przemoc w rodzinie - pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-08, 20:45   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

przemoc w rodzinie - pomoc!


Jedna z naszych Wizażanek - Nadin , poprosiła mnie o pomoc w rozpropagowaniu wiadomości o Niebieskiej linii. Z gorącym sercem przychylam się do jej prośby i umieszczam ten apel jako wątek redakcyjny.

Apel Nadin
W naszym otoczeniu możemy się spotkać z coraz częstszymi przypadkami przemocy domowej, bicia, katowania, upokarzania oraz dzieciobójstwa. Zjawisko to rośnie w niepokojącym tempie. Wiadomo, że przypadki dzieciobójstwa, katowania a co za tym idzie nierzadko okaleczenia do końca życia, nie są już patologicznymi jednostkami, niestety są one już globalnym problemem.
Dysfunkcyjne rodziny w naszym kraju pojawiają się coraz częściej. Zdarza się jest w nich nadużywany alkohol, a rodzice zaniedbują swoje dzieci. Nadużywają w stosunku do nich siły fizycznej i represji psychicznej (nie wolno im mówić co się dzieje w domu), są często zastraszane.
Wiadomo także, iż coraz częściej zdarza się nieludzkie traktowanie niemowląt i dzieci zbyt małych, aby mogły w jakiś sposób się obronić.
Również zdarzają się kobiety dotknięte problemem przemocy (matki, żony, córki, konkubiny), które często nie zdają sobie sprawy, że mogą otrzymać pomoc.

Może niestety któraś z Was znajdzie się w tej trudnej sytuacji i będzie ofiarą ,czy świadkiem takiego zdarzenia. Wówczas może dzięki świadomości, że jest miejsce, gdzie może zwrócić się z tym trudnym problemem, uratuje komuś życie lub zmieni swoje na lepsze.
Dlatego podaję adres strony Niebieskiej Linii, gdzie znajdują się numery telefonów, gdzie można zwrócić się z pomocą w razie zetknięcia się z przemocą domową: http://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=swiadkow iehttp://www.niebieskalinia.pl/index.php?assign=swiadkow ie


Mam jednak nadzieję, że żadnej z Was nigdy ten adres nie będzie potrzebny
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 11:53   #2
sare2006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 21
Exclamation Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Witam Was moje drogie.!
Jak najbardziej zgadzam się z Nadin I Agą Z.Ten problem urósł niestety do takiej skali iż trudno jest mówić o patologi i brak mi słów aby to jakoś nazwać. Również nam nadzieję,że żadna z nas nigdy nie będzie potrzebowała tego numeru,ale niestety dzisiejszy świat jest taki,że warto mieć świadomość o tego typu miejscach. Kiedy słyszy się o kolejnym takim zdarzeniu i golądamy różnego typu programy,wielokrotnie wypowiadają się osoby bliskie poszkodowanych lub sąsiedzi.I przeraża mnie to,że ci ludzie mimo,że wiedzieli,że coś jest źle lub się domyślali nie zrobili nic co by pomogło i gdy jest im zadawane pytanie czy żałują i czy nie gryzie ich sumienie ,że nic nie zrobili,czy dobrze wychowali swoje dzieci,które katują bezbronnych , oni wogóle nie widzą swoich błędów. Ja apeluję jeśli wiemy,że komuś dzieje się krzywda - REAGUJMY!!!!
sare2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:23   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Post Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Dobrze, że sprawa została poruszana na forum, zwłaszcza, że w zastraszajacym tempie napływają doniesienia o krzywdzie dzieci.
Choć to potworne, te rzeczy mają miejsce, każdego dnia.
Nie reagując , przymykajac oczy ponosimy część winy.

Poniżej zamieszczam wątek, który także dotyczył tej problemtyki, można w nim odszukać również informacje dla świadków przemocy:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76393&hi ghlight=swiadkowie+przemo cy
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 21:03   #4
mirka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 320
GG do mirka75
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

