Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-20, 15:52   #2761
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

kat123 wizyta pełna wrażeń widzę, dużo się na niej działo . Szczerze mnie też by przerażał taki długi czas bez aparatu, ale jeśli orto się na to zgodziła to chyba nie ma się czego bać

magdura chyba tak zrobię i wybiorę się jeszcze gdzieś na konsultację, mam jeszcze 2 innych orto upatrzonych

Minai może faktycznie chodzi o ubytki które mogły się pojawić lub np lekarz chce ocenić czy nie trzeba kamienia usuwać.
Chociaż to równie dobrze może ocenić dentysta. Nie wiem co by się mogło ortodontycznie zmienić przez pół roku, przecież zęby ci się raczej nie poprzesuwały. Dziwne podejście
Ja też leczę cały czas zęby i jeszcze do sierpnia to potrwa i może będę musiała jeszcze raz kamień usuwać przed założeniem aparatu ale to nie było przeszkodą żeby mnie zapisali na koniec sierpnia na założenie aparatu (jeśli zdecyduję się na tego pierwszego orto). Zawsze wizytę można odwołać.
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 15:59   #2762
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi pierwsza Ort zapowiedziała 2,5roku, a drugi, do którego sie przeniosłam 1,5-2, ale 2lata to 'absolutne maximum' i jemu ufam, jest o wiele lepszy, a tamta chyba chciała mnie naciągnąć tylko na kasę...
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 19:09   #2763
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

MargotVZ właśnie i tak zamierzam iść na przegląd i oczyszczanie zębów, więc może będąc tam na miejscu pogadam z inną recepcjonistką i może uda mi się zapisać jednak. W sumie to pocieszam się że przynajmniej wakacje bez bólu, ale własnie wolałabym się przyzywczaić w wakacje do aparatu kiedy będę raczej w domu.

Zazdroszcze Wam że już macie aparaty!!
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 19:13   #2764
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Minai, faktycznie strasznie długo to u ciebie trwa. Może muszą sprawdzić, czy po pół roku zęby ci się nie poprzestawiały? W sumie to po usunięciu zębów reszta się przemieszcza, może trzeba od nowa zdjęcie, wyciski i plan leczenia...
W każdym razie ciesz się jeszcze wakacjami - ogórkami małosolnymi, świeżym słonecznikiem itd.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 19:23   #2765
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja dziś tez miałam wizytę. Na górę dostałam nowy,grubszy łuk (pierwsza wymiana od kiedy noszę aparat,czyli od listopada). A na dole zmiany zmiany!
- Usunięto mi wreszcie znienawidzoną do cna sprężynę (od której co rusz robiła mi się bolesna rana);
- nareszcie została włączona do łuku trójka, która była z tyłu (juz się tak nie cieszę po kilku godzinach, bo boli jak cholera)
- Pani mi zawiązała drutem dwa zęby - nie wiem po co.

Ta trójka dołączona, to chyba na życzenie, bo śmiałam orto powiedzieć, że szału nie ma ze zmianami na dole (o ja bezczelna).

Do tego dzień przed ślubem mam piaskowanie umówione,zostaną też zdjęte łuki. Tylko, że orto idzie na urlop i wróci tydzień po moim ślubie. I teraz nie wiem, czy zdejmować łuki do ślubu... Tydzień bez aparatu mnie przeraża. Chociaż mówiła, że postara się coś wykombinować,żeby mi ktoś go założył.


A i orto poleciła mi maść na rany od aparatu: SOLCOSERYL.
Wszystko fajnie, tylko jest zrobiona z krwi cieląt i kosztuje 40 zł. Ale jestem zdesperowana na tyle, by tego używać.
Nic się nie martw Ja chodziłam bez łuków też chyba ponad tydzień. Musiałam zdjąć do wyrwania zębów. Nic złego się nie stało
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:20   #2766
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
kat123 wizyta pełna wrażeń widzę, dużo się na niej działo . Szczerze mnie też by przerażał taki długi czas bez aparatu, ale jeśli orto się na to zgodziła to chyba nie ma się czego bać
.

Oj tak,dzieje się sporo. Właśnie sama orto chyba coś nie bardzo na to... takie przynajmniej odniosłam

wrażenie.


Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Nic się nie martw Ja chodziłam bez łuków też chyba ponad tydzień. Musiałam zdjąć do wyrwania zębów. Nic złego się nie stało
A zęby nie zmieniły położenia? A tak w ogóle to gołe zamki nie raniły Cię? Bo one lekko drapią.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:28   #2767
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć,

Przymierzam się do założenia aparatu, ale to dość świeży pomysł, jestem dopiero na etapie poszukiwań porządnego (i niedrogiego) ortodonty.
W związku z tym chciałam Was zapytać, czy któraś z Was miała zakładany aparat w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi? Będę wdzięczna z jakiekolwiek info
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 22:39   #2768
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Oj tak,dzieje się sporo. Właśnie sama orto chyba coś nie bardzo na to... takie przynajmniej odniosłam

wrażenie.




A zęby nie zmieniły położenia? A tak w ogóle to gołe zamki nie raniły Cię? Bo one lekko drapią.
Zęby nie zmieniły położenia ani trochę.A na zamki miałam założone ligaturki więc nic nie drapało.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:56   #2769
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Właśnie pytałam, powiedziałam tez że to moja druga konsultacja i inny orto powiedział 2 lata. Pani doktor stwierdziła że wg niej wada jest na tyle poważna że ona nie widzi za bardzo możliwości aby ją naprawić w 2 lata. No może 2,5 roku jakimś cudem by się udało ale raczej 3-4 lata.
Po zastanowieniu chyba bym poszła jeszcze do kogoś na Twoim miejscu na konsultacje, tylko już nie wiem do kogo. ;/
Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zadzwoniłam i powiedzili mi w recepcji, ze skoro zakladanie mialam miec w styczniu i minelo tyle czasu to musze isc na konsultacje najpierw czy 'cos sie nie zmienilo' (wedlug mnie to bezsens, co sie mialo zmienic?) i wizyta... dopiero 23 lipca:/ Chcialam zeby mnie od razu zapisala na zakladanie, po jakims czasie od tej wizyty, ale nie chciała bo 'moze trzeba bedzie wykonac dodatkowe zabiegi i doktor musi najpierw sprawdzic'. Nosz jakie kurna zabiegi, juz ósemki powyrywane, no bez przesady. A jak na wizyte 15min termin był na 23.07 to na zakładanie jak bedzie we wrzesniu to cud
Możemy sobie piątkę przybić z tymi terminami .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 13:11   #2770
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

chocolada powodzenia w poszukiwaniu porządnego ortodonty. Nie zawsze to takie proste

calliope86 znalazłam jeszcze dwóch innych którzy mogliby mi odpowiadać i chyba się wybiorę na kolejne konsultacje. Zobaczę jaki oni mi zaprognozują czas leczenia. 4 lata to dla mnie trochę za długo, zwłaszcza że ten pierwszy mówił o dwóch

No i ja tez pewnie gdzieś we wrześniu będę zakładać dopiero - jeśli zostanę u obecnego orto to gdzieś dopiero na wrzesień dozbieram brakującą kwotę, a jeśli zmienię orto to też nie wiadomo jak z terminami będzie
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 13:34   #2771
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
chocolada powodzenia w poszukiwaniu porządnego ortodonty. Nie zawsze to takie proste

calliope86 znalazłam jeszcze dwóch innych którzy mogliby mi odpowiadać i chyba się wybiorę na kolejne konsultacje. Zobaczę jaki oni mi zaprognozują czas leczenia. 4 lata to dla mnie trochę za długo, zwłaszcza że ten pierwszy mówił o dwóch

No i ja tez pewnie gdzieś we wrześniu będę zakładać dopiero - jeśli zostanę u obecnego orto to gdzieś dopiero na wrzesień dozbieram brakującą kwotę, a jeśli zmienię orto to też nie wiadomo jak z terminami będzie
Napisz mi proszę na PW jak się nazywają ci lekarze. No dla mnie 4 lata to też bardzo długo, a jeszcze wizyty chyba byś miała średnio co miesiąc to jesteś uziemiona na długi czas.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 14:05   #2772
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Po zastanowieniu chyba bym poszła jeszcze do kogoś na Twoim miejscu na konsultacje, tylko już nie wiem do kogo. ;/

Możemy sobie piątkę przybić z tymi terminami .
Ha no to 5!
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 06:22   #2773
Devanq
Raczkowanie
 
Avatar Devanq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat ortodontów w trójmieście ? Ewentualnych cen ? Byłabym bardzo wdzięczna
Devanq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 08:41   #2774
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No to alergia minęła i jadę właśnie na wizytę. Troszkę podekscytowana jestem.

Verstuurd vanaf mijn SM-N910C met Tapatalk
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 09:41   #2775
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

11 rozkręceń Hassa za mną!

Jem już prawie wszystko (oprócz twardych rzeczy) i mówię normalnie, na tyle dobrze że większość osób nie zauważyła nawet że mam jakiś aparat Dziewczyny, które mają zacząć nosić - faktycznie, nie jest tak strasznie!

