Niedobór estradiolu, wtórny zanik miesiączki-jakie leki, co to oznacza ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 13:25   #1
klaudiak96
Rozeznanie
 
Avatar klaudiak96
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 823

Niedobór estradiolu, wtórny zanik miesiączki-jakie leki, co to oznacza ?


Witam, mam 16 lat. Obecnie ważę 55 kg przy 160 cm wzrostu.
Mam wtórny zanik miesiączki, od 1,5 roku nie miałam okresu, a wczesniej ( miesiączkuję od 12 roku życia, dosyć regularnie) miałam.
Poszłam do ginekologa, zrobiłam badania hormonów i mam ogromnyu niedobór estradiolu, i jestem w dolnej normie wszystkich hormonów. Czeka mnie jeszcze badanie USG. Przez 5 brałam duphaston na wywołanie miesiączki, ale nie pomogło. Chodze go ginekologa/endrykologa. Na pewno na stan mojego zdrowia miało wpływ drastyczne odchudzanie i duzo cwiczeń.
Z moich wyników badań pomiaru składu ciała wynika ze mam bardzo mało tłuszczu i ponad 3 kg wody ponad normy ! od konca grudnia przybyło mi 4 kg choc nie zmienilam drastycznie zdrowego trybu zycia. cwicze 15-30 minut dziennie, jem 5 posiłkow, ok. 1500 ckal.

Mam pytanie czy ktoś z was miał problem z tym hormonem, jakie brał leki, i jakie był ewentualne skutki uboczne przyjmowania tych leków? Mój lekarz jeszcze mi nic nie zapisał, na razie czekam na badanie USG, ale chętnie posłucham opinii, rozeznam się w temacie.
Z góry dziękuje !
klaudiak96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 10:11   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Niedobór estradiolu, wtórny zanik miesiączki-jakie leki, co to oznacza ?

a miałaś robione badania tarczycy, hormonów przysadkowych?
tłuszcz jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania układu hormonalnego i jak jest go za mało, to takie rzeczy też się właśnie dzieją.

ja brałam estrofem, duphaston ale też femoston (czyli dwufazowe). nie miałam żadnych skutków ubocznych nigdy po nich, ale niestety nie udało mi się jeszcze doprowadzić organizmu, aby sam bez leków zaczął produkować wystarczającą ilość hormonów do samodzielnego funkcjonowania i miesiączkowania
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 18:07   #3
klaudiak96
Rozeznanie
 
Avatar klaudiak96
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 823
Dot.: Niedobór estradiolu, wtórny zanik miesiączki-jakie leki, co to oznacza ?

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a miałaś robione badania tarczycy, hormonów przysadkowych?
tłuszcz jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania układu hormonalnego i jak jest go za mało, to takie rzeczy też się właśnie dzieją.

ja brałam estrofem, duphaston ale też femoston (czyli dwufazowe). nie miałam żadnych skutków ubocznych nigdy po nich, ale niestety nie udało mi się jeszcze doprowadzić organizmu, aby sam bez leków zaczął produkować wystarczającą ilość hormonów do samodzielnego funkcjonowania i miesiączkowania
tak, TSH mam w porządku. hormony przysadkowe ? hm, pózniej sprawdze..
dziękuję za odpowiedz
klaudiak96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.