pozwolę sobie na jeszcze jeden link: http://kampania.amnesty.org.pl/
Moja siostra była ofiarą przemocy domowej ( była to znaczy że już nie jest a nie że ...). Nie pozwólmy na to. To może byc Wasz znajomy (mężczyźni też są ofiarami), Wasza koleżanka.
mirka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 19:03   #5
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Bardzo dobrze ze powstal taki watek,informujacy co robic w takich sytuacjach.Gdzie szukac pomocy.
Takich osob jest naprawde bardzo wiele...Jednak nie wszyscy decyduja sie na telefon do niebieskiej linii.
Czesto jest tak,ze pomimo tego,ze dzwonimy tam i jestesmy anonimowi to mamy jakies opory i nie powie sie wszystkiego.
Dlatego moze ktos wie i moglby podac sdresy stron gdzie mozna anonimowo porozmawiac z psychologiem.
Pomyslalam tez o stworzeniu tu,na Wizazu pod forum z takimi poradami.Cos takiego jak Ginekologia tylko anonimowo.
Jednak jest to raczej niemozliwe bo przeciez zeby móc na Wizazu pisac trzeba byc zalogowanym.
Dlatego pomyslalam o wklejaniu tu adresow podobnych stron z poradami psychologow.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 20:07   #6
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Pomocy można szukać także w najbliższym ośrodku Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Wydaje mi się, że chyba w każdym mieście jest taka placówka.
Z bardzo miłą panią psycholog z takiej poradni robiłam wywiad na studiach. Przede wszystkim to nie jest placówka wyłącznie dla dzieci, specjaliści pomagają także dorosłym i zdaje się szybciej można się tam dostać, niż do zwykłego gabinetu psychologicznego (ale to pewnie też zależy od wielkości miasta).
Poradnia taka oferuje naprawdę szeroką pomoc, od wsparcia psychologicznego, które jest przecież bardzo ważne, do porad prawników, terapii (grupowych i indywidualnych) itd. Można się zgłosić naprawdę z każdym problemem, pani psycholog podała mi wiele przykładów, których z oczywistych względów nie będę opisywać.

Drugie miejsce, które wydaje mi się być godne uwagi, to także strona, z której materiałów często korzystałam w czasie studiów: http://www.psychologia.edu.pl/index....id=168&lang=pl .
Można tu napisać maila do psychologa. Jeśli nie chcemy, by terść była publikowana, należy to zaznaczyć w liście. Nie jest to oczywiście wsparcie na dłuższą metę, ale zawsze mozna uzyskać jakąs radę.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 22:34   #7
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Bardzo ważny temat fajnie, że też na tym forum.
Muszę się pochwalić, że to prawdopodobnie temat mojej magisterki
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 11:58   #8
EdziaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 13
GG do EdziaM
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Gorąco polecam publikację "Zostawić alkoholika", którą kupiłam na www.brego.rynekmedyczny.pl
EdziaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:56   #9
Ewka:)
Przyczajenie
 
Avatar Ewka:)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 12
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Bardzo dobrze ze powstał taki wątek bo coraz czesciej spotykamy sie z przemoca w rodzinie.To jest narastajacy problem i nie mozemy go ignorowac. Jesli widzimy ze komus dzieje sie krzywda to musimy zainterweniowac bo to moze uchronic przez tragedia. Najgorsze co moze byc to katowanie malutkich dzieci.Jak słysze o tym w TV to serce mi sie kraje Przeciez one sa takie bezbronne....
Ewka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 20:14   #10
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Świetny wątek
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 13:48   #11
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

zgadzam sie....
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:22   #12
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

