Dania - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 14:01   #181
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
kiedy wyrwe sie tam z mojej cichej i zabitej deskami Szwecji,czuje sie bosko
Natalee to tylko w najwiekszych miastach tetni zycie w Danii, ja mieszkam w miescie 80 tys, to na Danie jest spore miasto. Ale mimo tego ,czuje sie tutaj jak na wsi. Wszedzie tylko osiedla domkow, tylko w samym centrum sa normalne domy i troche wiecej ludzi po ulicach chodzi.

A o zyciu nocnym mozna zapomniec - na ulicach pustki, tutaj ludzie bawia sie raczej w domach.
Az mi sie teski za wypadami do pubów . Tutaj na topie jest raczej golf, kregle, ktorych nienawidze i to cala rozrywka .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 14:38   #182
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Dania którą kocham

w Szwecji jest podbnie dlatego taki wypad do Kopenhagi zawsze ozuwia czlowieka
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 22:19   #183
kasiuuunia_ol
Zadomowienie
 
Avatar kasiuuunia_ol
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 660
Dot.: Dania którą kocham

Dziewczyny jak jest z wyjazdem turystycznym? Wystarczy "tymaczasowy" dowod osbisty, prawda? I jest jakis okres od wydania do rozoczecia pobytu? W niektorych krajach niestety jest Pozdrawiam
__________________
Maturzystka 2010 matura to bzdura ! ;D



RZUCAM PALENIE I ODCHUDZAM SIE :P
kasiuuunia_ol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 16:09   #184
p_misiowa
Zadomowienie
 
Avatar p_misiowa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 406
Dot.: Dania którą kocham

Hej!!
mam do Was pytanie bo wybieram się do Dani troszke zarobic
jaką karte najlepiej kupić zeby taniej dzwonić do Polski? tzn którego operatora wybrać?
Wystarczy mi dowód żeby tam wjechać prawda?
Dajcie jakieś rady dla początkującej w stylu gdzie kupować niedrogo jedzenie i czy w Dani można np. kupić coś fajnego taniej niż w Polsce (kosmetyki, ciuchy)
poradźcie coś bo ja jestem kompletnie zi8elona jeśli chodzi o ten kraj

Pozdrawiam serdecznie!!
__________________

KOCHAM!
******

p_misiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:36   #185
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Dania którą kocham

Ufff ,zgłaszam się i ja, bo na 90% za dwa tygodnie dołacze do przyjaciółki do Dani
Dokładnie pojadę do Blaavand
Mam już tam zaklepaną pracę w restauracji Mieszkanko razem z przyjaciółką
Oprócz tego, że mam niezłego cykora , bo to mój pierwszy taki wyjazd do pracy za granicę, to bardzo się cieszę, po tym co napisałyście tu, że Dania to piekny kraj

Narazie nie wiem wogóle za co się złapać, co zabierać, czego za bardzo nie, bo opłaca się kupić tam, na miejscu Ale myślę, że ogarnę
A może coś podpowiecie z własnego doświadczenia ? Bo z przyjaciółka mało rozmawiam , ma słaby dostęp do internetu, coś się zepsuło
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 09:48   #186
kasiuuunia_ol
Zadomowienie
 
Avatar kasiuuunia_ol
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 660
Dot.: Dania którą kocham

Niestety nie moge Ci powiedziec jaki operator,bo sama dzwonie do Polski od znajomego, ale co do taniego jedzenia to chyba NETTO, takie cos jak nasza biedronka, a taniej kosmetyki i ciuchy to watpie,ze znajdziesz wszystko jest raczej troche drozej,ale tutaj sie wiecej zarabia wiec dla nich to stosunkowo tanie rzeczy kosmetyki mozesz zobaczyc jeszcze na lotnisku badz na promie w sklepie wolnoclowym
__________________
Maturzystka 2010 matura to bzdura ! ;D



RZUCAM PALENIE I ODCHUDZAM SIE :P
kasiuuunia_ol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 10:19   #187
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Dania którą kocham

Z jedzeniowych marketów tanie są: Netto, Aldi, Billka (do niej będziesz mieć za daleko). Za to po kieszeni uderza Irma, 7 eleven.

Na pewno nie warto brać jedzenia (ewentualnie słodycze bo są tam droższe) oraz lekarstwa. Kosmetyki kosztują niewiele więcej, nie czeka cię utrata przytomności na widok ich cen. Ciuchy ze sklepów typu H&M podobnej jak u nas.

Drogie jest mięso ale nie wyobrażam spakować go sobie do torby, ewentualnie zgarnij kilogram jakiś ulubionych kabanosów.

