Ksiądz odmawia chrztu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 09:41   #61
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Ksiądz odmawia chrztu

Cytat:
Napisane przez mansikkaa
Ksiądz musi udzielic chrztu.
w ich sytuacji nie musi.

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
a ja rozumiem, po prostu chce zapewnić dziecku jakiś start w tym społeczeństwie, które jakby nie patrzeć jest okrutne.
ja będąc w takiej sytuacji chciałabym ochrzcić dziecko i zaprowadzić do komunii tylko po to żeby oszczędzić sobie i dziecku pytań "dlaczego nie masz tego czy tamtego"
później czy będzie chciało przystąpić do bierzmowania będzie mogło sobie samo zdecydować

silvi, jeśli bylabym niewierząca to nie deklarowałabym, że wychowam dziecko w religii katolickiej, a chrzest taką właśnie deklaracją jest. a jakby potomek kiedyś, jako nastolatek, jako dorosły, chciał żyć jako katolik to przyjęcie chrztu problemem by nie było przecież. nie przesadzajmy, że to taki problem.

zgadzam się z Mooną i Noane. ślub jak ślub, w tych czasach nie ma się go z różnych powodów. ale Wy nie macie bierzmowania i nie widać po poście jakiejś chęci przyjęcia tego sakramentu, więc ciężko Was traktować poważnie w tej kwestii.

Cytat:
Napisane przez madziara_07
a ja myslalam ze Polska nie jest krajem wyznaniowym... oswieccie mnie jesli cos sie zmienilo w tej kwestii
w tym momencie kto wie

Cytat:
Napisane przez peka11
Nikt nikogo nie prosił o wyrażanie swojej opinii a o radę jak przez to przebrnąć... Dewota...
przyjąć bierzmowanie. proste. bo podejrzewam, że to będzie temat nie do przejścia dla większości księży. a przynajmniej powinien być.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 16:53   #62
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ksiądz odmawia chrztu

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
chrzciłam po to, by moje dziecko chcąc żyć po katolicku nie miało w dorosłym życiu do mnie pretensji, że go nie ochrzciłam i nie puściłam do komunii. Robię to dla niego a nie jak ktoś tutaj napisał "dla kasy z chrzcin".

Piszesz, że "padłaś" po tym co napisałam. Tak, może żyjemy w kraju katolickim i nigdy nie wiecie jakim torem pójdą Wasze pociechy. Może akurat one będą chciały chodzić do kościoła.

Śmieszne jest dla mnie to, a jednocześnie żałosne, że wypowiadającym się tu wszystkim "katoliczkom" chrzest i komunia kojarzy się z kasą
ale ty nie zostawiłaś wyboru. chrzest nie jest daniem wyboru tylko narzuceniem konkretnej religii. ja nie zamierzam chrzcić dziecka. pokażę mu różne religie i samo sobie wybierze, czy któraś mu odpowiada, czy jak ja - nie wierzy.
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
trzeba iść do parafii, do której się aktualnie należy z dwoma świadkami. Nikogo nie trzeba przekonywać, tylko złożyć pismo. Takie pismo ma zostać wysłane do parafii, gdzie był chrzest i w księgach powinien zostać wpis o tym, że wystąpiło się z kościoła określonego dnia.
tja... a w kościelnych statystykach jesteś nadal liczona jak osoba wierząca
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-03 17:53:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.