u mojej kolerzanki w rodzinie jest przemoc , ojczyn zgwałcił ją jak była dzieckiem , straciła wzrok w szpitalu (tam gdzie ją spotkałam) powiedzieli jej że "włożą\" jej gałki oczne króre będą kierowane przez mięśnie oka , i będą się ruzać tam gdzie "spojrzy" to był kit !! włożyli jej zwykłe gałki oczne , dziewczyna miała cukrzycę ( a wiadomo że przy tej chorobie wszystko swędzi) drapała się po nogach i miała dosłownie wulkany na nogach z których raz po raz wyciekała krew , zadzwoniła na niebieską linię tam doradzili jej dobrego psychologa i powoli wychodzi ze swojej depresjii zaopomina o tym co się stało .... niebieska linia jest strasznie potrzebna i ważna !! bardzo dobrze że poryszyłaś Ruda ten temat dziękuję
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:42   #13
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Cytat:
Napisane przez Domisinia
u mojej kolerzanki w rodzinie jest przemoc , ojczyn zgwałcił ją jak była dzieckiem , straciła wzrok w szpitalu (tam gdzie ją spotkałam) powiedzieli jej że "włożą\" jej gałki oczne króre będą kierowane przez mięśnie oka , i będą się ruzać tam gdzie "spojrzy" to był kit !! włożyli jej zwykłe gałki oczne , dziewczyna miała cukrzycę ( a wiadomo że przy tej chorobie wszystko swędzi) drapała się po nogach i miała dosłownie wulkany na nogach z których raz po raz wyciekała krew , zadzwoniła na niebieską linię tam doradzili jej dobrego psychologa i powoli wychodzi ze swojej depresjii zaopomina o tym co się stało .... niebieska linia jest strasznie potrzebna i ważna !! bardzo dobrze że poryszyłaś Ruda ten temat dziękuję
Bardzo dobrze, że dałaś świadectwo nie tylko tego, ze niebieska linia jest potrzebna, ale takze tego, ze jest skuteczna. Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:39   #14
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Rozmawiałam jakiś czas temu z kuratorem. Dowiedziałam się od niej, że nawet jeśli zgłosimy anonimowo że ktoś się np. znęca nad dzieckiem, to policja musi to sprawdzić! A rozmawiałam z tą panią dlatego, ponieważ sama musiałam zareagować na taką sytuację, podczas gdy inni udawali że nic się nie dzieje. Dlatego nie bójmy sie reagować i nie odwracajmy się od kogos kto potrzebuje naszej pomocy. Nikt nie może podnosić ręki na drugiego człowieka. a jesli tak się dzieje to trzeba to przerwać.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 20:14   #15
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Jeśli dzieje się coś wobec czego jesteśmy bezsilni i bezradni należy skożystać z pomocy.
Ważne adresy:

Bukowiec
"Stowarzyszenie ONJATY
– ośrodek pomocowy służy kobietom i dzieciom, które są ofiarami przemocy w rodzinie.Dyżury: poniedziałek, środa, czwartek, piątek, w godz. 10.00-14.00, wtorek w godz. 12.00-18.00. Można dzwonić o każdej porze.
Adres: Stowarzyszenie ONJATY, ul. Dolna 135 , 95-006 Bukowiec, gmina Brójce], tel/faks: (0-prefiks-42) 214 01 65, e-mail: onjaty@free.ngo.pl, http://free.ngo.pl/onjaty

Dąbrowa Górnicza
Stowarzyszenie
Kobiet Polskich po 40-ce
–grupa wsparcia przeznaczona dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej
Adres: ul. Kościuszki 3, 41-300]Dąbrowa Górnicza, tel./faks: (0-prefiks-32) 262 59 27, e-mail:czterdziestka@post.p l,http://www.dabrowa-gornicza.pl/?nodeid=448

Elbląg
Liga Kobiet Polskich - Oddział Terenowy w Elblągu
–Grupa Wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej w rodzinach z problemem alkoholowym
Adres: ul. Grunwaldzka 31, 82-300 ]Elbląg, tel.: (0-prefiks-55) 233 49 23, 242 75 44, faks: (0-prefiks-55) 242 75 44, , e-mail: lkp.elblag@wp.pl ,
http://www.lkp-elblag.org.pl/dzialalnosc.html

Gdańsk
Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW - Polska
– grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej, grupę psychoedukacyjna dla ofiar przemocy w rodzinie oraz grupa psychoedukacyjna dla osób współuzależnionych. Zgłoszenia telefoniczne (0-prefiks-58) 344 38 53 lub drogą elektroniczną: porady@neww.org.pl
Adres: ul. Miszewskiego 17/100, pok. 100, 80 - 239 Gdańsk, tel.: (0-prefiks-58) 344 97 50, tel./faks: (0-prefiks-58) 344 38 53, e-mail: neww@neww.org.pl,
www.neww.org.pl

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Antymobbingowe "OSA" Gdańsk
—spotkania psychoedukacyjnej grupy wsparcia[/COLOR], wtorek w godz. 16:00 -19:00 (program pt. „Powiedz głośno, że jesteś krzywdzona”)
dres: ul. Warzywnicza 10/ A,]Gdańsk, tel.(0-prefiks-58) 301 98 72, e-mail osa-gdansk@wp.pl czynny w czwartki w godz. 17.00-19.00.
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=76027&p=cis

