Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-22, 17:45   #1
monai
Rozeznanie
 
Avatar monai
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 867
GG do monai

Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny)


Hej może ktoś brał ślub w tym kościele? Jakieś wrażenia, rady (zwłaszcza ciekawi mnie kwestia oprawy muzycznej podczas mszy)
? A może ktoś w tym roku bierze tam ślub?
Ja nie mogę się doczekać na 16 sierpnia
monai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 07:51   #2
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny)

Hej ja byłam w tym roku (marzec) na ślubie znajomych - właśnie w Św. Annie, ale dokładnie nic Ci nie powiem, bo gapa jestem i nie zwracałam na poszczególne rzeczy uwagi
Ogólnie msza była bardzo ładna, ksiądz bardzo przyjaźdnie mówil (podobno księża tam mają taki styl prowadzenia mszy ślubnych, a jak się jest tam jeden raz to wyglada bardzo wyjątkowo), żartował, żeby rozładować zdenerwowanie młodych, rodziców i stworzyc wyjątkową atmosferę. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem.

Jak chcesz to mogę sie o drobiazgi dopytać - napsiz tylko co Cię interesuje
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 02:02   #3
australianaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49
Dot.: Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny)

Dziewczyny, podbijam temat!! Czy ktos moze cos poradzic, podzielic sie wrazeniami? Nie ukrywam, ze szczegolnie ciekawia mnie koszta...
Pozdrawiam
australianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 08:07   #4
asienka_wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 64
Dot.: Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny)

Będę miała tam ślub w tym roku, za kilka tygodni. Przy rezerwacji terminu ksiądz, który zapisywał rezerwację zapytany przeze mnie ile się płaci u nich za ślub powiedział "co łaska". Na to ja powiedziałam, że ślub biorę pierwszy raz i nie wiem co znaczy w tym przypadku "co łaska". Odpowiedział, że jest tutaj nowy i dotychczas zdarzało mu się przyjmować opłaty od 500 do 1500zł + organista płatny osobno.
Jak będzie w rzeczywistości nie wiem, ja planuję dać 1000zł.
asienka_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 11:30   #5
asienka_wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 64
Dot.: Ślub w kościele akademickim w Warszawie (św. Anny)

Jestem już po ostatnim przed ślubem spotkaniem z księdzem. Zapytałam wprost w jakiej kwocie mam złożyć ofiarę i ksiądz (pomimo, że był inny niż poprzednio) także powiedział "co łaska". Dodatkowo przeczytał ile ostatnie osoby dawały za ślub i najmniej było 800zł najwięcej 1400zł. Bardzo dużo było par, które dały 1000zł. My też tak zrobiliśmy - daliśmy 1000zł + 100zł opłaty rezerwacyjnej i jeszcze pozostaje nam się rozliczyć z organistą, ale on chyba ma już konkretny cennik. Myślę, że w sumie z organistą wyjdzie około 1500zł.
Czy to dużo czy mało, ciężko stwierdzić - osobiście spodziewałam się w tym kościele większych opłat po tym jak usłyszałam od osoby z rodziny, że w małym mieście do 50tyś mieszkańców ksiądz zażyczył sobie min. 1200zł za udzielenie ślubu + 100zł za otwarcie bramy! Byłam na pewno mile zaskoczona stwierdzeniem "co łaska" i tym, że nie usłyszałam "nie mniej niż..."
Mam nadzieję, że pomogłam.

Edytowane przez asienka_wisienka
Czas edycji: 2014-07-10 o 11:35
asienka_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-10 12:30:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.