Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 08:06   #4081
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez Goldfish1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Na wątek o au pair trafiłam zupełnie przez przypadek-po prostu chciałam się rozejrzeć jakie prace oferują zagraniczne państwa(a konkretnie Anglia). Odrazu spodobały mi się wasze wypowiedzi-dużo, rzeczowych inforamacji na temat waszych przeżyć-naprawde podziwiam,wszystkie jeście cholernie odważne!!! Decyzja zamieszkania z obcą rodziną na razie nie miećci mi się w głowie ale może to dlatego że dopiero dzisiaj zaczełam się tym interesować. Po prostu widze z waszych opisów że mimo kontaktów z konkretnymi rodzinami(mimo mailów i rozmów na skypie) to i tak na miejscu miła rodzinka może okazać się krwiopijcami. Ale przejde do rzeczy...propozycja mieszkania za granicą-kusi, lubie podróżować, nie boję się pracy i lubie dzieci, chciałabym się sprawdzić i wogole. Czy mogłybyście mi pomóc? Nurtuje mnie jedno pytanie. Jak załatwić pozwolenie o prace do Angli? Nie mam zielonego pojecia jak się trzeba za to zabrać-pytam bo jedna z rodzin(ktora poszukuje au pair na stronie aupair-world.net) podkreśla żeby zgłaszać się dopiero jeżeli ma się zalatwione wszystkie papiery odnośnie pozwolenie na prace. No i wogole np co z ubezpieczeniem? jak to wszystko wygląda? Interesuje mnie tylko Anglia-za względu na język. A i jeszcze jedna sprawa! Co z doświadczeniam? Jeżeli tylko brałam dwa razy udział w półkoloniach dla dzieci-jako opiekunka, na zasadzie wolonatariatu, to moge mówić o jakimś doświadczeniu-mam wogole jakieś szanse?? Bardzo proszę o pomoc, tylko do was moge się o to wzrocić.
Hej witaj w naszym wątku

Jezeli chodzi o zaznaczone - Owszem, niektóre rodzinki piszą o wizie/pozwoleniu na pracę, ale dotyczy to aupairek które pochodzą spoza Unii Europejskiej - muszą mieć wizę/pozwolenie. Wydaje mi się, że my możemy bez problemu jechać i nie martwić się o żadne pozwolenie. Je nie miałam i chyba większość dziewczyn również (bo nie jest to konieczne, tak mi się wydaje)
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 08:08   #4082
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Jesli chodzi o doswiadczenie ja mialm napisane otwarcie ze tylko w rodzinie dzieciaki kuzynce bawilam etc bo doswiadczenia jako tako nie mialam a hostka mnie wybrala wiecv zalezy od osoby
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 10:34   #4083
eMeL
Raczkowanie
 
Avatar eMeL
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 233
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Gdy już otrząsnęłam się z deszczowej depresji to przyszedł wyjazd do rodzinki, a tam litanie na temat gdzie się wybieram na studia.. wgl były jeszcze 18stkowe życzenia i oczywiście bez słowa magister, doktor w każdej linijce się nie mogło obyć. Wujek jest bardzo wrażliwy i mało się nie poryczał jak mi życzył żebym się wybiła z mojej wioski na jakiś dobry tytuł naukowy... i był tam kierownik jednej z wiekszych firm w Polsce i poruszył temat dziewczyn, które wyjechały do Hiszpanii i podcierały tyłki staruszką a teraz się panoszą po firmie jako tłumaczki, same negatywne opinie zbierają za to, no bo jak one śmiały wyjechać do takiej pracy?!