Jaworzno
Stowarzyszenie Kobiet
"Razem Łatwiej"
– grupa samopomocowa dla kobiet bezrobotnych
oraz dla kobiet doświadczających przemocy
Adres: ul. Grunwaldzka 235, 43 - 600 Jaworzno, tel. 0 608 089 140, e-mail: sk_razem@poczta.onet.pl, zgarbat@interia.pl,
http://www.jaworzno.iap.pl/?id=332&location=f&msg=1

Katowice
Stowarzyszenie im. Marii Niepokalanej na rzecz Pomocy dziewczętom i Kobietom
– grupy wsparcia dla dziewcząt znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
Adres: ul. Krasińskiego 21, 40-019Katowice[/COLOR],
tel. (0-prefiks-32) 255 38 69 (piątek w godz. 12.00-14.00), 0601 22 96 04 (całodobowo), e-mail: magdalena@katowice.opoka. org.pl,
www.magdalena.katowice.op oka.org.pl

Kraków
Ośrodek Interwencji Kryzysowej- pomoc psychologiczna, prawna i socjalna ofiarom przemocy (czynny całą dobę)
ul. Radziwillowska 8b, 31 - 026 Kraków, tel: 0 12 421 92 82
Stowarzyszenie PROMYK
Przeciw Przemocy w Rodzinie
– grupa wsparcia[/COLOR], piątki w godz.18.00-20.30
Adres: ul. Radziwiłłowska 8b, 31- 026 Kraków], tel.: (0-prefiks-12) 421 82 42 (od godz. 17.30), faks: (0-prefiks-12) 421 69 76, Genowefa Klimasara - tel. 0501 08 81 84 lub Bogusława Wiltos – tel. 0507 19 71 55

- więcej ważnych informacji dotyczących pomocy w Krakowie:http://www.gender.logonet.pl/miasta/krakow.html

Konin
Centrum Interwencji Kryzysowej
Konińskie Towarzystwo „Trzeźwość”
– grupy wsparcia dla kobiet, dzieci i młodzieży doświadczających przemocy[/COLOR]. Biuro czynne w godz. 8.00 - 15.00. W trakcie zmiany siedziby
Adres: ul. PCK 13, 62-500 Konin, tel. (0-prefiks-63) 211 30 45, e-mail: ktt@konin.pl.pl,
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=2276&p=daneOgolne

Łódź
Fundacja Centrum Praw Kobiet
– grupy wsparcia dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej
Adres: ul. Piotrkowska 115, 90-430 ]Łódź, lok. 205, tel./faks: (0-prefiks-42) 633 34 11, e-mail : cpk_lodz@free.ngo.pl,
http://free.ngo.pl/cpk_lodz/

Olesno
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Olesno ul. Konopnickiej 8
tel. 350 51 25
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
-doraźne schronienie w sytuacjach kryzysowych-
Olesno ul. Dębowa 3
tel. 0 501 581 147
http://www.olesno.policja.gov.pl/ind...d=17&Itemid=52


Olsztyn
Centrum Pomocy Rodzinie
- terapia indywidualna
– grupa wsparcia dla kobiet, które są ofiarami przemocy. Spotkania w poniedziałki w godzinach 16.00-18.00. Centrum czynne: poniedziałek-piątek w godzinach 10.00-14.00
Adres: ul. Kopernika 45, 10-512 Olsztyn, tel.: (0-prefiks-89) 527 20 54, http://bazy.klon.org.pl/search/info.asp?id=82067

Płońsk
Stowarzyszenie Przeciwko Przemocy w Rodzinie
– grupy wsparcia dla kobiet ofiar przemocy
– pomoc psychologiczna, poniedziałki w godz. 17.00-19.00 środa, czwartek w godz. 12.00-20.00 oraz poniedziałek, wtorek, piątek w godz. 8.00-16.00
Adres: ul. Św. M. Kolbe 9, 09-100 Płońsk,
tel.: (0-prefiks-23) 662 30 90, tel./faks: (0-prefiks-23) 661 38 80,
http://www.mazowsze.uw.gov.pl/mbop.php?ids%5B344%5D=on

Poznań
Stowarzyszenie Obrony przed Przemocą VICTORIA
Biuro Rzeczniczki Praw Kobiet i Ofiar
– grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy, piątki w godz. 17.00-19.00
Adres: Urszula Walas, Dom Kultury, os. Polan 100, pok. 9, 60-956 Poznań 3, skr. poczt. 5, tel./faks: (0-prefiks-61) 879 73 28, 0 503 912 925, 061 8797328, e-mail: urszula.walas@wp.pl

