Rossman-praca - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 15:15   #421
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
a ja zastanawiam się nad przeprowadzką do większego miasta i próbowania swoich sił w rossmanie, zawsze chciałam tam pracować (jestem kosmetyczką)


I chcialabys być na kasie? Nie lepiej normalnie w zawodzie?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 16:11   #422
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Rossman-praca

Dobrze pracując w Rossmanie czy w jakiejkolwiek innej drogerii być na bieżąco z trendami kosmetycznymi: śledzić trendy, nowości, posiadać wiedzę kosmetyczną i interesować się wizażem.

Pewnie pracodawca tego niekoniecznie wymaga, ale podnoszenie kwalifikacji jest wskazane.

Polecam śledzić blogi kosmetyczne (jak np. mój - KLIK) - myślę, że co najmniej kierownik sklepu to doceni
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 16:51   #423
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Rossman-praca

mam pytanie po ilu dniach od pierwszej rozmowy dzwonili aby Was zaprosić na drugi etap?
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:12   #424
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Rossman-praca

W 'moim' Rossku pracuje kosmetyczka Powiedziała, że dla niej to lepsza praca niż w salonie
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:13   #425
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Rossman-praca

Nie mam żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o salon i niestety mam dużo do nadrobienia w kursach, a muszę się przeprowadzić. Więc rossmann jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:14   #426
myownnick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Rossman-praca

hej dziewczyny widzę że zdania co do pracy w rossmannie są podzielone. ja tam pracuję od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. jasne, czasem trzeba pracować po 11,5h, ale czasem jest to 5h. jeśli np inwentaryzacja pójdzie pomyślnie to jest od tego premia. i to 3 w ciągu roku są konkursy gdzie jako sklep można wygrać pare kosmetyków z danej marki z której wygrało sie konkurs. możliwa jest również wygranie zagranicznej wycieczki w okresie letnim jeśli zatrudniają to zazwyczaj na 1/2 lub 3/4 etatu, pełen etat mają tylko kierownicy i zastępcy. jeśli sie jest bystrym, ma sie zapał do pracy i jak zwyczajnie człowiek sie do tego nadaje, możliwy jest awans na asystenta. praca nie należy do lekkich, ale za to bardzo przyjemnych jeśli sie zastanawiacie czy złożyć cv/zacząć tam prace to śmiało! pozdrawiam
myownnick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 18:23   #427
sarabobko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 72
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez myownnick Pokaż wiadomość
hej dziewczyny widzę że zdania co do pracy w rossmannie są podzielone. ja tam pracuję od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. jasne, czasem trzeba pracować po 11,5h, ale czasem jest to 5h. jeśli np inwentaryzacja pójdzie pomyślnie to jest od tego premia. i to 3 w ciągu roku są konkursy gdzie jako sklep można wygrać pare kosmetyków z danej marki z której wygrało sie konkurs. możliwa jest również wygranie zagranicznej wycieczki w okresie letnim jeśli zatrudniają to zazwyczaj na 1/2 lub 3/4 etatu, pełen etat mają tylko kierownicy i zastępcy. jeśli sie jest bystrym, ma sie zapał do pracy i jak zwyczajnie człowiek sie do tego nadaje, możliwy jest awans na asystenta. praca nie należy do lekkich, ale za to bardzo przyjemnych jeśli sie zastanawiacie czy złożyć cv/zacząć tam prace to śmiało! pozdrawiam
Podasz ile konkretnie zarabiasz i w jakimi mieście? W całym wątku nie natrafiłam na konkrety, każda tylko pisze "w każdym miecie jest inaczej". Nie wiem po co te tajemnice przecież jesteśmy anonimowo w internecie. idąc na rozmowę wolałabym podać w miarę trafioną kwotę.
sarabobko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 20:26   #428
bedekims
bloguje na bedekims.pl
 
Avatar bedekims
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Rossman-praca

Dziewczyny, a jak z zarobkami? Najniższa krajowa, czyli ok 7-8zł/h czy może trochę lepiej? Ktoś coś może na ten temat powiedzieć?
__________________
Bloguję na http://bedekims.pl. Jeśli masz chwilę czasu, wpadnij, oceń, skomentuj. Sprawia mi to dużo radości
bedekims jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 20:52   #429
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Rossman-praca

Miasto ok. 200 tys. mieszkańców, sklep 7-dniowy - średnio za godz. wychodziło ok. 8,10 zł, nocka ok. 10 zł.