Wcale nie mam oparcia u rodzinki jeśli chodzi o moją przyszłość, a rodzina jest dla mnie ważna więc nie jestem pewna czy uda mi się zawalczyć o swoje.. teraz to zupełnie do granic możliwości podziwiam te dziewczyny, które zrezygnowały z nauki skoro wcale tego nie lubiły.

roux dobrze, że w końcu będziesz robić to po co naprawdę przyjechałaś do Szwajcarii

operki na wakacje, jak to jest, że już macie upatrzone rodzinki? Tylko ja jestem taka wybredna, że na au pair world nie widzę niczego interesującego..?
__________________
Tak, to prawda. Jestem tu dla emotek
eMeL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 11:08   #4084
amorelaa
Raczkowanie
 
Avatar amorelaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 80
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez eMeL Pokaż wiadomość
Gdy już otrząsnęłam się z deszczowej depresji to przyszedł wyjazd do rodzinki, a tam litanie na temat gdzie się wybieram na studia.. wgl były jeszcze 18stkowe życzenia i oczywiście bez słowa magister, doktor w każdej linijce się nie mogło obyć. Wujek jest bardzo wrażliwy i mało się nie poryczał jak mi życzył żebym się wybiła z mojej wioski na jakiś dobry tytuł naukowy... i był tam kierownik jednej z wiekszych firm w Polsce i poruszył temat dziewczyn, które wyjechały do Hiszpanii i podcierały tyłki staruszką a teraz się panoszą po firmie jako tłumaczki, same negatywne opinie zbierają za to, no bo jak one śmiały wyjechać do takiej pracy?!

Wcale nie mam oparcia u rodzinki jeśli chodzi o moją przyszłość, a rodzina jest dla mnie ważna więc nie jestem pewna czy uda mi się zawalczyć o swoje.. teraz to zupełnie do granic możliwości podziwiam te dziewczyny, które zrezygnowały z nauki skoro wcale tego nie lubiły.

roux dobrze, że w końcu będziesz robić to po co naprawdę przyjechałaś do Szwajcarii

operki na wakacje, jak to jest, że już macie upatrzone rodzinki? Tylko ja jestem taka wybredna, że na au pair world nie widzę niczego interesującego..?



<przytul> wytłumacz rodzince, że opieka nad dziećmi, to nie jest hańbiąca praca ! Że dzięki niej zarobisz troszkę, pozwiedzasz, poznasz nową kulturę, a przede wszystkim podszkolisz język ! Bo o to przecież chodzi ! Dzięki temu będziesz później mogła pracować w dużych firmach, (nawet w Polsce - jeśli planujesz powrót ), które współpracują z innym krajem ! Taki wyjazd otwiera Ci wiele dróg. Przecież nie od razu Rzym zbudowali !



Ja też jeszcze nie mam rodzinki, także nie jesteś sama Myślę, że jeszcze sporo ofert będzie na wakacje, także się nie martw ! I głowa do góry. Jak się bardzo chce to wszystko jest możliwe
amorelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 11:10   #4085
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

emel a ty szukasz teraz?


moja rodzina byla to samo tzn mama i tata nie skonczyli studiow i naciskali bym ja miala jest dla nich to w jakis sposob przekonanie e bede miec super prace po studiach a to nawet nie jest gwarancja w tych czasach..
wiec jak postanowilam ze sie zostane tez bylo niewesolo ale jak oo studiach wykonczona taka z 7kg mniej mama mnie zobaczyla i zestresowana stale sama sie zgodzila ze studia nie dla mnie.. bynajmniej nie te

a to moje zycie to byla moja decyzja teraz kazdy zaakceptowal i mnie wspiera ale pierwsza mysl byla ze 'NIE MA MOWY!'
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 11:38   #4086
luskaaa
Raczkowanie
 
Avatar luskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 493
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

ja mam narazie same odmowy
oprocz jednej, ale rodzinka sie nie odzywa...
no ale zdaje sobie sprawe ze to dopiero poczatek i ze duzo rodzin sie jeszcze nie zapisalo i ze sie jeszcze znajdzie ta moja jedyna (tak sobie wmawiam )

eMeL - tez nie widze zbyt wielu interesujacych ogloszen z reszta niewiele jest jeszcze ofert wakacyjnych.
przykre ze nie masz oparcia w rodzinie ale moze sie jeszcze przekonaja? bo z tego co czytam to sa po prostu uprzedzeni, ale moze zmienia zdanie jak zobacza ze sie tobie uklada

moi rodzice mnie raczej popieraja, zobaczymy jeszcze jak to bedzie jak znajde juz jakas konkretna oferte. ale mam nadzieje ze nie beda robic problemow.
__________________

luskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 13:52   #4087
Chokmah
Przyczajenie
 
