Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł nowego wątku?!
"Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama" 2 6,25%
"Po dywanie dzieci buszują, a mamy wciąż na forum plotkują " 6 18,75%
"Tu ząbek, tam raczek, rozwija się nam każda dziewczynka i każdy chłopaczek" 0 0%
"Bolące dziąsła nam sen z powiem zabierają, w nagrodę siekacze nam dają" 1 3,13%
"Fikołek tu , fikołek tam, dzieci fikają nam " 1 3,13%
"Idzie raczek nieboraczek jak ugryzie będzie znaczek" :P:P:P 22 68,75%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 10:20   #271
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
czary

mary

dz za odp
a czemu dajesz ryz a nie mleczno-ryz? tak dla odmiany?

chciałam spróbować inną

taka zablakana duszyczka, albo owieczka
co wolisz
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 10:22   #272
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 10:38   #273
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
...się dorzucam do życzeń

Caltea
to oni widocznie jakieś dziwne te kaszki mają.
Pytałam na czym, bo kiedyś do nich pisałam z zapytaniem czy mogę na swoim mleku robić, bo młody alergik. To mi odpisali, że mleko mamy ma jakieś enzymy, które po jakimś czasie uwadniają tą kaszkę, więc proponowali robić porcje po 50ml i nabieżąco dorabiać.
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 10:44   #274
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A przy owockach szczególnie trudno się powstrzymać od oblizania
no nie

MałgosiaM8 albo ktoś kto się zna : trzeba by chyba napisać do moderatora o zamknięcie poprzedniego wątku bo tam jeszcze można pisać i Caltea tam się zabłąkała
no własnie do kogo napisać, ja się nie orientuje jaki jest mod tutaj

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
I jeszcze chciałam naskarżyć, że mały dzisiaj spał- masakra.
Wstawał, marudził. Pocyckał chwilę, zasnął i od nowa. Normalnie budziłam się trylion razy mam wrażenie

I proszę, cyca possał chwilę, już nie chce a słoiczek z śliwką i jabkiem wcina aż mnie tu popędza, zebym szybciej ładowała
Gdzie mój cycoman
patrz u nas też budził się trylion razy chyba dlatego że mamusia zła i wyczuł
mój też dziś jadł aż mu się uszy trzęsły i takim sposobem zjadł cały słoiczek jabłka z marchewką , chciałby jeszcze

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
No wreszcie
Wiesz no lepiej wiedzieć na co się przygotować psychicznie
Każda chyba lubi spać z dzieciątkiem - szczególnie teraz jak tak świadomie zaczynają się przytulać
Ja ten fotelik traktuję jako "przejściówkę" do czasu aż Szymek będzie siedział - jak narazie jestem zadowolona

Co do kaszki to jak woda jest ok to nie wiem co to może być
oj lubie lubie i jeszcze jak zasypia taki wtulony w maminą pierś i te nóżki między moimi nogami
też fotelik traktuje jako przejściówke

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Ja tą kaszkę tak dzielę, żeby w ciągu dnia wyszła jedna pełna porcja Owocki podgrzewam i dodaję do kaszki. Teraz mam kaszkę ryżową malinową, ale przedtem miałam mleczno-ryżową.
Ogólnie jedzenie Szymka staram się dostosować do naszych pór jedzenia
no co?
na to nie wpadłam, ma swój schemat maly i jakoś się go trzymam

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
eeee imieniny to nie ja
ale oczywiście wszsytkim Martom wszsytkiego dobrego
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 10:50   #275
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011



Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Tak Agus daje juz Olivce ( po raz drugi ) gluten.... od wczoraj... Jak narazie jest ok.... U Ciebie widze ze tez dobrze to super..... moze te poczatki byly trudne i zoladeczek sobie nie radzil....
ja póki co omijam gluten szerokim łukiem
ale już nie długo przyjdzie i na nas pora, ale mam stracha - nie wiem czemu. czytałam, że kaszę mannę dajesz, tak?

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

Na początek pytanie:

Jak zaczęłyście dawać słoiczki to ile łyżeczek najpierw?? I to były takie łyżeczki jak od herbaty czy jakie?

Bo ja mam dla Piotrusia taką malusią i nie wiem ile takich malusich najpierw dać (wiadomo- o ile będzie jadł )

No i co ile zwiększałyście? Kiedy dochodzi się do całego słoiczka?

Pora dnia ma znaczenie? Myślałam by mu jakoś do południa dać tę marchewę
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

A jeszcze pytanie- i ten zaczęty słoiczek wyrzucacie czy na drugi dzień jeszcze podajecie?
ja napiszę jak u mnie to wyglądało.

w 1 dzień dostawał skromniutkie 2łyżeczki, tylko żeby spróbował. jeśli nie było żadnych atrakcji to na drugi dzień dostawał więcej. potem przerwa i nowa rzecz do jadłospisu dołączała
(mi powiedziano, żeby lepiej rano dawać nowe rzeczy, bo jeśli wyjdą jakieś atrakcje np żołądkowe to do wieczora może będzie już lepiej i noc będzie spokojna. doradzono mi jeszcze, żeby na początek wprowadzać max 2składnikowe dania, bo łatwiej wyłapać jeśli wychodzi alergia na coś)

słoiczek wyrzucałam dopiero 2dnia


Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
wiesz co na słoiczkach jest napisane żeby podać w ciągu 2 (chyba gerber) lub 3 dni (hipp). ważne tylko, żeby do słoiczka do nabierania nie wkładać łyżeczki oblizanej przez siebie czy dziecko bo bakterie się tam rozwiną. nie żebym się wymądrzała, ale w każdym artykule o rozszerzaniu diety to piszą
dokładnie
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 10:59   #276
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:07   #277
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość

