Mężczyźni z krajów arabskich. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 22:16   #751
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Detonator....jak czytam te Twoje wypociny...to naprawde nie wiem czy mam sie smiac czy moze plakac....
Zegnam nie chce mi sie z Toba "gadac" po prostu.Zal...
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 23:04   #752
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
od każdej reguły są wyjątki. niestety oceniając ich jako grupe, trzeba przyznać, że ich obecność w EU jest błedem. są mniej wydajni, gorzej radzą sobie z nauką, czesciej popadaj w konflikt z prawem niż inne grupy, ewidetne problemy z seksualnością. dlatego emigracja z krajow arabskich (tego kregu kulturowego) powinna zostać zachamowana, a każdego, który doposci sie przestepstwa deportowac, czy odebrac obywatelstwo (do 10 lat od nadania). jesli nie wezma sie za nich ostro, to do wladzy dojda partie o profilu faszystowskim w wyniku narastajacej frustracji spoleczenstwa. no i Turcji czas powiedziec - dziekujemy, ale do EU nie wejdziecie nigdy.
Absolutnie sie z tym zgadzam i w pelni popieram.
Mieszkam we wloszech,arabow jest tu na peczki,czasem wspolczuje wlochom,bo nie wiedza juz co maja z nimi zrobic,Francja ma jeszcze gorzej,oni sa jak szarancza,przyjezdzaja do Europy i probuja sila narzucac nam swoja kulture i religie,terroryzujac nas na dodatek,nie mozna do tego dopuscic.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie jestem rasistka, ale uwazam ze faceci z kregu kultury Islamu, czarni z Afryki, to faktycznie nacje o wiekszym ryzyku, i mniejszym poziomie inteligencji niz biali, czy zolci sorry, ale widac ze ich cywilizacje nie doszly praktycznie do niczego. araby maja rope (inne surowce), i na tym jada. nie wymyslili nic po za zapisem liczb. ropa sie skonczy i co dalej? w EU 3 czy 4 pokolenia, prezentuja sie nadal slabiej niz rdzenni europejczycy).
Jak tak pomyslec logicznie to cos w tym musi byc,patrzac na kraje arabskie,afrykanskie czy nawet Indie ! ,a swoja droga to bardzo ciekawe,musze sie zaglebic w ten temat


Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Szwecja taka tolerancyjna, na sprowadzala czarnych, arabow, turkow... i z roku, na rok - coraz wiecej gwaltow na szwedkach. niestety tez mordertsw. procentowo 10 razy wiecej gwaltow niz w Polsce. ktos mowi glosno, ze to sprawka imigrantow... to zaraz, ze nie, bo tam sie czescie zglasza. bzdury. kazdy opyblikowana statystyka pokazuje, ze oni o wiele czesciej sie garna do przemocy. i gdzie ich wiecej, tym wiecej przestepstw.).

We wloszech w same wakacje 7 na 10 popelnionych gwaltow na kobietach zostalo przez arabow (glownie marokanczykow) rumunow czy czarnoskorych afrykanczykow.....
ostatnio tysiace na tratwach do Italii przyplynelo,ludzie juz sa zrozpaczeni i przerazeni....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 06:22   #753
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Detonator....jak czytam te Twoje wypociny...to naprawde nie wiem czy mam sie smiac czy moze plakac....
Zegnam nie chce mi sie z Toba "gadac" po prostu.Zal...
Możesz wskazać proszę, w którym miejscu Detonator się pomylił lub przytoczył błędne fakty?

Czytając jego wypowiedź (nie rozumiem dlaczego określasz to wypocinami), odnosi się wrażenie, że poważnie studiuje temat Islamu i jego pozycji na arenie międzynarodowej.

Natomiast Twoje wypowiedzi są typowo jednostronne, przypominają bardzo charakterystyczne wypowiedzi młodych kobiet zafascynowanych mężczyzną, muzułmaninem.
Zachłystują się te kobiety, tą najczęściej "łóżkową wiedzą" i łykają jako prawdę wszystko co im Habibi nawciska do główki.
Jeżeli czytają, to tylko to co Habibi zaakceptuje i nie przyjmują do wiadomości żadnych innych opracowań.

Takie kobiety gdyby spotkały na swej drodze wegana w dodatku Buddyste, to stają się nagle przeciwniczkami jedzenia produktów odzwierzęcych i zwolenniczkami buddyzmu jak najbardziej.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:29   #754
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
mozna deportowac obywateli, ktorzy maja juz obywatelstwo np. Francji. i to nawet jak maja 10 lat to obywatelstwo. odbieraja, i deportuja np. do Tunezji. na razie np. za atak na policjanta. ale sadze, ze mozna i jest to oczekiwane nawet za zwykle przestepstwa.
Pod jednym warunkiem, że owa osoba ma te np. Tunezyjskie obywatelstwo. Umowy deportacyjne dotyczą obywateli danych krajów, bez obywatelstwa innego kraju nie ma możliwości deportacji. Poza tym jak mowa jest o imigrantach już 2 pokolenia to o ile się orientuję niewielu posiada obywatelstwo rodziców z rodzimego kraju. Tak więc dokąd deportować?

