Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 08:52   #61
Amazing_Girl
Raczkowanie
 
Avatar Amazing_Girl
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 473
GG do Amazing_Girl
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Jak ktoś woli to może myć włosy tylko na święta;p Tylko niech potem nie narzeka na starość że łysina dopadła
Myję włosy codziennie, suszę naturalnie i nigdy się nie zdarzyło żebym nie miała na to czasu.. Wole wyglądać jak człowiek i nie chodzić z tłustymi włosami... Po to ktoś inteligentny wymyślił szampony do włosów..
__________________
Matura 2012!
PR: anielski, wos, geografia
PP: polski,matematyka

Amazing_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 17:53   #62
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Czy zdrowe jest przetrzymywanie? To pewnie zależy od włosów. U mnie na pewno nie. Jeśli w jakiś dzień nie umyję włosów na drugi dzień lecą w ilości przekraczającej wszelkie normy (raz policzyłam: ok 200 - 250). Niestety moja skóra nie lubi nadmiaru sebum (nakładania olejów czy odżywek też nie lubi). Jednak nie lubi też wysuszania. Dlatego myję delikatnym szamponem i staram się z nią nie walczyć przetrzymując.
Ale podejrzewam, że to rzecz bardzo personalna i zależy od człowieka i jak jego skóra reaguje na takie rzeczy.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:15   #63
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Czy zdrowe jest przetrzymywanie? To pewnie zależy od włosów. U mnie na pewno nie. Jeśli w jakiś dzień nie umyję włosów na drugi dzień lecą w ilości przekraczającej wszelkie normy (raz policzyłam: ok 200 - 250).
Dokładnie, potwierdzam. U mnie skutek jest identyczny, więc wychodzi na jedno. Myję codziennie rano, a włosy mam za łopatki i nigdy nie używam suszarki. Wystarczy wstać o odpowiedniej godzinie. Włosy mam zdrowe, błyszczące i zadbane.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:30   #64
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Dokładnie, potwierdzam. U mnie skutek jest identyczny, więc wychodzi na jedno. Myję codziennie rano, a włosy mam za łopatki i nigdy nie używam suszarki. Wystarczy wstać o odpowiedniej godzinie. Włosy mam zdrowe, błyszczące i zadbane.
Ja za to myję wieczorem i wcale nie muszę siedzieć nie wiadomo jak długo, żeby wyschły. Jednak klimat robi swoje - jesienią, wiosną i zimą ogrzewanie do granic możliwości (przynajmniej u mnie - babci jest ciepło dopiero powyżej 30 stopni), a latem straszne upały i nawet gęste włosy dosyć szybko schną.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 22:16   #65
Poes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

No więc ja podzielę sie swoimi doświadczeniami.
Otóż zrobiłam sobie pewną fryzurkę- cornrows. To takie dobierane warkoczyki na całej głowie jeśli ktoś nie wie. Mając je myłam głowę bardzo rzadko, raz na 2 tygodnie. Po ich zdjęciu byłam w szoku, bo włosy wystarczyło myć raz w tygodniu, częsciej zupełnie nie było potrzeby. A za nim zrobiłam sobie cornrows musiałam myc codziennie.
Więc to jak najbardziej prawda
Poes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 15:17   #66
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Powiem Wam tak -myjcie je ile razy chcecie ale oby w odpowiedni sposób. Rozcieńczając szampon z wodą , myjąc jedynie skórę głowy ,jak najkrócej aby detergent nie miał zbyt długo kontaktu z włosami . Zero suszarki i zero problemu .. Rozumiem że nie zawsze można pozwolić sobie na 'niesuszenie' ale ja na wakacje biorę się za to i czuję , że nie będę żałowała . Gdy nie myłam włosów przez 3-5 dni wtedy sypały mi się całymi garściami po umyciu . Także odpuszczam sobie tą metodę ..
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 11:24   #67
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Powiem Wam tak -myjcie je ile razy chcecie ale oby w odpowiedni sposób. Rozcieńczając szampon z wodą , myjąc jedynie skórę głowy ,jak najkrócej aby detergent nie miał zbyt długo kontaktu z włosami . Zero suszarki i zero problemu .. Rozumiem że nie zawsze można pozwolić sobie na 'niesuszenie' ale ja na wakacje biorę się za to i czuję , że nie będę żałowała . Gdy nie myłam włosów przez 3-5 dni wtedy sypały mi się całymi garściami po umyciu . Także odpuszczam sobie tą metodę ..
Zgadzam się - ja tak właśnie myję codziennie, włosy mam za łopatki, dobrze je odżywiam, nie modeluję, nie suszę, nie prostuję. I mimo codziennego mycia znajomi i fryzjerzy się zachwycają. Samo mycie nie niszczy włosów, o ile pielęgnacja jest przemyślana.