My dziś skończyliśmy 5 miesięcy


Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

Najpierw się wyżalę: nocka okropna
Pobudki co 1 - 1,5 godz i tylko cycek do usypiał. W ogóle już od wieczora było dziwnie, o 20.00 zaraz po kąpieli rzucił się na cycka i jadł do 21.30 aż mu wyciągnęłam i potem te cholerne pobudki, po 4 rozbudził się na dobre, już miałam wstawać ale zaczął trzeć oczka to dałam jeszcze cycka i przysnął do 6.00. Teraz dosypia w bujaczku ze smoczkiem w buzi. Nie wiem czemu takie złe nocki ma, może to skok, bo akurat jest tydz z piorunami? mam nadzieję, że to jak najszybciej minie
Puki śpi spróbuję ponadrabiać

na pocieszenie u nas od 2 dni też gorzej z nockami. zwalam to na zęby, chociaż póki ani widu ani słychu, ale na coś muszę zwalić bo jakoś łatwiej tak... mają dzieci swoje humory
oby szybko przeszło

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość

Co do talku to użyłam go drugi raz. A teraz od około półtora tygodnia mamy rossmanowskie pieluchy, ale dziwne, że by po takim czasie wyszło nie?
my na samym początku jak próbowałam zmienić pieluchy to po 1 dniu wyszło. to wiedziałam od razu, że od pieluch. obstawiałabym ten talk, skoro pieluszki masz już 1,5tygodnia.
oby pupka Filipka szybko wyzdrowiała

i jeszcze mi się przypomniało, że zakupów miałam pogratulować archi, śliczne rzeczy upolowałaś
(a to mi tylko przypomina, że i ja muszę się udać i obkupić Miśka w nowe ubranka, ale u mnie to póki co i weny i chęci i wszystkiego brak)

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz
oj

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
no własnie do kogo napisać, ja się nie orientuje jaki jest mod tutaj

na odchowalni Rzabba i AgaZ
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 11:12   #278
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
na odchowalni Rzabba i AgaZ
dzięki już piszę
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:14   #279
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

Ja wczo na zakupach poczulam sie jak zerwana ze smyczy- w koncu gdzies wyszlam po 3 tyg
jak ja się zerwę z łańcucha to mogę nie wrócić , tak to bywa w przyrodzie

a ja zamroziłam porcje marcheweczki w pojemniku na mleczko i zupki bo na początek ze słoiczka wychodziły mi 4 porcje, chyba można nie ?

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
H
A ja głupia miałam od razu kupić inną butlę bo nie wpadłam na to, że Szymek nie lubi silikonu - od dwóch mc używa smoczka uspokajającego gumowego, a w butli miał silikonowy, no i ten teraz co mam z NUKa też jest gumowy i w prawie identycznym kształcie jak smoczek uspokajający.
mam jeden smoczek z nuka ten lateksowy (dostałam w sr chyba) ale też Hania go nie akceptuje to chyba nie ma sensu kupować kolejnej butli na próbę jednak...już sama nie wiem

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

Rabarbarku, odnośnie kupek: Leoś nie ma biegunki, po prostu od 2 m.ż. robił kupki płynne ze śluzem, paskudne. Odkąd zaczęłam podawać zupki i kaszkę, to jak ręką odjął. Wreszcie się unormowało. Chyba miał taką urodę będąc na samym cycu. Udawałam, że mnie to nie martwi i jest O.K. ale dopiero teraz, po doznaniu wielkiej ulgi widzę, jak mi to spędzało sen z powiek.

:
doskonale Cię rozumiem, moja pedi mówiła też że taki jej urok ale mi się płakać chciało jak zaglądałam w pampersa


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

natko za butle, u nas mowy nie ma o smoku, dlatego kupie kubek doidu i niekapek. ktorys sie przeciez sprawdzi
no i chyba mi też ten doidy cup zostaje, niekapek u nas do kąsania służy czasem mała coś pociągnie ale takie ilości śladowe po godzinie maltretowania kubka że mija się to z celem no i niekapek to tylko do soczku czy herbatki coś gęstszego to go zapcha momentalnie

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
to wszystkiego naj naj

albo od karmienia godzinnego mi się gorąco robi albo mam początek gorączki ...pięknie
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:22   #280
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart - tych dużych i małych

A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:27   #281
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość

ja póki co omijam gluten szerokim łukiem
ale już nie długo przyjdzie i na nas pora, ale mam stracha - nie wiem czemu. czytałam, że kaszę mannę dajesz, tak?
ja też zabieram się za niego jak za jeża...manna kupiona i czeka hehe poczeka chyba do szczepienia ...albo i dłużej


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz


---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart - tych dużych i małych

A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
super no i miłego świętowania jeszcze raz
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 11:31   #282
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart - tych dużych i małych

A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
no to dla Zuzanki
i dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
ja też zabieram się za niego jak za jeża...manna kupiona i czeka hehe poczeka chyba do szczepienia ...albo i dłużej
uff cieszę się, że nie jestem z tym sama
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:33   #283
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Witam się w nowym wątku
I znowu nie nadrobię, bo Kamil jest strasznie absorbujący ostatnio. Ciągle albo rączki, albo mamo patrz na mnie, mamo śpiewaj mi, mamo pobawmy się w akuku itd
Chciałam wam podziękować za wszystkie miłe słowa Naprawde podniosły mnie na duchu i przepędziły doła. Dzięki wam mam nowe siły w trudnych chwilach! DZIĘKUJĘ!!!!
Dziś mamy szczepienie. No i znowu mieliśmy przygodę. Włamali nam się do auta. Chcieli zwinąć całe bo nic nie uszkodzili. weszli jak do swojego. teraz strach pod blokiem zostawiać