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie jestem rasistka, ale uwazam ze faceci z kregu kultury Islamu, czarni z Afryki, to faktycznie nacje o wiekszym ryzyku, i mniejszym poziomie inteligencji niz biali, czy zolci sorry, ale widac ze ich cywilizacje nie doszly praktycznie do niczego. araby maja rope (inne surowce), i na tym jada. nie wymyslili nic po za zapisem liczb. ropa sie skonczy i co dalej? w EU 3 czy 4 pokolenia, prezentuja sie nadal slabiej niz rdzenni europejczycy.


To nie jest też do końca wina rasy, ale kto wie ;-) Otóż żyjemy w epoce socjalizmu, a ten powoduje niszczenie społeczeństw poprzez nagradzanie za nie-pracowanie, a karanie za pracowitość. Państwa opiekuńcze, w jakich żyjemy, doprowadziły do tego, że zarówno rdzenni jak i przybyli ludzie rozleniwiają się. Bo po co pracować? Przecież się należy. A w dodatku jest „poczucie” ofiar gdzie te ofiary przedstawiają się jak cierpiętnicy mając dwie lewe ręce. Jak wychowujemy dziecko do wieku dojrzałego jakby było idiotą i robimy wszystko za niego to w wieku dojrzałym kim ono będzie? Tak samo dokładnie jest ze społeczeństwem.


Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
u nas problemu nie ma. poniewaz jestesmy krajem 1 kultury i 1 religii.


To nie jest argument. W Polsce kiedyś była większa różnorodność i z tego powodu konfliktów nie było. Ale państwo wtedy jako władza – Król – miało inny stosunek do ludu niż obecnie durnokratyczne rządy.


Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
po co mamy sciagac np. ludzi do pracy z Turcji, jak mozna np. z Ukrainy? Sikorski jak byl ostatnio w Tunezji, czy Libii, nie pamieta juz dokladnie. to zabral na azyl... samych katolikow. juz mozna krzyczec jak tak mogl, powinienm przynajmniej polowe wyznajcych Islam. tylko akurat oni latwo sie wtopia w spoleczenstwo.


Błędy, błędy, błędy... A po co w ogóle kogokolwiek ściągać? Zlikwidować JAKIKOLWIEK socjal a przyjeżdżać będą do nas tylko ludzie pracowici, którzy będą dbali o to co wypracują. A silne prawo własności i konkretne i bezkompromisowe prawo będą eliminowały patologie. Niestety jest dokładnie na odwrót.


Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
u nas nawet jak kryzys bedzie ostry (odpukac)


Będzie.



Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
a co do Islamu, ze on kreuje ich kulture. to jest prwada, ale to nie jest kluczowe u nich


W prawdziwym islamie jest.

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
przed Islamem kobiety byly tam nic nie warte (nie mialy praw do spadku, do obrony, do niczego), po pojawieniu sie ich proroka zykaly 50% wartosci faceta w teorii. ale te co wyznawaly Islam rzecz jasna. oni juz to maja w genach (poza wyjatkami).
Nieprawda. Chociażby z życiorysu (muzułmańskiego) Mahometa można wywnioskować, że właśnie tak nie było. Przykładowo pierwsza, żona Mahometa, która go niejako wygrzebała materialnie była Chadidża, która odziedziczyła ogromny majątek. Co więcej to Ona wybrała Mahometa, co dziś zgodnie z islamem jak wiemy jest niezgodne. Niezgodne jest też by kobieta wybrała kogoś poza islamu, a Ona była żydówką... Poza tym zanim on został jej mężem to jako bogata właścicielka robiła spore interesy i współpracowała z obcymi mężczyznami i ich zatrudniała w tym właśnie Mahometa. W islamie to niemożliwe... (nie mylić z wersjami light, które są późniejszymi ersjami)

Jest też jeszcze inna uwaga, arabowie byli mocno rozproszeni, mieli różne wierzenia i tradycje. Trzeba naprawdę się napracować by dowieść by kobiety tam na pewno były gorzej traktowane niż w nowo powstającym islamie ;-p

Zresztą setki lat przed pojawieniem się Mahometa wiemy na pewno, że w wielu ludach kobiety miały nawet zrównany status z mężczyznami choćby np. potomkinie Scytów i Sarmatów czy Celtyci, że nie wspomnę o matriarchatach...

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Detonator....jak czytam te Twoje wypociny...to naprawde nie wiem czy mam sie smiac czy moze plakac....
Zegnam nie chce mi sie z Toba "gadac" po prostu.Zal...
Jakże merytoryczna odpowiedź. Chciałoby się rzec: typowa(?).

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Absolutnie sie z tym zgadzam i w pelni popieram.
Mieszkam we wloszech,arabow jest tu na peczki,czasem wspolczuje wlochom,bo nie wiedza juz co maja z nimi zrobic,Francja ma jeszcze gorzej,oni sa jak szarancza,przyjezdzaja do Europy i probuja sila narzucac nam swoja kulture i religie,terroryzujac nas na dodatek,nie mozna do tego dopuscic.