Avatar Chokmah
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: 3city.
Wiadomości: 5
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez eMeL Pokaż wiadomość
... i był tam kierownik jednej z wiekszych firm w Polsce i poruszył temat dziewczyn, które wyjechały do Hiszpanii i podcierały tyłki staruszką a teraz się panoszą po firmie jako tłumaczki, same negatywne opinie zbierają za to, no bo jak one śmiały wyjechać do takiej pracy?!
Nic tylko się uśmiechnąć

Cytat:
Napisane przez eMeL Pokaż wiadomość
Wcale nie mam oparcia u rodzinki jeśli chodzi o moją przyszłość, a rodzina jest dla mnie ważna więc nie jestem pewna czy uda mi się zawalczyć o swoje.. teraz to zupełnie do granic możliwości podziwiam te dziewczyny, które zrezygnowały z nauki skoro wcale tego nie lubiły.
Rodzina ważna, ale Twoje życie jest chyba ważniejsze c'nie?

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość

moja rodzina byla to samo tzn mama i tata nie skonczyli studiow i naciskali bym ja miala jest dla nich to w jakis sposob przekonanie e bede miec super prace po studiach a to nawet nie jest gwarancja w tych czasach..
wiec jak postanowilam ze sie zostane tez bylo niewesolo ale jak oo studiach wykonczona taka z 7kg mniej mama mnie zobaczyla i zestresowana stale sama sie zgodzila ze studia nie dla mnie.. bynajmniej nie te

a to moje zycie to byla moja decyzja teraz kazdy zaakceptowal i mnie wspiera ale pierwsza mysl byla ze 'NIE MA MOWY!'
Miałam podobnie. Zaczęłam studiować germanistyke po 3 latach nauki w szkole średniej no i było ciężko. Podjęłam decyzje o wyjeździe po pierwszym semestrze. Nadrobie braki w gramatyce, osłucham się z językiem i zacznę studiować od nowa.
Też słyszałam od rodziny, że marnuje sobie życie (haha no nie wiem jak ), ale w końcu to moje życie. Wole żałować wyjazdu niż zmarnowania 3 lat siedzenia na polskiej uczelni gdzie niczego tak naprawdę się nie naucze. No, a opieka nad dzieckiem czy osoba starszą to żadna hańba. Chyba, że dla osób ograniczonych, ale z ich zdaniem to się w ogóle nie licze, więc... .

Czasem trzeba podjąć decyzje nie patrząc na innych
Chokmah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 14:35   #4088
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez eMeL Pokaż wiadomość
Gdy już otrząsnęłam się z deszczowej depresji to przyszedł wyjazd do rodzinki, a tam litanie na temat gdzie się wybieram na studia.. wgl były jeszcze 18stkowe życzenia i oczywiście bez słowa magister, doktor w każdej linijce się nie mogło obyć. Wujek jest bardzo wrażliwy i mało się nie poryczał jak mi życzył żebym się wybiła z mojej wioski na jakiś dobry tytuł naukowy... i był tam kierownik jednej z wiekszych firm w Polsce i poruszył temat dziewczyn, które wyjechały do Hiszpanii i podcierały tyłki staruszką a teraz się panoszą po firmie jako tłumaczki, same negatywne opinie zbierają za to, no bo jak one śmiały wyjechać do takiej pracy?!