Trudno wypowiedzieć się do zarobków, bo zależą one od godzin, rozmiaru sklepu (jak mały i zamknięty w niedzielę, to wyrobisz 100h - co za tym idzie, masz ok. 800 zł + jakaś premia regulaminowa, wypłata czasem zamyka się w 1100 zł). Ja pracowałam na właśnie 7-dniowym, w galerii handlowej więc klientów sporo (to też ma znaczenie, bo godzin do wyrobienia jest więcej, pracownicy bardziej eksploatowani) i mając umowę na pół etatu z możliwością dorobienia do całego w razie potrzeby sklepu, wyrabiając min. ok 100 h moja wypłata nigdy chyba nie zeszła poniżej 1200 zł - jak nie przeskrobiesz (pracowałam rok, nikomu się nie zdarzyło), nie weźmiesz długiego L4 - masz premię regulaminową (kasjer ok. 300 zł/miech, wyższe stanowiska więcej). Studiując dziennie i pracując w Ross wyciągałam wypłaty z reguły ok. 1500-1700 zł.
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 08:37   #430
bedekims
bloguje na bedekims.pl
 
Avatar bedekims
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Pokaż wiadomość
Miasto ok. 200 tys. mieszkańców, sklep 7-dniowy - średnio za godz. wychodziło ok. 8,10 zł, nocka ok. 10 zł.

Trudno wypowiedzieć się do zarobków, bo zależą one od godzin, rozmiaru sklepu (jak mały i zamknięty w niedzielę, to wyrobisz 100h - co za tym idzie, masz ok. 800 zł + jakaś premia regulaminowa, wypłata czasem zamyka się w 1100 zł). Ja pracowałam na właśnie 7-dniowym, w galerii handlowej więc klientów sporo (to też ma znaczenie, bo godzin do wyrobienia jest więcej, pracownicy bardziej eksploatowani) i mając umowę na pół etatu z możliwością dorobienia do całego w razie potrzeby sklepu, wyrabiając min. ok 100 h moja wypłata nigdy chyba nie zeszła poniżej 1200 zł - jak nie przeskrobiesz (pracowałam rok, nikomu się nie zdarzyło), nie weźmiesz długiego L4 - masz premię regulaminową (kasjer ok. 300 zł/miech, wyższe stanowiska więcej). Studiując dziennie i pracując w Ross wyciągałam wypłaty z reguły ok. 1500-1700 zł.

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Czyli jednak nie jest tak źle z zarobkami, mam nadzieję że się do takiej pracy dostanę.
__________________
Bloguję na http://bedekims.pl. Jeśli masz chwilę czasu, wpadnij, oceń, skomentuj. Sprawia mi to dużo radości
bedekims jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 20:41   #431
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Czy jest sens w zaniesieniu swojego cv do Rossmanna jeśli nie szukają pracowników na stronie głównej? Jest chociażby możliwość dostania się tam na staż?
Ja w taki sposób dostałam pracę Rozniosłam po wszystkich w mieście A nie było nawet kartek na drzwiach, nie odezwali się od razu co prawda, no ale...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 07:18   #432
xXmentoSkaXx
Raczkowanie
 
Avatar xXmentoSkaXx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 92
Dot.: Rossman-praca

Do mnie zadzwonili po ponad 2 miesiącach od złożenia CV, więc nie traćcie nadziei
xXmentoSkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:47   #433
lovex3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 49
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez xXmentoSkaXx Pokaż wiadomość
Do mnie zadzwonili po ponad 2 miesiącach od złożenia CV, więc nie traćcie nadziei
Ja pierwszy raz zlozylam rok temu wiec nadzieja wróciła.