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Ach przepraszam, ze tak chaotycznie piszę ale Kiciuś mi zasnął przy otwartym oknie a jakiś miły sąsiad co chwile mi wybudza go wiertarką więc latam od pokoju do pokoju w międzyczasie sprzątając...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 13:45   #284
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Dzięki Natko, to ja się produkuję w starym wątku, a Wy już tutaj produkujecie
Witam Was
hej hej grunt, że dotarłaś

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
I jeszcze chciałam naskarżyć, że mały dzisiaj spał- masakra.
Wstawał, marudził. Pocyckał chwilę, zasnął i od nowa. Normalnie budziłam się trylion razy mam wrażenie

I proszę, cyca possał chwilę, już nie chce a słoiczek z śliwką i jabkiem wcina aż mnie tu popędza, zebym szybciej ładowała
Gdzie mój cycoman
wróci cycoman popróbuje nowych smaków i wróci

ja też dziś milion razy wstawałam podać smoka królewnie...ja jej chyba ukróce tego smoka, tylko niech mi ktoś powie jak


Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
o to to i ja sie podpisuje

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz
Wiem, że to można dostać fiołka, ale pewnie poprostu tak ma i musisz wziąć na wstrzymanie

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
a ja zamroziłam porcje marcheweczki w pojemniku na mleczko i zupki bo na początek ze słoiczka wychodziły mi 4 porcje, chyba można nie ?

myślę, że tak



albo od karmienia godzinnego mi się gorąco robi albo mam początek gorączki ...pięknie
może cię jednak rozkłada...zdrówka życzymy

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
super i miłego świętowania


Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku
I znowu nie nadrobię, bo Kamil jest strasznie absorbujący ostatnio. Ciągle albo rączki, albo mamo patrz na mnie, mamo śpiewaj mi, mamo pobawmy się w akuku itd
Chciałam wam podziękować za wszystkie miłe słowa Naprawde podniosły mnie na duchu i przepędziły doła. Dzięki wam mam nowe siły w trudnych chwilach! DZIĘKUJĘ!!!!
Dziś mamy szczepienie. No i znowu mieliśmy przygodę. Włamali nam się do auta. Chcieli zwinąć całe bo nic nie uszkodzili. weszli jak do swojego. teraz strach pod blokiem zostawiaćAch przepraszam, ze tak chaotycznie piszę ale Kiciuś mi zasnął przy otwartym oknie a jakiś miły sąsiad co chwile mi wybudza go wiertarką więc latam od pokoju do pokoju w międzyczasie sprzątając...
oj biedaku...ty to masz, dobrze, że chociaż nie zwinęli ostatecznie tego auta
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:12   #285
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Witam sięwizyta poranna zaliczona w pozytywnym tego słowa znaczeniulekarz po szyjce pomacał, dziecię w ryk (jakaś obca twarz się nad nią pochylała), ale jest dobrze i nie musimy się już masować...uff...teraz zjadła obiadek i ma drzemkę a ja czas na wizaż, więc nadrabiam

Cytat:
Napisane przez mmmarina Pokaż wiadomość
dzisiaj byliśmy na drugim szczepieniu i pediatra powiedziała żeby na noc dawac już "2" a w dzień póki jeszcze mam to 1. a jak się 1 skończy to już calkiem na 2 przejść.Pytałam się pediatry czy to aby nie za szybko a ona powiedziała że nie, mały na dniach skończy 5 miesięcy i miesiąc nie robi różnicy...
Moja siostra podaje swojej corci nutramigen 2 już od 4 m-ca zycia bo podobno można... tak na opakowaniu jest napisane.
Ale my na szczęście na Bebiononie jesteśmy
Dzięki za odpowiedź. Moje dziecię też jest na nutramigenie i 2 lekarka dopiero poleciła po skończonym 6 miesiącu.widać co lekarz to inna opinia

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Tak Agus daje juz Olivce ( po raz drugi ) gluten.... od wczoraj... Jak narazie jest ok.... U Ciebie widze ze tez dobrze to super..... moze te poczatki byly trudne i zoladeczek sobie nie radzil....
powiem ci, że ja jej daję z pewną dozą nieufności, czy zareaguje dobrze czy źle.w razie czego krople Infacol przygotowane. no ale oby było dobrze
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:14   #286
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Dzięki dziewczyny za życzenia

A zaraz mnie coś trafi w zeszły piątek zrobił nam się flak w kole od wózka, wymieniliśmy dętkę i dzisiaj znowu się przebiła a tak w ogóle to sprzedali nam koła pompowane a miały być piankowe jak pojechaliśmy po dętkę to jak się koleś w sklepie dowiedział że do naszego wózka mamy pompowane koła to był w nie małym szoku i kazał dzwonić do producenta ale co mi po tym jak musimy kolejną kasę na dętkę wywalić i znowu spacery w czasie odłożone a taka piękna pogoda za oknem
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:17   #287
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki

Na początek pytanie:

Jak zaczęłyście dawać słoiczki to ile łyżeczek najpierw?? I to były takie łyżeczki jak od herbaty czy jakie?

Bo ja mam dla Piotrusia taką malusią i nie wiem ile takich malusich najpierw dać (wiadomo- o ile będzie jadł )

No i co ile zwiększałyście? Kiedy dochodzi się do całego słoiczka?