Wcale nie mam oparcia u rodzinki jeśli chodzi o moją przyszłość, a rodzina jest dla mnie ważna więc nie jestem pewna czy uda mi się zawalczyć o swoje.. teraz to zupełnie do granic możliwości podziwiam te dziewczyny, które zrezygnowały z nauki skoro wcale tego nie lubiły.

roux dobrze, że w końcu będziesz robić to po co naprawdę przyjechałaś do Szwajcarii

operki na wakacje, jak to jest, że już macie upatrzone rodzinki? Tylko ja jestem taka wybredna, że na au pair world nie widzę niczego interesującego..?

KOchana, oni tez maja troche racji...ale gdybys wystartowala w jakims innym kraju, nauczyla si ejezyka i zaczela studia zagraniczne....haaa, nie podobal by im sie taki papierek??


eeeh moge sie domyslac, co przezywasz...bo ja au pairowalam w trakcie studiow, a pozniej jak dostalam magistra wyjechalam...na dlugo, wiec nikt nic nie mowil.
Teraz, owszem pytaja sie czy nie robie doktoratu, ale zamknelam im buzie mowiac ze naucze sie francuskiego i bede myslec o kolejnych studiach, ale tu.
trzeba rodzine czyms zajac- a najlepiej marzeniami o czyms lepszym

Cytat:
Napisane przez luskaaa Pokaż wiadomość
ja mam narazie same odmowy
oprocz jednej, ale rodzinka sie nie odzywa...
no ale zdaje sobie sprawe ze to dopiero poczatek i ze duzo rodzin sie jeszcze nie zapisalo i ze sie jeszcze znajdzie ta moja jedyna (tak sobie wmawiam )
a duzo juz aplikacji wyslalas?

Cytat:
Napisane przez Chokmah Pokaż wiadomość

Rodzina ważna, ale Twoje życie jest chyba ważniejsze c'nie?


wydaje mi sie, ze takich rzeczy sie nie porownuje.

tak sie tylko wydaje, ale gdy twoja decyzja nie spotyka sie z akceptacjá najblizszego otoczenia to wcale nie jest tak latwo, mimo ze wiesz ze tylko i wylacznie od Ciebie zalezy Twoja przyszlosc...
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 15:30   #4089
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Emel ja również nie mam jeszcze rodzinki i nie wiem czy ją znajdę jest teraz duuuużo au-pair kt chcą jechać gdzieś na wakacje i mało ogłoszeń, a tych fajnych to już w ogóle znikoma ilość mam nadzieję, że każda z nas jakąś fajną rodzinkę znajdzie do wakacji
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 16:27   #4090
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Ja też jeszcze nie mam Opuściłam sobie dwie koszerne rodzinki... chyba w tym roku będę szukała jednak czegoś dużo bliżej centrum Londynu... Zawsze zostaje szukanie na gumtree tuż przed wyjazdem
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 16:59   #4091
lusia1295
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 232
GG do lusia1295 Send a message via Skype™ to lusia1295
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Ja mam odczucie, że prowadzę mój własny monolog
mam nadzieję, że jakaś rodzinka się zlituje i mi odpisze, a wtedy będę mogła śmiało powiedzieć, że z kimś "rozmawiam"
__________________
"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć w tym samym kierunku."
-Antoine de Saint-Exupery

http://www.suwaczki.com/tickers/39f8xqpkregzcvpy.png

SUMMER AU PAIR IN IRELAND ;D
od 1.06.2012 do 3.09.2012
lusia1295 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 18:09   #4092
Goldfish1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Roux666, Lucyohlucy i Kachaa-dzięki za odpowiedzi i komentarze!! mm...to w sumie może się udać
Goldfish1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:36   #4093
Fragoola
Przyczajenie
 
Avatar Fragoola
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
GG do Fragoola
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

eMeL wiem, że to trudne, ale nie przejmuj się reakcją rodziny.
Ja miałam to samo...
teksty rodzinki (oczywiście nie całej)
Jak to tak można wyjechać po maturze? A gdzie studia? Nie będziesz bawić dzieci tylko będziesz sprzątaczką...
nawet usłyszałam od "bliskiej" mi osoby: jeśli tam wogóle dojedziesz to wrócisz szybciej niż sie rozpakujesz...itp.
Nie wspominam już o "znajomych", którzy po prostu się ze mnie śmiali jak im powiedziałam, że jade do USA...najzwyczajniej w świecie nie wierzyli.
wieć wyobraźcie sobie ich reakcję, jak zaczęło mi się WSZYSTKO układać w USA. Jak znajomi zaczęli oglądać forki z NY, Miami, Californi - to dobiero im szczęka opadła.
A rodzina? Jestem ze mnie cholernie dumna

