czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-11, 20:26   #1
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238

czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?


Witam, chciałabym ufarbować włosy farbą Farouk. Kupilam na allegro kolor 7c ale nie wiedzialam jaki utleniacz wybrac wiec kupilam dwa 3% i 6% . Nie wiem co bedzie lepsze , chcialabym nie niszczyc wlosów wiec 3% wydaje sie ok, ale z 6% moze lepiej chwyci? Tak sie zastanawialm i przyszlo mi do glowy ,ze moze można wymieszać ze sobą 3% i 6 % i wyszłoby 4,5% - czyli idealny chyba? Nie wiem tylko czy tak można bo w sumie to dlaczego nie ma orginalnych utleniaczy 4% czy 5 %? Ktoś może wie?
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 21:28   #2
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

mozna mieszac , tylko pytanie jaki chesz uzyskac kolor a wlasciwie jaki masz kolor naturalny wlosow i czy w ogole jest taka potrzeba
niektore firmy maja utleniacz 4% ...nie ma takiej potrzeby aby byl 5..7.8....itd..poniewarz nie bedzie zadnej roznicy w podnoszeniu koloru... wszytsklo zalezne jest od koloru naturalnego i aby uzyskac odpowiedni odcien . musimy zastosowac odpowiedni utleniacz...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 07:01   #3
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Mojego naturalnego koloru nie pamiętam ;-) ( jakiś brąz ) Teraz farbuję na rudy - od jakiś 4-5 lat, w ty kolorze czuję się zdecydowanie najlepiej. Farbowanie polega na pokryciu odrostów i ogólnym odświeżeniu kolorku, i o te odrosty mi chodzi bo są dość ciemne -czy z 3% "złapie" ? Boję sie, że to za słaby utleniacz a 6% z kolei wydaje mi się zbyt inwazyjny
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 13:24   #4
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Oksydant 4.5% podciągnie Ci kolor tylko o jakieś 1,5 tonu więc jeśli różnica między Twoim naturalnym kolorem a tym co masz na długościach jest większa to będzie widać różnicę. Ale to dobrze, że kupiłaś dwa oksydanty - zrób po prostu dwie mieszanki - połowę farby zmieszaj z wodą 6% i to nałóż na odrost, natomiast resztę farby wymieszaj z wodą 3% i to nałóż na długości. Wtedy jedna mieszanka na pewno rozjaśni odrost do pożądanej rudości a druga mieszanka odświeży resztę włosów. Ja robię to dokładnie w ten sposób - również farbuję włosy na intensywną miedź a moj kolor naturalny to średni brąz.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 08:21   #5
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

moze i glupie pytanie ale chcialam sie dowiedziec
jakie maja właściwosci % przy uzyciu farby ?
mniejsze stęzenie daje gorszy efekt ? czy jak to jest...
Zafirah zaciekawiło mnie to po przeczytaniu że farbujesz intensywna miedzia a miesz ciemniejsze swoje wyjściowe nie blond a przy ciemniejszych wiadomo ze nie wyjdzie intensywne wiec czyzby był na to jakis ratunek
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 09:39   #6
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać i jakie są Twoje naturalne włosy. Procent stężenia decyduje o tym jak bardzo dana farba może rozjaśnić włosy. I tak:
3% - tej wody używasz jeśli chcesz przyciemnić włosy, odświeżyć kolor, tonować
4,5% - rozświetla włosy o około 1,5 tonu
6% - rozjaśnia o 1-2 tony
9% - rozjaśnia o 2-3 tony
12% - rozjaśnia do około 4 tonów.

Jeśli więc masz włosy średni brąz (poziom 5) to do uzyskania intensywnej miedzi (poziom 7) trzeba je rozjaśnić o jakieś 2 tony więc sama farba z 6% wodą wystarczy do osiągnięcia zamierzonego efektu. Dużo też zależy od samych włosów, na każde farba może zadziałać nieco inaczej.

Przy użyciu za słabego oksydantu włosy będą zbyt ciemne, z kolei za mocny niepotrzebnie uwrażliwi włosy i prawdopodobnie kolor szybciej sie wypłucze.