Toruń
Stowarzyszenie AZYL
na rzecz Pomocy Kobietom i Dzieciom-Ofiarom Przemocy
– grupa wsparcia, warsztaty
Adres: tel./faks: (0-prefiks-56) 657 58 62, tel.: (0-prefiks-56) 661 21 65, 657 58 61

Warszawa
Centrum Praw Kobiet
– grupa wsparcia dla kobiet ofiar przemocy
Adres: ul. Wilcza 60/ 19, 00-670 Warszawa, tel. (0-prefiks-22) 652 01 17, 622 25 17, e-mail: temida@medianet.com.pl, temida@cpk.org.pl, www.free.ngo.pl/temida

Ośrodek DOM dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Warszawa
– grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy
– terapie grupowe i indywidualne, pomoc psychologiczna dla dzieci i matek, a także poradnictwo jednorazowe i długoterminowe[/.
Adres: ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa, tel.: (0-prefiks-22) 616 10 36, faks: (0- prefiks- 22) 617 28 91

CARITAS POLSKA
tel. (0-22) 530 48 04
Skwer Kard. Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa
lub Oddziału Caritasu działające przy Parafiach
www.caritas.pl

Ważne adres dotyczące pomocy w Warszawie można znależc na stronie:http://www.opsbielany.waw.pl/index.php?go=przemoc

Wejherowo
Wejherowski Ruch „Stop Przemocy w Rodzinie”
–grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy
– grupa wsparcia dla osób stykających się z ofiarami przemocy [/(grupa wsparcia dla pracowników policji, opieki społecznej, sądów i innych instytucji stykających się z problemem przemocy w rodzinie. Grupa ma charakter edukacyjny, podczas spotkań analizowane są konkretne przypadki. Spotkania raz w miesiącu.
Adres: ul. Kusocińskiego 17, Wejherowo,
tel.: (0-prefiks-58) 672 41 70, 672 50 41, 672 79 49 (Krystyna Wyborska)

Zielona Góra
Ośrodek Interwencji Kryzysowej Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze
– grupa wsparcia dla kobiet doznających przemocy
bezpłatne porady prawne (prawo rodzinne, karne), wtorki w godz. 21.00-23.00 oraz soboty w godz. 10.00-12.00
Adres: ul. Piaskowa 9E, Zielona Góra, tel.: (0-prefiks-68) 324 49 00

Również więcej informacji można znalezć na oficjalnej stronie Fundacji OŚKa... zajmuje się ona wszelkimi problemami kobiet www.oska.org.pl"

Pomoc w Małopolsce: http://uzaleznienia-malopolska.pl/wo...sk=view&id=273

Fundacja Dzieci Niczyje moim zdaniem bardzo cenne wskazówki
http://www.zobacz-uslysz-powiedz.pl/

POLICJA
tel. 997
lub właściwa Komenda Rejonowa Policji
TELEFON ZAUFANIA ZATRZYMAJ PRZEMOC 0 800 12 01 48
POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA0 800 12 02 26 _________________
__________________


Edytowane przez Nadin
Czas edycji: 2007-08-27 o 18:56 Powód: dopisanie adresów
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 01:15   #16
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Dziewczyny drogie, jestem prokuratorem i cóż - mogę powiedzieć, że dla mnie to niestety w pewnym stopniu codzienność. Znęcania nad rodziną, gwałty ... miedzy innymi. I wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? Że większości z tych osób po prostu nie da się pomóc. Nie oszukujmy się. Czynniki ekonomiczne, społeczne (niestety zwłaszcza w srodowiskach wiejskich bicie jest swoistą "normą"), a co za tym idzie wyalienowanie z danej grupy, wstyd, dobro dzieci ... Bardzo dużo jest zakładanych tego typu spraw, a do skazania często nie dochodzi, bo ci bici rezygnują. Litość, strach, pojmowanie procesu jako swoistej zemsty? Poczucie bezsensu? Bo i co ten wyrok skazujący zmieni tak naprawdę w ich życiu? A oskarżony wychodzi z sali, i już na korytarzu sądowym, nie krępując się nikim i niczym, zaczyna panią bić po głowie czy kopać dzieci ... To jest naprawdę ogromny problem społeczny i to są naprawdę bardzo trudne sprawy, gdzie na decyzję danej osoby wpływa bardzo dużo różnych czynników. I ja to rozumiem. To nie jest takie łatwe i proste, jakby się to z boku mogło wydawać, że wystarczy jeden telefon i nasze życie się zmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki. To jest oczywiście bardzo ważne, ale nie oszukujmy się - problemu nie rozwiąże. A ja się już chyba pogodziłam bezradnością. Chociaż zawsze mi trudno.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 15:17   #17
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

