Kilka Pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 18:09   #1
alexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9

Kilka Pytań


Witam serdecznie : mam kilka pytań – bardzo bym prosił o odpowiedź.

1. Na twarzy posiadam zabarwienia ( plamki) i otwarte pory, brzydko wyglądają te dziurki. Chciałbym aby moja twarz była gładka i bez otwartych por. Chcę kupić Żel do mycia twarzy i tonik : myślałem nad tym : http://www.sklep.eris.pl/produkt.php?id=555 i http://www.sklep.eris.pl/produkt.php?id=553. Co o tym sądzicie? Może ktoś doradziłaby jakieś preparaty o szybkim i efektownym działaniu?

2. W okolicy nosa ( po bokach) posiadam „pęknięte krwinki” czy można jakoś to wyleczyć ? Ponieważ widok tego nie jest ładny. Jak się ich pozybyć?

3. Na nosie posiadam „wągry” tak się chyba one nazywają. Czy można je jakoś usunąć ? A nie chciałbym iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki. Czy mycie żelem i tonikiem pomogłoby ? Czy znikłyby ?

4.Na podbródku posiadam podskórne białe pryszcze. Nie są one ropne. Kiedy naciągnę skórę widać je. Proponuje Pani jakiś preparat? Takie białe grudki.

5.Na plecach a dokładniej na ramionach posiadam plamki po pryszczach – są dość duże i widoczne. Posiadam również otwarte pory, w których jest ciemny „pryszcz” – w ogóle pory są otwarte i brzydko to wygląda. I plamy po pryszczach - na pleckach robią mi się ropne... help


6. I ostatnie pytanko : pod paznokciami są białe plamki. Podobno jak brakuje witamin to one powstają. Ale ja wcinam witaminy a owoce jej tonami. Jakieś propozycje ? Aby je usunąć ?

Bardzo prosiłbym o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi. Nie widziałem tutaj działu z dermatologiem, wiec zwracam się do kosmetyczek tylko proszę – jeśli można to nie chciałbym iść do kosmetyczki może jakieś preparaty? Pozdrawiam
alexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 20:43   #2
elus666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
GG do elus666
Dot.: Kilka Pytań

A nabial jesz? Biale plamki to akurat niedobor wapnia, a owoce to raczej go nie maja
__________________
Uroda kobiety jest formą władzy
elus666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 13:05   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Kilka Pytań

1. Jeśli chodzi o żel i tonik to najlepiej odwiedz KWC - tam masz mase recenzji toników i żeli (i nie tylko). Akurat ten żel i tonik erisa nie ma chyba zbyt dobrych recencji. Tzn. zawsze znajdą się produkty z lepszymi recenzjami Ja sama tych preparatów nie używałam, więc się nie wypowiadam na ich temat
Sam tonik i żel to raczej nie wygładzi buzki i na pewno nie zwęży na trwale porów. Tutaj potrzebne są bardziej specjalistyczne produkty z kwasami. Produktami zwężającymi na jakiś czas pory są różnego rodzaju maseczki z glinek.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ - KWC

2. Pękniętych naczynek się nie pozbędziesz domowymi sposobami. Wizyta u dermatologa jest niezbedna bo tylko on jest w stanie naczynka zamknąć za pomocą lasera lub prądu. Oba zabiegi nie należą do najtańszych - zwłaszcza laser, a efekty nie zawsze są zadowalające, co nie znaczy, że takich nie ma Ja też od dłuższego czasu myślę o jakimś zabiegu na naczynka, ale w chwili obecniej jestem bankrutem U kosmetyczki możesz poddać się zabiegom wzmacniającym naczynka. Aby przeciwdziałać im dalszemu pękaniu pamiętaj o używaniu filtrów, aby chronić je przed promieniowaniem. Przy cerze naczynkowej to najlepiej wogole sie nie opalac Nie używaj peelingów mechanicznych, wogóle nie kombinuj przy buzce, nie stosuj parówek, za to używaj kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej, łykaj witaminke C.

3. Przy cerze naczynkowej mechaniczne oczyszczanie u kosmetyczki odpada. Ja sama nabawiłam się wielu naczynek przez takie oczyszczanie wiec stanowczo odradzam. Poza tym kosmetyczka zazwyczaj nie jest w stanie usunać wszystkich zaskórników, a te które usuwa i tak się w niedługim czasie znowu pojawiają. Poczytaj sobie na forum o produktach z kwasami (acne-derm, effaclar K) Zele i toniki nic nie pomoga jeśli chodzi o zaskórniki. Są za słabe.