I przypominam, że włosów już zafarbowanych nie da sie rozjaśnić kładąc na nie jaśniejszą farbę
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:18   #7
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Zafirah dziekuje Ci bardzo za rozjasnienie mi w głowie
a powiec mi jeszcze jak mozesz bo kupiłam sobie farbe z salonu fryzjerskiego była ostra marchewka i Pani dała 6% wode i niestety efekt wyszedl ciemny bez wyrazu wiec ja w chwili desperacji uzyłam rozjasniacza ;/ nalozyłam intensywna miedz i chce taki efekt zawsze a wlosy mam jednak sredni braz-braz wiec pytanie-- czy do normalnej farby sklepowej moge zakupic wode 9 % by miec efekt rozjasnienia bo po 6 wyszlo wtedy nieciekawie a niechcialabym powtorzyc schematu ;/ bo wiaodmo ze teraz mam po rozjasniaczu i z czasem gdy wlosy beda rosnac to wyjdzie jednak kolor ciemniejszy wiec?co myslisz
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 09:33   #8
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Widać Twoje włosy rozjaśniają się trochę ciężej albo są ciemniejsze niż uznała Twoja fryzjerka. w każdym razie jeśli teraz masz już całość rozjaśnioną to z wodą 9% możesz ewentualnie nakładać farbę tylko na odrost a na resztę na 3%, długości już mają odpowiedni poziom więc nie ma sensu ich dręczyć mocniejszym oksydantem. Czy możesz dolać oksydant profi do sklepowej farby? Szczerze mówiąc odradzałabym. Raz, że z do świadczenia mogę wypowiadać się tylko na temat profesjonalnych farb a dwa, że jakiś rok temu nie miałam czasu farbować się w swoim macierzystym salonie i sama w domu nałożyłam sklepowe Mango L'Oreala dolewając właśnie wody 6% z L'Oreala którą w tym celu zabrałam z salonu (nie byłam pewna mocy oksydantu z farby a na opakowaniu nie było informacji) - efekt był taki, że długości miały intensywny kolor a odrost pozostał ciemniejszy tyle, że z miedzianym refleksem. Przy stosowaniu farb profi nigdy mi się tak nie zdarzyło.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:40   #9
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Zafirah kurcze to co teraz jesli ja zafarbowałam sklepowa farba?a owszem tej fryzjerskiej z salonu zostalo mi jeszcze ale własnie boje sie ze zas to niebedzie ten kolor ;/ i co tu teraz zrobic ryzykowac i zas sprobowac a jak niewyjdzie kolorek ;/hmmm....
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:22   #10
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Zafirah - wielki dzięki - nie wpadłabym na to , że mogę na odrosty wymieszać z 6% a na resztę 3%. Tak tez zrobię
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:57   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Zafira widze ze sie znasz co do rozjasniania. bylam wczoraj u fryzjera,zabieg rozjasniania z ciemnego brazu na brąz moj naturalny. Fryzjerka nalozyla mi wode utlenioną, ale niestety nie zszedł mi kolor potem nalozyla farbę Ce Ce w kolrze brązyu ladnego. niestety odrost ( miałam 3 miesięczny) zyskał ladny kolor brązowy, ale reszta sie przyciemniła!!! jutro ide poprawic to. dlaczego tak wyszlo?? chcialam kolor brązu- taki jak mam teraz na odrostach,a mam ciemniejsze niz z kolorem z jakim przyszłam
prosze o odpowiedz bo w farbach nie mam rozeznania

i jeszcze jedno pytanie. 6 % woda ma w farbie rozjasnic ja o 1 - 2 tony. farbowałam zawsze na ciemny brąz londy i byla wlasnie 6 % . zawsze wychodził ciemny, praktycznie czarny. dlaczego??

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2009-10-14 o 15:00
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:28   #12
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

mozna. z 3% i 6% wychodzi po zmieszaniu 1:1 4,5 %
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:39   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

An a odpowiesz mi na moj post?? bo jutro rano ide do fryzjera i chce zeby mi wyszlo, a po nieudanej probie wczroajszej chcialabym miec pojecie i wplyw na to co naklada
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 16:05   #14
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Emilko sprobuje Ci pomoc
Fryzjerka nalozyla Ci wode utleniona (oksydant pewnie 3%) w celu plukanki rozjasniajacej-podkladu do farbowania. Nie wyszlo bo...byla zla farba.
Oksydanty procentowe uzywa sie nie do rozjasniania tylko do utrwalania koloru tak wiec tu bylas w bledzie. w Ciemnych kolorach uzywamy 3-6% w blondach przewaznie 9% oczywiscie mieszajac je mozemy uzyskac odmienne %.
W Twoim przypadku duza roznica jest w odrostach. Fryzjerka dla prawidlowego efektu powinna najpierw nalozyc rozjasniacz od polowy wlosow do koncowej na ok 15 minut dla wyrownania i dopiero potem farbe na cale wlosy.Jendak jesli nie chce uzywac rozjasniacza moze nalozyc ciemniejsza farbe jedynie na odrosty a nastepnie rozprowadzic po krotkim czasie na cala dlugosc. Propouje rowniez zmienic salon
Chociaz, jesli chodzi Ci o taki kolor jak masz na odrostach a reszta jest ciemniejsza to ta wlasnie reszte nalezy rozjasnic bo nie przyjmie tego koloru co chcesz.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

A jesczze sprobuje wam przyblizyc dzaialanie % na przykladzie:
do CZARNEJ farby uzywamy 3% - jezeli do tej czarnej farby uzyjemy przykladowo 9% nie uzyskamy czerni tylko odcien wpadajacy w szarosc.

