Nieco garbaty nos. Pomocy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 17:53   #1
mara0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Unhappy

Nieco garbaty nos. Pomocy?


Witajcie kochane. Jakieś trzy lata temu grając w piłkę dostałam z niej w nos, a że miałam na nim okulary one zrobiły małą bliznę na nim. Nie krwawił, przy dotykaniu czułam ból, bolała mnie głowa. Kilka dni był spuchnięty za jakiś czas zobaczyłam, że niestety został po uderzeniu pamiątka w postaci garbu. Do tego czasu miałam normalny nos, niezbyt duży i bez garbu. Przez około roku nie zwracałam na to zbytniej uwagi, jednak od dwóch lat tak strasznie razi mnie to w oczy, że nie wiem co dalej z tym robić. Mój nos.. w połowie zaczyna się garbek potem momentalnie schodzi w dół. Nieco orli lecz nie typowo. Załączę zdjęcie. Jak mogę to ukryć lub jak poradzić sobie z tym problemem myślę, że po ukończeniu 18 lat zdecyduję się na korektę. Czy to wygląda naprawdę tak strasznie. Proszę o szczere komentarze i porady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20120312_3.jpg (5,4 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20120210_2.jpg (4,0 KB, 150 załadowań)
mara0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:57   #2
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Ja tam nie widzę nawet tego mikroskopijnego garba
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:01   #3
mara0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Tylko, że od przed tym wypadkiem szedł hmm tak prosto. Teraz chyli się ku dołowi. orli jak strzelił...
mara0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:55   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?



ja chyba potrzebuje okularow, bo moim zdaniem masz sliczny nosek i garba nie dostrzegam.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:15   #5
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość


ja chyba potrzebuje okularow, bo moim zdaniem masz sliczny nosek i garba nie dostrzegam.
Dokładnie
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:30   #6
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Czytając o garbie wyobraziłam sobie złamany wpół nos i ostry zjazd w dół. Toż ja bez uderzenia piłką mam większego garba na nosie!

Nie przejmuj się, z Twoim nosem wszystko jest ok.

A jeżeli bardzo chcesz, to możesz poddać się korekcie, ale nie widzę sensu, bo:
- po pierwsze - nie widać żadnej nieprawidłowości,
- po drugie - nie utrudnia Ci on funkcjonowania i nie sprawia kłopotów zdrowotnych, więc trzeba będzie zapłacić za zabieg, i to sporo
- po trzecie - to cholernie boli! Na początku lutego miałam operację nosa (prostowali mi przegrodę, względu zdrowotne, garb nadal został i ma się dobrze ), znieczulenie miejscowe, ale zabieg i tak bardzo nieprzyjemny, a nos boli do dzisiaj (goi 6-8 tygodni).
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 22:36   #7
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Po pierwsze masz fajny zgrabny nos, z lupą ani mikroskopem nikt nie chodzi i nie analizuje fikcyjnego zakrzywienia nosa. Po drugie miałam prostowaną przegrodę (źle złożone złamanie nosa w wieku 3 lat... walnęłam w krawędź akwarium ze żółwiem w przedszkolu) i nigdy nigdy więcej. 45min walenia młotem w nos na żywca, bo znieczulenie obejmowało przednią część nosa a nie tą najbliżej środka. Miałam wrażenie, że dłutem mi do mózgu wejdzie. Okropny ból, błaganie o zastrzyk przeciwbólowy. Liczenie godzin do następnego. Potem problemy z siedzeniem, jedzeniem przez tydzień, wysoka gorączka 39,5 ból nosa przy najlżejszym dotyku np podczas mycia. Jestem zadowolona, bo łatwiej mi oddychać, nie mam takiego kataru, ale... czy ten ból był tego warto Ah i ja mam garbaty nos od urodzenia, nikt mi tego nie ruszał, poprawiali tylko przegrodę usunęli część chrząstki. Lubię go w sumie - nie mam wyboru
Mam nadzieję, że skutecznie zniechęciłam