I Twoja na pewno będzie - obojętnie gdzie pojedziesz.
Udowodnij im, że sobie poradzisz
taki wyjazd wyjdzie Ci tylko na dobre
__________________
Around the globe
https://www.facebook.com/TinaAroundTheGlobe

BADURA ROMA - torebki
https://www.facebook.com/BaduraRoma
Fragoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:33   #4094
eMeL
Raczkowanie
 
Avatar eMeL
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 233
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Dzięki dziewczyny za wszystkie komentarze, wiecie co jest w tym najlepsze? To, że sama bym kogoś innego namawiała do tego by walczył o swoje i nie ulegał presji rodzinki...

Tak Kachaaa, szukam już czegoś na wakacje mimo, że nikt w domu nie chce o tym słuchać. Najgorsze jest to, że mają mnie za kretynkę co naoglądała się seriali i myśli, że wszystko wie... może to taki kompleks otoczenia, że u mnie w domu, mimo że mam trójkę rodzeństwa nikt nie ma wyższego wykształcenia? Najlepsze jest to, że to mojemu wujostwu najbardziej zależy na moim wykształceniu, rodzice są bardzie pragmatyczni, sama cena studiów przyprawia ich o ból głowy...

Fragoola przeraża mnie ta emotikonka "Gan"... ;p
__________________
Tak, to prawda. Jestem tu dla emotek
eMeL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:38   #4095
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Ktoś chyba szukał kiedyś na miesiąc
http://aupair-world.net/index.php/au...ail/?a=1229478
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:19   #4096
Fragoola
Przyczajenie
 
Avatar Fragoola
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
GG do Fragoola
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez eMeL Pokaż wiadomość

Fragoola przeraża mnie ta emotikonka "Gan"... ;p

Haha
starałam się wyrazić swoje emocje

Emotomaniak - Fragoola
__________________
Around the globe
https://www.facebook.com/TinaAroundTheGlobe

BADURA ROMA - torebki
https://www.facebook.com/BaduraRoma
Fragoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 22:52   #4097
Lena_ruda
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_ruda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: tu i tam.
Wiadomości: 2 435
GG do Lena_ruda Send a message via Skype™ to Lena_ruda
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

haha fragola co za emootka
__________________
Niewidomi - śnią, niemi - myślą, głusi - czują, a Ty? Czy patrząc - widzisz?
Lena_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 08:56   #4098
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

lena masz cos?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 16:47   #4099
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Dziewczyny mam do Was pytanie czy wy kupowałyście jakies prezenty dla host rodziny i dzieci? Co to było?
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 17:45   #4100
Lena_ruda
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_ruda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: tu i tam.
Wiadomości: 2 435
GG do Lena_ruda Send a message via Skype™ to Lena_ruda
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

beaata-tak,i dla hostów i dla dzieci.. zależy czy to chłopiec,czy dziewczynka.. itd.
Ja byłam w rodzinie pl-fr więc też to było inaczej.. dzieciakom przywiozłam zestawy ciastoliny,foremki itd.
__________________
Niewidomi - śnią, niemi - myślą, głusi - czują, a Ty? Czy patrząc - widzisz?
Lena_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 17:54   #4101
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez Lena_ruda Pokaż wiadomość
beaata-tak,i dla hostów i dla dzieci.. zależy czy to chłopiec,czy dziewczynka.. itd.
Ja byłam w rodzinie pl-fr więc też to było inaczej.. dzieciakom przywiozłam zestawy ciastoliny,foremki itd.
dzieki za odp. Moja host rodzina jest z austrii maja jedna corke 3 latka. Doradzicie mi co moge kupic hostom? I dziecku? Dodam,ze nie mam zbyt wiele funduszy na takie drozsze prezenty
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:13   #4102
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie czy wy kupowałyście jakies prezenty dla host rodziny i dzieci? Co to było?
tak.

to zalezy od wieku......