Edytowane przez an0138
Czas edycji: 2009-10-14 o 16:00
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 16:28   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Cytat:
Chociaz, jesli chodzi Ci o taki kolor jak masz na odrostach a reszta jest ciemniejsza to ta wlasnie reszte nalezy rozjasnic bo nie przyjmie tego koloru co chcesz
dziekuję za wytłumaczenie. jutro ide na poprawkę, czyli yteraz bedzie mi sciagac kolor pomijając odrost? wczoraj odrostu nie ruszała w sumie. siedzialam z woda z 20 minut. nic nie byly jasniejsze...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 16:35   #16
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

musi nalozyc cos rozjasniajacego na reszta wlosow omijajac odrost, a nie wiem juz co ona wymysli moim zdaniem dobra porzadna plukanka by wystarczyla ale chyba nie umie jej robic jak ostatnio nic nie pomoglo Robie sie ja samym oksydantem lub z farba 1:2 wiecej oksydantu.
Dziwi mnie to ze potraktowala Twoje wlosy tak samo-i odrosty i przetrawione koncowki...ah Ci fryzjerzy
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 21:56   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

jutro zdam relacje. odrost mam brązowy, fajny taki lekko wpadający w czerwnien, ale ladny odcien. ciekawe jak wyjdzie. ale mam swietnie sciete! to tak! dzieki za odpowiedzi!



Cytat:
A jesczze sprobuje wam przyblizyc dzaialanie % na przykladzie:
do CZARNEJ farby uzywamy 3% - jezeli do tej czarnej farby uzyjemy przykladowo 9% nie uzyskamy czerni tylko odcien wpadajacy w szarosc.
jeszcze jedno pytanie - jesli domowo po sciagnieciu koloruy bede chciala sobie nalozyc farbe jasny brąz na włosach co mam nadzieje będę miala - http://babskiswiat.net/files/thumbs/...790477_686.jpg ( o to jest kolor ktory chce miec! ) to one sie nie przyciemnią a będą kolorystycznie takie same , czy odrost na innej wtedy robic???

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2009-10-14 o 22:03
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 14:01   #18
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Powinne wyjsc takie same, farbuj razem z odrostem Zawsze po dekoloryzacji radze jak najwczesniej nalozyc farbe bo zaraz po sa one dosc jasne a z kontaktem z tlenem po kilku godzinach beda stawac sie coraz ciemniejsze ale ta faza powinna sie zatrzymac po 24h
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 14:46   #19
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Cytat:
Napisane przez an0138 Pokaż wiadomość
moim zdaniem dobra porzadna plukanka by wystarczyla ale chyba nie umie jej robic jak ostatnio nic nie pomoglo Robie sie ja samym oksydantem lub z farba 1:2 wiecej oksydantu.
Pierwsze słyszę żeby robić kąpiel rozjaśniającą (bo rozumiem, że to masz na myśli pisząc "płukanka"?) samym oksydantem albo oksydantem z farbą. Taka kąpiel składa się z równych proporcji rozjaśniacza, oksydantu i zwykłego szamponu. Nakłada się ją przy myjce na 5-20 minut w zależności od tego jak bardzo chcemy rozjaśnić włosy. Potem nakłada się farbę.

Emilia1: To, że kolor wyszedł za ciemny to nie wina farby (bo na odroście piszesz, że ładnie wyszło) tylko tego, że włosy były za krótko rozjaśnione i nie uzyskano odpowiedniego podkładu pod tą brązową farbę. O tym świadczy także to, że końcówki jeszcze sie przyciemniły - włos dodatkowo zapigmentował sie od nałożonej farby, to skumulowało się z pigmentami już zawartymi we włosach i nie wypłukanymi kąpielą rozjaśniającą. Ważne, że Ci to poprawili i efekt Cię zadowala
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:52   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

dlugo mnie tu nie bylo! wiec bylam na pooprawce. jestem zadowolona. fryzjerka sciagala kolor ponizej odrostu i okolo 15 minut trzymalysmy, ale widzialam ze tym razem z proszkiem zmieszala wode. po tym czasie wyszly prawie ze identyczne co do mojego kolory odrostów i mam takie jak chcialam. nie nakladala mi farby jednak po rozjasnianiu , bo kolor byl dla mie bardzo zadowalający.

a to nei wiedzialam ze ciemnieja jak nie nalozy sie farby , tylko zostawi sie je po rozjaniającej kąpieli

a powiedzcie potencjalnie : czy po sciąganiu koloru i na to farbe taka jak chcialam polozyc to one nie przyciemniłyby sie znow?? tego sie balam wlasciwie ze jak nalozy farbe jasny braz to znowu one beda ciemne.

