Farbowanie henną - część IV - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 09:45   #3811
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
A mi koleżanka poleciła taką wersję: https://uk.lush.com/products/rouge
Ponoć stosuje od dawna, no a takie włosy jakie ona ma to mogłabym mieć Na jej ciemnobrązowych (prawie czarnych) bardzo ładnie widać blask czerwieni. Aż już teraz zaraz bym chciała wypróbować, no ale bez szaleństw póki co
Uuu, ten opis podziałał mi na wyobraźnię Muszą być super
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 16:30   #3812
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
musze w ten weekend sie pohennowac.
ale zrobie to chyba Orientana bo ta probka z pola henny jest ladna po zrobieniu ale dosc mocno wyplukuje sie do rudego, chociaz nadal dosc ladnego ale to nie to czego szukam
Ja się chyba tym razem też skuszę na orientanę, bo z pola miałam dwa razy indygo i ani razu nie uzyskałam takiej czerni jaką chciałam...w zasadzie wcale nie uzyskałam czerni tylko ciemniejszy brąz niż mam obecnie :-/
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-16, 22:26   #3813
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Kochane dziewczyny,
mniej więcej dwa lata hennuję włosy na brąz. Naturalne też mam jasno-mysiobrązowe. Chciałabym je z tego brązu przerobić na rudo-brązowe, ale może niekoniecznie czekając 3msc. aż się wypłuczą. JAk to zrobić? Rumiankiem? Miodem? Korzeniem rzewienia? Rozjaśniała któraś kiedyś hennę do jaśniejszej?
__________________
od 21.09.2012 świadoma pielęgnacja
MOJE WŁOSY

10.11.2013r: grzywka 20cm, bok 24 cm --> docelowo ~50cm (za łopatki)
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-20, 06:54   #3814
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hej dziewczyny,
chciałabym się przyłączyć do wątku
Włosy farbuje henną od około 2-2,5 roku, niedawno miałam mała przygodę z farbami chemicznymi, ale efekt na włosach był dla mnie tak niezadowalający, a skalp tak podrażniony że szybko wróciłam do henny.

Wczoraj zrobiłam hennę Orientany Orzech laskowy - kolor jak dla mnie wyszedł idealny, zobaczymy jak będzie później

Wcześniej stosowałam farby eld (tylko raz), a później Khadi, miałam z niej przeróżne kolory.

Gdy ścięłam włosy chciałam zrezygnować z henny (zawsze wychodziły mi rudo-czerwone refleksy, czego nie lubiłam), ale na chemiczne farby mój skal reagował strasznym podrażnieniem, które później leczyłam około 4 mc.

Chciałabym zapytać czy są tu dziewczyny które farbują ziółkami włosy na kolor chłodnego brązu? Jaką mieszankę zastosować? Ten "gotowiec" z orientany jest ok, ale bardziej ekonomicznie wychodzi samemu mieszać (tylko nie wiem co i w jakich proporcjach).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-20, 08:53   #3815
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez PannaLokowana Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny,
mniej więcej dwa lata hennuję włosy na brąz. Naturalne też mam jasno-mysiobrązowe. Chciałabym je z tego brązu przerobić na rudo-brązowe, ale może niekoniecznie czekając 3msc. aż się wypłuczą. JAk to zrobić? Rumiankiem? Miodem? Korzeniem rzewienia? Rozjaśniała któraś kiedyś hennę do jaśniejszej?
Spróbuj kąpieli rozjaśniającej
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-20, 16:15   #3816
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
chciałabym się przyłączyć do wątku
Włosy farbuje henną od około 2-2,5 roku, niedawno miałam mała przygodę z farbami chemicznymi, ale efekt na włosach był dla mnie tak niezadowalający, a skalp tak podrażniony że szybko wróciłam do henny.

Wczoraj zrobiłam hennę Orientany Orzech laskowy - kolor jak dla mnie wyszedł idealny, zobaczymy jak będzie później

Wcześniej stosowałam farby eld (tylko raz), a później Khadi, miałam z niej przeróżne kolory.

Gdy ścięłam włosy chciałam zrezygnować z henny (zawsze wychodziły mi rudo-czerwone refleksy, czego nie lubiłam), ale na chemiczne farby mój skal reagował strasznym podrażnieniem, które później leczyłam około 4 mc.

Chciałabym zapytać czy są tu dziewczyny które farbują ziółkami włosy na kolor chłodnego brązu? Jaką mieszankę zastosować? Ten "gotowiec" z orientany jest ok, ale bardziej ekonomicznie wychodzi samemu mieszać (tylko nie wiem co i w jakich proporcjach).
Ja farbuję Khadi ciemny brąz. Jak dla mnie jest dość neutralny. Tzn. jest chłodniejszy niż efekt który uzyskiwałam farbami chemicznymi, nawet profesjonalnymi. W pierwszym momencie był w ogóle super chłodny, ale jak się przyjrzeć to widać ciepłe tony. Może w końcu zrobię zdjęcie.

