dokształcanie się z angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 18:31   #1
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164

dokształcanie się z angielskiego


Hej! Mam do was pytanie... Otóż jestem w trzeciej klasie gimnazjum, i chodzi o to że na lekcjach strasznie się nudzę. Mam strasznie tempą klasę, i książkę dostosowaną do i ch poziomu wiedzy,tylko że oni nie potrafią poprawnie przeczytać 'hi'. Chciałabym poszerzyć zasób słownictwa oraz powiększyć wiedzę z gramatyki. Może znacie jakieś tanie książki(albo takie,które można kupić w antykwariacie) do samodzielnego dokształcania się? Albo jakieś proste książki po angielsku(takie z fabułą)?
Jeżeli taki wątek już był, przepraszam;i z góry dziękuje za odpowiedzi.
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 18:43   #2
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Janusz Siuda "Gramatyka angielska dla początkujących" - wszystko jest tam bardzo prosto (łopatologicznie) opisane.

Ale widziałam chyba podobny wątek. Nie pamiętam tylko, jaki miał tytuł.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=24552789
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 18:53   #3
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

No ale ja niestety nie znalazłam tego,czego szukam.
Dodam, że w szkole używamy książek Switch into English 3.

Edytowane przez klaudunia1812
Czas edycji: 2010-09-08 o 18:58
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:03   #4
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

moze zacznij sie doksztalcac na ksiazkach ze szkol srednich tam zawsze jest wiecej. a jak i to bedzie malo to ksiazka od studentow tez moze byc pomocna. w bibliotekach jest mnostwo anglojezycznych ksiazek. ja kiedys czytalam cappucino year czy jakos tak
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:08   #5
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Tylko w mojej bilbliotece niestety jest mało takich książek,dlatego prosiłam o tytuły,sprawdziłabym wtedy w pedagogicznej.Dzięki gringolada
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:01   #6
ann1831
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Jarosław
Wiadomości: 235
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Cytat:
Napisane przez klaudunia1812 Pokaż wiadomość
Tylko w mojej bilbliotece niestety jest mało takich książek,dlatego prosiłam o tytuły,sprawdziłabym wtedy w pedagogicznej.Dzięki gringolada
To poszukaj w miejskiej A jeżeli chodzi o słownictwo to nic tak nie pomaga jak słuchanie piosenek i oglądanie filmów. Masz ulubione pios po ang? Polecam ling.pl-tlumacz i zapisuj.A filmy, które lubisz? Dodaj sobie napisy po ang i oglądaj(oglądanie tak Housa<3 to była frajda) Wiem co to znaczy mieć taka klasę i nauczyciela od siedmiu boleści(masakra). Nad językiem pracuję sama, bo to najlepsze rozwiązanie. Ogólnie wiadomo, że ang to teraz podstawa, ale szkoły chyba sobie z tym nie radzą momentami. No cóż, powodzenia
ann1831 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:51   #7
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

to nie chodzi o to ze szkola nie chce nauczyc lepiej ale obowiazuje podstawowy program nauczania z ktoeego jest rozliczany kazdy nauczyciel. a podstawa musi byc dostosowana przede wszystkim do wymagan ucznia slabego lub przecietnego. program ponadpodstawowy moze byc realizowany np na kolach jezyka ang. i innych.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 11:27   #8
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Cytat:
Napisane przez klaudunia1812 Pokaż wiadomość
Hej! Mam do was pytanie... Otóż jestem w trzeciej klasie gimnazjum, i chodzi o to że na lekcjach strasznie się nudzę. Mam strasznie tempą klasę, i książkę dostosowaną do i ch poziomu wiedzy,tylko że oni nie potrafią poprawnie przeczytać 'hi'. Chciałabym poszerzyć zasób słownictwa oraz powiększyć wiedzę z gramatyki. Może znacie jakieś tanie książki(albo takie,które można kupić w antykwariacie) do samodzielnego dokształcania się? Albo jakieś proste książki po angielsku(takie z fabułą)?
Jeżeli taki wątek już był, przepraszam;i z góry dziękuje za odpowiedzi.
tempą ? zabawne ... piszesz w taki chamski sposob o swojej klasie a sama masz trudnosci z j.polskim

Moze jak opanujesz j.polski wez sie za jezyki obce ?
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 13:21   #9
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Jeśli masz na bieżąco dostęp do neta, to polecam tę stronkę http://www.ang.pl/cwiczenia.php
Tu jest baaardzo dużo ćwiczeń z gramatyki, które wychodzą poza materiał z gimnazjum.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 14:10   #10
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
tempą ? zabawne ... piszesz w taki chamski sposob o swojej klasie a sama masz trudnosci z j.polskim

Moze jak opanujesz j.polski wez sie za jezyki obce ?


ja jako osoba która sama uczy ludzi, mogę polecić programy w stylu wkuwacza - robisz sobie bazę słówek i jedziesz
a książki? ja ambitnie polecę Vince'a robiłam to w szkole językowej, a później znowu się z tym panem spotkałam na studiach
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:20   #11
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
tempą ? zabawne ... piszesz w taki chamski sposob o swojej klasie a sama masz trudnosci z j.polskim

Moze jak opanujesz j.polski wez sie za jezyki obce ?
nie piszę w chamski sposób,po prostu taka jest prawda, a z polskim nie mam najmniejszych problemów, przygotowuję się z polonistką do olimpiady

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ann1831 Pokaż wiadomość
To poszukaj w miejskiej A jeżeli chodzi o słownictwo to nic tak nie pomaga jak słuchanie piosenek i oglądanie filmów. Masz ulubione pios po ang? Polecam ling.pl-tlumacz i zapisuj.A filmy, które lubisz? Dodaj sobie napisy po ang i oglądaj(oglądanie tak Housa<3 to była frajda) Wiem co to znaczy mieć taka klasę i nauczyciela od siedmiu boleści(masakra). Nad językiem pracuję sama, bo to najlepsze rozwiązanie. Ogólnie wiadomo, że ang to teraz podstawa, ale szkoły chyba sobie z tym nie radzą momentami. No cóż, powodzenia
No właśnie o miejskiej pisałam,bo w szkolnej w ogóle nie ma. Staram się oglądać filmy z napisami, a piosenek słucham właściwie tylko po angielsku,jak czegoś nie znam to sprawdzam w słowniku.

Dziękuję za odpowiedzi
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 21:55   #12
ann1831
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Jarosław
Wiadomości: 235
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Cytat:
Napisane przez gringolada Pokaż wiadomość
to nie chodzi o to ze szkola nie chce nauczyc lepiej ale obowiazuje podstawowy program nauczania z ktoeego jest rozliczany kazdy nauczyciel. a podstawa musi byc dostosowana przede wszystkim do wymagan ucznia slabego lub przecietnego. program ponadpodstawowy moze byc realizowany np na kolach jezyka ang. i innych.
Nie chodzi mi o program nauczania. Z wlasnego doświadczenia pisałam wcześniejszy post. Znam przypadki, gdzie nauczyciel nie powinien UCZYĆ(bo nie potrafi). To bardzo zniechęca. A odnośnie wyrównywania poziomu, zgadzam się. Ale mi zawsze chodziło o coś więcej w nauce niż to, czego uczyłam się w szkole.
ann1831 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 14:11   #13
klaudunia1812
Raczkowanie
 
Avatar klaudunia1812
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: dokształcanie się z angielskiego

Chciałam iść na kurs,ale u mnie niestety kiepsko z kasą
klaudunia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.