no, analogicznie chodzi tez o odrosty - czy bede musiala nakladac tylko na wlos bez farby i baardzo uwazac zeby na wlosy pofarbowane nie zleci farba??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:07   #21
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

aby jedynie zrobic odrost farbe musisz nalozyc starannie na niego w zalerznosci od czasu jaki trzeba ja trzymac 10min przed koncem trzeba przeczesac farbe na calej glowie w celu odswiezenia koloru jak dla mnie Ce Ce nie jest jakas przodujaca marka na rynku uwazam ja wrecz za jedna z najtanszych ogolnie nie polecam
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 21:46   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

czyli reszta nie bedzie ciemnejsza wtedy??


teraz mam na glowie kolor jak odrosty. supe kolor jest z tym ze mial odcien złota, lekkiej rudosci ( bardziej niz ten kolor na zdjeciach) i teraz oje pytanie. jestem typem zima poludniowa i chcialabym zgrac odcien moich wlosow. chcialabym zeby byl chlodny. jak teraz to zrobic?? czy moge nalozyc teraz http://img.classiccloseouts.com/imag.../5DZ145685.jpg na te co mam ??bezpośrednio?? ne beda ciemniejsze??? czy jeszcze rozjasnc adziej trzeba moje?? a moze lepiej zmeszac kolor z http://www.loreal.biz.pl/images/LO20...6aba045034.jpg zeby otrzymac popielaty kolor??? bo kolor sie wyplooookoooooooje coraz bardziej i denerwuje mnie rudawość :<



ładny ten kolor tez http://e-styl.com/photo/product_big/...b537a78f5f.jpg oaz ten http://img.bazarek.pl/43770/6412/234...3f284a169d.jpg ale czy wyjdzie???zmieni odcien wlosow?? ratujcie bo nie moge patrzec na te ceply odcien!!!

moze macie jakis sprawdzony popielaty??

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2009-10-22 o 22:01 Powód: dopis. pozycji
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 09:42   #23
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Trudno mi wypowiadać się w temacie farb drogeryjnych bo pracuję tylko na profesjonalnych. Z kolei wiem, że takie sklepowe farby lubią wyjść ciemniej niż na opakowaniu dlatego jesli juz to użyj o ton jaśniejszego odcienia od tego który Ci sie podoba. Jednak pamiętaj o tym, że farba nie rozjasni Twoich włosów więc kolor może zmienic odcień, wychłodzić się, ale pozostanie na tym samym poziomie kolorystycznym.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 10:21   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

dzieki za odpowiedz! w takim razie kupie jakis blond chłodny zeby wychłodnic go , bo na zmianie koloru mi nie zalezy, tylko na zmianie temperatury! dzieki za odpowiedz! pozdrawiam!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:32   #25
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Ale z blondem też uważaj, bo jasny blond może rozjaśnić Ci odrost. Wybierz raczej coś o ton jaśniejsze od koloru który masz na głowie.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 17:29   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

teraz mnie wystraszyłas. .. tyle zachodu zeby zejsc na jasny brąz z ciemnego brązu.. a jeszcze wiekszy zeby tonacja była inna .. :/ w takim razie jesli wybiore o ton jasniejszą to nie odbrarwi mi odrostów?

mozesz mi napisac na kolejne moje pytanie a czy jak uzyję płukanki różowej lub fioletowej , tej samej którą używa sie do niwelowania zółtego odcienia blondu to wychłodni mi to mój odcien??analogicznie z szamponetkami na ok 7 myć?

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2009-10-25 o 17:34
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 12:34   #27
kaskaa_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

witam nie wiem gdzie to mam napisac bo jestem nowa wiec mysle ze ktos mi tu odpowie.
chce zamowic sobie na allegro utleniacz tylko wlasnie w tym problem 9% czy 12% ja mam braz wlosy a moja mama ma blond jasny. I chcialabym kupic wiekszy zeby nie kupowac co chwile i czy taki moze byc i taki rozjasniacz?

http://allegro.pl/item1124525844_joa...ssic_500g.html

http://allegro.pl/item1148316990_joa...kremie_12.html


dzieki za odpowiedź!!!
kaskaa_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:23   #28
secretit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 46
Dot.: czy można mieszać utleniacz 3% z 6% ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam: Rozjaśniacz ma służyć tobie i mamie? Bo jeśli tak to dla mamy zdecydowanie oba utleniacze będą za mocne. A jeśli chodzi o Ciebie to zależy jaki brąz. Jeśli jasny bądź średni to 9% powinno wystarczyć, jeśli ciemny to wybrałabym 12%
secretit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.