moni nie można pogodzic sie z bezradnoscia!!!
ty to mowisz?prokurator?
wiem ze jestesmy prawie bez szans ale nie mozesz tak mowic.
wiem ze jeden telefon nie wystarczy ale zobacz liczy sie to ze sa osoby ktore chociaz wykazuja jakeis zainteresowanie tym problemem.
ja na swoim przykladzie wiem ze nic nie zdzialalam dorobilam sie tylko straznej nerwicy z ktorej nie moge sie wygrzebac...
podziwiam cie za wytrzymalosc kiedy widzisz te ludzkie krzywdy...
pozdr cieplo.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 16:46   #18
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Cytat:
Napisane przez moniga
Dziewczyny drogie, jestem prokuratorem i cóż - mogę powiedzieć, że dla mnie to niestety w pewnym stopniu codzienność. Znęcania nad rodziną, gwałty ... miedzy innymi. I wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? Że większości z tych osób po prostu nie da się pomóc. Nie oszukujmy się. Czynniki ekonomiczne, społeczne (niestety zwłaszcza w srodowiskach wiejskich bicie jest swoistą "normą"), a co za tym idzie wyalienowanie z danej grupy, wstyd, dobro dzieci ... Bardzo dużo jest zakładanych tego typu spraw, a do skazania często nie dochodzi, bo ci bici rezygnują. Litość, strach, pojmowanie procesu jako swoistej zemsty? Poczucie bezsensu? Bo i co ten wyrok skazujący zmieni tak naprawdę w ich życiu? A oskarżony wychodzi z sali, i już na korytarzu sądowym, nie krępując się nikim i niczym, zaczyna panią bić po głowie czy kopać dzieci ... To jest naprawdę ogromny problem społeczny i to są naprawdę bardzo trudne sprawy, gdzie na decyzję danej osoby wpływa bardzo dużo różnych czynników. I ja to rozumiem. To nie jest takie łatwe i proste, jakby się to z boku mogło wydawać, że wystarczy jeden telefon i nasze życie się zmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki. To jest oczywiście bardzo ważne, ale nie oszukujmy się - problemu nie rozwiąże. A ja się już chyba pogodziłam bezradnością. Chociaż zawsze mi trudno.
I własnie dlatego trzeba reagować i o tym głośno mówić. Żeby nie czuli się bezkarni. Dobrze wiem że to nie jest takie proste i łatwe, ale nie można też siedzieć z założonymi rękoma kiedy się widzi że komus dzieje się krzywda. Takie jest moje zdanie.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 20:15   #19
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Okazuje się, że o tak późnej godzinie i stopniu zmęczenia, jaki osiągnęłam wczoraj - staje się dyslektykiem. Z góry Was przepraszam za błąd. Oczywiście różdżka Mnie też włosy dęba staneły jak to dzisiaj zobaczyłam. Pozdrawiam Was wszystkie ciepło.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:45   #20
MAKO4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 25
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Bardzo dobrze , że powstał ten wątek ! TYLE PRZEMOCY NA ŚWIECIE!
CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ SKĄD "TO" SIĘ BIERZE? Czy ludzie przestają być ludzcy? Ja tego nie rozumiem . Jak można krzywdzić drugiego człowieka , a już zupełnie pojąć nie mogę jak można katować własne dzieci? CZY ISTNIEJE JAKIEKOLWIEK WYTŁUMACZENIE TAKIEGO ZACHOWANIA?
MAKO4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 09:05   #21
Ki$ses
Raczkowanie
 
