Wrastający paznokieć pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-08, 22:40   #1
mamutak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5

Wrastający paznokieć pomocy!!


Od jakiegoś miesiąca, może nawet dwóch mam problem z paznokciem na dużym palcu u nogi. Podczas obcinania paznokci oderwałam niechcący skórke z boku i poleciało trochę krwi, ale nic się za bardzo nie działo i nie bolało niewiadomo jak więc to zignorowałam. Dopiero po jakimś tygodniu się zaczęło. Zaczęła mi rosnąć narośl na palcu w tym miejscu gdzie oderwałam skórke, po jakiś 4 dniach poszłam do lekarza i przepisał mi Tribiotic, który szczerze powiedziawszy po tym miesiącu nic nie dał. Przeookropnie to nie boli, dopiero jak dotknę w miejscy gdzie paznokieć powinien się przebić ale niestety ta narośl to uniemożliwia. Miejsce to czyszczę i wyciskam rope, ale jest jej i tak mało. Zezschniętą skóre odrywam w raz jakimiś syfami. I od jakiegoś właśnie miesiąca jest bez zmian. Co robić, boję się iść do chirurga, oni odetną tą skórę nazywaną prze zemnie "naroślą" i kawałek paznokcia ??
mamutak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 08:21   #2
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

podstawa do czegokolwiek jest zdjecie, wstaw jak mozesz
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 08:30   #3
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Mi usunął całego paznokcia jak mi wrósł, pewnie Ci sie zrobił gryczak czy jakoś tak się to nazywa i stan zapalny, wez to mocz przede wszystkim.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 15:20   #4
Esmerald
Raczkowanie
 
Avatar Esmerald
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 256
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Idź do lekarza
Esmerald jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 16:10   #5
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Cytat:
Napisane przez anekania Pokaż wiadomość
Ci sie zrobił gryczak czy jakoś tak się to nazywa
you made my day! heheh

A tak serio, autorko - pewnie dopadła cię tzw. zaokcica (paronychia). Niechcący oderwałaś skórkę, bakterie wniknęły w wał paznokciowy i gotowe. Jak przy tym paznokciu ciągle jest ropa i stan zapalny i tribiotic nie pomógł to musisz iść jeszcze raz do lekarza pierwszego kontaktu a on/ona zadecydują czy wystarczy zmienić leki czy już czas na chirurga. A co do paznokcia - może po wyleczeniu "narośli" już w nic nie będzie wrastał i nie trzeba będzie go przycinać - więc na razie nie stresuj się na zapas.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:53   #6
mamutak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

właśnie mam coś podobnego jak tutaj http://images26.fotosik.pl/102/36ac419b0c906df8.jpg tylko że wyżej i trochę mniejsze i nie takie czerwone
mamutak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 22:28   #7
mamutak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Chciałam się spytać też, czy mieć go raczej zaklejonego plastrem nawet w domu, czy jak najczęściej odkrytego, żeby "oddychał"
mamutak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 08:15   #8
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

koniecznie odkryty inaczej sie nie zagoi
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 09:51   #9
mamutak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

W środę idę na konsultacje do chirurga. Dać sobie to wyciąć, czy raczej iść do kosmetyczki aby założyła mi klamrę?
mamutak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 11:01   #10
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Czekaj co powie chirurg. Jeśli to rzeczywiście zapalenie wału paznokciowego, to zapalenia się nie wycina, to nie guz ani znamię ani nic takiego. Chirurg może to oczyścić, założyć opatrunek, zmienić leki na takie, które lepiej opanują infekcję i stan zapalny. Może będzie musiał wyciąć kawałek paznokcia, ale nie dlatego, że on źle rośnie tylko żeby przerwać błędne koło stanu zapalnego.
Klamrę zakłada się kiedy masz nieprawidłowo rosnący paznokieć, który wrasta przez to w zdrowy wcześniej wał paznokciowy - paznokieć dzięki klamrze wraca na właściwe tory co umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego.
W twoim przypadku najpierw nabawiłaś się stanu zapalnego przez co zainfekowany wał paznokciowy napuchł i natarł na prawidłowo rosnący paznokieć - klamra nic ci nie da.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 21:35   #11
mamutak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć pomocy!!

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Czekaj co powie chirurg. Jeśli to rzeczywiście zapalenie wału paznokciowego, to zapalenia się nie wycina, to nie guz ani znamię ani nic takiego. Chirurg może to oczyścić, założyć opatrunek, zmienić leki na takie, które lepiej opanują infekcję i stan zapalny. Może będzie musiał wyciąć kawałek paznokcia, ale nie dlatego, że on źle rośnie tylko żeby przerwać błędne koło stanu zapalnego.
Klamrę zakłada się kiedy masz nieprawidłowo rosnący paznokieć, który wrasta przez to w zdrowy wcześniej wał paznokciowy - paznokieć dzięki klamrze wraca na właściwe tory co umożliwia zlikwidowanie stanu zapalnego.
W twoim przypadku najpierw nabawiłaś się stanu zapalnego przez co zainfekowany wał paznokciowy napuchł i natarł na prawidłowo rosnący paznokieć - klamra nic ci nie da.
To w takim razie co zrobić żeby pozbyć się tak zwanej przezemnie "narośli" ? Ona jakoś zejdzie po jakims czasie jak będe ją czymś smarować, bo sam paznokieć mi chyba nie wrasta, bo on raczej nie boli, tylko ta skóra
mamutak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.