Prezentacja na temat GEJSZ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-14, 20:22   #1
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982

Prezentacja na temat GEJSZ


Dziewczyny (i chłopcy),

nie mam pojęcia, czy umieszczam tę wiadomość w dobrym miejscu forum, zastanawiałam się, pod które podforum to podpiąć i zdecydowałam się tutaj.

Słuchajcie, mam za zadanie przygotować 7-minutowe przemówienie, z prezentacją, po angielsku prowadzone. Pikuś, spoko.

Wybrałam temat gejsz, bo to fajne, dość kontrowersyjne jednak pod pewnymi względami.

Ale to prezentacja profesjonalna raczej ma być. Żadne czytanie z kartki czy coś. Staję na środku, mówię, używam projektora, pilota do niego. Mam mieć prezentację ale raczej ze zdjęciami i słowami-kluczami niż zdaniami. Chcę to zrobić fajnie, ładnie, błyskotliwie, zależy mi strasznie na tym.

Byłam w bibliotece, znalazłam z 5 artykułów po angielsku o gejszach. Mnóstwo pięknych zdań. Oglądałam i czytałam Wyznania gejszy. Będę próbowała oglądnać odcinek "Kobiety na krańcu świata: gejsza z Kioto".

Więc w czym problem?

Nie mam pojęcia jak temat zawięzić i o czym mówić. Muszę sprecyzować temat i nie mogę skakać, czyli nie może być minuta historii, minuta na ubiór, minuta tradycji i minuta obowiązków gejszy itp. To ma być w miarę spójna prezentcja, która ma początek, koniec z konkluzją.

Najpierw sformułowałam temat "Japanese Geisha girls - what's their job?" a potem zmieniłam na "Japanese Geisha girls - traditional image". I sama już nie wiem, co mam dokładnie zawrzeć w tej prezentacji.

Nie ciekawi mnie zaplecze historyczne. Wiem czym się różni dzisiejsza gejsza od tej tradycyjnej, ale nie chcę się rozwodzić nad tym a interesują mnie raczej te tradycyjne. I niby mogłabym przedstawić dzień z życia gejszy, ale wtedy nie wspomnę o czymś takim jak mizuage, danna czy jak dziewczynka przemienia sie w gejsza. Jak skupię się na tym, jak kobieta zostaje gejsza, to znowu pomine jej ubiór, czym się zajmuje.

Nie mam pojecia jak to ugryźć, żeby to była prezentacja na pięć plus. Ma trwać 7 minut, nie mniej i nie więcej.
Będę szczęśliwa za każdą sugestię.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 18:28   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

sama juz wiesz,ze nie da sie wszystkiego powiedziec w 7 minut - jedyna rada jaka mozna dac to nie probowac

przeciez dla siebie zawsze mozesz poczytac i dowiedziec sie wiecej-a dla potrzeb prezentacji wybierz jeden z tematow,ktore zarzucilas
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 21:21   #3
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