Cytat:
Napisane przez beaata Pokaż wiadomość
dzieki za odp. Moja host rodzina jest z austrii maja jedna corke 3 latka. Doradzicie mi co moge kupic hostom? I dziecku? Dodam,ze nie mam zbyt wiele funduszy na takie drozsze prezenty
dla 3 latki bedzie fajne play doh

ostatnio kupilam swoim dzieciom bardzo tanio, takie płótna do malowania z gotowymi obrazkami+ farby. podobalo sie
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 14:02   #4103
luskaaa
Raczkowanie
 
Avatar luskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 493
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
a duzo juz aplikacji wyslalas?
no moze nie duzo, ze 20 ale jest niestety bardzo niewiele rodzin ktore chca kogos na wakacje, bez prawa jazdy (teraz zaluje ze nie zrobilam) i w takim wieku jak ja no i w zwiazku z tym nawet nie bardzo mam do kogo wysylac wiecej, bo przeciez nie bd sie zglaszac do kogos kto szuka au-pair na pol roku bo to nie ma zbytnio sensu ale widze ze to sie jednak czesto zmienia, troche rodzin przybywa, troche ubywa


aa, no i odezwala sie do mnie fajna rodzinka, ale nieeestety wymagaja ubezpieczenia (securite sociale) wiec raczej nic z tego bo chyba nie tak latwo wyrobic
__________________


Edytowane przez luskaaa
Czas edycji: 2011-03-23 o 20:29
luskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 14:05   #4104
Fragoola
Przyczajenie
 
Avatar Fragoola
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
GG do Fragoola
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Ja 2x moim hostom kupiłam ręcznie robioną szkatułkę z godłem Polski.
Kupiłam to w Cepeli (wydaje mi się, że ich sklepy są w calej Polsce).
Kosz ok 20-30zł zależy od wielkości. I do środka wrzuciłam cukierki - mieszanka wedlowska.
Bardzo im się podobalo

A ostatnio byłam kompletnie bez kasy, więc kupiłam hostom cukierki malaga w takim ładniejszym opakowaniu za ok. 12 zł.

Szczerze mówiąc to nie warto kupować jakoś specjalnie drogich prezentów dla hostów, bo oni to zobaczą i tyle...
Wystarczy coś malutkiego, symbolicznego.

Dla dzieciaków warto się trochę postarać.
Jak ja miałam taką małą dziewczynkę, to kupiłam jej misia - plecak.
Dokładnie to była kaczuszka. Młoda tak pokochała misia, że cały czas z nim chodziła i nawet spała
Drugi raz też miałam taką młodą i też kupiłam jej misia i też się jej bardzo podobał.
Możesz spytać hostów co najbardziej lubi młoda.
Jaki kolor, czy księżniczki...czy może autka...bo zdarzają się i takie gagatki

Pozdrawiam
__________________
Around the globe
https://www.facebook.com/TinaAroundTheGlobe

BADURA ROMA - torebki
https://www.facebook.com/BaduraRoma
Fragoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 17:06   #4105
beaata
Rozeznanie
 
Avatar beaata
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 519
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez Fragoola Pokaż wiadomość
Ja 2x moim hostom kupiłam ręcznie robioną szkatułkę z godłem Polski.
Kupiłam to w Cepeli (wydaje mi się, że ich sklepy są w calej Polsce).
Kosz ok 20-30zł zależy od wielkości. I do środka wrzuciłam cukierki - mieszanka wedlowska.
Bardzo im się podobalo

A ostatnio byłam kompletnie bez kasy, więc kupiłam hostom cukierki malaga w takim ładniejszym opakowaniu za ok. 12 zł.