Usługi kosztują krocie dlatego wszelkie zabiegi upiększające i ładna nowa fryzura zafunduj sobie u polskiego fryzjera. Jeśli samodzielnie farbujesz włosy to spakuj ulubioną farbę do torby, bo np. na zestawach do samodzielnego balejażu Loreala mają trzykrotne przebicie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 11:57   #188
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Dania którą kocham

Czesc dziewczyny.

Dawno mnie nie bylo na forum, ale teraz wpadlam, zeby powiedziec, ze tez jestem w Danii. Dzis mija dokladnie miesiac i w ta rocznice mam niesamowite zawirowania "pracowe" i mieszkaniowe. Prawdopodobnie jeszcze dzis zmieniam miejsce zamieszkania, miasto i prace...

A Dania podoba mi sie bardzo. Odwiedzilam wiele europejskich krajow, a z tych najbardziej do gustu przypadla mi Szwajcaria i wlasnie Dania. Mam zamiar tu zostac jak najdluzej i mam nadzieje, ze mi sie powiedzie.

Pozdrawiam wszystkie Polki w Danii
__________________
Cytat:
The truth is I've never fooled anyone. I let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was...
Marilyn Monroe

DORÓB SOBIE! http://pl.☠☠☠☠☠☠☠☠☠2surf.com/?ref=93594

siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:08   #189
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dania którą kocham

A ja juz mam dosc tej poogdy , dziewczyny czy wam to nie przeszkadza .

Albo pada deszcza, albo tak wieje , ze glowe urywa . Lata prawie nie ma, no bylo cieplo w maju i podczas wakacji z tydzien czasu.

Co do pakunków z polski. Ja zawsze kupuje surowe miecho na obiad, krakowskie, kaszanke na grila i kabanosy, a jeszzcze prawdziwa polska kielbase. Tutaj kielbasy sa wstretne, jak parowki , tylko grubsze. Wszytsko w przenosna lodowke i jedziemy z rodzinka . Takze pelno sosow knor i fiksow , tutaj sa trzy na krzyz do wyboru i drozsze 5 krotnie.
W kosmetyki zaopatrz sie w polsce, potrafia byc drozsze trzykrotnie, szczegolnie farby do wlosow.
Co do ciuchow, tutaj mozna kupic w takiej samej cenie jak w polsce, wiec to nie jest zmartwienie. Jedynie buty sa cholernie drogie. Tanie sa takie badziewia, ze po miesiacu nadaja sie na smieci.

Dobija mnie ograniczenie Danii, miasta sa jak wsie , tylko Århus i Københaga sa prawdziwymi miastami. W pabie piwo kosztuje ok 20 zl na nasze , a drink ok 40 zl. Wiec ludzie bardzo rzadko korzystaja z takiego rodzaju relaksu.

Z tanich sklepow polecam Fakta.

Naprawde tutaj jest NUUUDNO
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:39   #190
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: Dania którą kocham

eee, mi tu pogoda teraz nie przeszkadza, najgorzej bylo mi w listopadzie, teraz to fajnie,nie za gorąco ani za zimno, w upalne dni zaliczylismy kąpiele w morzu oraz w jeziorkach. Nie brakuje mi polskich upalow, bo kiepsko je znosilam, a do wiatru tez sie mozna przyzwyczaic.
mi nudno nie jest, zdecydowanie nie. prawie co tydzien jakas wielka impreza w Kopenhadze(a mieszkam jakies 20 km od CPH). Poza tym jestem zadowolona, ze mieszkam w malej miescinie, jak zachce mi się miejskiego zgiełku, to śmigam do stolicy
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:49   #191
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez Chantalle Pokaż wiadomość
mi nudno nie jest, zdecydowanie nie. prawie co tydzien jakas wielka impreza w Kopenhadze(a mieszkam jakies 20 km od CPH). Poza tym jestem zadowolona, ze mieszkam w malej miescinie, jak zachce mi się miejskiego zgiełku, to śmigam do stolicy
No to masz fajnie, ja mieszkam w miescie 80 tys, niby na warunki dunskie, jest to duze miasto, ale wiocha jak cholera. Do najbliższego mista z prawdziwego zdarzenia mam 2 godzinki. Naprawde mozna tesknic za hałasem i ludzmi na ulicach.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 17:20   #192
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: Dania którą kocham

a ja wlasnie ciesze sie ze tu taki spokoj, cisza niesamowita, malo samochodow na ulicach, prawie jak na wsi w tym moim malym miasteczku, ale jak widac lubimy inne "dźwięki".
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 20:02   #193
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Dania którą kocham

