Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-10, 18:08   #541
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Moja mama miała okap szufladkowy TEKA. Niestety po 6 czy 8 miesiącach zmieniła na Amica OTS 625I - pamiętam bo sama jej zamawiałam. Na okapie u mamy pojawiły się rdzawe kropki w rogach...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 20:12   #542
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Calypso* Pokaż wiadomość
ale ze wstępnych obserwacji mogę powiedzieć, że zlew będzie chyba trudno utrzymac w czystości, zostają na nim smugi po każdym myciu i żeby ładnie wyglądał trzeba za każdym razem lekko polerować - wybrałam ten model
http://www.teka.com/html/cat/prod.ph...t=Zlewozmywaki
Niestety zlew ze stali nierdzewnej, tak samo zresztą jak kuchenka, ma to do siebie że bardzo trudno utrzymać go w czystości, za to bardzo łatwo zrobić rysy.
Do sprzętów ze stali nierdzewnej które nie mają stałego kontaktu z wodą (okap, piekarnik, lodówka) kupiłam kiedyś (chyba w media markcie)pewien środek (super chrom). Był przerażająco drogi (jakieś 40 zł), ale mimo ceny jestem zadowolona. Wyciera się powierzchnię na sucho, wygląda jakby posmarowało się jakimś tłuszczem, ale to po jakimś czasie wysycha, powierzchnia ładnie świeci, nie ma smug ani śladów palców.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 21:21   #543
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niestety zlew ze stali nierdzewnej, tak samo zresztą jak kuchenka, ma to do siebie że bardzo trudno utrzymać go w czystości, za to bardzo łatwo zrobić rysy.
Do sprzętów ze stali nierdzewnej które nie mają stałego kontaktu z wodą (okap, piekarnik, lodówka) kupiłam kiedyś (chyba w media markcie)pewien środek (super chrom). Był przerażająco drogi (jakieś 40 zł), ale mimo ceny jestem zadowolona. Wyciera się powierzchnię na sucho, wygląda jakby posmarowało się jakimś tłuszczem, ale to po jakimś czasie wysycha, powierzchnia ładnie świeci, nie ma smug ani śladów palców.
Wcześniej miałam zlew Franke ale nie ten gładki tylko perforowany. Był naprawdę ławy w utrzymaniu. Piszę to teraz z perspektywy czasu bo od stycznia mam zlew granitowy i mam dość codziennego szorowania go. Mam twardą wodę i osadza się w nim wszystko co możliwe. Najgorsze jest sam dno bo nie jest gładkie tylko chropowate i do tego dna to trzeba szczoty aby poszorować ...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 07:56   #544
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Asiulkaa dzięki za cynk, ja na razie kupiłam jakiś produkt firmy Strawax do pięlęgnacji i czyszczenia takich powierzchni, nawet nieźle działa. Rozejrzę się przy okazji za tym super chromem
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 15:25   #545
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Ja od pół roku mam sprzęt do zabudowy w kuchni z Boscha, działa rewelacyjnie,wszystko kupiłam nowe nieużywane ale z ekspozycji sklepowej (nie marketu) z 40% rabatem, więc za małe pieniążki miałam wysokiej klasy sprzęt. Natomiast pralkę mam marketową Samsunga, pierze ok.ale bardzo głośno chodzi(nie tylko jak wiruje ale ogólnie).Ostatnio byłam u koleżanki która ma Boscha, chodzi tak cicho że najpierw nie mogłam skojarzyć co tak"brzęczy".
Teściowie mają cały sprzęt z Whirpoola i sobie chwalą.Nie polecam sprzetów z marketów, pan który montował mi kuchnię opowiadał że w niedługim czasie montował dwie identyczne lodówki, jedna z marketu a druga z zwykłego sklepu ze sprzętem agd. Jedną wnieśli we dwóch chłopa, druga była dwa razy cięższa że w czterech musieli. Co do pralek podobno najlepsze to Miele, ale ta cena....
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:46   #546
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
Co do pralek podobno najlepsze to Miele, ale ta cena....
Ja słyszałam że bosche i siemensy, bo maja dobrze zrobiony system wywarzania, dzięki temu ciszej chodzą i nie psują się tak szybko.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 17:10   #547
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cześć dziewczyny, u mnie w mieszkaniu właśnie dzieje sie remont i muszę się sprężać z wyborem sprzętów kuchennych. W zasadzie co do większości jestem zdecydowana, ale kupno niektórych chciałabym skonsultować. Wygląda to tak:
- piekarnik samsung ( piszcie co chcecie, ale jako jedyny w tej klasie cenowej proponuje piekarniki z technologią twin convection i komorę większą przeciętnie o 10 l)
http://www.ceneo.pl/1733092 lub (aktualnie na stronie producenta)
http://www.ceneo.pl/827443 ( tego już nie ma na str. więc chyba starszy model, ale ciągle do kupienia)
- mikrofalówka tak samo samsung - http://www.ceneo.pl/229267 lub http://www.ceneo.pl/2698185 ( też nowszy i starszy model i do kupienia poniżej 1 tys. )
- płyta gazowa FRANKE - też jako jedyna ma specjalny panel zabezpieczający pokrętła przed przegrzaniem i zalaniem, poza tym 72 cm szer. i 5 palników )
http://www.ceneo.pl/2329172
- zmywarka FRANKE - najcichszy model na rynku, ok. 36 decybeli
http://www.ceneo.pl/1504044 , ale tu się póki co nie upieram, bo i tak z zakupem będę musiała chyba trochę poczekać
- lodówka... no i tu zaczynają się schody. pomysły sa takie:
1.sharp SJ-PT690RS, http://www.ceneo.pl/1504044, pojemność większa niż w 2 m siemensie, fajnie wyglada, no i wydaje się, że solidna, ale górny zamrażalnik...
2. siemens KG49NA91 http://www.ceneo.pl/611797 2 m wys. 70cm szer. i dolny zamrażalnik, a ja to jednak wysoka jestem (177) i nie wiem, czy do tego sharpa schylac mi sie będzie chciało.
i jakiś cichy okap o szer. 90 na który nie chcę wydawać fortuny