Khadi ciemny brąz wyszedł mi chłodniej niż mieszanka którą kiedyś sama robiłam z henny i indygo. Jakby ktoś miał przepis na chłodniejszy odcień to ja chętnie skorzystam.

Chciałabym teraz uzyskać ciemniejszy efekt i myślę nad wymieszniem ciemnego brązu z czernią.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-20, 19:29   #3817
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja zamawiam niedługo orientanę, bo te z pola mi niecałkiem chwytały, a jak nie to wrócę do khadi.
Farbowałam kiedyś właśnie khadi ciemny brąz i byłam zadowolona, odcień chłodny wychodził, ale teraz wezmę samo indygo.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 06:55   #3818
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja farbuję Khadi ciemny brąz. Jak dla mnie jest dość neutralny. Tzn. jest chłodniejszy niż efekt który uzyskiwałam farbami chemicznymi, nawet profesjonalnymi. W pierwszym momencie był w ogóle super chłodny, ale jak się przyjrzeć to widać ciepłe tony. Może w końcu zrobię zdjęcie.

Khadi ciemny brąz wyszedł mi chłodniej niż mieszanka którą kiedyś sama robiłam z henny i indygo. Jakby ktoś miał przepis na chłodniejszy odcień to ja chętnie skorzystam.

Chciałabym teraz uzyskać ciemniejszy efekt i myślę nad wymieszniem ciemnego brązu z czernią.
Farbowałam Khadi ciemny brąz i wychodziły u mnie czarne jak smoła najlepiej sprawdzał się orzechowy brąz i jasny brąz z Khadi, ale tylko przez pierwsze kilka myć, później wychodziły rude refleksy. Jasny brąz nie do końca krył mi siwe.

Teraz zrobiłam Orientana orzech laskowy i na razie jest super, kolor nie jest za ciemny i jest przyjemnie chłodny, bez czerwonych refleksów. Zobaczymy jak będzie za miesiąc

Następnym razem spróbuje zrobić swoją mieszankę zobaczę jak mi to wyjdzie w orientanie jest na pierwszym składzie indygo więc spróbuje dać więcej indygo niż henny - ale trochę się boje tej czarnej smoły że mi wyjdzie

Edit:
Wrzucam jeszcze zdjęcia swoich kłaków dwa przy oknie jedno w "cieniu" (sorry, ale coś mi przekręciło je przy wrzucaniu ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160721_075628.jpg (61,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160721_075648.jpg (55,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160721_080008.jpg (53,1 KB, 41 załadowań)
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2016-07-21 o 07:03
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 09:35   #3819
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Może komuś się przyda włosy od roku farbowane Lass Naturals czarna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-07-21 10.28.45.jpg (62,2 KB, 45 załadowań)
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 11:38   #3820
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Może komuś się przyda włosy od roku farbowane Lass Naturals czarna.
O! całkiem ładnie a jaki masz naturalnie kolor włosów?
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 21:26   #3821
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Farbowałam Khadi ciemny brąz i wychodziły u mnie czarne jak smoła najlepiej sprawdzał się orzechowy brąz i jasny brąz z Khadi, ale tylko przez pierwsze kilka myć, później wychodziły rude refleksy. Jasny brąz nie do końca krył mi siwe.

Teraz zrobiłam Orientana orzech laskowy i na razie jest super, kolor nie jest za ciemny i jest przyjemnie chłodny, bez czerwonych refleksów. Zobaczymy jak będzie za miesiąc

Następnym razem spróbuje zrobić swoją mieszankę zobaczę jak mi to wyjdzie w orientanie jest na pierwszym składzie indygo więc spróbuje dać więcej indygo niż henny - ale trochę się boje tej czarnej smoły że mi wyjdzie