Pora dnia ma znaczenie? Myślałam by mu jakoś do południa dać tę marchewę
hej...ja zaczelam od czterech-pięciu łyżeczek - takiej łyżeczki do karmienia dzieci. a zwiększałam po kilku dniach do połowy porcji a teraz cały słoiczek (ten mały) na raz. Jeśli marchewka jako obiad to w porze obiadowej najlepiej myślę

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Mamuśki by dziś na kontrolne badanie słuchu - prosimy o kciuki
pewnie już po ale
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:18   #288
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Ancia, zaległe dla Franciszka Półrocznego
Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
To ja tez się dołączam do życzeń
Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość

Caltea
to oni widocznie jakieś dziwne te kaszki mają.
Pytałam na czym, bo kiedyś do nich pisałam z zapytaniem czy mogę na swoim mleku robić, bo młody alergik. To mi odpisali, że mleko mamy ma jakieś enzymy, które po jakimś czasie uwadniają tą kaszkę, więc proponowali robić porcje po 50ml i nabieżąco dorabiać.
To może w mojej wodzie też są jakieś piersiowe enzymy. A ja na forach czytałam, że mamy robiły kaszki na swoim mleku, ale to same ryżowe. I być może nie z Bobo vity. Co mnie w ogóle podkusiło, skoro córkom kupowałam Nestle

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
a ja zamroziłam porcje marcheweczki w pojemniku na mleczko i zupki bo na początek ze słoiczka wychodziły mi 4 porcje, chyba można nie ?

Aaaa zamroziłaś, to nie wiem. Chciałam Ci napisać, że po otwarciu to 48 godz. w lodówce.

mam jeden smoczek z nuka ten lateksowy (dostałam w sr chyba) ale też Hania go nie akceptuje to chyba nie ma sensu kupować kolejnej butli na próbę jednak...już sama nie wiem

Ja nie próbuję już, bo czy jest sens uczyć prawie półroczne dziecko picia z butli i dojenia smoka, zwłaszcza że bardzo, bardzo to dziecię nie chce?

doskonale Cię rozumiem, moja pedi mówiła też że taki jej urok ale mi się płakać chciało jak zaglądałam w pampersa


Ooo, to nie wiedziałam, że my mamy takie same problemy. A już się Hanuli unormowało na zupkach? Byłoby nam przecież raźniej we dwie

no i chyba mi też ten doidy cup zostaje, niekapek u nas do kąsania służy czasem mała coś pociągnie ale takie ilości śladowe po godzinie maltretowania kubka że mija się to z celem no i niekapek to tylko do soczku czy herbatki coś gęstszego to go zapcha momentalnie

U nas to samo z butlą. Mieli smoka i nie pije. Boję się, że z niekapkiem może być podobnie ale spróbuję. A doidy kupię na pewno.


albo od karmienia godzinnego mi się gorąco robi albo mam początek gorączki ...pięknie
Oby nie choróbsko

[QUOTE=martunia_199;324697 64]Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję[/QUOTE dla Ciebie solenizantko i dla Zuzi

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
hej

ja też dziś milion razy wstawałam podać smoka królewnie...ja jej chyba ukróce tego smoka, tylko niech mi ktoś powie jak
Jedni chcą nauczyć inni ukrócić. A sposobów na maluszki brak, bo one najlepiej wiedzą co chcą.

My po spacerze. Zaczęło padać, Leon się rozdarł i wracaliśmy ana sygnale, bo przecież nie będą go niosła w deszczu. W ogóle maruda dziś z niego. I tak pacnąłą łyżeczkę z zupką, że cała pościel do prania, łóżeczko i podłoga do mycia, on do przebrania. Acha, no i jeszcze obicie bujaczka musiałam wsadzić do pralki. I jeszcze mi teraz ulał tak sprytnie, że ominąłą pieluchę i idziemy się przebrać. A potem to już go tylko spanie może uratować, bo nie mam dziś cierpliwości do nudziarza. Niedobry chłopczyk
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:45   #289
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
agusza kontrolę u chirurga


My dziś skończyliśmy 5 miesięcy
,


---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
aaaa ja chce wyjść z tego mojego więzienia ......
wytrych już posłany i szpadelka do podkopu..a na poważnie



dzięki za kciuki

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
Aha, mamy rozszerzające dietę dzieciom ze skazą białkowa - z podaniem ryby w obiadku się powstrzymujecie?
ja dałam małej w poprzedni weekend i wcinała aż sie uszy trzęsły

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
A ja głupia miałam od razu kupić inną butlę bo nie wpadłam na to, że Szymek nie lubi silikonu - od dwóch mc używa smoczka uspokajającego gumowego, a w butli miał silikonowy, no i ten teraz co mam z NUKa też jest gumowy i w prawie identycznym kształcie jak smoczek uspokajający.
widać Szymek sam wie, co dla niego najlepsze...ale fajnie, że zaakceptował

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
na pewno jest juz ok


dziękiza kciuki...jest i oby tak zostało

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Co do talku to użyłam go drugi raz. A teraz od około półtora tygodnia mamy rossmanowskie pieluchy, ale dziwne, że by po takim czasie wyszło nie?
no trochę...może to od talku?

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz
zrób trzy wdechy i wydechy...a dobrze będzie

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Dziś mamy szczepienie. No i znowu mieliśmy przygodę. Włamali nam się do auta. Chcieli zwinąć całe bo nic nie uszkodzili. weszli jak do swojego. teraz strach pod blokiem zostawiać

za szczepienie. a auto - dobrze, że nie ukradli a jedynie uszkodzili....choc powiem ci, ze ja tez auto pod blokiem zostawiam i codziennie rano pierwsze co to patrzę,ćzy stoi...a snów o tym,m że mi go kradną to już nie zlicze...