Dziewczyny pomozcie, wchodze na te stronke http://www.lebara.dk/en/ i ciezko jest mi sie polapac, czy ktoras mogla by mi wytlumaczyc, bo rozumiem ze na polska komorke minuta kosztuje 2, 29 kr podobnie sms, a 0,55 kr/min kosztuje na domowy? bo tam tylko jest napisane fixed, albo fastnet. A jak np sprawdzic ile jeszcze na karcie zostalo minut? Jak ktos wie,prosze o odp.
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 21:48   #194
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: Dania którą kocham

ile minut to nie idzie sprawdzic, bo operator nie wie gdzie chcesz dzwonic, powie Tobie tylko ile kasy zostalo na koncie dzwoniąc pod TOP UP 50101234
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:28   #195
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: Dania którą kocham

dzisiaj przestało mi sie podobac w Danii jedna instytucja... Polska ambasada!

chcemy zawrzec zwiazek malzenski w Danii, poniewaz tutaj zyjemy, ale zeby byl
w jezyku polskim przeprowadzony to zostaje nam tylko ambasada.
szperając troche natknełam sie na ich cennik, przeciez to rozbój w biały dzień!:
-slub,czyli rzygotowanie dokumentacji w sprawie zawarcia związku małżeńskiego
przed konsulem, sporządzenie protokołu ze złożenia oświadczeń o wstąpienie w
związek małżeński, zorganizowanie uroczystości w urzędzie konsularnym oraz
doręczenie odpisu aktu małżeństwa, kosztuje 1350 kr
-Wydanie zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa kosztuje 720
kr od osoby,czyli razem 1440 kr
-Przygotowanie dokumentacji dot. wpisania zagranicznego dokumentu stanu
cywilnego do polskich ksiąg stanu cywilnego oraz doręczenie odpisu
sporządzonego na tej podstawie polskiego aktu stanu cywilnego, kosztuje 360 kr
RAZEM całkowity koszt to 3150kr

jak mozna takie ceny dyktowac? taki sam slub w ratuszu kosztuje 1/3 tej ceny

ktos mnie moze oswiecic lub cos mądrego doradzic?
w Polsce nie chcemy brac slubu, tam zrobimy za pare lat koscielny, teraz
chcielismy tylko cywilny i jest to tez okazja zeby rodzice nas odwiedzili.
pozdrawiam
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:37   #196
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez Chantalle Pokaż wiadomość
dzisiaj przestało mi sie podobac w Danii jedna instytucja... Polska ambasada!
....
RAZEM całkowity koszt to 3150kr

jak mozna takie ceny dyktowac? taki sam slub w ratuszu kosztuje 1/3 tej ceny

ktos mnie moze oswiecic lub cos mądrego doradzic?
w Polsce nie chcemy brac slubu, tam zrobimy za pare lat koscielny, teraz
chcielismy tylko cywilny i jest to tez okazja zeby rodzice nas odwiedzili.
pozdrawiam
1350 kr za przygotowanie niezapomnianego slub w polskiej ambasadzie to wcale nie tak duzo. Przeciez to nie jest miejsce, gdzie wydaje sie sluby codziennie. W ratuszu masz przygotowana sale i slub za slubem.
Ceny dokumentacji rzeczywiscie kosmiczne.
Z drugiej zas strony te 3150 kr, jak na realia dunski , to przeciez nie jest jakas bardzo wygorowana kwota.
Fajny pomysl i nie dziwi mnie jego cena.
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 14:04   #197
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
A ja juz mam dosc tej poogdy , dziewczyny czy wam to nie przeszkadza .

Albo pada deszcza, albo tak wieje , ze glowe urywa . Lata prawie nie ma, no bylo cieplo w maju i podczas wakacji z tydzien czasu.

Co do pakunków z polski. Ja zawsze kupuje surowe miecho na obiad, krakowskie, kaszanke na grila i kabanosy, a jeszzcze prawdziwa polska kielbase. Tutaj kielbasy sa wstretne, jak parowki , tylko grubsze. Wszytsko w przenosna lodowke i jedziemy z rodzinka . Takze pelno sosow knor i fiksow , tutaj sa trzy na krzyz do wyboru i drozsze 5 krotnie.
W kosmetyki zaopatrz sie w polsce, potrafia byc drozsze trzykrotnie, szczegolnie farby do wlosow.
Co do ciuchow, tutaj mozna kupic w takiej samej cenie jak w polsce, wiec to nie jest zmartwienie. Jedynie buty sa cholernie drogie. Tanie sa takie badziewia, ze po miesiacu nadaja sie na smieci.

