Mleczko czy micel? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-14, 16:35   #1
Marta1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17

Mleczko czy płyn micelarny??


Co jest lepsze do demakijażu oczu??
Ważne żeby był delikatny, szybko usuwał tusz , i nie podrażnił oczu .
skóra mieszana.
Marta1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 16:50   #2
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Mleczko czy płyn micelarny??

Płyny micelarne nadają sie do każdego rodzaju skóry. Nie pozostawiają tłustej i lepkiej warstwy.
Mleczka trzeba dobierać do rodzaju cery. Zbyt lekkie mleczko może się wchłonąć zanim rozpuści zanieczyszczenia, zbyt ciężkie może przetłuszczać.
Mleczko jest jednak nieco bardziej delikatne. Zmniejsza "tarcie" między delikatną skórą oka a wacikiem.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 20:33   #3
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Mleczko czy płyn micelarny??

ja od jakiegos czasu do damakijazu oczu używam tylko płynu micelarnego Biodermy i według mnie nie ma delikatniejszego i bardziej skutecznego środka, nie piecze, nie szczypie, nie ma mowy o podraznieniach, przy uzywaniu go do demakijazu samych oczu jest całkiem wydajny, polecam więc jak najbardziej, przy mleczkach czasem bywaja poblemy, a tu nie widze żadnych, szybko, skutecznie i bez podraznień
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:01   #4
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Mleczko czy micel?

Poradzicie mi dziewczyny? Ja się za bardzo nie znam a tym, a naczytałam się o płynach micelarnych. Ale, nie wiem czy to prawda, mam wrażenie, że one sa głównie dla cery wrażliwej, tak? Ja używam zawsze mleczka i toniku, teraz mi się kończy i myślę nad zmianą. A ze to wydatek niemały (lubię kosmetyki vichy) to się Was poradzę czy lepiej zostać przy mleczku czy spróbować micela. Mam cerę typowej trzydziestolatki, trochę zmarszczek, trochę przebarwień, rozszerzone pory. Konieczne jest dla mnie używanie toniku normaderm i kremu z tej serii bo jak tylko to odstawiam to zaraz mam zaskórniki i krostki.
W tej chwili używam mleczka loreal odnawiającego i mi pasuje, bo ładnie nawilża i dość dobrze oczyszcza, chociaż mógłby bardziej oczyszczac. Acha..te płyny stosuje się jak mleczko? Na wacik? Bo ja nie lubię takich żeli na wodę do mycia twarzy. Ale skoro nie mam wrażliwej cery to może nie warto kupować tego płynu i jednak zostać przy mleczkach?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:13   #5
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Mleczko czy micel?

To wcale nie jest tak, że micele są tylkodo cery wrażliwej - istnieją serie kosmetyków do cery problematycznej, które również zawierają w swojej ofercie płyny micelarne, np. Bioderma Sebium lub LRP Effaclar. Swoją drogą cery ze skłonnością do powstawania niedoskonałości są często cerami wrażliwymi, choćby ze względu na czeste wystepowanie stanów zapalnych. Micele są po prostu środkami iświetnych właściwościach zmywających i oczyszczających, nie są tłuste, więc znalazły grono fanet wśród właścicielek każdego rodzaju skóry. Dobry kosmetyk tego rodzaju nie powinien ci zaszkodzić, a warto przekonać się samemu, czy to będzie coś dla ciebie Ja osobiście polecam, choćby na próbę.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:38   #6
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mleczko czy micel?

Ja polecam Bioderme, najlepszy plyn jaki do demakijazu jaki mialam.... fakt jest dosc drogi, ale wart swej ceny
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 09:14   #7
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Mleczko czy micel?

dzięki za odpowiedzi no to się skuszę na ten micel pewnie..chociaż po lekturze KWC i moich doświadczeniach chyba się skuszę na vichy jednak, ale się zobaczy. Mam też chęć na micel nuxe ale to ze względu na promocję w mojej aptece, a nie wiem czy warto bo w KWC tylko jedna opinia
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 13:56   #8
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Mleczko czy micel?

Tu Ci nie pomogę, bo od kiedy używam miceli, to zawsze były to płyny Biodermy. Nie kombinowałam, skoro te okazały się b. dobre.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 21:04   #9
axxxa
Zadomowienie
 
Avatar axxxa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin/Chorzow
Wiadomości: 1 075
GG do axxxa
Dot.: Mleczko czy micel?

ja stosuje juz od dluzszego czasu Vichy miclerny plyn i jestem bardzo zadowona mam juz chyba 4 opakowanie kosztuje ale jest super wydajny. mam mieszana skore z rozszerzonymi porami i niespodziankami niekiedy, jedynie co to pozniej spryskuje twarz woda termalna tez Vichy zeby ja tak doczyscic i jeszcze tonikiem przecieram na koniec i jest super czysta bez wody.polecam
__________________



ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach


http://axxxasworld.blogspot.com/


albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/






Laura 28.09.2012


"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 21:11   #10
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Mleczko czy micel?

Biorąc pod uwagę, że w większości polskich miast (w szczególności dotyczy to Warszawy) stan wody jest po prostu fatalny, warto unikać mycia kranówką na rzecz miceli/wody termalnej/toniku.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 21:24   #11
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: Mleczko czy micel?

Obecnie używam płynu micelarnego AA i jestem zadowolona. Kusi mnie jednak ten z Biodermy, ale na razie brakuje kasy, więc muszę jeszcze poczekać. Jesli chodzi o kosmetyki Vichy, to jakoś nie mam do nich przekonania...
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 07:07   #12
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Mleczko czy micel?

Cytat:
Napisane przez axxxa Pokaż wiadomość
ja stosuje juz od dluzszego czasu Vichy miclerny plyn i jestem bardzo zadowona mam juz chyba 4 opakowanie kosztuje ale jest super wydajny. mam mieszana skore z rozszerzonymi porami i niespodziankami niekiedy, jedynie co to pozniej spryskuje twarz woda termalna tez Vichy zeby ja tak doczyscic i jeszcze tonikiem przecieram na koniec i jest super czysta bez wody.polecam
a w KWC jest podana pojemność 400 ml , ja widziałam tylko 200 ml nawet na allegro. Nie ma 400? Bo to jednak zawsze taniej wychodzi...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, że w większości polskich miast (w szczególności dotyczy to Warszawy) stan wody jest po prostu fatalny, warto unikać mycia kranówką na rzecz miceli/wody termalnej/toniku.
no tak, ale ja kranówką nie robię tylko mleczkiem więc pod tym kątem na to samo wychodzi. Zastanawiam się nad micelem zamiast mleczka.

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Obecnie używam płynu micelarnego AA i jestem zadowolona. Kusi mnie jednak ten z Biodermy, ale na razie brakuje kasy, więc muszę jeszcze poczekać. Jesli chodzi o kosmetyki Vichy, to jakoś nie mam do nich przekonania...
No ja akurat, wbrew wizażowej opinii, bardzo lubię vichy. Mam u nich kilka żelaznych pozycji, które mi bardzo pasują i wśród innych firm próżno szukać podobnych efektów. Więc jeśli się zdecyduję na micel to pewnie jednak z tej firmy.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 12:29   #13
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Mleczko czy micel?

dobra..uskuteczniam kryzysowy plan minimum. Muszę kupić tonik normaderm bo mi się kończy a chyba nic tańszego nie ma, to pochytrzyłam i kupiłam micel ziai. Zobaczymy czy mi w ogóle micele odpowiadają... opinie na KWC takie sobie..
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.