Otóż to, że przyjeżdżają i coś narzucają (bo to już się dzieje) jest wynikiem demokracji jak i bezkrytycznej tolerancji, którą wiele środowisk szantażuje i zamyka usta grożąc publicznym zbesztaniem antysemityzmem, zaściankowością, ciemnogrodem, rasizmem, islamofobią i te pe... To ludzie wybierając 'to' byle co (czyli polityków) pozwalają na poddawaniu się presji i w sposób bezkrytyczny stają się bezbronni na to co przychodzi. Efekty tej lewackiej tolerancyjności niedługo okażą się bardzo kosztowne i to już całkiem niedługo. Paradoksalnie Polska jest najmniej na to narażona, ale tylko dlatego, że mur berliński padł 20 lat temu i nie zdążyliśmy na tyle zgłupieć co kraje zachodnie. Oczywiście gdyby tam nie panowała demokracja tylko republikanizm bądź monarchia niejednemu krajowi to by nie groziło.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
We wloszech w same wakacje 7 na 10 popelnionych gwaltow na kobietach zostalo przez arabow (glownie marokanczykow) rumunow czy czarnoskorych afrykanczykow.....
ostatnio tysiace na tratwach do Italii przyplynelo,ludzie juz sa zrozpaczeni i przerazeni....
W Norwegii i Szwecji statystyki gwałtów są jeszcze "lepsze". Ale tam romów i murzynów za wielu nie ma w przeciwieństwie do muzułmanów-arabów. Cóż ale podawanie statystyk takich jest przecież niedopuszczalnym zachowaniem ksenofoba - nieprawdaż?

A wiecie co w tym jest najbardziej tragicznego? Że to kobiety zazwyczaj kobietom szykują los ofiar. Wybielanie przez kobiety oprawców, usprawiedliwianie różnych skrajności to nic innego jak szykowanie tego wszystkiego dla wszystkich. A jeżeli się mylą owe obrończynie? Bóg raczy jeden wiedzieć jaki bezwiednie kobiety gotują los wszystkim kobietom. Bo to one głównie są ofiarami.

A europejscy mężczyźni są coraz bardziej kastrowani ze swojej męskości poprzez wszędobylską „dobrą edukację”. Słuszną rzecz napisał ponad 160 lat temu Frederic Bastiat o niebezpieczeństwie monopoli wśród, których najobrzydliwszym jest monopol na nauczanie. Tak więc mamy już w europie grono imigrantów-muzułmanów którzy nie są wykastrowani naszą propagandą lecz propagandą islamu. I to nie są nasi tatarzy-muzułmanie, którzy na całe szczęście nie trzymają się wielu zasad islamu. Jaki los czeka kobiety w tej walce światów?

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Natomiast Twoje wypowiedzi są typowo jednostronne, przypominają bardzo charakterystyczne wypowiedzi młodych kobiet zafascynowanych mężczyzną, muzułmaninem.
Zachłystują się te kobiety, tą najczęściej "łóżkową wiedzą" i łykają jako prawdę wszystko co im Habibi nawciska do główki.
Jeżeli czytają, to tylko to co Habibi zaakceptuje i nie przyjmują do wiadomości żadnych innych opracowań.

Takie kobiety gdyby spotkały na swej drodze wegana w dodatku Buddyste, to stają się nagle przeciwniczkami jedzenia produktów odzwierzęcych i zwolenniczkami buddyzmu jak najbardziej.
To się nazywa bezkrytycyzm. I coś w tym jest, że kobiety niezwykle łatwo przyjmują światopoglądy chłopaków z jakimi się spotykają, a przynajmniej są bardziej przychylne im. Czyż może nie dlatego Islam zabrania wychodzenia za mąż kobietom muzułmankom za nie-muzułmanów?
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.

Edytowane przez Detonator
Czas edycji: 2011-09-03 o 16:35
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:33   #755
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

demokracja jest ok, ale w EU jej nie ma. skoro w Warszawie ludzie nie zgadzaja sie na meczet, to sie go nie stawia (90% w sondazu ogolnopolskim i wiekszosc mieszkancow okolicy), a jednak postawiaja...
co to jest? to nie demokracja. tak samo jest we wspomnainych Wloszech. na pewno wiekszosc nie chce juz emigracji z poza EU, nie chce ich, a oni ich wpuszczaja. niech wpuszcza na ta chwile, a pozniej wypad. nic im juz tam nie grozi jak juz obalony jest ten zly rzad... tym bardziej ze oni sa bezczelni. podpalili z tego co pamietam kosciol, demolowali ta wyspe... kiedys (w innym watku) dalam opis sytuacji jak ci arabowie, wielce poszkodowani, przyplyneli statkiem (to bylo w tym roku), a po drodze wyrzucili 12 pasezerow. oczywiscie to byly tylko kobiety. zabili je, i nic... zadnych spraw. pewnie do teraz siedza na azylu. "Zostaliśmy zapakowani w 150 osób na łódź która była przeznaczona dla 60 osób. W trakcie podróży na Lampeduse 12 dziewczyn zostało wyrzuconych do morza. Później zostałem przetransportowany na Sycylię, uciekłem i pojechałem pociągiem. Ale teraz nie mam pieniędzy, więc dzisiaj idę na plażę". takich ludzi wpuszczaja. z tymi rasami jest sporo prawdy. nie powiem ze jestem rasistka, ale widac... araby do niczego nie doszly praktycznie. ropa, nic nie tworza praktycznie. czarni, coz... to samo. tacy chinczycy przyjada, z biedy sie wyrwali, sa spokojni, nie patrza na kobiety jak na gorszy gatunek ludzki, nie porownywalnie mniejsza statystyka gwaltow, zabojstw. Francja jak dla mnie jest juz skonczona, za dzuo ich juz tam. z czasem to wybuchnie jesli beda ciecia i skonczy sie socjal dla nich. nalezy tak dzialac zeby nie isc ich droga.