Dobija mnie ograniczenie Danii, miasta sa jak wsie , tylko Århus i Københaga sa prawdziwymi miastami. W pabie piwo kosztuje ok 20 zl na nasze , a drink ok 40 zl. Wiec ludzie bardzo rzadko korzystaja z takiego rodzaju relaksu.

Z tanich sklepow polecam Fakta.

Naprawde tutaj jest NUUUDNO

ja bylam w maju-czerwcu w Danii na praktykach skolnych
zakochalam sie normalnie w tych pieknych plazach
mieszkalam w Sønderborgu
piwo drogie rzeczywiscie bylo bardzo hihi
ale plaze swietne maja z T chcialabym tam kiedys pojechac...
podoba mi sie spokoj na ulicach, nie to co u nas,wszedzie kwiatki, no i na pasach nie trzeba czekac 10min az sie zielone wlaczy

po dunsku umiem tylko "mojn" heh ale jezyk sam w sobie smieszny sie wydaje ale interesujacy
brakuje mi radia - skala,fm swietna muzyke puszcaja slucham przez internet do dzis
a praktyki mialam w Sønderborg w restauracju Torvet moze ktos kojarzy
bylam w Århus tez

a ile muszelek mam
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:19   #198
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Dania którą kocham

Ja mieszkam już prawie od roku w Danii z moją rodzinką.Musze przyznać,że warunki milion razy lepsze niż w PL.Nie mamy zamiaru wracać do kraju.Tutaj jest cisza,spokój i ludzie są bardziej uśmiechnięci.Krajobrazy piękne i miasta również.
Ale z miesiąca na miesiąc odkąd przyjechałam tutaj to moja wizja duńskiej estetyki ulegała zmianie.Nie widziałam tego co z czasem zaczęłam dostrzegać.Tak jak w Polsce śmieci walają się po trawnikach i ulicy,a po sylwestrze to z 2 tygodnie leżały kartony po petardach.Psy załatwiają się na trawnikach i chodnikach i też nikt tego nie sprząta.ale to tylko takie drobiazgi,cała reszta jest OK.

Zaskoczyła mnie ich moda i jedzenie.
Co do mody,to każdy nosi to na co ma ochotę i nie patrzy na porę roku.Ja w lecie widziałam chłopaka w kurtce puchowej zimowej a skwar był na maxa.A w zimie kolesia w klapkcha i krótkich spodenkach i laskę w sandałach na szpilce w mini i bez rajstop
Natomiast jedzenie mają nawet dobre wbrew opiniom.Ale mega kaloryczne!!!
Są oczywiście produkty light i ekologiczne i tego się trzymam,bo inaczej to znowu bym utyłam.Jak przyjechałam to w 2-3 tygodnie 4-5 kg przytyłam jak się dorwałam do ich dobroci.Teraz już wiem jakie produkty kupować aby nie zamienić się w pączka.
Czasami tęskno mi za polskimi produktami,ale sprowadzamy sobie z PL co nie co.

Ogólnie to jestem bardzo zadowolona z życia tutaj i z własnej woli nie wróciłabym do Polski.

__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:07   #199
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Dania którą kocham

moj TZ byl w dani w pracy przez pol roku i ciagle chwali ten kraj... ludzi w nim i w ogole ;/
ale jaks mnie do tego nie przekonuje.. ja uwazam ze wszedzie jest fajnie na chwile ale jak by sie tam zylo cale zyci i wyjechalo do inego kraju to tez by sie powiedzialo ze gdzie indziej jest fajnjiej to kwestia czesci kraju, obszaru bo zauwazcie jak bardzo roznia sie ludzie np z gor i z morza baltyckiego tak jest wszedzie
a w dani dodatkowo jest zimnoo;p;p
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 18:00   #200
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

mi sie tam podobalo
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:12   #201
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez blondi19 Pokaż wiadomość
moj TZ byl w dani w pracy przez pol roku i ciagle chwali ten kraj... ludzi w nim i w ogole ;/
ale jaks mnie do tego nie przekonuje.. ja uwazam ze wszedzie jest fajnie na chwile ale jak by sie tam zylo cale zyci i wyjechalo do inego kraju to tez by sie powiedzialo ze gdzie indziej jest fajnjiej to kwestia czesci kraju, obszaru bo zauwazcie jak bardzo roznia sie ludzie np z gor i z morza baltyckiego tak jest wszedzie
a w dani dodatkowo jest zimnoo;p;p

