Plamy na policzkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-15, 14:59   #1
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994

Plamy na policzkach


Stosując nadtlenek benzoilu (przez ok. 2msc) na policzkach zrobiły mi się czerwone plamy. Nie przestawałam go stosować, ponieważ stwierdziłam, że "najpierw wyleczę trądzik, a potem zajmę się resztą". Następnie przerzuciłam się na inne leki złuszczające, ale plamy dalej nie zniknęły.
Czy któraś z Was ma pomysł jak je zlikwidować? Bardzo szpecą twarz, są na obu policzkach
Dodaję zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg policzek.jpg (28,8 KB, 26 załadowań)
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:07   #2
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Plamy na policzkach

Od siebie mogę wymienić podstawowe rady, które na pewno nie zaszkodzą w obchodzeniu się z problematyczną twarzą (domyślam się, że wrażliwą).

Używaj żeli do twarzy z kwasem salicylowym (dobry jest Vichy Normaderm).
Nawilżaj. Jest wiele kremów wybielających (np. ja lubię Avene Cicalfate).
Patrz na skład czegokolwiek, czego używasz do twarzy: od żeli, przez toniki, kremy, po podkłady. Zwracaj uwagę na higieniczność - pędzle/ręce, którymi się malujesz muszą być czyste.
B. ważny jest filtr przeciwsłoneczny, bo promienie UVA mogą przyczynić się do powstania długotrwałego uszkodzenia komórek - blizn.
Powinno się używać tylko peelingów chemicznych/enzymatycznych, nie mechanicznych, bo te rozprzestrzeniają problem.
Dla mojej skóry (poodobna do Twojej) zbawienna jest glinka Ghassoul (chyba tak ;p) z Organique. Jest idealna dla naszego typu cery. Generalnie dobrze jest zrobić maseczkę, np. raz w tygodniu, z jakiejkolwiek glinki
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wybierz się do kosmetologa na specjalistyczny zabieg np. mikrodermabrazja.
__________________
<ciach_reklama>
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.