Czekam na komentaże
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 17:59   #548
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez pepitka Pokaż wiadomość
i jakiś cichy okap o szer. 90 na który nie chcę wydawać fortuny
Ja kupiłam mastercook verso 90 cm, w sumie to dobrze się sprawuje, ma drobny mankament, czasem wyłącznik od światła tak jakby się blokował i dopiero za drugim razem się wyłącza.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 18:10   #549
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam mastercook verso 90 cm, w sumie to dobrze się sprawuje, ma drobny mankament, czasem wyłącznik od światła tak jakby się blokował i dopiero za drugim razem się wyłącza.
I nie chodzi za głośno? Nie chcę, żeby okap chodził jak traktor, skoro resztę sprzętów dobierałam pod kątem wydobywających się znich dzwięków. Jeszcze jakis czas temu nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale wielu posiadaczy no frostów narzeka na głośność i rodzaj wydobywających się z lodówek odgłosów.

Jakie macie doświadczenia z no frostami??
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 08:17   #550
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez pepitka Pokaż wiadomość
I nie chodzi za głośno? Nie chcę, żeby okap chodził jak traktor, skoro resztę sprzętów dobierałam pod kątem wydobywających się znich dzwięków. Jeszcze jakis czas temu nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale wielu posiadaczy no frostów narzeka na głośność i rodzaj wydobywających się z lodówek odgłosów.

Jakie macie doświadczenia z no frostami??
Jak jest włączony na 1 to chodzi dość cicho, tak że mi ten hałas nie przeszkadza (a jestem dość wrażliwa na hałas), przy 2 i 3 hałas jest już znaczny. Przy normalnym gotowaniu 1 wystarcza chyba że coś się przypali. Poza tym ten hałas to nie jest praca silnika tylko bardziej pęd powietrza.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 09:40   #551
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez pepitka Pokaż wiadomość
- zmywarka FRANKE - najcichszy model na rynku, ok. 36 decybeli
http://www.ceneo.pl/1504044 , ale tu się póki co nie upieram, bo i tak z zakupem będę musiała chyba trochę poczekać
wiesz co, gdyby nie to, ze juz zainwestowalam w moja zmywarke, zreszta dzieki dziewczynom z watku (bosh 45cm) to bym sie powaznie zastanawiala nad twoja franką bo z opisu jest super, choc przyznam sie ze pierwszy raz slysze o tej firmie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 10:38   #552
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