Avatar Ki$ses
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 248
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

http://www.psychologia.edu.pl/index....op=spis&id=796
__________________
Alarmowy Fundusz Nadziei Na Życie !
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23645
Ogólnoświatowa akcja "Zwierzęta są dla mnie ważne" - podpisz petycję
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27407
Ki$ses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 20:14   #22
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

naprawde dobrze ze poruszacie ten temat, chciałam tylko napomknac ze wazne jest to aby nie tylko przeczytac wypowiedzi, czy napisac od siebie, lecz zeby faktycznie rozglądac sie dookoła oczami człowieka wrazliwego...a napewno zoabczymy ile osób potrzebuje (mimo ze chce to ukryc) pomocy...wiec przeczytajmy i starajmy sie pomóc...
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:41   #23
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Czuję że muszę podbić ten wątek, tak wiele się złego dzieje, a w tym wątku podane są instytucje miejsca gdzie można szukać pomocy. Może któraś z nas stanie się światkiem takiego zdarzenia i uda jej się ocalić kogoś bezbronnego
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3712604.html
w tym liku jest krótki film do odtworzenia warto go obejrzeć
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:43   #24
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Nadin ;,bardzo dobrze,ze podbijasz.


UP!
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:49   #25
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

przepraszam chodziło mi o ten materiał z filmem
http://wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wi...wiadomosc.html
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:55   #26
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Wiele bardzo przydatnych adresów.Mam nadzieję,że nie będę musiała z nich korzystać.Jednak nigdy nic niewiadomo.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 07:22   #27
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

ostatnio coraz częściej poruszany jest temat przemocy.
Może ludzie zaczynają dostrzegać, że dzieje się wokół nas coś strasznego.
że już nawet dziecko wyrządza wielką krzywdę dziecku
Jest za wiele w nas agresji
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 07:29   #28
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Świetny atek,ktory według mnie powinien zagościć tu na stałe.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 09:26   #29
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Ja wiem, że sprawy przemocy wyglądają i często są beznadziejne. Ale jednak warto coś robić w sytuacji przemocy w rodzinie.
U mnie w bloku jedno piętro wyżej mieszkała rodzina - matka, ojciec i dwoje dzieci. Dziewczyna, jakieś 15-16 lat i chłopiec, który ma lat 13 a wygląda jakby miał 7 Wszystko zaczęło się ponad rok temu. Kiedyś w środku nocy usłyszeliśmy straszny krzyk, pisk, i głuche walenie. To trwało jakieś 15 minut.
Potem się dowiedziałam, że to sąsiad na górze tak bije swoje dzieci - a zwłaszcza tego chłopca. Podobno to już trwało bardzo długo, ale u mnie w domu słyszałam to pierwszy raz bo on nie mieszka bezpośredni nade mną i musi być u mnie w domu idealnie cicho, żeby coś usłyszeć.
Nie dawało nam to spokoju Kiedy za jakiś czas znowu powtórzyła się ta sama sytuacja - tym razem o 6 rano, zadzwoniłam na policję. Pojawili się po 4 godz. Dziecko chyba poszło do szkoły, nikt nie chciał ich wpuścić. Tak było trzy razy. Za każdym razem wzywałam policję. Przychodzili do mnie do domu, zaczęli robić wywiad po sąsiadach. Tylko jedna kobieta potwierdziła moje zeznania. Reszta sąsiadów była zastraszona - to starsi ludzie. A ten człowiek jest nieobliczalny.
W między czasie wybito mi szybę, ten bydlak przestraszył mojego starszego syna itp... Byłam tak wściekła, że poszłam na prokuraturę, złożyłam na niego doniesienie. Niestety Pani prokurator powiedziała, że facet jest w świetle naszego prawa tak naprawdę bezkarny. Ponieważ nie był karany, ten czyn pewnie się skończy karą pieniężną lub najwyżej zawiasami. I nikt nie jest mi w stanie zapewnić ochrony dla mojego syna. Więc wycofałam oskarżenie Ja gnoja się nie bałam, ale mój syn bał się nawet sam wracać ze szkoły, nie mówiąc już o wyjściu na dwór.

Ale to nasze działanie spowodowało jedno - zaczęło się postępowanie przeciwko niemu w sprawie pobicia dziecka. Wg psychologów, pedagogów to chłopiec zastraszony i bity. Tak jak pisałam wcześniej, ja myślałam, że on ma 7-8 lat. Tak wyglądał biednie. Malutki, chudziutki, jak zaszczute zwierzątko  Nie wiem jak to się skończyło, ale chłopiec zniknął. Podejrzewam, że ograniczyli im ,prawa rodzicielski. Pojawia się tylko od czasu do czasu na weekend.
Myślę, że było warto to przejść.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 22:00   #30
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: przemoc w rodzinie - pomoc!

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Myślę, że było warto to przejść.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 16:53:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.