#### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P #### - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 18:23   #31
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Cytat:
Napisane przez more-than-the-woman Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawe ze tutaj studia kosztuja fortune? Kiedy opowiadalam pracownikom ze w Polsce mamy darmowe studia (jedne z najlepszych zreszta), wybuchali smiechem i nie mogli mi uwierzyc. Tak jak i ja nie moglam uwierzyc, iz tutaj nie ma darmowych..


hm, jakims cudem zdaje sobie z tego sprawe
Gdyby tu chodzilo o same studia to nie wiem, czy bym sie szarpnela na studia w anglii, a pieniadze da sie zdobyc
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 12:21   #32
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Doswiadczenie i stycznosc z jezykiem ma sie w kazdej pracy, nie tylko jako au- pair. I dziwi mnie ze dziewczyny mowicie iz praca au-pair jest idealna na 2 miesiace, bo wydawalo mi sie, ze rodzina chce osobe na dluzszy okres i ze absolutnie nie bedzie zawracala sobie glowy kims na taki krotki okres, bo po tych dwoch miesiacach musieliby klopotac sie z szukaniem kogos na nowo.

Ja pracujac wczesniej w normalnej pracy oszczedzalam 120- 130 funtow tygodniowo przy najnizszej krajowej (oplacalam mieszkanie, jedzenie itd).

Jedzenie na miescie oczywiscie jest niewyobrazalnie drogie, ale kto powiedzial ze trzeba jesc na miescie! Sa supermarkety i mniejsze sklepy, gdzie jest taniej.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 20:57   #33
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Praca jako au-pair nie jest pracą zarobkową,te kieszonkowe które sie dostaje jest zazwyczaj małe,rodzina która bierze do sie au-pairke napewno chce ją na dłużej minimum pół roku,korespondowałam z dziewczyną która kiedys sama była au-pairka a teraz ma swoje bióro i wysyła dziewczyny za granice.To jest bardziej wymiana kulturowa niż praca zarobkowa.Pozatym język jest ważny nie ukrywajmy.Ja jade jednak nawet za takie pieniądze może znajde coś innego w międzyczasie.

Edytowane przez kami828
Czas edycji: 2007-02-05 o 14:24
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 09:53   #34
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Kami zawsze mozesz jechac na 'wakacje' a jak akurat trafi Ci sie praca...
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 11:43   #35
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

No właśnie dlatego chyba sie zdecyduje ale cały czas sie zastanawiam
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 09:57   #36
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

widze ze temat mi bardzo bliski, wiec jak pozwolicie to sie dolacze

od jakiegos czasu planuje wyjazd do Londynu po maturze. Bede miala 4 miesiace wakacji , w Anglii mam brata z rodzina. Planowalam wyjechac w polowie maja, do czerwca dorwac jakas robote ( polowa maja to chyba jeszcze nie okres najazdu studentow). Jednak osttanio brat wysunal mi propozycje pracy jako opiekunka dla jego synka za 50 F tygodniowo. Duzo nie duzo, ale nie place za jedzenie i za wynajem mieszkania. I teraz jestem w kropce. Raz, ze liczylam na wieksze pieniazki ( jednak brat twierdzi, ze zaliczam sie jeszcze do najnizszego progu bo 18-24 i wiecej jak 160 F nie dostane -- i teraz z tych 160, 60 F mieszkanie 10F dojazdy, 15 F jedzenie, czyli w najlepszym wypadku 75F), dwa na kontakt z jezykiem, a przy siedzeniu 8 godzin przy dziecku to chyba malo realne... Jest jeszcze alternatywa pracy weekendowej, tylko pytanie czy takowa znajde. I nie wiem co robic... znajomi mowia ze po 2 miesiacach pracy sa w stanie przywiesc do Polski pieniadze rzedu 7-10 tys zl. A ja przy pracy 3 miesiecznej bede w stanie cos ok 4000 zl. Pieniadze beda mi potrzebne, bo chce isc na studia do innego miasta, a sytuacja finasowa w domu... hmm nieciekawa. Jeszcze mam troche czasu ale powaznie zaczynam myslec nad przyjeciem propozycji brata...

Ciekawi mnie tylko, tu pytanie do osob mieszkajacych/pracujacych w Anglii , czy rzeczywiscie jest tak ze w moim wieku ( 19 lat ) jestem w stanie zarobic ledwo 160F tygodniowo? I czy naprawde mam male szanse znalezienia pracy? (przy komunikatywnnej znajomosci jezyka)
pozrawiam
maaadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 12:29   #37
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Brat Cie chyba troche oszukal W wieku 19 lat jestes w stanie pracowac za min krajowe 5.35 ktore wychodzi 180 funtow tygodniowo. A kto powiedzial, ze nie znalazlabys wiekszej stawki? 50 funtow to na prawde bardzo malo. Tak jak raz napisalam ja bylam w stanie przy min kraj. odkladac 120 funtow.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 18:32   #38
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Stawka minimalna 5.35 funta/godz to stawka obowiazujaca dla wieku 22 lata i wiecej. Dla 18-21 to 4.45 funta ale pamietaj ze to minimum wiec potencjalnie moze byc wiecej.
I jeszcze dodam, ze Twoje wyliczenia maaadi (60f mieszkanie, 10 dojazdy, 15 jedzenie) wydaja mi sie troszke zbyt optymistyczne, szczegolnie jedzenie i dojazdy.
powodzenia!
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698





zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 21:26   #39
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

sami widzicie... ile ludzi tyle wersji.. no ale nic, zycie pokaze dzieki za info
maaadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 01:25   #40
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: #### A moze ktos sie orientuje jak to jest z pracą...:P ####

Jaka minimalna stawke Ty bys dostala zalezne jest od pracodawcy. Ja majac 19-21 nie mialam nigdy tej nizszej niz dla tych powyzej 21. To ze dla wieku >21 przysluguje mniej niz 5 funtow to nie jest obowiazek. Spotkalam sie tylko raz w wieku 20 lat kiedy facet powiedzial mi ze da mi 4 iles... i nie przyjelam. Powiedzial mi ze nigdzie nie dostane wiecej bo nie nalezy mi sie, co bylo nie prawda jak sie okazalo. To jest tylko taka norma. A tu w Anglii pojecie normy jest slowem abstrakcyjnym.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.