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za życzenia

A zaraz mnie coś trafi w zeszły piątek zrobił nam się flak w kole od wózka, wymieniliśmy dętkę i dzisiaj znowu się przebiła a tak w ogóle to sprzedali nam koła pompowane a miały być piankowe jak pojechaliśmy po dętkę to jak się koleś w sklepie dowiedział że do naszego wózka mamy pompowane koła to był w nie małym szoku i kazał dzwonić do producenta ale co mi po tym jak musimy kolejną kasę na dętkę wywalić i znowu spacery w czasie odłożone a taka piękna pogoda za oknem
nieźle..współczuje przejść...


uff...ponadrabiałam...dzi ecię dalej śpi (ostatnio sobie tak po południu ze dwie godzinki śpi) więc idę sobie zrobić kawulca

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-02-22 o 14:47
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 14:46   #290
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Zeżarło mi cytaty...
Bardzo bardzo dziekujemy za kciuki

Po szczepieniu....maleńki baardzo płakał, ale szybko się uspokoił...Zadziałał na niego wyszeptany do uszka wierszyk
Pytałam pedi o to jego nie lubienie mleka... No i powiedziałam, że dodaję mu 1-2 łyżeczki kaszki waniliowej i dopiero wtedy wypija i....powiedziała, że bardzo dobrze robie Poczułam się taka dumna mamuśka, że zrobiłam coś na czuja i mi wyszło
Uwaga: mamy zielone światło na mięsko
Kupiłam narazie różne rodzaje słoiczków, ale chcę powolutku mu to wprowadzać.
I.... Stefek waży 8800, na długość ma gdzieś 75cm

MoniaZ jestem jestem.

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
My dziś skończyliśmy 5 miesięcy
Dużo dużo zdrówka

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

Najpierw się wyżalę: nocka okropna
Pobudki co 1 - 1,5 godz i tylko cycek do usypiał. W ogóle już od wieczora było dziwnie, o 20.00 zaraz po kąpieli rzucił się na cycka i jadł do 21.30 aż mu wyciągnęłam i potem te cholerne pobudki, po 4 rozbudził się na dobre, już miałam wstawać ale zaczął trzeć oczka to dałam jeszcze cycka i przysnął do 6.00. Teraz dosypia w bujaczku ze smoczkiem w buzi. Nie wiem czemu takie złe nocki ma, może to skok, bo akurat jest tydz z piorunami? mam nadzieję, że to jak najszybciej minie
Puki śpi spróbuję ponadrabiać
Współczuję...

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A jeszcze pytanie- i ten zaczęty słoiczek wyrzucacie czy na drugi dzień jeszcze podajecie?
U nas tak jak u większości na początek 3-4 łyżeczki, po 3 dniach jak nie uczulało, to dawalam więcej, a potem kolejny składnik.
Już dziewczyny napisały ja trzymam do 48h..Znaczy trzymałam bo teraz pochłania cały Wyczujesz Piotrulkę - nie bój żaby

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
dzień dobry Mamusie
my wczoraj drugi raz na basenie, znowu było super, a dokładnie w tej minucie jak się kończyły zajęcia Młoda bardzo głośno zażądała butli
Zazdroszczę. Bo ja jestem przerażona ogranięciem tematu. Tzn. przebraniem, ubraniem itp. A zamierzamy wybrać się poraz pierwszy w ten weekend

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
Laski jesteście niezastąpione!!!
Dlatego uwielbiam to forum!!! Zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć

Indi ryba już zakupiona z zamiarem podania (u nas podejrzenie skazy), ale jakoś się wstrzymuję, nie ze wzgl. na skazę, ale ja jakoś za rybami nie przepadam
Prawda. Ja też się dużo Ócze.
Jaką rybe kupiłaś?

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
a no własnie nie wiem bo dopiero poszłam wydębić skierowania na badania
Aaaa no to kciukasy za badnia. Ja zrobiłam hormony i co prawda na pograniczu, ale w normie.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
I jeszcze chciałam naskarżyć, że mały dzisiaj spał- masakra.
Wstawał, marudził. Pocyckał chwilę, zasnął i od nowa. Normalnie budziłam się trylion razy mam wrażenie

I proszę, cyca possał chwilę, już nie chce a słoiczek z śliwką i jabkiem wcina aż mnie tu popędza, zebym szybciej ładowała
Gdzie mój cycoman
Kurde może ma to co Stefko. Mleka niet, ale owocki mniam.
Dorośleją nam chłopaki.

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja tylko na chwilę bo mały się właśnie obudził i piszę z nim na kolanach

Wszystkim Małgosiom i Martusiom z okazji ich święta życzę dużo, dużo miłosci, radości z każdego dnia, szczęścia i spełnienia marzeń pociechy z dzidziulek
Dużo Milości, cierpliwości, zdrowka i pociechy z chopaków
Ja imieniny w dniu urodzin mam..18go stycznia

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Masakra jaki mały jest marudny.
Już nerwowo siadam bo od rana ciągle marudzenie.
Cycek nie, leżeć nie, rączkiw wybranych pozycjach
Nawet czopka mu dałam bo może to od tego nie robienia kupy- to poszło tylko tyle, że mu lekko rowek przybrudziło.

Zwariuję zaraz
I nic te sliwki nie pomogły? Kurde...może herbatki mu daj albo samej wody przegotowanej?

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Witam sięwizyta poranna zaliczona w pozytywnym tego słowa znaczeniu lekarz po szyjce pomacał, dziecię w ryk (jakaś obca twarz się nad nią pochylała), ale jest dobrze i nie musimy się już masować...uff...teraz zjadła obiadek i ma drzemkę a ja czas na wizaż, więc nadrabiam
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:48   #291
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011



Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ja też dziś milion razy wstawałam podać smoka królewnie...ja jej chyba ukróce tego smoka, tylko niech mi ktoś powie jak
jak się dowiesz to mi też powiedz Amelka do tej pory zasypiała tylko ze smokiem, ale wczoraj jak była marudna i najedzona ssała kciuka i musiałam jej dać smoka. A niby od 6 mies dziecko powinno się od smoka oduczać, a moja A. widać w najlepsze się z nim zaprzyjaźnia Oj nie podoba mi się to

Irmith - chyba Ty pytałaś o krem na odparzenia z J&J. Ja miałam próbkę, nic się nie działo, na dodatek całkiem ładnie pachnie ten kremik

Dla Franka spóźnione życzenia dla Mateuszka za 5 mies oraz dla dzisiejszych solenizantek
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.