Być może masz rację.Ale ja wiem jak mi się żyło w Polsce i co miałam,albo co mogłabym mieć,a wiem co mam teraz po niecałym roku pobytu.Niebo a ziemia,że tak to określę.I dodam,że nie żyjemy z żadnych zasiłków i pomocy od państwa,tylko i wyłącznie z 1 pensji męża .A w PL to raczej byłoby nie realne z jednej pensji kupić dobre auto,mieszkanie,wyposażyć je i żyć przy tym jak pączki w maśle.Nie to,że się chwalę,ale po prostu uważam,że w moim przypadku w Polsce byłby to nie realne w ciągu roku tak jak tutaj i to nie podpierając się żadnymi kredytami

A co do pogody,to żałuję ze tylko 1 dzień śniegu był,ale kłłiiiii tam .Lato za to było baaardzo ciepłe i to od maja do września,a mieszkamy na północy DK.No ja w każdym razie na plaży z palmami się opalałam
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:02   #202
Mandarynkia
Zadomowienie
 
Avatar Mandarynkia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 296
Dot.: Dania którą kocham

Szkoda, że tak mało Wizażanek udziela się w tym wątku

Zaraz po maturze - czyli pod koniec maja, wyjeżdżam do Kopenhagi do mojej rodziny, zamierzam trochę dorobić do studiów. Jestem w trakcie poszukiwania pracy, bukowania biletów itd. I już nie mogę się doczekać
Martwię się tylko jak będzie z tą pracą...Znam z relacji rodziny mentalność Duńczyków, nawet jakiej pogody mogę się spodziewać Niby po angielsku jestem w stanie się komunikować, za to po duńsku wiem tylko jak jest dziękuję I wszystko w tym temacie. Mam nadzieję, że poradzę sobie w tej nowej sytuacji
Pozdrawiam Polki kochające Danię
__________________



właśnie tak!


Mandarynkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:21   #203
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

nie wiedzialam kochana ze masz tam rodzine
chcialabym miec tez
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:40   #204
Mandarynkia
Zadomowienie
 
Avatar Mandarynkia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 296
Dot.: Dania którą kocham

Kasieńko, mogę się podzielić, trzy cioteczki tam siedzą na stałe
__________________



właśnie tak!


Mandarynkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:49   #205
zorajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dania którą kocham

Hej! Mieszkam w Danii już od prawie 8 miesięcy i powiem, że ten tytuł tego wątku jest idealny - ja po prostu Kocham ten kraj!!!Czuję się tu bardzo dobrze, nie mam kłopotów finansowych, gdzie w Pl miały główną rolę w moim życiu. I gdyby nie to, że jest kryzys czułabym się jak w raju Pozdrawiam
zorajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:03   #206
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

Cytat:
Napisane przez Mandarynkia Pokaż wiadomość
Kasieńko, mogę się podzielić, trzy cioteczki tam siedzą na stałe
podziel sie

Cytat:
Napisane przez zorajda Pokaż wiadomość
Hej! Mieszkam w Danii już od prawie 8 miesięcy i powiem, że ten tytuł tego wątku jest idealny - ja po prostu Kocham ten kraj!!!Czuję się tu bardzo dobrze, nie mam kłopotów finansowych, gdzie w Pl miały główną rolę w moim życiu. I gdyby nie to, że jest kryzys czułabym się jak w raju Pozdrawiam
a pracujesz tam gdzie dokladnie jako kto?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:25   #207
zorajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dania którą kocham

Tak pracuje po trzy godziny dziennie, bo mamy córeczkę dwuletnią. A tak w ogóle to sprzątam biura. Na razie tylko taką pracę znalazłam, ale jak tylko troszeczkę poduczę się języka, mała będzie miała trzy latka to dam ją do przedszkola i poszukam sobie pracy na cały etat, tymczasem te trzy h mi wystarczy.
zorajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:32   #208
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

ale fajni e ze 3 h i starczy

ja marze o stdiach w danii lub w UK, ale nie mam szans


w dani jak bylam smiac mi sie chcialao z dunskiego, jezyk smieszny byl dla mnie taki smiszny, ale chcialabym sie go nauczyc
bo taki inny jest


no i radia skala.fm im zazdroszcze fajna muzyke puszczaja
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 19:45   #209
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Dania którą kocham

Hej Dziewczyny

Dołączam się do wątku
Studentka, ciężko pracująca, ale szczęśliwa już od 2 lat w Kopenhadze

Pozdrawiam
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 08:36   #210
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Dania którą kocham

w Kopenhadze nie bylam nigdy ale ponoc piekna
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 12:08:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.