Do dziś nie umiem przekonać mojej mamy, że wystarczy umyć tylko skórę głowy, a piana która spływa po włosach w trakcie płukania wystarczy do umycia włosów na całej długości.

Pogrubione to święta racja, cały czas to powtarzam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 20:39   #68
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 09:40   #69
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Zgadzam się - ja tak właśnie myję codziennie, włosy mam za łopatki, dobrze je odżywiam, nie modeluję, nie suszę, nie prostuję. I mimo codziennego mycia znajomi i fryzjerzy się zachwycają. Samo mycie nie niszczy włosów, o ile pielęgnacja jest przemyślana.

Do dziś nie umiem przekonać mojej mamy, że wystarczy umyć tylko skórę głowy, a piana która spływa po włosach w trakcie płukania wystarczy do umycia włosów na całej długości.

Pogrubione to święta racja, cały czas to powtarzam.
Możesz jej to łatwo udowodnić , przykładowo pokaż jej jak włosy się przetłuszczają -od skóry głowy prawda ? lub po prostu pokaż jej jak je myjesz
Suszenie naprawdę zabija włosy , które zresztą też trzeba umieć myć ...Ja przeczytałam wiele ciekawych artykułów w internecie i jestem z tego naprawdę zadowolona ,bo teraz widzę jakie błędy popełniałam i osoby które naprawdę mogą pochwalić się swoimi włosami potwierdziły to co wyczytałam ...
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:54   #70
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:57   #71
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Włosy należy myć tak często jak tego wymagają. Długotrwałe przetłuszczanie się skóry głowy wpływa niekorzystnie na cebulki włosowe. Włosy zaczynają bardziej wypadać. To jest mit, że włosów przetłuszczających nie należy myć codziennie.
Zgadzam się. Nagromadzony łój sprzyja rozwojowi flory bakteryjnej i grzybiczej, a to może doprowadzić do wyłysienia. Dziewczyny, ja to przeszłam, teraz z trudem odzyskuję włosy. Włosy trzeba myć tak często, jak tego potrzebują, warto też co jakiś czas robić sobie jakieś płukanki z ziół, aby oczyścić skórę. Łój i przetłuszczona skóra głowy to to zagrożenie dla waszych włosów, nie stosujecie tej metody, bo to jakiś mit, można sobie krzywdę zrobić i będziecie wyglądać o tak --->
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 11:36   #72
adleajda
Raczkowanie
 
Avatar adleajda
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Ja bym sie bala nie myc np przez tydzien hehe :p
__________________
* zapuszczam włosy
bylo: 25 cm
jest: 50 cm
bedzie: 75 cm

* dbam o cere i pazurki

* jestem na diecie


adleajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 02:03   #73
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Brrr, nie podoba mi się ten pomysł z przetrzymywaniem i nie wyobrażam sobie testowania czegoś takiego na własnej skórze. Od kilkunastu lat (jakoś od liceum) myję włosy codziennie i nie mam zamiaru przestać (a włosów mam nadal dużo, specjalnie nie wypadają, tylko sobie je ostatnio nadwyrężyłam dekoloryzacją). Dla mnie to tak naturalne jak codzienna kąpiel - wchodzę do wanny, myję się cała i przy okazji też włosy. I wcale nie muszę wstawać godzinę wcześniej.

Jeśli ktoś ma włosy z natury dość suche i wystarcza mu mycie 2 razy na tydzień, a włosy wyglądają estetycznie - to wszystko OK. Ale celowo dopuszczać do przetłuszczenia, tak, żeby aż wyglądały jak strąki? Z tłustymi włosami nie dość, że nie byłabym w stanie się nikomu pokazać (a nie ma takich dni, że w ogóle nie wychodzę z domu), to jeszcze sama czułabym się paskudnie i nie byłabym w stanie spojrzeć w lustro. Może to moja obsesja, ale lekka choroba typu przeziębienie też nie jest dla mnie wymówką, by nie umyć włosów - musiałabym kompletnie nie być w stanie zwlec się z łóżka.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-08-19 o 02:04
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 12:00   #74
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