Edytowane przez agnieszka 0605
Czas edycji: 2012-02-22 o 14:52
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:49   #292
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Zeżarło mi cytaty...
Bardzo bardzo dziekujemy za kciuki

Po szczepieniu....maleńki baardzo płakał, ale szybko się uspokoił...Zadziałał na niego wyszeptany do uszka wierszyk
Pytałam pedi o to jego nie lubienie mleka... No i powiedziałam, że dodaję mu 1-2 łyżeczki kaszki waniliowej i dopiero wtedy wypija i....powiedziała, że bardzo dobrze robie Poczułam się taka dumna mamuśka, że zrobiłam coś na czuja i mi wyszło
Uwaga: mamy zielone światło na mięsko
Kupiłam narazie różne rodzaje słoiczków, ale chcę powolutku mu to wprowadzać.
I.... Stefek waży 8800, na długość ma gdzieś 75cm
ja jestem ciekawa, ile mojej wyjdzie na szczepieniu...pewnie już ma z 9 kg a długością..hmmm cos koło 70...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:49   #293
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

I obiecane fotki ze schadzki
Zosia i Stefek urodzeni 30.09.2011.
Zosia młodsza o 5h
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn

Edytowane przez Malgosia1983
Czas edycji: 2012-02-27 o 13:54
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:51   #294
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
ja jestem ciekawa, ile mojej wyjdzie na szczepieniu...pewnie już ma z 9 kg a długością..hmmm cos koło 70...
Jest co nosić nie?
Ja dojrzałam już na 80% do kupna tego nosidelka co to Danika polecała. Drogie ale jak starcza na długo no i wygoda do sklepu czy coś...
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:56   #295
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

a jem bak, sparwy załatwiony choć mogły być bardziej po mojej myśli . moje dziecko dzielnie zniosło wsadzanie i wyjmowanie fotelika oraz moje wiązanki na brak miejsc do parkowania w centrum.

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
współczuje

U nas tez nocka nie za dobra- chyba po szczep taki efekt- niby maly spal,a le przez sen plakal, prezyl sie , kopał

no pewnie chciał nakopać tej, co ko kłuła



zazdroszcze z tym basenami

Co do dzisiejszych spraw

Do mnie nie musisz rozjaśniać Ja nawet musztarde czy dżem dla siebie nakladam inna łyżka/nożem niz jem

ja wiedziałam, ze u ciebie to tak z milion łyżeczek na 1 karmienie, temu na szaro było
archi tobie lekarka mówiła, by małemu nie dawać kleiku? a o kaszkach tych gotowych tez mówiła? bo ja popatrzyłam na kaloryczność kaszek i kleików ( sama kleik daje i się przeraziłam, ze utuczę Małą ) no i kleiki mają mniej kalorii....

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
co ty ciotka dasz rade a mała wszystkie urzędniczki sobie kupi
kupiła, kupiła, słała uśmiechy na prawo i lewo oraz włączała się do dyskusji

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

Archi, nie wiem co postanowiłaś, ale ja mam kurteczkę, ubieram rajtki i spodnie. Nie inwestuję już w kombinezon, ale w razie czego mam śpiworek do wózka, więc kurteczka nam wystarcza
jesteś ja też już w cieplejsze dni ubieram Małą jak Ty Leosia

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Archi ale szalejesz, samodzielne spanie??? A zakupy super.

Natko u nas podobnie wygląda karmienie. Ilość cyca drastycznie zmniejszona w ciągu dnia. Z tym, że ja nie daję kaszki rano, a tylko na wieczór, a owocki po odiedzie, na podwieczorek. A powiedz mi, Ty wrzucasz te owocki do kaszki, czy podajesz osobno? I jeszcze dajesz kaszkę mleczno- ryż czy tylko ryżową? Pewnie było, ale przegapiłam

to nie do mnie, ale ja powiem, ze wrzucam owocki do kleiku ryżowego bądź kukurydzianego
Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
jak ja się zerwę z łańcucha to mogę nie wrócić , tak to bywa w przyrodzie
az tak ?


albo od karmienia godzinnego mi się gorąco robi albo mam początek gorączki ...pięknie

oby nie gorączka

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart - tych dużych i małych

A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
za badanka no i najlepszego dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość

ja też dziś milion razy wstawałam podać smoka królewnie...ja jej chyba ukróce tego smoka, tylko niech mi ktoś powie jak

Kochana u nas jest tak- smok słuzy do porannego budzenia mamy - podnosi się ochraniacz jedną rączką, spogląda na mamę, jak śpi, sru smoczek na panele

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Witam sięwizyta poranna zaliczona w pozytywnym tego słowa znaczeniulekarz po szyjce pomacał, dziecię w ryk (jakaś obca twarz się nad nią pochylała), ale jest dobrze i nie musimy się już masować...uff...teraz zjadła obiadek i ma drzemkę a ja czas na wizaż, więc nadrabiam



no to rewelacja


Dzięki za odpowiedź. Moje dziecię też jest na nutramigenie i 2 lekarka dopiero poleciła po skończonym 6 miesiącu.widać co lekarz to inna opinia

własnie, właśnie nie mogli by sie ci lekarze zdecydowac


powiem ci, że ja jej daję z pewną dozą nieufności, czy zareaguje dobrze czy źle.w razie czego krople Infacol przygotowane. no ale oby było dobrze
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za życzenia

A zaraz mnie coś trafi w zeszły piątek zrobił nam się flak w kole od wózka, wymieniliśmy dętkę i dzisiaj znowu się przebiła a tak w ogóle to sprzedali nam koła pompowane a miały być piankowe jak pojechaliśmy po dętkę to jak się koleś w sklepie dowiedział że do naszego wózka mamy pompowane koła to był w nie małym szoku i kazał dzwonić do producenta ale co mi po tym jak musimy kolejną kasę na dętkę wywalić i znowu spacery w czasie odłożone a taka piękna pogoda za oknem
no pech, a jaki to wózek? a tak ogólnie pomyśl, że jakbys w Lublinie mieszkała to ze spaceru nici bo mży i wieje. ładnej pogody zazdraszczam