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
lovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 14:42   #434
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez lovex3 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz zlozylam rok temu wiec nadzieja wróciła.

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
W każdym składałaś?

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2015-09-17 o 17:16
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 18:22   #435
xXmentoSkaXx
Raczkowanie
 
Avatar xXmentoSkaXx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 92
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez lovex3 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz zlozylam rok temu wiec nadzieja wróciła.

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
A składałaś przez stronę internetową, czy bezpośrednio w sklepie?
xXmentoSkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 09:39   #436
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez sarabobko Pokaż wiadomość
Podasz ile konkretnie zarabiasz i w jakimi mieście? W całym wątku nie natrafiłam na konkrety, każda tylko pisze "w każdym miecie jest inaczej". Nie wiem po co te tajemnice przecież jesteśmy anonimowo w internecie. idąc na rozmowę wolałabym podać w miarę trafioną kwotę.
Zdziwiłabyś się
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 20:18   #437
lovex3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 49
Dot.: Rossman-praca

Przez stronie skladalam.

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
lovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 12:16   #438
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez lovex3 Pokaż wiadomość
Przez stronie skladalam.

Sent from my GT-S7560 using Wizaz Forum mobile app
Myślę, że lepiej poroznosić po wszystkich w mieście Większe szanse, bo czasem rekrutują kierowniczki danych sklepów.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:50   #439
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Rossman-praca

Ja przez stronę internetową składałam do 3 różnyh Rosków (tzn w róznych miejscowościach) i zero odzewu A już z 3 m-ce temu to było...
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 18:50   #440
xXmentoSkaXx
Raczkowanie
 
Avatar xXmentoSkaXx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 92
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Myślę, że lepiej poroznosić po wszystkich w mieście Większe szanse, bo czasem rekrutują kierowniczki danych sklepów.
Rekrutację przeprowadza kierownik regionalny, w razie zapotrzebowania oprócz formularza na stronie internetowej, wieszają ogłoszenie na drzwiach danego sklepu. CV składać można zarówno przez internet, jak i bezpośrednio w Rossmannach, więc szanse są równe
xXmentoSkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 16:32   #441
muchahahaha
Zakorzenienie
 
Avatar muchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 319
GG do muchahahaha
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez xXmentoSkaXx Pokaż wiadomość
Rekrutację przeprowadza kierownik regionalny, w razie zapotrzebowania oprócz formularza na stronie internetowej, wieszają ogłoszenie na drzwiach danego sklepu. CV składać można zarówno przez internet, jak i bezpośrednio w Rossmannach, więc szanse są równe
rozmowę przeprowadza czasami kierownik regionalny, a czasami kierownik sklepu
__________________
It's a beautiful day to save lives. Let's have some fun.

muchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 17:03   #442
xXmentoSkaXx
Raczkowanie
 
Avatar xXmentoSkaXx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 92
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez muchahahaha Pokaż wiadomość
rozmowę przeprowadza czasami kierownik regionalny, a czasami kierownik sklepu
Nie napisałam o rozmowie, a o rekrutacji Kierownik sklepu bez uzgodnienia z regionalnym nie może sam sobie wywiesić ogłoszenia o naborze.
xXmentoSkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 23:22   #443
muchahahaha
Zakorzenienie
 
Avatar muchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 319
GG do muchahahaha
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez xXmentoSkaXx Pokaż wiadomość
Nie napisałam o rozmowie, a o rekrutacji Kierownik sklepu bez uzgodnienia z regionalnym nie może sam sobie wywiesić ogłoszenia o naborze.
dlaczego?
__________________
It's a beautiful day to save lives. Let's have some fun.

muchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:33   #444
aleksandraxg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Rossman-praca