4. Tu też polecam jakiś kwasik, który oczyscił by to miejsce.

5. Na plecki najlepsze mydełko siarkowe Barwy
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7085

6. Ja też mam takie kwitnace paznokcie i też zazywam witaminy, ale te plamki nadal są i nie mam pojęcia co to jest.

Polecam przejrzenie sobie postów na temat kwasów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=106313
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=kwasy

Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 13:09   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kilka Pytań

Cytat:
Napisane przez elus666
A nabial jesz? Biale plamki to akurat niedobor wapnia, a owoce to raczej go nie maja
Ja jem nabiału bardzo dużo. Codziennie zajadam się jogurtami, białymi i żółtymi serkami no i mleko obowiązkowo minimum jedna szklaneczka dziennie + drozdze Mimo wszystko moje paznokcie mają białe plamki, więc to chyba nie od tego
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:59   #5
alexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9
Dot.: Kilka Pytań

@Milka19 : w kilku punktach napisałaś o żelach, tonikach ... a czy możesz napisać co byś proponowała? np. do tego podbrodka, i na twarz - jaki tonik i jaki żel? Bo nie mam bardzo dużo tego tylko pomiędzy oczkami nad noskiem i kolo noska po bokach mam "otwarte pory" ( na krawędziach noska również. Jeśli możesz to proszę sprecyzuj i poradź konkretnie co i jak - bo ja kompletnie się na tym nie znam Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź
alexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 15:25   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kilka Pytań

Cytat:
Napisane przez alexxx
@Milka19 : w kilku punktach napisałaś o żelach, tonikach ... a czy możesz napisać co byś proponowała? np. do tego podbrodka, i na twarz - jaki tonik i jaki żel? Bo nie mam bardzo dużo tego tylko pomiędzy oczkami nad noskiem i kolo noska po bokach mam "otwarte pory" ( na krawędziach noska również. Jeśli możesz to proszę sprecyzuj i poradź konkretnie co i jak - bo ja kompletnie się na tym nie znam Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź
Trudno mi polecić Ci cokolwiek konkretnego. Ja sama walczę z zaskórnikami, otwartymi porami i naczynkami na dodatek

Wiadomo, że kosmetyki typowo antytrądzikowe dosyć znacznie wysuszają i podraźniają naczynka. Więc ja sama stosuję delikatne żele do mycia twarzy - takie które niezawierają SLS w składzie. U mnie żele z SLS bardzo wysuszają cere - tak bardzo, że po umyciu nimi buzki uśmięchnąć się nie mogę Ale wiadomo, że każda cera jest inna, więc może Tobie takie żele nie będą szkodzić. Wydaje mi się, że żel nie jest w stanie poradzić sobie z otwartymi porami. Prawda, że w skutek ściągnięcia po umyciu twarzy pory równiez wydają się być ściągnięte, ale jest to krótkotrwały efekt.

Wysoko oceniany żel na KWC to Clearasil, Kremowy żel do mycia twarzy. Mi on osobiście nie przypadł do gustu, no ale może dla Ciebie będzie idealny:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8984


Jeśli chodzi o toniki u mnie sprawa wygląda podobnie jak z żelami. Stosuje tylko delikatne toniki Mam ochotę na te toniki http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8790
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=717
Wizazanki bardzo chwalą te produkty. A głównie ich działanie oczyszczające i ściągające pory. Ale boję się troche bo moja cera należy do bardzo wrażliwych i naczynkowych jdnocześnie. Napisałaś, że masz pajączki na nosku. Więc jeśli są to pojedyńcze mało widoczne pajączki, a Twoja cera ogólnie nie nalezy do bardzo wrażliwych, możesz spróbować, któregoś z tych toników Wydaje mi się, że Dermedic jest delikatniejszy.