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po spacerze. Zaczęło padać, Leon się rozdarł i wracaliśmy ana sygnale, bo przecież nie będą go niosła w deszczu. W ogóle maruda dziś z niego. I tak pacnąłą łyżeczkę z zupką, że cała pościel do prania, łóżeczko i podłoga do mycia, on do przebrania. Acha, no i jeszcze obicie bujaczka musiałam wsadzić do pralki. I jeszcze mi teraz ulał tak sprytnie, że ominąłą pieluchę i idziemy się przebrać. A potem to już go tylko spanie może uratować, bo nie mam dziś cierpliwości do nudziarza. Niedobry chłopczyk
spryciula, nie daje mamie się nudzić
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:07   #296
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
,


ja dałam małej w poprzedni weekend i wcinała aż sie uszy trzęsły


uff...ponadrabiałam...dzi ecię dalej śpi (ostatnio sobie tak po południu ze dwie godzinki śpi) więc idę sobie zrobić kawulca
a to też rybcię popróbuję


pysznej kawy, ja tez właśnie popijam kawę of corse
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

Po szczepieniu....maleńki baardzo płakał, ale szybko się uspokoił...Zadziałał na niego wyszeptany do uszka wierszyk
Pytałam pedi o to jego nie lubienie mleka... No i powiedziałam, że dodaję mu 1-2 łyżeczki kaszki waniliowej i dopiero wtedy wypija i....powiedziała, że bardzo dobrze robie Poczułam się taka dumna mamuśka, że zrobiłam coś na czuja i mi wyszło
Uwaga: mamy zielone światło na mięsko
Kupiłam narazie różne rodzaje słoiczków, ale chcę powolutku mu to wprowadzać.
I.... Stefek waży 8800, na długość ma gdzieś 75cm

o jaaaaaaaaaaaaaaa, kawałek Stefka jest..... no i brawa dla Mamuśki za intuicję



Zazdroszczę. Bo ja jestem przerażona ogranięciem tematu. Tzn. przebraniem, ubraniem itp. A zamierzamy wybrać się poraz pierwszy w ten weekend

u nas pływa mąż, ja przebieram. a w przebieralni są fajne przewijaczki jeżdżące i co ważne kojec, można przebrać dziecko, do kojca i jakby co samemu się ogarnąc
. dasz radę

Prawda. Ja też się dużo Ócze.

hahahaha :hahaha



Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
I obiecane fotki ze schadzki
Zosia i Stefek urodzeni 30.09.2011.
Zosia młodsza o 5h

ale Zosia panienka fajna, ale Stefek średnio laską zaintersowany - pewnie Mamunia ciekawsza... na razie
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:10   #297
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

w końcu udało mi się nadrobić
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
No i kupiłam kurtkę na przecenie w C&A ,takie wiosenne spodnie tez w promo , buciki w H&M (bo jak kurtka to na stopach coś musi być no nie ) of kors z przeceny i przytulankę do nauki samodzielnego zasypiania
no za zakupy, fajniutkie buciki i kurteczka, chyba też się wybiore
Cytat:
Napisane przez mmmarina Pokaż wiadomość
dziń dybry!
podczytuję Was od jakiegoś czasu...
mam na imie Marina, mam 25 (jeszcze!) lat. Jestem mamą 3 letniej Zosi i małego Leosia. Leoś urodził się 28.09.2011, godz 15:20.
4510 wspaniałego szczęścia urodzone sn, teraz 7800 piórka do dźwigania :P
witam nową mamuśkę
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Kurcze byłam tutaj niemalże caly czas, ale co chwilę coś wyskakuje i odciąga mnie od dyskusji więc skupiłam się na czytaniu.
Stefcio coraz bardziej marudny się robi... Dalej tak brzydko pije mleko. Jutro idziemy na ostatnie szczepienie, to zapytam pediatry, czy mogę dosypywać mu kaszki waniliowej trochę bo tylko tak jakoś to wypija...
Nocki Martuś bez zmian. Budzi się o 4 i chce się bawić - nie pomaga ani udawanie, że się go nie słyszy, ani wzięcie do łóżka - kończy się takim wrzaskiem, że glowa mała. Nie wiem co robić... Pozwolić żeby się wyryczał? Serce mi pęknie
A jak Bartuś? Co już wcina?
oj Małgoś współczuję bardzo, nie mam pojęcia co się dzieje ze Stefkiem, może to na ząbki że nie chce pić co może go tam drażni?

A Bartuś oki nocki odpukać ładne a skosztował już jabłuszka, marchewki i śliwki. I dziś dostał dynie z ziemniakami wcina wszystko co mu dam i jak się przy tym cieszy i gaworzy
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest nadzieja Szymek wypił znowu 70 ml mm i 30 ml soczku a wszystko dlatego, że podaję to cieplejsze i kupiłam TAKĄ butelkę


pięknie
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki

Na początek pytanie:

Jak zaczęłyście dawać słoiczki to ile łyżeczek najpierw?? I to były takie łyżeczki jak od herbaty czy jakie?

Bo ja mam dla Piotrusia taką malusią i nie wiem ile takich malusich najpierw dać (wiadomo- o ile będzie jadł )

No i co ile zwiększałyście? Kiedy dochodzi się do całego słoiczka?