Edit:
Wrzucam jeszcze zdjęcia swoich kłaków dwa przy oknie jedno w "cieniu" (sorry, ale coś mi przekręciło je przy wrzucaniu ).
Ładny efekt, nie ma rudych przebłysków jak to czasem z brązami bywa
W takim razie zamówię Orientanę.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 06:32   #3822
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ładny efekt, nie ma rudych przebłysków jak to czasem z brązami bywa
W takim razie zamówię Orientanę.
Dzięki
Też bardzo mi się podoba efekt dlatego chyba na razie zostanę przy orientanie, tym bardziej że mogę sobie podjechać i ją odebrać (oszczędzam na przesyłce).
Poza tym wydaje mi się że orientana jest drobniejsza niż khadi, łatwiej się nakładało i wypłukiwało (choć nie wiem czy tu nie była kwestia rozrobienia henny glutkiem lnianym).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 07:47   #3823
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja po kilku hennowaniach 2 etapowo - henna i indygo muszę przyznać, że ten ciemny kolor jest u mnie najtrwalszy. Trzymam 2 h hennę czystą i 2 h indygo czyste z pola, siwe pokryte, kolor jednolity, przez pierwsze dni trochę za czarny, potem wymywa się do ładnego czekoladowego połysk nieziemski i chyba na tym poprzestanę. Dodatkowo nie mam nigdy przesuszu a mam włosy falowane, porowate do płukania farby dodaję zawsze trochę odzywki Isana granat. Kolor się trzyma dobrze ale farby używam bardzo dużo 1 op. henny i 1 op. indygo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg attachment.jpg (2,8 KB, 159 załadowań)
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 07:52   #3824
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Co ciekawe, henna nigdy mi nie spływa, ma żelowatą konsystencję, natomiast indygo jest bardziej kłopotliwe, cieknie po szyi Macie jakieś metody na zagęszczenie indygo?
Ciekawostka: mieszanki zawsze mieszam blenderem - rączką blendującą - 2 minuty i gładka konsystencja i co dziwne, nie barwi mi blendera chociaż biały i plastikowy
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 18:54   #3825
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Dzięki
Też bardzo mi się podoba efekt dlatego chyba na razie zostanę przy orientanie, tym bardziej że mogę sobie podjechać i ją odebrać (oszczędzam na przesyłce).
Poza tym wydaje mi się że orientana jest drobniejsza niż khadi, łatwiej się nakładało i wypłukiwało (choć nie wiem czy tu nie była kwestia rozrobienia henny glutkiem lnianym).
Super, teraz jestem pewna, że to dobry wybór

Cytat:
Napisane przez sylviapl2000 Pokaż wiadomość
Ja po kilku hennowaniach 2 etapowo - henna i indygo muszę przyznać, że ten ciemny kolor jest u mnie najtrwalszy. Trzymam 2 h hennę czystą i 2 h indygo czyste z pola, siwe pokryte, kolor jednolity, przez pierwsze dni trochę za czarny, potem wymywa się do ładnego czekoladowego połysk nieziemski i chyba na tym poprzestanę. Dodatkowo nie mam nigdy przesuszu a mam włosy falowane, porowate do płukania farby dodaję zawsze trochę odzywki Isana granat. Kolor się trzyma dobrze ale farby używam bardzo dużo 1 op. henny i 1 op. indygo.
Ale efekt! Super pokryło!

Cytat:
Napisane przez sylviapl2000 Pokaż wiadomość
Co ciekawe, henna nigdy mi nie spływa, ma żelowatą konsystencję, natomiast indygo jest bardziej kłopotliwe, cieknie po szyi Macie jakieś metody na zagęszczenie indygo?
Ciekawostka: mieszanki zawsze mieszam blenderem - rączką blendującą - 2 minuty i gładka konsystencja i co dziwne, nie barwi mi blendera chociaż biały i plastikowy
Można zagęścić skrobią ziemniaczaną ja tak robiłam, bo ostatnio dolewając glutka do indygo się zagadałam z ciocią i wyszła zupa choć mi i tak zawsze zła konsystencja wychodzi, albo wyjdzie za rzadka i ścieka i mnie do szału doprowadza, albo za gęsta, że niby dobrze, ale przez to zwykle nie pokrywam dokładnie włosów.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 11:39   #3826
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, chętnie zrobiłabym jakieś kolorowe pasemko ale nie wiem gdzie i jaki kolor
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 12:45   #3827
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
choć mi i tak zawsze zła konsystencja wychodzi, albo wyjdzie za rzadka i ścieka i mnie do szału doprowadza, albo za gęsta, że niby dobrze, ale przez to zwykle nie pokrywam dokładnie włosów.
Coś w tym jest, jak raz zrobiłam indygo gęste, to nie chwyciło tak dobrze, wybijało rudy:-( jak zrobię rzadsze to dociera wszędzie, ale cieknie masakrycznie
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 15:22   #3828
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sylviapl2000 Pokaż wiadomość
Coś w tym jest, jak raz zrobiłam indygo gęste, to nie chwyciło tak dobrze, wybijało rudy:-( jak zrobię rzadsze to dociera wszędzie, ale cieknie masakrycznie
Dokładnie, idzie szału dostać ale efekty są tego warte <3
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 15:34   #3829
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Zrobiłam 2 dni temu hennę. Paczkę miałam otworzoną od nie-wiadomo-kiedy. Wodę wzięłam taką, jaka była w czajniku, wydaje mi się, że letnia. Odstawiłam na 1h, na głowie trzymałam 3h. Nic nie dodawałam i jeszcze nigdy nie wyszło mi tak czerwono z henny baq. Nawet marchewkowej poświaty nie było. A dodam, że czerwienie u mnie pożądane. Czyli muszę zacząć robić hennę byle jak dla jak najlepszego efektu
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-25, 16:59   #3830
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

u mnie niby na początku bardziej czerwono, a później miedziany.
w weekend muszę pofarbować chemicznie odrosty, później przed kolejnym festiwalem henna
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 10:48   #3831
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