asiulkaa -dzięki

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
wiesz co, gdyby nie to, ze juz zainwestowalam w moja zmywarke, zreszta dzieki dziewczynom z watku (bosh 45cm) to bym sie powaznie zastanawiala nad twoja franką bo z opisu jest super, choc przyznam sie ze pierwszy raz slysze o tej firmie
Wiesz jak to jest ze strategiami marketindowymi różnych firm - są różne. A oni wchodząc na polski rynek obrali strategię"braku dostepności" (przynajmniej mi to tak wygląda) chcąc tym samym wytworzyć nimb firmy ekskuzywnej Siostra mi cos takiego na ich temat opowiadała po zajęciach na uczelni, kiedy to jakiś wykładowca wyciągnął ich na przykład. Franke w polsce, jeśli chodzi o sprzedaz detaliczną, jest bardziej kojarzona ze zlewami kuchennymi i bateriami i moją całkiem bogatą ofertę płyt grzejnych. A przede wszystkim zajmują się produkcją sprzętu profesjonalnego dla gastronomii (tak mi się wydaje). Zmywarek w ofercie mają dwie: tą z linku i tą samą w wersji 45
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 13:08   #553
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
Z tym samsungiem - szajsungiem to jestem za. Mam komórkę tej firmy ale na jakiś większy sprzęt to nie odważyłabym się, bo co z tego że ładne skoro trefne.
Od ponad tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką pralki Whirpool. Ma wszystko to co chciałam, czyli:
wsad z przodu
wyświetlacz!
dużo przydatnych programów prania (najkrótszy półgodzinny),
opcję opóźnienia i wyważenia (czyli że pralka dobiera sobie wodę adekwatnie do ilości włożonych ubrań)
oraz 1100 obrotów, które można sobie dowolnie zmniejszać.
<Szkoda, że jeszcze nie prasuje i nie odkłada ubrań do szafki hehe>
Oby służyła na długie, długie lata
Ciekawe. Wlasnie takiej pralki szukam

Dziewczyny, a polecacie jakies zmywarki? Czy w ogole posiadacie w domu zmywarki? Zauwazylam, ze polsce jeszcze nie sa az tak popularne. Niby sa wszelkie srodki do tego przeznaczone, jednak nikt z moich znajomych nie ma zmywarki.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:57   #554
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a polecacie jakies zmywarki? Czy w ogole posiadacie w domu zmywarki? Zauwazylam, ze polsce jeszcze nie sa az tak popularne. Niby sa wszelkie srodki do tego przeznaczone, jednak nikt z moich znajomych nie ma zmywarki.
Oj to nie zapoznałaś się z tym wątkiem, bo zmywarki ma sporo z nas. Najlepiej w pierwszej kolejności przeszukaj wątek odnośnie zmywarek, jest sporo na ten temat, również o tym jaką wybrać, potem jak będziesz miała jakieś pytania to napisz co dokładnie chciałabyś wiedzieć, bo nie ma większego sensu po raz kolejny pisać tego samego.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 16:23   #555
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Oj to nie zapoznałaś się z tym wątkiem, bo zmywarki ma sporo z nas. Najlepiej w pierwszej kolejności przeszukaj wątek odnośnie zmywarek, jest sporo na ten temat, również o tym jaką wybrać, potem jak będziesz miała jakieś pytania to napisz co dokładnie chciałabyś wiedzieć, bo nie ma większego sensu po raz kolejny pisać tego samego.
Dziekuje bardzo
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 18:15   #556
Dominika66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez aniesiaw Pokaż wiadomość
Kochane mam do was wielka prosbe!
Za chwilke bede urzadzac kuchnie i musze sie zaopatrzyc w sprzet AGD. Czy ktoras z was kupowala takie sprzety przez internet??? Jesli tak to z jakich serwisow, stron kozystalyscie?? Nie ukrywam ze chce znalezc cos energooszczednego!!!!! za niska cene za jak najnizsza cene Nie mam zbyt wysokich funduszowa chce zeby sprzety byly jak najbardziej ekonomiczne!
Potrzebuje lodowke wysoka (ok180) do zabudowy, plyte grzewcza elektryczna, piekarnik elektr. kuchenke mikrofalowa, okap... troche tego bedzie...

