa mało warte.
Myślałam o translatoryce i chcę mieć pewność, że po tych dwu drogich latach studiów otrzymam wystarczające uprawnienia by z czystym sumieniem rozpocząć pracę jako tłumacz.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 16:46   #23
justyna00007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Witajcie,
studiuję podyplomowo wczesne wspomaganie na APS (Warszawa), nieoczekiwanie muszę zmienić miejsce studiowania na kraków z powodów losowych. Czy ktoś próbował kiedyś zmieniać uczelnię na podyplomowych, czy to wiąże się z wieloma formalnościami?
Pozdrawiam
justyna00007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 13:55   #24
yokio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Sądzę, że tak. Możesz zobaczyć na AP w Częstochowie jakie są warunki do podjęcia studiów. Uczelnia fajna, więc nie powinnaś żałować
yokio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 09:27   #25
ReniaZet80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Dot.: studia podyplomowe- pytanie

Hej, ja jestem nauczycielka angielskiego. Skończyłam studia z filologii angielskiej i zrobiłam podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego i polecam tą uczelnie.Masz pewność, że studia dają Ci kwalifikacje do nauczania języka w szkole.
ReniaZet80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-22 10:27:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.