---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

to jest dopiero najbardziej zalosne, ze ich bronia... glownie kobiety Islam zachwalaja glownie kobiety... religia, ktora daje wladze facetom, a to glownie polki na nia przechodza, a nie polacy

co do gwaltow, statystyk, tak jak pisalam w innych watkach, te co znalazlam. najgorzej maja skandynawki. 33x czesciej gwalca wyznawcy Islamu, niz "niewierni" w Norwegii. Szwecja... nie podaja. ogolnie kazda statystyka jest przeciwko nim i to ewidetnie. taki arab, turek, czarny jak widzi te blondynki w Szwecji, ktorych nie moze miec po dobroci, niestety czesto uzyje sily. a ze z natury to ludzie brutalni finaly ich czynow koncza sie czesto morderstwami.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 16:06   #756
Myka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

hej
Przyjechałam niedawno z Egiptu i jestem strasznie zakochana w egipcjaninie. on podobno we mnie też. Wiem, jacy są Arabowie i jakie my polki jesteśmy naiwne, jednak chce wierzyć, że on jest inny. W marcu zamierzam przyjechać do niego i może wtedy zobaczymy co dalej
On nie jest muzułmaninem a chrześcijaninem.
Pojawia sie myśl, że ma 100 innych turystek.. ale nie chce w to wierzyć
Po tak krótkiej znajomosci dał nawet na facebooku, ze jestesmy razem, wmawiaj sobie, że jakby chciał zbajerować każdą turystkę to wolałby, żeby widziały ze jest wolny. widzialam tez jak rozmawial z kolezanką, ktora pytala czy ma dziewczyne polkę i mówił, że tak, jest szczesliwy i nareszcie cos wspanialego go spotkalo.

czy jestem naiwna??

Nie wiem co mam o tym myśleć

Myka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:44   #757
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
hej
Przyjechałam niedawno z Egiptu i jestem strasznie zakochana w egipcjaninie. on podobno we mnie też. Wiem, jacy są Arabowie i jakie my polki jesteśmy naiwne, jednak chce wierzyć, że on jest inny. W marcu zamierzam przyjechać do niego i może wtedy zobaczymy co dalej
On nie jest muzułmaninem a chrześcijaninem.
Pojawia sie myśl, że ma 100 innych turystek.. ale nie chce w to wierzyć
Po tak krótkiej znajomosci dał nawet na facebooku, ze jestesmy razem, wmawiaj sobie, że jakby chciał zbajerować każdą turystkę to wolałby, żeby widziały ze jest wolny. widzialam tez jak rozmawial z kolezanką, ktora pytala czy ma dziewczyne polkę i mówił, że tak, jest szczesliwy i nareszcie cos wspanialego go spotkalo.

czy jestem naiwna??

Nie wiem co mam o tym myśleć

Jesteś fejkiem nabijasz forum zmyśloną historyjką.. nieładnie.
Nie wierzę, że może być ktoś tak głupiutki- och poznałam obcego mężczyznę na wakacjach w innym kraju...kocham go, OCH!
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 20:45   #758
Myka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

nie chcesz wierzyć to nie wierz. Czy jestem głupia? Może. Ale przecież nie mówie, że pakuje sie, wyjeżdżam do niego i wychodze za niego za mąż. Może to tylko wakacyjne zauroczenie, moze mi przejdzie.
A może nie..
Myka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:53   #759
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
hej
Przyjechałam niedawno z Egiptu i jestem strasznie zakochana w egipcjaninie. on podobno we mnie też. Wiem, jacy są Arabowie i jakie my polki jesteśmy naiwne, jednak chce wierzyć, że on jest inny. W marcu zamierzam przyjechać do niego i może wtedy zobaczymy co dalej
On nie jest muzułmaninem a chrześcijaninem.
Pojawia sie myśl, że ma 100 innych turystek.. ale nie chce w to wierzyć
Po tak krótkiej znajomosci dał nawet na facebooku, ze jestesmy razem, wmawiaj sobie, że jakby chciał zbajerować każdą turystkę to wolałby, żeby widziały ze jest wolny. widzialam tez jak rozmawial z kolezanką, ktora pytala czy ma dziewczyne polkę i mówił, że tak, jest szczesliwy i nareszcie cos wspanialego go spotkalo.

czy jestem naiwna??

Nie wiem co mam o tym myśleć

tak, jesteś naiwna.

no chyba, że zamiast szczerej odpowiedzi wolisz taką w stylu:

wszystko będzie dobrze, na pewno Cię kocha i wszystko ułoży się po Twojej mysli
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:11   #760
Myka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

nie, nie wole takiej odpowiedzi

Ale czy trzeba go od razu skreślać dlatego, ze jest arabem i, ze go poznałam na wakacjach..
Myka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:15   #761
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
nie, nie wole takiej odpowiedzi

Ale czy trzeba go od razu skreślać dlatego, ze jest arabem i, ze go poznałam na wakacjach..
Nie, nie trzeba, ale tego typu posty mnie od razu śmierdzą ściemą
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 21:30   #762
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
nie, nie wole takiej odpowiedzi

Ale czy trzeba go od razu skreślać dlatego, ze jest arabem i, ze go poznałam na wakacjach..
jestes naiwna uważając, że jak chłopak zmienil status na facebooku, to od razu cię kocha. i to że jest Egipcjaninem nie ma tu nic do rzeczy.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 10:36   #763
alinakwiatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 36
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Jak kto lubi ja bym się nie odważyła.Perspektywa bycia 15 żona mnie przeraża!
alinakwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:59   #764
Myka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

15 żoną? on jest Koptem, może mieć tylko jedną żonę.