Ogólnie przez 10 dni niewiele się działo, a dzisiaj rano... budzę się ze szparą między jedynkami i jedynką a dwójką! Dobrze, bo zaczynałam już panikować, że coś nie działa.
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 09:59   #2776
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

no i jestem po. wymieniła mi asystentka tylko łuki i kazała nosić te same wyciągi (swoją drogą noszę je o tyle o ile a ortodontka mówi, że muszę je nosić wzorowo non stop, bo widać duże efekty xd ).

Ale moje zęby wyglądają teraz pięknie bez tego gumowego łańcuszka! Jestem zachwycona. Nie wiedziałam, że bez niego moje zęby są już takie ładne! Ale za to jak odpinała mi zamki, to nieźle się przy niektórych namęczyła, tak mocno były zapięte.. Najgorzej zniosła to dolna trójka. Boooli.

Ale zastanawiała się ortodontka z asystentką, czy mi czegos nie założyć, ale stwierdziły, że jest na to czas. Nie wiem co to. Niestety już nie pamiętam nazwy, ale nigdy takiej nie słyszałam. Szkoda, że nie zapamiętałam, co to jest. Nazwa zaczynała się chyba na r, ale nie jestem pewna. Może macie pomysły, co to mogło być?

Verstuurd vanaf mijn SM-N910C met Tapatalk
__________________
Winter sports!!

Edytowane przez marvandi
Czas edycji: 2015-06-22 o 12:31
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 13:19   #2777
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, jest któraś może z Białegostoku?
Byłam dzisiaj na pierwszej konsultacji, lekarkę poleciła mi koleżanka, która kończy już u niej leczenie i jest zadowolona. Szłam podekscytowana, a ona stwierdziła, że kwalifikuję się do operacji... W dodatku nie w moim mieście, a oddalonym o ponad 200 km, bo współpracuje z tamtejszym chirurgiem
Chciałabym przed podjęciem decyzji skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem. Polecacie kogoś naprawdę dobrego? Bo szczerze mówiąc jestem przerażona.
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 14:01   #2778
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez angelstyle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jest któraś może z Białegostoku?
Byłam dzisiaj na pierwszej konsultacji, lekarkę poleciła mi koleżanka, która kończy już u niej leczenie i jest zadowolona. Szłam podekscytowana, a ona stwierdziła, że kwalifikuję się do operacji... W dodatku nie w moim mieście, a oddalonym o ponad 200 km, bo współpracuje z tamtejszym chirurgiem
Chciałabym przed podjęciem decyzji skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem. Polecacie kogoś naprawdę dobrego? Bo szczerze mówiąc jestem przerażona.
Ja jestem z Białegostoku, polecam Ci gabinet ortodontyczny na radzyminskiej, założylam aparat tam 8 miesięcy temu i jestem zadowolona. Dużo osób chwali ta babeczke, poczytaj na spooted Białystok. Rozkłada na raty nawet spłatę aparatu. Ma tłumy od rana do wieczora i nie jest mega drogo. Łuk metalowy 1600. Wizyty teraz 100 zł, było 80. Supradent tak się nazywa ta klinika.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 15:14   #2779
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej hej, mam pytanie o czyszczenie płytki retencyjnej,
czy któraś udawała się do protetyka w celu jej wypolerowania? czy przez cały okres noszenia czyściłyście samodzielnie? bo moja orto na ostatniej wizycie mi polecila, a ja ogólnie czyszczę w tych tabletkach do protez ale to chyba w takim razie za mało ?
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12





Edytowane przez jvlka900
Czas edycji: 2015-06-22 o 15:16
jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 16:38   #2780
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja mam w końcu jakieś wieści
Dzisiaj miałam przedstawiony plan leczenia, przymiarkę pierścieni (ależ to było okropne )i jakieś dodatkowe wyciski pod helixa. Jakoś trzeba będzie to przeboleć
Dodatkowo będę miała na dół jakąś zakładaną płytkę? Tylko nie bardzo wiem teraz o co chodzi, bo miałam dużo informacji przekazanych w niedługim czasie i nie wszystko byłam w stanie ogarnąć i zapamiętać