Ja właśnie zaczęłam szkolenie na kasjera nie wspominam za dobrze pierwszej rozmowy, zarówno kierowniczka jak i jej zastępca nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia, mi samej średnio poszło, poza tym i przede mną i tuż po mnie odbywały się kolejne rozmowy. Wyszłam niezadowolona i nawet nie czekałam na telefon ale jakimś cudem oddzwonili. Niechętnie w sumie się zgodziłam, bo byłam ciekawa jak właśnie wygląda ten drugi etap, aż nagle Pani z którą rozmawiałam podając godzinę spotkania podała adres innego rossmanna.
Pojechałam i w tym drugim było całkowicie inaczej- super kierowniczka, super zespół, od razu dostałam skierowanie na badania dzisiaj zaczęłam szkolenie, a od przyszłego tygodnia jak dobrze pójdzie zacznę okres próbny. Mimo, że zespół jest super i niby to tylko praca na kasie to i tak się strasznie stresuję, bo to moja pierwsza praca, nigdy nie miałam styczności z kasą, tyloma procedurami... a do tego dochodzi jeszcze szkoła


Anyway, dziewczyny nie słuchajcie tego co na temat pracy piszą w internecie, bo z tego co czytam nigdzie się nie opłaca iść, próbujcie wszędzie i sami sobie wyróbcie opinie. Dużo osób ocenia nie tylko rossmanna ale i inne firmy mając do czynienia tylko z jednym sklepem, z jedną kierowniczką, w jednym mieście a w każdym jest całkowicie inaczej! Powodzenia!
aleksandraxg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:56   #445
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez aleksandraxg Pokaż wiadomość
Anyway, dziewczyny nie słuchajcie tego co na temat pracy piszą w internecie, bo z tego co czytam nigdzie się nie opłaca iść, próbujcie wszędzie i sami sobie wyróbcie opinie. Dużo osób ocenia nie tylko rossmanna ale i inne firmy mając do czynienia tylko z jednym sklepem, z jedną kierowniczką, w jednym mieście a w każdym jest całkowicie inaczej! Powodzenia!
Dokładnie tak! Każdy mówi coś innego,czasem ktoś szybko się czymś zraził i od razu komuś innemu to samo odradza. Ludzie zawsze będą narzekać,a prawda jest taka-wszędzie trzeba się napracować,a wszystkie sklepy,nawet te bardziej eleganckie,to jednak praca fizyczna,wykładanie towaru,sprzątnięcie,praca z ludźmi-nie jest lekko,ale też nie można przebierać i czekać na cudowną pracę,gdzie wszystko będzie łatwe,przyjemne i dobrze płatne. Wszędzie są plusy i minusy.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 08:34   #446
Babeczka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Rossman-praca

Cześć,
Rozmowa odbywa się w dwóch etapach, najpierw dzwonią, zapraszają na rozmowę, opowiadają o firmie, a następnie zadają mnóstwo pytań, atmosfera mało przyjemna, raczej jak na przesłuchaniu. Na pierwszym etapie nie dowiadujesz się niczego. Jeśli się na Ciebie zdecydują oddzwaniają jeszcze tego samego dnia. Potem dowiadujesz się ile będziesz zarabiać, w dużym mieście tj .11 zł brutto

Następnie zaczyna się szkolenie, które trwa tydzień. Rzucają Ci tony papierów i chcą żebyś podpisała bez czytania, bo muszą Cię posadzić na kasie. Tak na prawdę szkolenia nie ma, bo potrzebują robola do roboty. Jeśli miałaś do czynienia z kasą fiskalna, to siadasz od razu, jeśli nie miałaś, to stoisz za kasjerką przez pół godziny, a później dają Ci kasetkę, siadasz i obsługujesz.

Umowa to pół etatu, cały mają tylko kierownicy i zastępcy. Oznacza to np, że jeśli się rozchorujesz to za ten okres czasu dostaniesz 80% pensji z pół etatu czyli nie starczy Ci nawet na leki

Wszyscy skarżą i donoszą na Ciebie za plecami do kierownika, natomiast udają przemiłych. Za te donosy łapią plusy u kierownika.