I nie uwazam, że jak zmienił status na facebooku to mnie kocha, aż taka głupia nie jestem. Tylko próbuje sobie wmówić, że jakby miał tysiac innych turystek to by wolał, żeby widziały ze jest wolny
Myka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:24   #765
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
15 żoną? on jest Koptem, może mieć tylko jedną żonę.

I nie uwazam, że jak zmienił status na facebooku to mnie kocha, aż taka głupia nie jestem. Tylko próbuje sobie wmówić, że jakby miał tysiac innych turystek to by wolał, żeby widziały ze jest wolny
gdzie tu jakakolwiek przyszlosc/?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:12   #766
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
15 żoną? on jest Koptem, może mieć tylko jedną żonę.

I nie uwazam, że jak zmienił status na facebooku to mnie kocha, aż taka głupia nie jestem. Tylko próbuje sobie wmówić, że jakby miał tysiac innych turystek to by wolał, żeby widziały ze jest wolny
dobrze napisałaś, próbujesz sobie wmówić...

wakacje maja to do siebie, że wszystko wydaje nam się piekniejsze niż w rzeczywistości jest. domyślam się, że większość z nas miała swoją wakacyjną miłość ale jak to sie w większości wypadków kończy to chyba nie muszę pisać. nie znasz chłopaka, najprawdopodobniej za miesiąc nie będziesz nawet o nim pamiętała a mówienie w tej sytuacji o miłości jest co najmniej dziwne.

i tak jak pisalam wcześniej to że jest egipcjaninem, nie ma tu nic do rzeczy.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 08:51   #767
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
demokracja jest ok, ale w EU jej nie ma.
Nie lubię demokracji. Wolę republikę. Ale owszem dziś niewiele ma demokracja z demokracją wspólnego, bo politycy niejednokrotnie ją odważają nie robiąc to co ludzie chcą w całym świecie zachodnim.

Myka33 to czy będziesz naiwna zależy od Ciebie. Nie liczą się słowa, ale czyny. Po pierwsze pochodzi z kraju islamskiego, a teraz tym bardziej islamskim ten kraj będzie bo przejmuje jawnie i niejawnie w nim wpływy Bractwo Muzułmańskie. Zatem kraj ten żyje kulturą islamu. Piszesz, że jest Koptem? Być może, ale to należy sprawdzić. To co współczesna kultura zrobiła to pozbawiła Kobiet instynktu samozachowawczego. A nim jest m.in. sprawdzanie faceta. A jak go sprawdzić? Poznać jego rodzinę, i nie jednokrotnie tylko poddawać krytyce wielokrotne z nią kontakty (zachowania). Koptowie w Egipcie są niejako podludźmi. Tak traktują ich muzułmanie. Przed obaleniem a zwłaszcza po - Mubaraka ataki na chrześcijan wzmogły się. Pytanie zatem jak on się zachowuje w Egipcie jako Chrześcijanin? Czy chodzi do kościoła i modli się? Czy może jest tylko "koptem" z wychowania i powtarza jak mantrę swój rodowód? Podobnie jak u nas część katolików jest katolikami z samookreślenia, ale wszystko co z katolicyzmem odrzucają. Jak go ukształtowała kultura islamu w jakiej żyje? Być może jest wyjątkiem , albo i nie i należy do większości bawiących się kobietami z zachodu, które dają robić z siebie co faceci chcą.

Podstawowym zadaniem jest poznanie jego środowiska i uważna, krytyczna obserwacja. Równie ważne obok miłości jest posiadanie wspólnego światopoglądu, czyli coś co większość Kobiet niestety nie bierze pod uwagę, a to bardzo mądra żydowska receptura... Brak wspólnego światopoglądu stawia związek pod bardzo dużym znakiem zapytania, a lekceważenie go może oznaczać zmarnowane lata albo i resztę życia (ale to może pojawić się dopiero po kilku latach).

Myka33 wyjdź lepiej z założenia, że jesteś naiwna, ale nie znaczy to by nie nauczyć się krytycznie podchodzić do sytuacji.
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 14:44   #768
lula_by
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Myka33 Pokaż wiadomość
nie, nie wole takiej odpowiedzi

Ale czy trzeba go od razu skreślać dlatego, ze jest arabem i, ze go poznałam na wakacjach..
wg mnie to tak, własnie dlatego powinnaś go skreślić
__________________
lula_by jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 02:46   #769
jusra
Przyczajenie
 
Avatar jusra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

"I nie uwazam, że jak zmienił status na facebooku to mnie kocha, aż taka głupia nie jestem. Tylko próbuje sobie wmówić, że jakby miał tysiac innych turystek to by wolał, żeby widziały ze jest wolny"