Ale na początku sierpnia drutowanko Za jednym zamachem góra + podniebienie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 18:45   #2781
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez angelstyle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jest któraś może z Białegostoku?
Byłam dzisiaj na pierwszej konsultacji, lekarkę poleciła mi koleżanka, która kończy już u niej leczenie i jest zadowolona. Szłam podekscytowana, a ona stwierdziła, że kwalifikuję się do operacji... W dodatku nie w moim mieście, a oddalonym o ponad 200 km, bo współpracuje z tamtejszym chirurgiem
Chciałabym przed podjęciem decyzji skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem. Polecacie kogoś naprawdę dobrego? Bo szczerze mówiąc jestem przerażona.
A u kogo byłaś i co to za operacja? Dobry pomysł z konsultacją u przynajmniej jeszcze jednego lekarza
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 08:01   #2782
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

[QUOTE=marvandi;51832565]no i jestem po. wymieniła mi asystentka tylko łuki i kazała nosić te same wyciągi (swoją drogą noszę je o tyle o ile a ortodontka mówi, że muszę je nosić wzorowo non stop, bo widać duże efekty xd ).

Ale zastanawiała się ortodontka z asystentką, czy mi czegos nie założyć, ale stwierdziły, że jest na to czas. Nie wiem co to. Niestety już nie pamiętam nazwy, ale nigdy takiej nie słyszałam. Szkoda, że nie zapamiętałam, co to jest. Nazwa zaczynała się chyba na r, ale nie jestem pewna. Może macie pomysły, co to mogło być? QUOTE]



Hej - radzę nosić wyciągi systematycznie - naprawdę robią dużo fajnej roboty. A jak nie nosisz to tylko sobie szkodzisz i wydłużasz czas leczenia. Jeśli teraz nosisz sporadycznie i są rezultaty, to wyobraź sobie jakie były by efekty jeśli nosiła byś non stop. Zastanów się nad tym czy nie warto spróbować je nosić tak jak tobie kazano.


Mi ostatnio też coś wspominali o czymś nowym - a potem stwierdzili że to początek leczenia i jeszcze troszkę poczekają. Chodziło im o mini implanta - taką śrubkę wkręconą w dziąsło - przynajmniej wiem co mnie czeka.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 09:50   #2783
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Ja jestem z Białegostoku, polecam Ci gabinet ortodontyczny na radzyminskiej, założylam aparat tam 8 miesięcy temu i jestem zadowolona. Dużo osób chwali ta babeczke, poczytaj na spooted Białystok. Rozkłada na raty nawet spłatę aparatu. Ma tłumy od rana do wieczora i nie jest mega drogo. Łuk metalowy 1600. Wizyty teraz 100 zł, było 80. Supradent tak się nazywa ta klinika.
Dzięki, sprawdzę ich jeszcze, poczytam na spotted choć tu już nawet nie chodzi o pieniądze (raty u mnie są konieczne, ale na szczęście większość gabinetów już na to idzie), co o kompetentną ocenę

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
A u kogo byłaś i co to za operacja? Dobry pomysł z konsultacją u przynajmniej jeszcze jednego lekarza
Byłam na Waszyngtona, u dr Predko-Engel.
Operacja dwuszczękowa, pod narkozą, do której trzeba się 1.5 roku przygotowywać i tak zakładając aparat....
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 10:59   #2784
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ooo, to znany lekarz u nas. Umów się na konsultacje u kogoś innego. Ta z supradent jest naprawdę w porządku.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 12:53   #2785
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

[QUOTE=I_g_1;51844184]
Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
no i jestem po. wymieniła mi asystentka tylko łuki i kazała nosić te same wyciągi (swoją drogą noszę je o tyle o ile a ortodontka mówi, że muszę je nosić wzorowo non stop, bo widać duże efekty xd ).

Ale zastanawiała się ortodontka z asystentką, czy mi czegos nie założyć, ale stwierdziły, że jest na to czas. Nie wiem co to. Niestety już nie pamiętam nazwy, ale nigdy takiej nie słyszałam. Szkoda, że nie zapamiętałam, co to jest. Nazwa zaczynała się chyba na r, ale nie jestem pewna. Może macie pomysły, co to mogło być? QUOTE]



Hej - radzę nosić wyciągi systematycznie - naprawdę robią dużo fajnej roboty. A jak nie nosisz to tylko sobie szkodzisz i wydłużasz czas leczenia. Jeśli teraz nosisz sporadycznie i są rezultaty, to wyobraź sobie jakie były by efekty jeśli nosiła byś non stop. Zastanów się nad tym czy nie warto spróbować je nosić tak jak tobie kazano.


Mi ostatnio też coś wspominali o czymś nowym - a potem stwierdzili że to początek leczenia i jeszcze troszkę poczekają. Chodziło im o mini implanta - taką śrubkę wkręconą w dziąsło - przynajmniej wiem co mnie czeka.
Mi raczej chciała założyć coś zwyczajnego, bo mówiła o tym, jak o czymś oczywistym. Ja bym chyba zemdlała, jak bym usłyszała o jakiś ślubach w dziąśle. Ja się boje panicznie zastrzyka przeciwbólowego u dentysty, a co dopiero.