No właśnie, jak jest z tą temperaturą wody do henny? Też mam takie obserwacje, że jak daję wg zaleceń 80*C to jest marchewkowo, ostatnio dałam gorącą, ale tak z 60-70*C, i wyszedł kolor czerwono-miedziany. Dla mnie im ciemniej tym lepiej bo spod indygo potem tak nie kontrastuje
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 10:49   #3832
sylviapl2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Farbowanie henną - część IV

No właśnie, jak jest z tą temperaturą wody do henny? Też mam takie obserwacje, że jak daję wg zaleceń 80*C to jest marchewkowo, ostatnio dałam gorącą, ale tak z 60-70*C, i wyszedł kolor czerwono-miedziany. Dla mnie im ciemniej tym lepiej bo spod indygo potem tak nie kontrastuje
sylviapl2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 11:12   #3833
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja daję zimniejsza właśnie tak ok 60stopni, bo bardziej na czerwieni mi zależy i tak wyczytałam i u mnie się sprawdza

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 13:56   #3834
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, mam pytanie. Na hennie jasny brąz Khadi w instrukcji pisze, że można od razu ją nałożyć na włosy po rozmieszaniu, jeszcze ciepłą. Ale na blogach jest dużo wskazówek, żeby jednak odłożyć ją nawet na 12 h. Jak jest w końcu dobrze?
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 13:59   #3835
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Na hennie jasny brąz Khadi w instrukcji pisze, że można od razu ją nałożyć na włosy po rozmieszaniu, jeszcze ciepłą. Ale na blogach jest dużo wskazówek, żeby jednak odłożyć ją nawet na 12 h. Jak jest w końcu dobrze?
brązy mają indygo, indygo się nie odstawia, bo wtedy się osłabia
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-30, 12:07   #3836
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja się zastanawiam dlaczego henna w ogóle mi nie chwyta. jakieś pomysły?
Farbuję ciemnym brązem, przygotowuję hennę wedle instrukcji. Nie myję włosów szamponem z silikonami, odżywki też bez silikonów.
Włosy mam zdrowe, normalnej farby nie używałam od paru lat. Trzymam ok 1,5 godziny, zmywam, suszę i włosy są troszkę ciemniejsze, a kolejnego dnia wracają do mojego koloru sprzed użycia henny z tego co wiem to henna powinna mi ciemnieć a nie jaśnieć.
Gdzie robię błąd?
poshh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-30, 14:48   #3837
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam dlaczego henna w ogóle mi nie chwyta. jakieś pomysły?
Farbuję ciemnym brązem, przygotowuję hennę wedle instrukcji. Nie myję włosów szamponem z silikonami, odżywki też bez silikonów.
Włosy mam zdrowe, normalnej farby nie używałam od paru lat. Trzymam ok 1,5 godziny, zmywam, suszę i włosy są troszkę ciemniejsze, a kolejnego dnia wracają do mojego koloru sprzed użycia henny z tego co wiem to henna powinna mi ciemnieć a nie jaśnieć.
Gdzie robię błąd?
przed hennowaniem myjesz 2x jakimś mocnym szamponem z sls?
1,5godziny to wg mnie za krótko.
po zmyciu nakładasz coś na włosy?
odstawiasz papkę?
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-30, 16:28   #3838
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
przed hennowaniem myjesz 2x jakimś mocnym szamponem z sls?
1,5godziny to wg mnie za krótko.
po zmyciu nakładasz coś na włosy?
odstawiasz papkę?
Myje szamponem bez sls, bez silikonów i bez różnego dziadostwa. Na instrukcji jest by trzymać od pół godziny do 2 godzin, więc uznałam że 1,5h będzie stosowne. Ile w takim razie powinnam ją trzymać?
Chodzi o ciemny brąz khadi
Tak samo papkę odstawiam na jakiś czas, ale gdy jest jeszcze trochę ciepła to ją nakładam. Po spłukaniu z włosów nic nie nakładam, nic z nimi nie robię
poshh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-30, 17:16   #3839
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ja bym spróbowała potrzymać ze 3godziny.
czytałaś o tym co lubi indygo?
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-30, 21:23   #3840
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nawet nie wiedziałam, że tak długo można. Spróbuję kolejnym razem
A jeżeli chodzi Ci o to, czy dodawałam jakieś składniki do mojej papki to nie, rozdrobniłam z wodą, chwilkę odczekałam i wszystko.
Nie wiem może ta woda była za ciepła, bo przecież nie zmierzę jej termometrem tylko na oko brałam
poshh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.