Jesteś naiwna
Minęło już trochę czasu. Szkoda, że nie napisałaś jak to się dalej potoczyło. Własnie zauważyłam na różnych forach, że jest oh i ah a potem cisza. Jedna tylko dziewczyna odezwała się po kilku latach pisząc 'nie jest dobrze w naszym małżenstwie, mamy 2 dzieci itd..'
jusra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 23:45   #770
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez jusra Pokaż wiadomość
"I nie uwazam, że jak zmienił status na facebooku to mnie kocha, aż taka głupia nie jestem. Tylko próbuje sobie wmówić, że jakby miał tysiac innych turystek to by wolał, żeby widziały ze jest wolny"

Jesteś naiwna
Minęło już trochę czasu. Szkoda, że nie napisałaś jak to się dalej potoczyło. Własnie zauważyłam na różnych forach, że jest oh i ah a potem cisza. Jedna tylko dziewczyna odezwała się po kilku latach pisząc 'nie jest dobrze w naszym małżenstwie, mamy 2 dzieci itd..'
Bo większość to fejki. Nie wierzę by takie laski jak ta powyżej cytowana przez ciebie istniała. Nie dość, że taka naiwna to jeszcze leci z tym na forum. Troll jak na mnie.
Na innym wątku odzywa się czasami inna i zawsze mówi, ze dobrze jej się układa - więc nie każda ma złe doświadczenia
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:54   #771
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

.

Edytowane przez Ieka
Czas edycji: 2012-10-01 o 18:56
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:21   #772
siostra_araba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Bo większość to fejki. Nie wierzę by takie laski jak ta powyżej cytowana przez ciebie istniała. Nie dość, że taka naiwna to jeszcze leci z tym na forum. Troll jak na mnie.
Na innym wątku odzywa się czasami inna i zawsze mówi, ze dobrze jej się układa - więc nie każda ma złe doświadczenia
To i ja się wypowiem... Stwierdziłyście, że dziewczyna ściemnia... A ja powiem, że jej wierzę. Takie laski serio istnieją i spotkałam się z nimi niejednokrotnie. Po tygodniowym urlopie w Tunezji, Egipcie potrafią planować przyszłość z animatorami, kelnerami. Straszne...
A do "zakochanej" moge powiedzieć tylko: ogarnij się, bo nie sądzę, żeby coś dobrego z tego wyszło.
siostra_araba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:49   #773
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Detonator Pokaż wiadomość

To nie jest argument. W Polsce kiedyś była większa różnorodność i z tego powodu konfliktów nie było. Ale państwo wtedy jako władza – Król – miało inny stosunek do ludu niż obecnie durnokratyczne rządy.
No nie do końca, zbyt idealizujesz. To że władza nie miała problemu z innowiercami nie znaczy, że ludzie też byli tacy tolerancyjni. Nie wspominając o tym jak wyglądała sytuacja mniejszości narodowych w Polsce po I Wojnie Światowej. Tu bardziej chodziło o język i narodowość, ale problem ten sam, brak asymilacji, co prowadziło do pojawiania się obustronnej niechęci. Zbyt duże różnice kulturowe ciężko pogodzić.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"

Edytowane przez LadyBlood
Czas edycji: 2013-01-27 o 13:50
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 10:21   #774
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Lot oferuje swoje dwie córki-dziewice, by tłum z nimi zrobił co mu się podoba. Św. Piotr uzna go za "sprawiedliwego".
-- Ks. Rodzaju 19, 8

Córki "sprawiedliwego" Lota upijają go winem, a następnie - cóż zrobić... Skoro rzeczywiście nie ma innych mężczyzn w pobliżu... Pamiętajmy - miłość w rodzinie jest ważna!
-- Ks. Rodzaju 19, 31


Jeśli nie możesz urodzić dzieci "przyjdzie Ci umrzeć".
-- Ks. Rodzaju 30, 1

Jeśli jesteś bezpłodna, "zatrudnij" swoją niewolnicę, by Ci urodziła dziecko. Według Biblii nie jest potrzebna Twoja komórka jajowa ani poród, byś została matką. Dylemat: chodzi tu o wymuszoną adopcję czy zatrudnienie surogatki?
-- Ks. Rodzaju 30, 3 oraz 16, 2

Trzecia żona Jakuba.
-- Ks. Rodzaju 30, 9

Bóg wynagradza żonom, gdy oddają własne niewolnice swym mężom by rodziły im dzieci.
-- Ks. Rodzaju 30, 18

Synowie Jakuba za gwałt na Dinie (swej siostrze) wymordowują wszystkich mężczyzn w mieście. Rabują cały majątek, uprowadzają w niewolę wszystkie kobiety i dzieci. Moim zdaniem trochę przereagowali.
-- Ks. Rodzaju 34, 25-31

Jeśli po śmierci swej żony "zapomnisz nieco o swojej stracie", czemu by nie "zbliżyć się" do nierządnicy? Nawet jeśli jest Twoją synową? Proszę to potraktować poważnie - to ważne wydarzenie! Zarówno Juda (klient), Tamar (nierządnica) jak i poczęty z tego zbliżenia Peres (Fares) są przodkami Jezusa Chrystusa Pana Naszego.
-- Ks. Rodzaju 38, 12-16 oraz Ew. wg św. Mateusza 1, 3 i Ew. wg św. Łukasza 3, 33. Zob. także Ks. Rut 4, 12 oraz 1 Ks. Kronik 2, 4