Ja szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy. Ortodontka mówiła, że mi się górna szczęka rozszerzyła dzięki nim. Ja tam tego nie widzę. Po prostu jedynki się cofnęły, dwójki wysunęły i w sumie tyle. Ja mam tak z tymi wyciągami, że raz noszę non stop i zmieniam nawet za często, a później w ogóle sobie odpuszczam i mam od nich przerwę. Wiem, że powinnam je nosić ciągle, ale w szkole mi utrudniają życie i po prostu wole je zdjąć i normalnie zjeść, bo później nie mam jak ich założyć spowrotem, bo wszędzie pełno ludzi, a przy nich mi głupio dłubać w buzi. A z gumkami nie potrafię jeść. Chociaż teraz wakacje, to pewnie ponoszę je przez te 2 miesiące.

Verstuurd vanaf mijn SM-N910C met Tapatalk
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 16:01   #2786
kakamaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć dziewczyny! Poczytuję was od niedawna bo sama noszę się z zamiarem założenia aparatu. Dziś byłam na konsultacji u ortodonty i chciałabym was zapytać o opinię czy takie koszty leczenia to raczej standard czy jednak dość drogo? : cena za jeden łuk metalowy 2100 zł, wizyta kontrolna jeden łuk 150 zł a za dwa łuki 180 zł.
kakamaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 16:40   #2787
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Poczytuję was od niedawna bo sama noszę się z zamiarem założenia aparatu. Dziś byłam na konsultacji u ortodonty i chciałabym was zapytać o opinię czy takie koszty leczenia to raczej standard czy jednak dość drogo? : cena za jeden łuk metalowy 2100 zł, wizyta kontrolna jeden łuk 150 zł a za dwa łuki 180 zł.

Dużo zależy od wielkości miasta
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 16:51   #2788
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

[QUOTE=I_g_1;51844184]
Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
no i jestem po. wymieniła mi asystentka tylko łuki i kazała nosić te same wyciągi (swoją drogą noszę je o tyle o ile a ortodontka mówi, że muszę je nosić wzorowo non stop, bo widać duże efekty xd ).

Ale zastanawiała się ortodontka z asystentką, czy mi czegos nie założyć, ale stwierdziły, że jest na to czas. Nie wiem co to. Niestety już nie pamiętam nazwy, ale nigdy takiej nie słyszałam. Szkoda, że nie zapamiętałam, co to jest. Nazwa zaczynała się chyba na r, ale nie jestem pewna. Może macie pomysły, co to mogło być? QUOTE]



Hej - radzę nosić wyciągi systematycznie - naprawdę robią dużo fajnej roboty. A jak nie nosisz to tylko sobie szkodzisz i wydłużasz czas leczenia. Jeśli teraz nosisz sporadycznie i są rezultaty, to wyobraź sobie jakie były by efekty jeśli nosiła byś non stop. Zastanów się nad tym czy nie warto spróbować je nosić tak jak tobie kazano.


Mi ostatnio też coś wspominali o czymś nowym - a potem stwierdzili że to początek leczenia i jeszcze troszkę poczekają. Chodziło im o mini implanta - taką śrubkę wkręconą w dziąsło - przynajmniej wiem co mnie czeka.
Ja będę miała dwa implanty na dole i dwie kotwice na górze.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 16:57   #2789
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Poczytuję was od niedawna bo sama noszę się z zamiarem założenia aparatu. Dziś byłam na konsultacji u ortodonty i chciałabym was zapytać o opinię czy takie koszty leczenia to raczej standard czy jednak dość drogo? : cena za jeden łuk metalowy 2100 zł, wizyta kontrolna jeden łuk 150 zł a za dwa łuki 180 zł.
Moi zdaniem drogo. U mnie za kosmetyczny jest 2 100, metal 1 600, a mieszkam w dość dużym mieście.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 17:10   #2790
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Poczytuję was od niedawna bo sama noszę się z zamiarem założenia aparatu. Dziś byłam na konsultacji u ortodonty i chciałabym was zapytać o opinię czy takie koszty leczenia to raczej standard czy jednak dość drogo? : cena za jeden łuk metalowy 2100 zł, wizyta kontrolna jeden łuk 150 zł a za dwa łuki 180 zł.
Według mnie też drogo. Placilam mniej. A mieszkam w Warszawie.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.