Pora dnia ma znaczenie? Myślałam by mu jakoś do południa dać tę marchewę
Archi ja też dawałam 3 łyżeczki takie plastikowe z hipp mam, to wychodi ok 1/3 słoiczka i tak 3 dni, później kolejny składnik. Zostawiam w lodówce na 48 godz maks.
Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość

My dziś skończyliśmy 5 miesięcy
gratulacje
[QUOTE=minio1984;32465827
Najpierw się wyżalę: nocka okropn
Pobudki co 1 - 1,5 godz i tylko cycek do usypiał. W ogóle już od wieczora było dziwnie, o 20.00 zaraz po kąpieli rzucił się na cycka i jadł do 21.30 aż mu wyciągnęłam i potem te cholerne pobudki, po 4 rozbudził się na dobre, już miałam wstawać ale zaczął trzeć oczka to dałam jeszcze cycka i przysnął do 6.00. Teraz dosypia w bujaczku ze smoczkiem w buzi. Nie wiem czemu takie złe nocki ma, może to skok, bo akurat jest tydz z piorunami? mam nadzieję, że to jak najszybciej minie
Puki śpi spróbuję ponadrabiać[/QUOTE]
oj współczuję
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dziękujemy za kciuki - przydały się. Ze słuchem Zuzi wszystko ok - czeka nas jeszcze jedna kontrola za pół roku


Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mart - tych dużych i małych

A ja nie skromnie podziękuję za życzenia bo dzisiaj sobie świętuję
super, że z Zuzinką wszystko oki i wszystkiego naj
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
My po spacerze. Zaczęło padać, Leon się rozdarł i wracaliśmy ana sygnale, bo przecież nie będą go niosła w deszczu. W ogóle maruda dziś z niego. I tak pacnąłą łyżeczkę z zupką, że cała pościel do prania, łóżeczko i podłoga do mycia, on do przebrania. Acha, no i jeszcze obicie bujaczka musiałam wsadzić do pralki. I jeszcze mi teraz ulał tak sprytnie, że ominąłą pieluchę i idziemy się przebrać. A potem to już go tylko spanie może uratować, bo nie mam dziś cierpliwości do nudziarza. Niedobry chłopczyk
niedobry Leoś
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

Po szczepieniu....maleńki baardzo płakał, ale szybko się uspokoił...Zadziałał na niego wyszeptany do uszka wierszyk
Pytałam pedi o to jego nie lubienie mleka... No i powiedziałam, że dodaję mu 1-2 łyżeczki kaszki waniliowej i dopiero wtedy wypija i....powiedziała, że bardzo dobrze robie Poczułam się taka dumna mamuśka, że zrobiłam coś na czuja i mi wyszło
Uwaga: mamy zielone światło na mięsko
Kupiłam narazie różne rodzaje słoiczków, ale chcę powolutku mu to wprowadzać.
I.... Stefek waży 8800, na długość ma gdzieś 75cm
dzielny Stefcio i jaki już duży

i ja też podziękuję za życzenia, bo też dziś obchodzę
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:40   #298
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
I obiecane fotki ze schadzki
Zosia i Stefek urodzeni 30.09.2011.
Zosia młodsza o 5h
i mniejsza o połowe

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Po szczepieniu....maleńki baardzo płakał, ale szybko się uspokoił...Zadziałał na niego wyszeptany do uszka wierszyk

I.... Stefek waży 8800, na długość ma gdzieś 75cm
o jaki olbrzymek z niego
super, ze sie tak szybko uspokoił ja sie juz boje znowu wrzasków po szczepieniu...


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Jest co nosić nie?
Ja dojrzałam już na 80% do kupna tego nosidelka co to Danika polecała. Drogie ale jak starcza na długo no i wygoda do sklepu czy coś...
ja jestem strasznie zadowolona z niego. Juz sie wiele razy sprawdziło, wieczorami, u znajomych gdzies


Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
a jem bak, sparwy załatwiony choć mogły być bardziej po mojej myśli . moje dziecko dzielnie zniosło wsadzanie i wyjmowanie fotelika oraz moje wiązanki na brak miejsc do parkowania w centrum.

kupiła, kupiła, słała uśmiechy na prawo i lewo oraz włączała się do dyskusji
wiedziałam, że bedzie dobrze dzielna jesteś mamuśka a Agacia grzeczna córcia
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:58   #299
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Jest co nosić nie?
Ja dojrzałam już na 80% do kupna tego nosidelka co to Danika polecała. Drogie ale jak starcza na długo no i wygoda do sklepu czy coś...
no jest jest..ale to same szczęście do noszeniaa dzieciaki wyglądają super....moja też sie tak z kuzynem zaczepiają ale on starszy o pół roku...
Indygo dzięki kawusia była pyszna
A młoda juz ponad dwie godizny spi...ida ja budzić bo mi jej brak już

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-02-22 o 16:08
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:41   #300
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
a jem bak, sparwy załatwiony choć mogły być bardziej po mojej myśli . moje dziecko dzielnie zniosło wsadzanie i wyjmowanie fotelika oraz moje wiązanki na brak miejsc do parkowania w centrum.



archi tobie lekarka mówiła, by małemu nie dawać kleiku? a o kaszkach tych gotowych tez mówiła? bo ja popatrzyłam na kaloryczność kaszek i kleików ( sama kleik daje i się przeraziłam, ze utuczę Małą ) no i kleiki mają mniej kalorii....



kupiła, kupiła, słała uśmiechy na prawo i lewo oraz włączała się do dyskusji



jesteś ja też już w cieplejsze dni ubieram Małą jak Ty Leosia






oby nie gorączka



za badanka no i najlepszego dla Ciebie







no pech, a jaki to wózek? a tak ogólnie pomyśl, że jakbys w Lublinie mieszkała to ze spaceru nici bo mży i wieje. ładnej pogody zazdraszczam



spryciula, nie daje mamie się nudzić
Ehh tako alu car a pogoda była dzisiaj iście wiosenna we wrocławiu
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.