a i jeszcze jedno pytanko...
jestem laikiem w tych sprawach... czy kupujac w komplecie kuchenke z plyta moge w innej czesci kuchni dac te 2 przedmioty, gdzies kiedys czytalam tez ze sa jakies istotne sprawy odnoscie podlaczenia tych sprzetow do pradu... czy ktos sie orientuje bo nie pamietam.

tak wiec licze na wasza pomoc!!!

buziaki i wielkie dzieki za kazda odpowiedz!
Jeśli chodzi o dobry sklep internetowy ze sprzętem AGD, to mogę polecić Ci Torres.pl, w którym sama dość często robię zakupy
(ostatnio kupiłam siostrze w prezencie prostownicę do włosów "Braun" w poromocji za 135 zł, normalnie widziałam ją za ok. 200).
Mają oni bardzo szeroki asortyment i niskie ceny (no i wiele promocji, z których zawsze chętnie korzystam). Co więcej, można u nich płacić w ratach, a zamówiony towar dostarczają w przeciągu dwóch dni.
Nic dodać, nic ująć)
Dominika66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 21:52   #557
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dziewczyny, a ma któraś z Was zmywarkę Electrolux ESL 47020? Bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 22:37   #558
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

planujemy kupić zmywarkę, nie wiem jeszcze jakiej firmy i nie wiem co powinna mieć... sporo czytałam na temat różnych sprzętów, ale byłabym wdzieczna za opinie użytkowniczek w końcu informacje z pierwszej ręki będą bardziej pomocne niż te książkowe
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 23:27   #559
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

jak sie wrocisz jakies 3-4 strony to poczytasz o moich problemach z wyborem
a dzieki dziewczynom z watku mam swoja zmywarke i ani razu nie przeklelam, wiec jest dobrze

zalezy tez czego szukasz. polecam skupic sie na jeden cesze i tak szukac - czy ma cicha, czy ci obojetnie, ale zeby malo wody. a moze 45cm czy 60cm? kolor? pod zabudowe? inne szmery bajery?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 21:20   #560
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

tego zmywania to u nas jest sporo, wiec większa będzie lepsza, bo nie chciałabym dwa razy dziennie jej ładować.
wolnostojąca, bo mamy już meble, były kopowane gotowe, wiec nie ma do nich dostępnych frontów, zeby zmywarkę zabudować... klasa energetyczna, wiadomo, jak najlepsza no i cicha też, bo mamy kuchnię otwartą, a nie chciałabym żeby w całym mieszkaniu byłą ją słychać... przydałoby się opóźnienie startu, tak, zebym mogła ustawię ją, zeby się włączała nocą (tańsza taryfa)...
poczytam wstecz, ale gdyby któraś z wizażanek chciała sie wypowiedzieć to ja bardzo chetnie przeczytam
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:35   #561
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

to w zasadzie kwestia ceny cie limituje. ciche sa bosha ale ktoras z dziewczyn pisala na gorze strony chyba tej o marce ktorj ja nie slyszallam FRANKE. cichsza od mojego bosha jest wg danych
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 18:33   #562
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Witam,

ja piszę z może dla niektórych śmiesznym pytaniem, ale- czym się różnią automaty takie normalne gdzie się ładuje ciuchy z przodu, a takie co się ładuje od góry? czy tylko miejscem wkładania rzeczy?

ja w domu rodzinnym mam taką gdzie się wkłada z przodu do bębna, Tż za to tą gdzie się wkłada od góry. i teraz kiedy mamy wybrać do naszego domu automat to każdy obstawia przy tej z domu rodzinnego :/

mi osobiście podobają się takie gdzie wkłada się rzeczy z przodu, otwierając drzwi, a ten drugi typ kojarzy mi się z czymś "starodawnym"...