A dla kogo ma byc ta prezentacja?
Jesli przewazaja kobiety ja bym sie skupila na rytuale wizualnej przemiany w gejsze. Czyli fryzury - kazdy jej rodzaj byl scisle okreslony i przypisany do hierarchii gejszy, tak samo ozdoby do wlosow. Potem makijaz - jego tajniki i triki (slynne malowanie karku) potem kimono - warstwy, waga, kolory dobrane do por roku, wreszcie sandaly i sztuka chodzenia w nich
Jesli prezentacja ma byc dla facetow skupilabym sie na edukacji gejsz - czyli jak wyglada ich ksztalcenie i jakie musza posiasc umiejetnosci i wynikajaca z tego wysoka cena za samo ich towarzystwo
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 06:25   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
A dla kogo ma byc ta prezentacja?
Jesli przewazaja kobiety ja bym sie skupila na rytuale wizualnej przemiany w gejsze. Czyli fryzury - kazdy jej rodzaj byl scisle okreslony i przypisany do hierarchii gejszy, tak samo ozdoby do wlosow. Potem makijaz - jego tajniki i triki (slynne malowanie karku) potem kimono - warstwy, waga, kolory dobrane do por roku, wreszcie sandaly i sztuka chodzenia w nich
Jesli prezentacja ma byc dla facetow skupilabym sie na edukacji gejsz - czyli jak wyglada ich ksztalcenie i jakie musza posiasc umiejetnosci i wynikajaca z tego wysoka cena za samo ich towarzystwo
Co to za podzial to ja ide na wyklad dla facetów
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 10:07   #5
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Dziewczyny, prezentacja na studiach przed grupą ale ona ma być w 100% profesjonalna, żadnego czytania z kartki, slajdy 1-2 słowo na każdy. Mamy się wzorować na filmikach z ted.com, jeśli któraś z Was kojarzy. Lekko, z humorem, ciekawie i wycisnąć z tematu jak najwięcej. To projekt na zaliczenie realizowany z 3-miesięcznym wyprzedzeniem, ma być temat-bomba i picuś glancuś.

Prowadzący to facet, to on głównie ma być w 100% usatysfakcjonowany, nie dam rady gadać o makijażu i farbach na plecach 7 minut, bo po przede wszystkim o gejszach nie wie się za wiele w Polsce, jakieś 3/4 mojej grupy powie że to ekskluzywne dziwki. Mam więc trudne zadanie z jednej strony ciekawie to zrealizować a z drugiej żeby zachować proporcje między informacjami. Bo jednak ciężko zarzucić ludzi np szczegółami na temat katastrofy nad Gibraltarem gdy dużo osób nie wie że istnieje coś takiego.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 10:13   #6
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Co to za podzial to ja ide na wyklad dla facetów
Ja tez bym wolala.
ja mowie w druga strone: o ile predzej kobiety zainteresuja "zadania" gejszy to raczej w druga strone watpie zeby faceci sie jarali kosmetycznymi rytualami gejsz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, prezentacja na studiach przed grupą ale ona ma być w 100% profesjonalna, żadnego czytania z kartki, slajdy 1-2 słowo na każdy. Mamy się wzorować na filmikach z ted.com, jeśli któraś z Was kojarzy. Lekko, z humorem, ciekawie i wycisnąć z tematu jak najwięcej. To projekt na zaliczenie realizowany z 3-miesięcznym wyprzedzeniem, ma być temat-bomba i picuś glancuś.

Prowadzący to facet, to on głównie ma być w 100% usatysfakcjonowany, nie dam rady gadać o makijażu i farbach na plecach 7 minut, bo po przede wszystkim o gejszach nie wie się za wiele w Polsce, jakieś 3/4 mojej grupy powie że to ekskluzywne dziwki. Mam więc trudne zadanie z jednej strony ciekawie to zrealizować a z drugiej żeby zachować proporcje między informacjami. Bo jednak ciężko zarzucić ludzi np szczegółami na temat katastrofy nad Gibraltarem gdy dużo osób nie wie że istnieje coś takiego.
To moze ugryz to z tej strony - stereotyp gejszy i ich postrzeganie w kulturze europejskiej.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 10:23   #7
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Ja tez bym wolala.
ja mowie w druga strone: o ile predzej kobiety zainteresuja "zadania" gejszy to raczej w druga strone watpie zeby faceci sie jarali kosmetycznymi rytualami gejsz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------


To moze ugryz to z tej strony - stereotyp gejszy i ich postrzeganie w kulturze europejskiej.
Tylko o tym za dużo nie powiem.
Powiem tylko że gejsza to nie prostytutka, choć w Japonii łatwo znaleźć prostytutkę ubraną podobnie do gejszy, że zajmuje się sztuką, jest wykształcona. To nie jest na 7 minut, ani nie jest to temat, który bym chciała zrealizować. Ciężko mówić o stereotypie gejszy podczas gdy to w Polsce temat egzotyczny. Stworzyłam sobie prowizoryczną listę o czym bym chciała mówić, ale nie widzę między tymi punktami powiązania.
Traditional image of Japanese Geisha girls.


