Kuracja antytrądzikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 09:56   #1
natalka1881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2

Kuracja antytrądzikowa


Witam
mam 18 lat,mam trądzik od 5 klasy podstawowej.Początkowo było to kilka małych pryszczy,ale od 1 klasy gimnazjum,problem się nasilił.
Chodziłam do dermatologa,ten zaś przepisywał mi maści,które bardzo mnie podrażniały i nic nie pomagały,albo po prostu kazał mi szarym mydłem myć twarz i tyle . Miałam i nadal mam obsesje na punkcie mojej twarzy,bo ten kto ma trądzik,wie jak to jest..nie mogę wyjść bez makijażu nigdzie,nawet jeśli bardzo bym chciała..na basen nie mogę iść,bo tam bez makijażu..po prostu utrudnia mi to życie..koleżanki mają piękne cery i czasami zastanawiam się,czemu akurat na mnie wypadło.
Kupowałam w drogeriach,wszystko co było polecane na wizażu,ale nic to nie pomagało.Czasami w aptekach kupowałam coś,ale też nic nie pomogło.Wydałam na to sporo pieniędzy.Bardzo długo nie chodziłam do dermatologa,bo wiedziałam,że znowu mi nie pomoże..ale ostatnio wzięłam sie w garść i wybrałam się do nowego dermatologa,bardzo chwalonego w moim mieście.
Pani bardzo miła była,popytała mnie o różne rzeczy,obejrzała twarz ( tamta dermatolog nawet nie spojrzała,a przepisywała maści) i przepisała mi Epiduo żel,Tetralysal i kazała kupić Effaclar Duo krem.
Wiem,że jest dużo wątków o tym,ale chciałam sie poradzić czy ktoś stosował,taki zestaw,albo podobny i jakie efekty były i po jakim czasie.
Stosuje taki zestaw od 3 dni,narazie mnie wysypało lekko,ale wiadomo,taka kolej rzeczy,najpierw wysypuje,a potem wszystko sie leczy Mam nadzieję,że mi odpiszecie i dacie nadzieje na lepszą cere
natalka1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 16:46   #2
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Na pewno nie będzie tak, że po jednym dniu będzie super efekt.
Łykałam Tetralysal - gdzieś po miesiącu widać poprawę, ja zauważyłam, że jest odrobinkę lepiej po 2 tyg,
Epdiuo - najpierw troszkę mnie podrażnił, ale smarowałam dalej i fajnie się złuszczyło. Efekt trochę szybciej - minimalne efekty widziałam po tygodniu stosowania

Zanim poszłam do lekarza próbowałam LRP Effeclar Duo - mnie nie pomogło, a tylko pogorszyło sprawę.
Trzymam kciuki za Twoją walkę z trądzikiem
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:32   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Epiduo jest w porządku na pojedyncze niespodzianki i mnie nigdy nie podrażnił, ale wiem, że dużo osób się go czepia pod tym względem.

Effaclar Duo jest polecany i ponoć dobry. Ja próbowałam, ale przytrafiło mi się uczulenie na któryś ze składników, więc nie będę oceniać, bo akurat uczulenie może się zdarzyć każdemu na każdy kosmetyk, nawet ten do cery wrażliwej i alergicznej.

Antybiotyków nie polecam, jeśli nie ma żadnych badań, które dają pewność, że pomoże, bo może jeszcze bardziej zaszkodzić, jeśli Twój trądzik jest wywołany przez problemy z jakimś narządem typu trzustka, wątroba, czy jelita, albo jeśli to jakaś inna bakteria, grzyby, albo cokolwiek, co przez wyjałowienie organizmu po antybiotyku będzie miała otwartą drogę do rozwoju.
Ale do niczego Cię nie zmuszam, to Twoja decyzja, spróbować zawsze możesz.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:35   #4
lola56521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Mi pomogło mycie twarzy mydłem Bambino i używanie tylko kremu Bambino Pielęgnacja po paru dniach są efekty Nawet przestałam używać fluidów bo mam teraz idealną cerę
lola56521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 05:09   #5
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Cytat:
Napisane przez lola56521 Pokaż wiadomość
Mi pomogło mycie twarzy mydłem Bambino i używanie tylko kremu Bambino Pielęgnacja po paru dniach są efekty Nawet przestałam używać fluidów bo mam teraz idealną cerę
Powiem tyle, że polecanie komuś, kto zmaga się z trądzikiem mydła, które zostawia zasadowe ph i kremu, który ma parafinę nie jest dobrym pomysłem :C