a mnie dziwi to czemu odrazu tak osadzasz innych... wcale dziewczynom nie chodzi o celowe przetluszczanie po to żeby chodzic z tluszczem na glowie, tylko chodzi o to by wydluzyc w ten sposob czas w ktorym bedziemy myc wlosy przykladowo myjesz wlosy codziennie i nie umyj je na nastepny dzien, tylko umyj rano... jesli ci sie tak przeltuszczaja wlosy ze nie mozesz np. to idz do lekarza bo to moze byc zwiazane z chorobą skóry itp. dla mnie przedluzenie nie mycia wlosow o 1dzien nie jest tragedia i tez nie mam jakis przetluszczonych wlosow czy brudnych ... i napewno po 1 dniu wlosy nie sa tak brudne i tak tluste ... bo chyba nie zamiatamy nimi ulice;/... powinno sie standardowo myc wlosy 2-3 razy w tyg... sorry napewno nie 7 ;/!! nie przesadzajmy... !!jesli naprawde na wieczor masz przetluszczone wlosy to jest to oznaką bronienia sie wlosow ;/ myjesz je codziennie one nie nadazaja sie nawilzac lojem i produkuja go w nadmiarze a ty codziennie musisz je myc ... i napewno po 1 dniu wlosy nie sa jakies nadzwyczaj brudne ... bo np. siedzisz w domu ten caly boży dzien i co ?? myjesz juz wlosy zaraz bo masz brudne i tak w kolko? a od czego sie brudza? jak nawet na ulice nie wychodzisz ?? taki oboz przetrwania z ,,przetluszczaniem wlosow'' zazwyczaj robi sie w domu ... celowe nie mycie wlosow chodź o 1-2 dni wydluza czas kiedy produkujesz łój...i z kazdym dniem mozesz wydluzyc czas i nie myc wlosow np. 2-5 dni ...
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 12:29   #75
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Jeśli post powyżej jest do mnie - nie osądzam innych, tylko piszę, jak sama bym się z tym czuła i dlaczego pomysł z celowym przetłuszczaniem wydaje mi się nie najlepszy. I jak wspomniałam, nie zdarza mi się siedzieć w domu przez cały boży dzień. Poza tym moim zdaniem włosy powinno się myć po prostu tak często, jak wymaga tego ich estetyczny wygląd - nawet codziennie; wydaje mi się, że tu nie ma jakichś odgórnych zaleceń i limitów. Jednemu wystarczy raz na tydzień, drugi potrzebuje codziennie, by dobrze się czuć i wyglądać.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 13:26   #76
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 13:43   #77
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Ja myję dwa razy w tygodniu gdy coś wcieram, natomiast raz na tydzień gdy nie stosuję codziennych wcierek.
Szczotkuję jednak przez 15-30 minut codziennie włosy.
Mam jednak koleżankę, która myje codziennie bo jej się niesamowicie przetłuszczają, ja po tygodniu nie mycia nie mam takich jak ona po 24 godzinach. Na dodatek ma łupież. A włosy o połowę krótsze od moich.
Oczywiście koleżanka zdziwiona tym faktem.
Powiedziałam jej by porzuciła swojego Gliskura nafaszerowanego silikonami i zaczeła stosować ziołowe szampony, płukanki, naftę kosmetyczną, naturalne maski i odżywki...itd.
Ale, albo jej zapach nie odpowiada (poleciłam jej szampon dziegciowy Polytar Liquid na łupież bo jest rewelacyjny), albo konsystencja albo chciałaby po I myciu mieć takie same włosy jak ja, chociaż intensywnie dbam o nie już od miesięcy a jej się "nie chce".
W efekcie została przy swoim Gliskurze używanym od lat.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 17:36   #78
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