1. Jakie są obowiązki gejszy.
2. Jak wyglądała jej droga do stania sie gejsza.
3. Edukacja gejszy.
4. Szukanie danna, mizuage.
RRóżnice w wyglądzie między praktykantką a dorosła gejsza.

5. Finanse gejszy.
6. Zasady działania okiya (domu gejsz).
7.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-17, 12:31   #8
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Nie wydaje mi sie ze gejsza to temat kontrowersyjny i ze ludzie malo o nich wiedza-ale ok mozliwe ze dana grupa wie o nich mniej.
A nawet jeśli wie mniej to lepiej - na Ted klika się przecież tematy na ktore chce sie dowiedzieć czegoś nowego - grunt żeby bylo ciekawie.

Co by mnie ciekawilo z tego tematu:
Czy tradycyjne gejsza w dzisiejszych czasach istnieja, a jesli nie to kiedy i dlaczego zniknely?
Kto je teraz zastepuje w Japonii (kontrowersyjnie) - czy istnieje po prostu juz prostytucja i nic poza tym. Czy prostytutki teraz naśladują je nieudolnie tzn. np tylko ubiorem.
Jak gejsza jest pokazywana w tzw. amerykanskich filmach i czy bardzo rozni sie od tradycyjnej prawdziwej gejszy.
Co dzialo sie z gejsza jeśli postanowiła wyjsc za mąż? Artykuly z biblioteki ok, ale na powyższe tematy mozliwe ze istnieja zrodla internetowe, blogi np.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2016-04-17 o 12:33
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 12:46   #9
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Prezentacja na temat GEJSZ

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie ze gejsza to temat kontrowersyjny i ze ludzie malo o nich wiedza-ale ok mozliwe ze dana grupa wie o nich mniej.
A nawet jeśli wie mniej to lepiej - na Ted klika się przecież tematy na ktore chce sie dowiedzieć czegoś nowego - grunt żeby bylo ciekawie.

Co by mnie ciekawilo z tego tematu:
Czy tradycyjne gejsza w dzisiejszych czasach istnieja, a jesli nie to kiedy i dlaczego zniknely?
Kto je teraz zastepuje w Japonii (kontrowersyjnie) - czy istnieje po prostu juz prostytucja i nic poza tym. Czy prostytutki teraz naśladują je nieudolnie tzn. np tylko ubiorem.

Jak gejsza jest pokazywana w tzw. amerykanskich filmach i czy bardzo rozni sie od tradycyjnej prawdziwej gejszy.
Co dzialo sie z gejsza jeśli postanowiła wyjsc za mąż? Artykuly z biblioteki ok, ale na powyższe tematy mozliwe ze istnieja zrodla internetowe, blogi np.
Po prezentacji będę mieć zadane kilka pytań i na milion procent spodziewam się tego pierwszego, o drugim wspomne w prezentacji, o wychodzeniu za mąż też ale to na końcówce, kwestia 20 sekund.

Ja chcę po prostu koniecznie mówić o tradycyjnej gejszy. Mówienie o tych nowoczesnych to dobry temat na drugą prezentacje w tym temacie, ale na dzień dobry chciałam przedstawic pełen obraz, tradycyjny, sprzed II wojny światowej. Powoli się decyduję jednak na miszmasz, temat będzie Traditional image of Japanese Geisha Girls i chyba zacznę od obalenia mitu prostytutek a potem zaczne opowiadac jak sie staja gejszami, w jakich kierunkach sie ucza, jak wyglada ich praca, kilka slow o wygladzie, ciekawostki typu mizuage i zmiana koloru wstazki we wlosach i sposobu czesania, ewentualne szukanie danna, kiedy konczy kariere. Na chwile obecna nie mam innego pomyslu...
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-17 13:46:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.