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 06:02 ----------

Cytat:
Napisane przez natalka1881 Pokaż wiadomość
Witam
mam 18 lat,mam trądzik od 5 klasy podstawowej.Początkowo było to kilka małych pryszczy,ale od 1 klasy gimnazjum,problem się nasilił.
Chodziłam do dermatologa,ten zaś przepisywał mi maści,które bardzo mnie podrażniały i nic nie pomagały,albo po prostu kazał mi szarym mydłem myć twarz i tyle . Miałam i nadal mam obsesje na punkcie mojej twarzy,bo ten kto ma trądzik,wie jak to jest..nie mogę wyjść bez makijażu nigdzie,nawet jeśli bardzo bym chciała..na basen nie mogę iść,bo tam bez makijażu..po prostu utrudnia mi to życie..koleżanki mają piękne cery i czasami zastanawiam się,czemu akurat na mnie wypadło.
Kupowałam w drogeriach,wszystko co było polecane na wizażu,ale nic to nie pomagało.Czasami w aptekach kupowałam coś,ale też nic nie pomogło.Wydałam na to sporo pieniędzy.Bardzo długo nie chodziłam do dermatologa,bo wiedziałam,że znowu mi nie pomoże..ale ostatnio wzięłam sie w garść i wybrałam się do nowego dermatologa,bardzo chwalonego w moim mieście.
Pani bardzo miła była,popytała mnie o różne rzeczy,obejrzała twarz ( tamta dermatolog nawet nie spojrzała,a przepisywała maści) i przepisała mi Epiduo żel,Tetralysal i kazała kupić Effaclar Duo krem.
Wiem,że jest dużo wątków o tym,ale chciałam sie poradzić czy ktoś stosował,taki zestaw,albo podobny i jakie efekty były i po jakim czasie.
Stosuje taki zestaw od 3 dni,narazie mnie wysypało lekko,ale wiadomo,taka kolej rzeczy,najpierw wysypuje,a potem wszystko sie leczy Mam nadzieję,że mi odpiszecie i dacie nadzieje na lepszą cere
A stosujesz jeszcze jakiś nawilżacz?
Effeclar duo nie jest zbyt dobry, bo ma w składzie dużo gliceryny. Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene- też niezbyt fajne. Gliceryna jest fajna przy skórze odwodnionej, ale przy skórze tłustej nie, bo zbyt duże nawilżenie to opuchnięcie skóry, nie można "napychać" cery wodą, z bardzo prostej przyczyny - tego się zrobić nie da, bo jest ona hydrofobowa :P
Więc ten effeclar tak przez wszystkich zachwalany, a jednak nieciekawy, jeśli przeanalizować jego skład :C
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:20   #6
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Powiem tyle, że polecanie komuś, kto zmaga się z trądzikiem mydła, które zostawia zasadowe ph i kremu, który ma parafinę nie jest dobrym pomysłem :C

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 06:02 ----------



A stosujesz jeszcze jakiś nawilżacz?
Effeclar duo nie jest zbyt dobry, bo ma w składzie dużo gliceryny. Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene- też niezbyt fajne. Gliceryna jest fajna przy skórze odwodnionej, ale przy skórze tłustej nie, bo zbyt duże nawilżenie to opuchnięcie skóry, nie można "napychać" cery wodą, z bardzo prostej przyczyny - tego się zrobić nie da, bo jest ona hydrofobowa :P
Więc ten effeclar tak przez wszystkich zachwalany, a jednak nieciekawy, jeśli przeanalizować jego skład :C
Moim zdaniem nie zawsze powinno się oceniać produkt po składzie, bo w przypadku trądziku na każdego działa co innego, poza tym skóra trądzikowa może być odwodniona. U mnie Effaclar o tym się nie sprawdził, że należę do wąskiego grona, które uczulił jakiś składnik, ale nie będę go za to negować, bo każdemu może się tak zdarzyć z każdym produktem.
Parafina też nie każdemu zapycha pory, ale jednak w jakimś stopniu blokuje substancje aktywne kosmetyku, więc prawda jest taka, że nikomu bym jej nie polecała. A mydła mogą być czasem dobre i wiele osób z trądzikiem je sobie chwali, najważniejsze, żeby po tym użyć czegoś do 'zakwaszenia' skóry.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 16:50   #7
natalka1881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Effaclar narazie nie używam, tylko te Epiduo,bo Effaclar mnie jeszcze bardziej podrażnia a nawilżam albo kremem psyhogiel albo avene

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ---------

Edytowane przez natalka1881
Czas edycji: 2014-03-14 o 16:52
natalka1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 22:14   #8
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie zawsze powinno się oceniać produkt po składzie, bo w przypadku trądziku na każdego działa co innego, poza tym skóra trądzikowa może być odwodniona. U mnie Effaclar o tym się nie sprawdził, że należę do wąskiego grona, które uczulił jakiś składnik, ale nie będę go za to negować, bo każdemu może się tak zdarzyć z każdym produktem.
Parafina też nie każdemu zapycha pory, ale jednak w jakimś stopniu blokuje substancje aktywne kosmetyku, więc prawda jest taka, że nikomu bym jej nie polecała. A mydła mogą być czasem dobre i wiele osób z trądzikiem je sobie chwali, najważniejsze, żeby po tym użyć czegoś do 'zakwaszenia' skóry.
Tylko skoro skóra jest hydrofobowa, nawet odwionej nie da się "nawodnic" z zewnątrzą ;3
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:30   #9
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Kuracja antytrądzikowa

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Tylko skoro skóra jest hydrofobowa, nawet odwionej nie da się "nawodnic" z zewnątrzą ;3
No ale mi chodziło o to, iż napisałaś w pewnym sensie, że skóra trądzikowa nie może być odwodniona (tak to brzmiało w poprzednim Twoim poście), a może być, bo sucha i odwodniona to nie jest to samo, choć są to pojęcia często mylone z dość prostej przyczyny - widoczny efekt skóry suchej i odwodnionej jest podobny. Jednak różnica polega na tym, że odwodniona ma za małą ilość wody, którą raczej powinno dostarczać się od środka i starać się zatrzymać tą wodę w środku (łój powinien, ale u mnie jakoś on nie działa do końca w ten sposób i zazwyczaj mam skórę odwodnioną, ale tłustą, chociaż piję też sporo wody - za to kremy, czy oleje często bardzo pomagają), natomiast skóra sucha to taka, która łoju produkuje za mało i odwodniona też może być, bo jeśli nie ma łoju to nic tej wody w skórze nie przetrzyma bez dobrego kremu...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-15 19:30:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.