Koźlątko ze stada to uczciwa zapłata za "usługę" nierządnicy.
-- Ks. Rodzaju 38, 16-17


Księga Wyjścia

W Biblii, kobieta jest wymieniana razem z rzeczami bliźniego twego, których nie należy pożądać - umieszczona jest pomiędzy domem a niewolnikiem.
-- Ks. Wyjścia 20, 17

Biblijne instrukcje nt. sprzedaży własnej córki w niewolę.
-- Ks. Wyjścia 21, 7

Instrukcje dot. brania drugiej żony
-- Ks. Wyjścia 21, 10

Jeśli uwiedziesz dziewicę nie zaręczoną i będziesz z nią "obcował", masz wnieść stosowną opłatę i wziąć ją za żonę. Jeśli ojciec nie zgodzi ci w/w dziewicy oddać za żonę, tak czy owak opłata się należy.
-- Ks. Wyjścia 22, 15-16

"Nie pozwolisz żyć czarownicy". Palenie na stosie kobiet oskarżanych o czary nie było jakąś aberracją - jest wypełnieniem nakazu Pana Boga Naszego.
-- Ks. Wyjścia 22, 17

Trzy razy do roku mężczyźni mają się stawić przed Panem, Bogiem swoim. Kobiet Bóg najwyraźniej nie chce widywać.
-- Ks. Wyjścia 23, 17, Ks. Wyjścia 34, 23

To kobiety, poprzez nierząd z obcymi bogami, przywodzą mężczyzn do nierządu z bogami obcymi.
-- Ks. Wyjścia 34, 16

Ks. Kapłańska

Kobieta jest nieczysta po urodzeniu dzieci. Musi się poddać oczyszczeniu, nie może wchodzić do świątyni ani dotykać niczego świętego.
-- Ks. Kapłańska 12, 1-4

Dziewczynki są dwa razy bardziej nieczyste niż chłopcy. Oczyszczenie matki po urodzeniu dziewczynki trwa 80 dni, po urodzeniu chłopca - zaledwie 40.
-- Ks. Kapłańska 12, 4-5

Stosunki seksualne są nieczyste. Nawet jeśli się oboje wykąpiecie, wciąż pozostaniecie nieczyści.
-- Ks. Kapłańska 15, 18

Kobieta podczas okresu to uosobienie nieczystości. Wszystko na czym się położy lub na czym usiądzie będzie nieczyste (uwaga na siedzenia w autobusach, tramwajach, pociągach etc.) Ba, jeśli dotkniecie kobiety podczas menstruacji, sami staniecie się nieczyści (uważajcie komu podajecie rękę na powitanie).
-- Ks. Kapłańska 15, 19-24

Jeśli uprawia się seks z niewolnicą, należy ukarać oboje i złożyć ofiarę z barana.
-- Ks. Kapłańska 19, 20-22

Jeśli ktoś uprawia seks z żoną swojego ojca - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 11

Jeśli ktoś uprawia seks ze swoją synową - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 12

Jeśli ktoś bierze za żonę kobietę i jej matkę - całą trójkę należy spalić w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 20, 14

Za obcowanie z ciotką lub bratową kary są niższe - bezdzietność zamiast śmierci.
-- Ks. Kapłańska 20, 20-21

Kapłani nie mogą brać za żony wdów, rozwódek, nierządnic, kobiet pohańbionych ani wypędzonych przez męża. Tylko dziewice.
-- Ks. Kapłańska 21, 7,14

Jeśli córka kapłana zbezcześci się nierządem - będzie spalona w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 21, 9

Bóg ocenia wartość kobiet na 50-60% wartości mężczyzn - w zależności od wieku.
-- Ks. Kapłańska 27, 3-7

Księga Liczb

Księga Powtórzonego Prawa
Podtytuł z Biblii Tysiąclecia "O małżeństwie i rodzinie"
"Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę. (...) Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli." Pwt 21, 11
Jeśli podczas wojny pokochasz piękną kobietę, możesz ją wziąć za żonę; jeśli ją zgwałcisz masz się z nią rozwieść, a nie sprzedać w niewolę.

Kobieta w Biblii..


Tak, ja mam meza Araba i mam sie dobrze. Sa tu jeszcze jakies dziewczyny w podobnych zwiazkach?
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 11:17   #775
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Tylko ze wiekszosc katolikow nie traktuje Biblii doslownie.
A muzulmanie chyba tak...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 11:35   #776
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