jeśli te sprzęty różnią się tylko miejscem wkładania rzeczy, to czemu np w sklepach jest prawie zawsze 2 razy większy wybór tych ładowanych z przodu?
dziękuję za odpowiedzi
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 07:47   #563
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
jeśli te sprzęty różnią się tylko miejscem wkładania rzeczy, to czemu np w sklepach jest prawie zawsze 2 razy większy wybór tych ładowanych z przodu?
dziękuję za odpowiedzi
W zasadzie różnica jest tylko sposobem ładowania i sypania proszku. W sklepach jest większy wybór tych ładowanych z przodu bo są raczej bardziej wygodne w użytkowaniu. Te ładowane od góry są raczej stosowane gdy nie ma miejsca na pralkę ładowaną od przodu, np. między wanną a ścianą jest 45 cm a pralka ładowana od przodu ma szerokość 60 cm.
Wadami pralek ładowanych od góry są: nic nie można na niej postawić (ja mam ładny kosz w którym trzymam część kosmetyków; pojemniki na proszek i płyn są po wewnętrznej stronie klapy wiec po rozpoczęciu prania nic się już nie dosypie ani nie doleje, chyba też nie można lać proszku w żelu do pojemników tylko bezpośrednio do bębna.
Dziwię się TŻowi że tak obstaje przy pralce ładowanej od góry, w dzieciństwie taką miałam i uważam że wygodniejsze w użyciu są te ładowane od przodu. Niech przedstawi swoje argumenty za tamtą pralką.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 07:54   #564
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Wpojemniki na proszek i płyn są po wewnętrznej stronie klapy wiec po rozpoczęciu prania nic się już nie dosypie ani nie doleje, chyba też nie można lać proszku w żelu do pojemników tylko bezpośrednio do bębna.
a kto Tobie powiedział, że nie da się otworzyć i dolać lub dosypać; masz przycisk stop, otwierasz i robisz co chcesz .... woda się nie wyleje
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 08:24   #565
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
a kto Tobie powiedział, że nie da się otworzyć i dolać lub dosypać; masz przycisk stop, otwierasz i robisz co chcesz .... woda się nie wyleje
No ale przy tej ładowanej od przodu nawet zatrzymywać nie trzeba, otwiera się szufladę w czasie pracy pralki i dolewa czy sypie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 08:33   #566
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
No ale przy tej ładowanej od przodu nawet zatrzymywać nie trzeba, otwiera się szufladę w czasie pracy pralki i dolewa czy sypie.
ja nie widzę problemu w zatrzymaniu i otworzeniu

nie róbmy problemów tam gdzie ich nie ma
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 09:54   #567
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
ja nie widzę problemu w zatrzymaniu i otworzeniu

nie róbmy problemów tam gdzie ich nie ma
Dla mnie to jest różnica, bo zazwyczaj załączam pranie i dopiero leję płyn do płukania, albo dolewam domestosa, ale dopiero gdy zacznie się nalewać woda żeby nie porobiły się plamy.
Wiadomo nie jest to bardzo duże utrudnienie, ale jeżeli maiłabym miejsce na obydwa rodzaje pralki to wybrałabym taką ładowana od przodu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 10:08   #568
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest różnica, bo zazwyczaj załączam pranie i dopiero leję płyn do płukania, albo dolewam domestosa, ale dopiero gdy zacznie się nalewać woda żeby nie porobiły się plamy.
Wiadomo nie jest to bardzo duże utrudnienie, ale jeżeli maiłabym miejsce na obydwa rodzaje pralki to wybrałabym taką ładowana od przodu.
w pralkach ładowanych od góry masz kilka przegródek

czyli 1 tzw. pranie wstepne dla rzeczy bardzo zabrudzonych i specjlany program (pranie trwa dłużej) - sypiesz wtedy i przegródki 1 oraz przegródki 2

nastepna przegródka - pranie standardowe

trzecia przegródka (2) - wybielacze itd

4 przegródka - płyn do płukania

przynajmniej ja tak mam - wybierasz program, wlewasz, wsypujesz co się tobie podoba we wlaściwe przegródki/kieszonki i zapominasz o praniu
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 10:20   #569
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
... chyba też nie można lać proszku w żelu do pojemników tylko bezpośrednio do bębna.
.
W pralkach ładowanych od przodu też leje się proszek w płynie prosto do bębna, na ubrania.

A tak w ogóle to też wolę pralki ładowane od przodu.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2009-12-15 o 10:21
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 13:51   #570
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
W pralkach ładowanych od przodu też leje się proszek w płynie prosto do bębna, na ubrania.

A tak w ogóle to też wolę pralki ładowane od przodu.
Teraz wkładam w pojemniczku, ale kiedyś lałam po załączeniu się pralki i rozpoczęciu lania wody, bo niestety kiedyś pofarbowałam sobie ubranie od proszku w gelu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-16 18:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.