Zapomniałam napisać, że przez prawie 3 doby oddychałam tylko ustami, w nosie był opatrunek. Bolało mnie gardło po kilku godzinach, pić nie mogłam do rana, ani jeść przez dobę. Nigdy więcej.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-03-16 o 22:39
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 23:22   #8
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Po pierwsze masz fajny zgrabny nos, z lupą ani mikroskopem nikt nie chodzi i nie analizuje fikcyjnego zakrzywienia nosa. Po drugie miałam prostowaną przegrodę (źle złożone złamanie nosa w wieku 3 lat... walnęłam w krawędź akwarium ze żółwiem w przedszkolu) i nigdy nigdy więcej. 45min walenia młotem w nos na żywca, bo znieczulenie obejmowało przednią część nosa a nie tą najbliżej środka. Miałam wrażenie, że dłutem mi do mózgu wejdzie. Okropny ból, błaganie o zastrzyk przeciwbólowy. Liczenie godzin do następnego. Potem problemy z siedzeniem, jedzeniem przez tydzień, wysoka gorączka 39,5 ból nosa przy najlżejszym dotyku np podczas mycia. Jestem zadowolona, bo łatwiej mi oddychać, nie mam takiego kataru, ale... czy ten ból był tego warto Ah i ja mam garbaty nos od urodzenia, nikt mi tego nie ruszał, poprawiali tylko przegrodę usunęli część chrząstki. Lubię go w sumie - nie mam wyboru
Mam nadzieję, że skutecznie zniechęciłam

Zapomniałam napisać, że przez prawie 3 doby oddychałam tylko ustami, w nosie był opatrunek. Bolało mnie gardło po kilku godzinach, pić nie mogłam do rana, ani jeść przez dobę. Nigdy więcej.
NIE DALI CI ZNIECZULENIA W ŚRODKU?! O_O
Ja go miałam tyle, że wszystko miałam zdrętwiałe, ale chrobotanie i trzask łamanych kości i tak były okropne. No i rzeczywiście potem boli nochal jak się goi, a problem z oddychaniem nie-fajny. Jadłam obiad trzy razy dłużej niż reszta sali, bo nie mogłam oddychać i jeść równocześnie. A jak zobaczyłam jak długie są te gąbki z opatrunków, to myślałam, że odjadę....
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 10:30   #9
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Cytat:
Napisane przez Ailanna Pokaż wiadomość
NIE DALI CI ZNIECZULENIA W ŚRODKU?! O_O
Ja go miałam tyle, że wszystko miałam zdrętwiałe, ale chrobotanie i trzask łamanych kości i tak były okropne. No i rzeczywiście potem boli nochal jak się goi, a problem z oddychaniem nie-fajny. Jadłam obiad trzy razy dłużej niż reszta sali, bo nie mogłam oddychać i jeść równocześnie. A jak zobaczyłam jak długie są te gąbki z opatrunków, to myślałam, że odjadę....
Dali, ale g***o dało, a więcej dać nie mogli, żeby oczu nie uszkodzić, coś w tym stylu mi tłumaczył. W każdym razie sporą część zabiegu czułam (nie całkiem na żywca, ale bolało jak ). Po 3 tygodniach od zabiegu dostałam krwotoku, pękło mi malutkie naczynko i ciekła krew jak z kranu. Nie przyjęli mnie w szpitalu (akurat byłam niedaleko to szybko poszłam) tylko odesłali 20km dalej, bo ... u nich nie ma laryngologa. Z krwotokiem! Mama mnie zawiozła, jak dojechałam na miejsce to już nie krwawiłamOdesłali mnie po obejrzeniu do domu i kazali krwawić do 15 bo potem nikogo nie ma Wszystkie atrakcje na nfz.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:56   #10
alexxandra93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 90
Dot.: Nieco garbaty nos. Pomocy?

Masz ładny nos. Z chęcią bym sie zamieniła
alexxandra93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.