Czasami a nawet bardzo często bywa, że przez 8 czy 10 godzin nie możesz skorzystać z toalety i nie możesz niczego się napić, siedzisz tylko na kasie i powtarzasz jedną formułkę do klientów, którzy Cię olewają. Jak przez jakieś 30 sekund nie masz klienta, to też nie mozesz iść do wc, bo musisz poprawiać towar na półkach.

Nocki to horror, bywa nawet do 5 dostaw tygodniowo jak jest sklep wysokoobrotowy. To ściema, że przychodzisz tylko 2 razy w miesiącu na nocki, kit dla początkujących. tam jest dopiero kołchoz.

Na dzień kobiet dają przeterminowane czekoladki lub takie, którym się kończy okres ważności. Tak traktują swoje pracownice

Premia za tzw.niechorowanie to 100zł miesięcznie, a kwartalna za dobry obrót sklepu to 150zł przy czym cały czas Cię straszą, że Ci ją odbiorą przy każdej nadarzającej się okazji

Ogólnie to straszne dno, miesięczne zarobki wychodzą w granicach 850-900zł, a jak często robisz nocki i po 12 godzin, to może 1100 w porywach szaleństwa. Pomiatają pracownicami jak ścierami

Wszystkie kierowniczki mają parcie na szkło, chodzą naburmuszone, a jak mają lepszy humor, to masz to traktować jak chwilę dobroci dla zwierząt. A jakie się pieski skomlące z nich robią jak się pojawia regionalny, warto dać wszystko żeby to zobaczyć

Grafik to następna porażka, ustalają na miesiąc, a już nastepnego dnia się zmienia. Ogólnie nigdy nie wiesz czy za chwilę do Ciebie nie zadzwonią i zamiast dnia wolnego przyjdziesz na 10 godzin, potrafią zadzwonić późnym wieczorem i masz przyjść na 7 rano, urlopów nie ma co planować.

Ogólny brak poszanowania do człowieka, wykorzystywanie, pomiatanie, wyzysk!
Babeczka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 18:51   #447
olaaa99
Zadomowienie
 
Avatar olaaa99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z tamtond
Wiadomości: 1 960
Dot.: Rossman-praca

Musiałaś trafić na bardzo słaby sklep. Współczuję.
__________________
lubię knedle

olaaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 19:15   #448
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Rossman-praca

Babeczka55 nieźle się naśmiałam czytając twój post. W ogóle czytając posty odnośnie pracy w R to można odnieść tragiczne wrażenie i nigdy cv nie złożyć Ja pracowałam już na kilku sklepach i nigdzie nie było nawet w 1% tak jak piszesz Myślę, że te posty piszą osoby które się nie sprawdziły w okresie próbnym i muszą się jakoś wyładować

No i sama zobacz co ty piszesz: 11zł za godzinę, twierdzisz że 8-10h dziennie pracujesz i dostajesz 850-900zł... nie wiem jak to policzyłaś xD

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Babeczka55 Pokaż wiadomość
Jeśli miałaś do czynienia z kasą fiskalna, to siadasz od razu, jeśli nie miałaś, to stoisz za kasjerką przez pół godziny, a później dają Ci kasetkę, siadasz i obsługujesz.
No tak... bo przez tydzień powinno być szkolenie z obsługi kasy i anioł stróż nad głową
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 22:26   #449
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Rossman-praca

Mimo że pracowałam dotąd jako merch to też się nieźle usmialam nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 01:56   #450
punk666girl
Zadomowienie
 
Avatar punk666girl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Rossman-praca