Mam nadzieje, że Ci w czymś pomogłam Jeśli masz jakieś jeszcze pytanka, to pytaj śmiało
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 18:02   #7
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Kilka Pytań

ja slyszalam ze biale plamki pod paznokciami to efekt nadmiernej ilosci cukru w organiźmie ponoć jeśli plamka jest w plowie paznokcia to znaczy ze 3 miesiace temu przesadzilaś z cukrem wiec nie bedzie tak, ze jak go ograniczysz to Ci zejdą..nie beda po prostu powstawac nowe
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 19:01   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Kilka Pytań

1. Na rozszerzone pory i przetłuszczającą się skórę nie pomoże tylko żel i tonik, to musi być przemyślana i dobrze dobrana pielęgnacja. Na pewno oczyszczanie cery to podstawa i nie powinny to być preparaty wysuszające skórę. Dla cery tłustej muszą być kosmetyki skutecznie oczyszczające ale delikatne,firma Eris ma ogólnie dobrą opinię ,ale nie można stwierdzić czy własnie Tobie podpasują te kosmetyki. Na rozszerzone pory pomocne są maseczki ściągające - świetne z glinki zielonej , poza tym zabiegi w gabinecie kosmetycznym - złuszczanie naskórka i inne zabiegi przeciwłojotokowi.Polecam także peeling ultradźwiękowy - pięknie wyłgadza skórę , oczyszcza powierzchownie ,ale sprawia że skóra jest ładniejsza. Porów skóry nie da się zwęzić jeśli takie są uwarunkowania genetyczne - tłusta cera , mocno rozszerzone pory skóry, jeśli powodem rozszerzenia się porów jest łojotok , który można zmniejszyć to pory skory trochę się zwężą. W wygładzaniu skóry pomocne są różnego rodzaju złuszczania naskórka - kwasy AHA,BHA, peelingi ziołowe, mikrodermabrazja. Tego typu zabiegi sprawiają również ,że przebarwienia zmniejszają się lub znikają - do walki z przebarwieniami trzeba włączyć również preparaty wybielające -np. z kwasem kojowym, z mącznicą lekarską itp.Konieczna jest również ochrona przed ponownym pojawieniem się przebarwień (ochrona przed UV).
2. Rozszerzone naczynka - trzeba zamknąć w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym ,który zajmuje się zabiegami elektrokoagulacji lub zabiegami laserowymi , elektokoagulacja jest lepsza jeśli naczynka są duże i wyraźne. Efekty widać po kilku zabiegach. Poz tym wszelkie zalecenia dla cery nacznkowej znajdziesz w artykule na www.wizaz.pl - poradnik kosmetyczny - opisywałam różne rodzaje cery i sposoby dbania.
3. Co do zaskórników to samo stosowanie kosmetyków nie przyniesie efektów , trzeba zrobić oczyszczanie cery w gabinecie - delikatne ze względu na naczynka, apotem pielęgnacja wg wskazówek z punktu 1.
4. Taki jak punkt 3
5. Również oczyszczanie skóry w gabinecie kosmetycznym i metody pielęgnacji jak dla skóry tłustej.
6. Białe plamki to bielactwo paznokci - jest opis w artykule dotyczącym pielęgnacji paznokci oraz pisałam o tym na forum, wpisz w wyszukiwarkę. to nic groźnego , raczej defekt kosmetyczny, nie ma jednoznacznie określonej przyczyny tworzenia się zmian.
Do kosmetyczki chyba jednak warto się wybrać - dla zachęty przecytaj artykuł o zabiegach dla mężczyzn , pisałam specjalnie dla panów taki tekst o zabiegach w gabinecie.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 19:25   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kilka Pytań

Cytat:
Napisane przez Kasiek85
ja slyszalam ze biale plamki pod paznokciami to efekt nadmiernej ilosci cukru w organiźmie ponoć jeśli plamka jest w plowie paznokcia to znaczy ze 3 miesiace temu przesadzilaś z cukrem wiec nie bedzie tak, ze jak go ograniczysz to Ci zejdą..nie beda po prostu powstawac nowe
Ciekawa teoria Ja nie słodzę herbaty, nie pamiętam kiedy ostatnio zjadłam jakiś słodycz. Wiem... na święta zjadłam kawałek babki i serniczka
Jak ogranicze cukier jeszcze bardziej to chyba bede musiała zrezygnować z owoców, które tak uwielbiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:03   #10
alexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9
Dot.: Kilka Pytań

@Beata jeśli mozesz to proszę podaj konkretne kosmetyki nazwy ...
alexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:30   #11
alexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9
Dot.: Kilka Pytań

Czypomógłby mi ktoś dobrać żel i tonik ? I może jakieś specyfikina zamknięcie por? (tylko w przystempnej cenie) mydłem siarkowym myć twarz? Jeszcze wągry na nosku i nad nim... może coś na zaskórniki ? Tylko proszę w przystępnej cenie

Bardzo prosiłbym o ułozenie mi planu pielęgnacji, ponieważ dermatolog przyjmuje za kilka dni... a zalezy mi na czasie Bardzo byłby miło
alexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.