dlatego mówie, moje włosy np. wytrzymać potrafią 5 dni ... a wygladają przez 2-4 dni ,w zależności jakie maski stosowałam przy myciu włosów, tak wyglądają w tym okresie. I wszyscy się mi dziwią że mam tak świetnie odbite od nasady włosy mimo że nie myję je tak często... Jak myłam co 2 dni włosy to zaczeły się robić suche bardzo więc wydłużam czas i jest coraz lepiej i wcale nie są jakieś przetłuszczone czy żeby to było widać na tyle żeby mi i innym to przeszkadzało wrecz w ogole nie przeszkadza .. bo tego nie widac teraz robie sobie koki i im mniej dotykam tym dłużej są że tak powiem ,,świeże'' a co do brudu ... napewno nie zbierze się go niewiadomo ile przez jeden dzien jedynym czynnikiem ktory zmusic moze do umycia wlosow po jednym dniu to, to że są one tłuste ... I wiem że wiele dziewczyn ma z tym problem ale nie rozumiem tego odrazu mówienia że jak można nie umyć włosów codziennie ...?! i z tąd moja irytacja bo niektórzy tacy jak ja jak by myli codziennie to by nic tylko mieli sahare na glowie mimo masek nawilżających a niektorzy maja nadmiar sebum więc je myją
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 17:54   #79
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
jedynym czynnikiem ktory zmusic moze do umycia wlosow po jednym dniu to, to że są one tłuste ... I wiem że wiele dziewczyn ma z tym problem ale nie rozumiem tego odrazu mówienia że jak można nie umyć włosów codziennie ...?! i z tąd moja irytacja bo niektórzy tacy jak ja jak by myli codziennie to by nic tylko mieli sahare na glowie mimo masek nawilżających a niektorzy maja nadmiar sebum więc je myją
I ja się wcale nie dziwię, jak można nie myć włosów codziennie Wiem, że są różne włosy i różne potrzeby. Dziwiłam się tylko, jak można celowo dopuszczać do ich widocznego przetłuszczenia i wytrzymywać z nieświeżymi (niezależnie od tego, czy trwa to 2 dni, czy np. 7). Źle bym się z tym czuła i nie mogła na siebie patrzeć, więc nawet jeśli takie przetrzymanie miałoby coś pomóc, już wolę codzienne mycie.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-08-21 o 17:55
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 23:09   #80
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
Gdy dłużej nie myję to wypada więcej włosów- ale to dlatego, że podczas mycia łatwiej dostrzec ile nam leci, więc podejrzewam, że te włosy to zbieranina z tych kilku dni.
Też od razu tak pomyślałam.

Hmm ja po prostu nie myję włosów, jeśli nie wychodzę z domu, czyli jak jestem chora, czy po prostu mam lenia. Zazwyczaj jest to max cztery, pięć dni. I nie zauważyłam nigdy jakiejś poprawy. Wyglądają dalej tak samo.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”

Edytowane przez Nerchie
Czas edycji: 2011-08-21 o 23:11
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 09:50   #81
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
a mnie dziwi to czemu odrazu tak osadzasz innych... wcale dziewczynom nie chodzi o celowe przetluszczanie po to żeby chodzic z tluszczem na glowie, tylko chodzi o to by wydluzyc w ten sposob czas w ktorym bedziemy myc wlosy
Problem w tym, że ta metoda może coś dać tylko wtedy, kiedy same doprowadziłyśmy do takiego stanu świadomie myjąc włosy zbyt często. Niestety większość dziewczyn z przetłuszczającymi się włosami ma też tłustą skórę na twarzy, co przeważnie wynika z problemów hormonalnych. Tego się nie da ustabilizować przez niemycie włosów, tutaj pomogą tylko leki i odpowiednia pielęgnacja.

Po drugie, są lepsze sposoby na dłuższe zatrzymanie świeżości niż niemycie włosów, np. płukanki, inne szampony, nawilżanie skóry głowy olejami (to tak jak z cerą tłustą - jeśli za bardzo wysuszysz, będzie produkować za dużo łoju), spanie w warkoczu, raz na jakiś czas jeśli sytuacja tego wymaga suche szampony albo pudry dla dzieci; są o tym wątki.

Po trzecie, to jest maksymalnie niepraktyczne, niehigieniczne i nieestetyczne. Nie mówiąc już o tym, że to nie jest zdrowe i może doprowadzić do problemów.

Po czwarte, ja mieszkam na Śląsku i powietrze jest tu zbyt zanieczyszczone; naprawdę nie wyobrażam sobie nie zmyć codziennie całego tego miejskiego brudu; tak jak dziewczyny pisały, dla mnie to się równa mniej więcej tyle, co nie wziąć prysznica/kąpieli czy nie oczyścić twarzy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-08-29 o 09:54
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 10:18   #82
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Długie nie mycie włosów- celowe przetłuszczenie- tak czy nie?

hej ho, czy ten wątek ożyje ?!
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 11:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.