Problem opalenizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 09:22   #1
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25

Problem opalenizny


Hej, wakacje się kończą, a ja po trzydniowym opalaniu mogłam wzbudzac zazdrosc brazowa skórą. Niestety wyskoczyły mi białe plamy na plecach, dermatolog przepisała mi antybiotyk na jakiegoś grzyba który mam brac przez dwa tygodnie. Ale za te dwa tygodnie jade do aqua parku a moje plecy wyglądają tragicznie (boje sie że beda musiały wyglądac tragicznie przez reszte roku, jeżeli nie dam rady tego doopalic). I tu moje pytanie, czy da się coś zrobić żeby zeszła dwutygodniowa opalenizna?
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:45   #2
Blue__Sky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Problem opalenizny

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Hej, wakacje się kończą, a ja po trzydniowym opalaniu mogłam wzbudzac zazdrosc brazowa skórą. Niestety wyskoczyły mi białe plamy na plecach, dermatolog przepisała mi antybiotyk na jakiegoś grzyba który mam brac przez dwa tygodnie. Ale za te dwa tygodnie jade do aqua parku a moje plecy wyglądają tragicznie (boje sie że beda musiały wyglądac tragicznie przez reszte roku, jeżeli nie dam rady tego doopalic). I tu moje pytanie, czy da się coś zrobić żeby zeszła dwutygodniowa opalenizna?
Kurcze pojęcia nie mam, jedyne co mi się kojarzy to peelingi do ciała.
Blue__Sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 00:12   #3
Simms
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Problem opalenizny

Opalenizna jest reakcją obronną skóry przed promieniami UV, która w melanocytach z aminokwasu tyrozyny syntezuje melaninę. Twoja melanina jest ciemna, są ludzie którzy mają czerwoną melaninę (feomelanine). Ziarna melaniny gromadzą się w keranocytach nad jądrem komórkowym by je chronić. Jak widzisz jest to dość skomplikowany proces i dotyczy całej opalonej skóry. Teoretyczny czas powstania nowych keratynocytów to 26-28 dni. Choć opalenizna pozostaje i tak dłużej. Trudno cokolwiek doradzić; spróbuj samoopalacza, może skonsultuj z kosmetyczką opalanie natryskowe... bo skóry nie wybielisz tak szybko.
Simms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.