Cytat:
Napisane przez Babeczka55 Pokaż wiadomość
Cześć,
Rozmowa odbywa się w dwóch etapach, najpierw dzwonią, zapraszają na rozmowę, opowiadają o firmie, a następnie zadają mnóstwo pytań, atmosfera mało przyjemna, raczej jak na przesłuchaniu. Na pierwszym etapie nie dowiadujesz się niczego. Jeśli się na Ciebie zdecydują oddzwaniają jeszcze tego samego dnia. Potem dowiadujesz się ile będziesz zarabiać, w dużym mieście tj .11 zł brutto

Następnie zaczyna się szkolenie, które trwa tydzień. Rzucają Ci tony papierów i chcą żebyś podpisała bez czytania, bo muszą Cię posadzić na kasie. Tak na prawdę szkolenia nie ma, bo potrzebują robola do roboty. Jeśli miałaś do czynienia z kasą fiskalna, to siadasz od razu, jeśli nie miałaś, to stoisz za kasjerką przez pół godziny, a później dają Ci kasetkę, siadasz i obsługujesz.

Umowa to pół etatu, cały mają tylko kierownicy i zastępcy. Oznacza to np, że jeśli się rozchorujesz to za ten okres czasu dostaniesz 80% pensji z pół etatu czyli nie starczy Ci nawet na leki

Wszyscy skarżą i donoszą na Ciebie za plecami do kierownika, natomiast udają przemiłych. Za te donosy łapią plusy u kierownika.

Czasami a nawet bardzo często bywa, że przez 8 czy 10 godzin nie możesz skorzystać z toalety i nie możesz niczego się napić, siedzisz tylko na kasie i powtarzasz jedną formułkę do klientów, którzy Cię olewają. Jak przez jakieś 30 sekund nie masz klienta, to też nie mozesz iść do wc, bo musisz poprawiać towar na półkach.

Nocki to horror, bywa nawet do 5 dostaw tygodniowo jak jest sklep wysokoobrotowy. To ściema, że przychodzisz tylko 2 razy w miesiącu na nocki, kit dla początkujących. tam jest dopiero kołchoz.

Na dzień kobiet dają przeterminowane czekoladki lub takie, którym się kończy okres ważności. Tak traktują swoje pracownice

Premia za tzw.niechorowanie to 100zł miesięcznie, a kwartalna za dobry obrót sklepu to 150zł przy czym cały czas Cię straszą, że Ci ją odbiorą przy każdej nadarzającej się okazji

Ogólnie to straszne dno, miesięczne zarobki wychodzą w granicach 850-900zł, a jak często robisz nocki i po 12 godzin, to może 1100 w porywach szaleństwa. Pomiatają pracownicami jak ścierami

Wszystkie kierowniczki mają parcie na szkło, chodzą naburmuszone, a jak mają lepszy , to masz to traktować jak chwilę dobroci dla zwierząt. A jakie się pieski skomlące z nich robią jak się pojawia regionalny, warto dać wszystko żeby to zobaczyć

Grafik to następna porażka, ustalają na miesiąc, a już nastepnego dnia się zmienia. Ogólnie nigdy nie wiesz czy za chwilę do Ciebie nie zadzwonią i zamiast dnia wolnego przyjdziesz na 10 godzin, potrafią zadzwonić późnym wieczorem i masz przyjść na 7 rano, urlopów nie ma co planować.

Ogólny brak poszanowania do człowieka, wykorzystywanie, pomiatanie, wyzysk!
1. rozmowa nie zawsze odbywa się na dwóch etapach
2. nie każą podpisywać bez czytania, siedzisz w biurze/socjalu kilka godzin i czytasz, a jak nie to już Twój problem
3. można mieć większy etat niż 1/2 jako kasjer
4. kasjer jest zmieniany co 2 lub 3 godziny i nigdy nie ma problemu żeby zejść do toalety czy się napić - wystarczy poprosić żeby ktoś Cię zastąpił na chwilę
5. wypłata i 11zł brutto - bzdura
6. musiałaś trafić na wyjątkowo słaby sklep - współczuję

poza tym się uśmiałam
punk666girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-10 19:27:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.