Szczerze mówiąc to nie warto kupować jakoś specjalnie drogich prezentów dla hostów, bo oni to zobaczą i tyle...
Wystarczy coś malutkiego, symbolicznego.

Dla dzieciaków warto się trochę postarać.
Jak ja miałam taką małą dziewczynkę, to kupiłam jej misia - plecak.
Dokładnie to była kaczuszka. Młoda tak pokochała misia, że cały czas z nim chodziła i nawet spała
Drugi raz też miałam taką młodą i też kupiłam jej misia i też się jej bardzo podobał.
Możesz spytać hostów co najbardziej lubi młoda.
Jaki kolor, czy księżniczki...czy może autka...bo zdarzają się i takie gagatki

Pozdrawiam
Dziekuje ok hostom kupie jakies słodycze, a małej poszukam takiego wlasnie plecaczka-misia bo od września idzie do przedszkola i oczywiscie jakies słodkości...
__________________
carpe diem !




beaata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 21:12   #4106
rielka90
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 466
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Laseczki poszukujące rodzinki! Mam rodzine "na wydaniu"

Moich hostów znajomi poszukują aupair`ki asap. Są z pólnocnego Londynu,
mieszkaja w 3 strefie. Trójka dzieci (13,11 i 6 lat).
o więcej szczegółów prosze pytac na pw
__________________
zapuszczam włoski.... aż do ślubu
jest 80cm



-naiwność łatwowiernego baranka?
być może, ale dobrze mi z tym...

Edytowane przez rielka90
Czas edycji: 2011-03-23 o 21:16
rielka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 21:21   #4107
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

lena jedziesz? masz okazje
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 21:30   #4108
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

A ja chyba znalazłam bardzo fajną rodzinkę! Zaakceptowali mnie, czekam na maila zwrotnego.. jeżeli pocket money będzie ok to hurrra Londynie witaj
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 17:52   #4109
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Cytat:
Napisane przez luskaaa Pokaż wiadomość
no moze nie duzo, ze 20 ale jest niestety bardzo niewiele rodzin ktore chca kogos na wakacje, bez prawa jazdy (teraz zaluje ze nie zrobilam) i w takim wieku jak ja no i w zwiazku z tym nawet nie bardzo mam do kogo wysylac wiecej, bo przeciez nie bd sie zglaszac do kogos kto szuka au-pair na pol roku bo to nie ma zbytnio sensu ale widze ze to sie jednak czesto zmienia, troche rodzin przybywa, troche ubywa


aa, no i odezwala sie do mnie fajna rodzinka, ale nieeestety wymagaja ubezpieczenia (securite sociale) wiec raczej nic z tego bo chyba nie tak latwo wyrobic
Łatwo Zakładam, że rodzina z Francji ? Powinni Ci pomóc je wykupić przy przyjeździe. W każdym bądź razie do securite sociale masz prawo, więc nie powinno być problemów.

Btw. Nie wiem czy jeszcze ktokolwiek mnie pamięta ale w zeszłym roku w czerwcu wyjechalam jako au-pair. Opisywałam tu moje wątpliwości no i w końcu po tygodniu zrezygnowałam ^^ Na szczęście wszystko się dobrze skończyło bo tak jak chciałam zostałam na południu Francji i studiuje
Pierwsze doświadczenie jako au-pair mam nie najlepsze, ale chętnie po skończeniu roku ( który o dziwo kończę 16 kwietnia ) z chęcią to powtórze Może tym razem się uda :P
Martii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 09:07   #4110
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Byłam, jestem, chcę byc AU PAIR- part VII

Zazdroszczę studiów we Francji.
Ja teraz jestem rok au pair w Londynie. Moja host rodzina okazała się cudowna!

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie bycia au pair, możecie mnie łapać na gg albo msn, gdyż nie zaglądam tu często. Teraz szukam pozycji we Francji ,a od lutego oby studia w Danii
laines jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.