To, ze jest napisane nie znaczy, ze wszyscy sie do tego stosuja. Tak samo jest z katolikami. Koran pozwala uderzyc zone ale to zalezy od mezczyzny czy to zrobi. Dla jednego bicie bedzie czyms normalnym, dla drugiego nie. Ja nie znam osob, ktore bija swoje zony czy je ponizaja. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez lula_by Pokaż wiadomość
wg mnie to tak, własnie dlatego powinnaś go skreślić
Balabym sie wiazac z facetem z Egiptu, ktorego znam tylko z wakacji.. Oni strasznie wyrywaja Polki na wizy, bo chca za wszelke cene dostac sie do Europy, klamia, mydla oczy, maja po 100 kont na Fejsie i pod roznymi nazwami wiec to, ze pisze na Fejsie, ze kocha czy cos takiego tak naprawde moze niewiele znaczyc bo z drugiego konta moze pisac to samo do innej dziewczyny. Poza tym, Polska to dla nich taki przystanek, gdy dostana obywatelstwo, wyjezdzaja do UK badz innych krajow i zostawiaja zony (czesto z dziecmi) i zenia sie z krajankami bo chca zyc w swojej kulturze badz chca miec zone dziewice (kochanek mozna miec sporo, zona musi byc porzadna- przykre ale prawdziwe).
Nie pisze ogolnikowo ale sporo takich przypadkow bylo. Znam oczywiscie kilka par, ktore poznaly sie na wakacjach i sa szczesliwe ale zawsze trzeba miec oczy szeroko otwarte bo najwiekszy odsetek facetow z krajow arabskich, ktorzy poluja na wizy to wlasnie Egipt i Maroko.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 13:34   #777
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Amhna Świetne cytaty!!! Ludzie się czepiają muzułmanów a sami nie widzą, co jest w Biblii napisane.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 07:46   #778
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Lot oferuje swoje dwie córki-dziewice, by tłum z nimi zrobił co mu się podoba. Św. Piotr uzna go za "sprawiedliwego".
-- Ks. Rodzaju 19, 8

Córki "sprawiedliwego" Lota upijają go winem, a następnie - cóż zrobić... Skoro rzeczywiście nie ma innych mężczyzn w pobliżu... Pamiętajmy - miłość w rodzinie jest ważna!
-- Ks. Rodzaju 19, 31


Jeśli nie możesz urodzić dzieci "przyjdzie Ci umrzeć".
-- Ks. Rodzaju 30, 1

Jeśli jesteś bezpłodna, "zatrudnij" swoją niewolnicę, by Ci urodziła dziecko. Według Biblii nie jest potrzebna Twoja komórka jajowa ani poród, byś została matką. Dylemat: chodzi tu o wymuszoną adopcję czy zatrudnienie surogatki?
-- Ks. Rodzaju 30, 3 oraz 16, 2

Trzecia żona Jakuba.
-- Ks. Rodzaju 30, 9

Bóg wynagradza żonom, gdy oddają własne niewolnice swym mężom by rodziły im dzieci.
-- Ks. Rodzaju 30, 18

Synowie Jakuba za gwałt na Dinie (swej siostrze) wymordowują wszystkich mężczyzn w mieście. Rabują cały majątek, uprowadzają w niewolę wszystkie kobiety i dzieci. Moim zdaniem trochę przereagowali.
-- Ks. Rodzaju 34, 25-31

Jeśli po śmierci swej żony "zapomnisz nieco o swojej stracie", czemu by nie "zbliżyć się" do nierządnicy? Nawet jeśli jest Twoją synową? Proszę to potraktować poważnie - to ważne wydarzenie! Zarówno Juda (klient), Tamar (nierządnica) jak i poczęty z tego zbliżenia Peres (Fares) są przodkami Jezusa Chrystusa Pana Naszego.
-- Ks. Rodzaju 38, 12-16 oraz Ew. wg św. Mateusza 1, 3 i Ew. wg św. Łukasza 3, 33. Zob. także Ks. Rut 4, 12 oraz 1 Ks. Kronik 2, 4

Koźlątko ze stada to uczciwa zapłata za "usługę" nierządnicy.
-- Ks. Rodzaju 38, 16-17


Księga Wyjścia

W Biblii, kobieta jest wymieniana razem z rzeczami bliźniego twego, których nie należy pożądać - umieszczona jest pomiędzy domem a niewolnikiem.
-- Ks. Wyjścia 20, 17

Biblijne instrukcje nt. sprzedaży własnej córki w niewolę.
-- Ks. Wyjścia 21, 7

Instrukcje dot. brania drugiej żony
-- Ks. Wyjścia 21, 10

Jeśli uwiedziesz dziewicę nie zaręczoną i będziesz z nią "obcował", masz wnieść stosowną opłatę i wziąć ją za żonę. Jeśli ojciec nie zgodzi ci w/w dziewicy oddać za żonę, tak czy owak opłata się należy.
-- Ks. Wyjścia 22, 15-16

"Nie pozwolisz żyć czarownicy". Palenie na stosie kobiet oskarżanych o czary nie było jakąś aberracją - jest wypełnieniem nakazu Pana Boga Naszego.
-- Ks. Wyjścia 22, 17

Trzy razy do roku mężczyźni mają się stawić przed Panem, Bogiem swoim. Kobiet Bóg najwyraźniej nie chce widywać.
-- Ks. Wyjścia 23, 17, Ks. Wyjścia 34, 23

To kobiety, poprzez nierząd z obcymi bogami, przywodzą mężczyzn do nierządu z bogami obcymi.
-- Ks. Wyjścia 34, 16

Ks. Kapłańska

Kobieta jest nieczysta po urodzeniu dzieci. Musi się poddać oczyszczeniu, nie może wchodzić do świątyni ani dotykać niczego świętego.
-- Ks. Kapłańska 12, 1-4

Dziewczynki są dwa razy bardziej nieczyste niż chłopcy. Oczyszczenie matki po urodzeniu dziewczynki trwa 80 dni, po urodzeniu chłopca - zaledwie 40.
-- Ks. Kapłańska 12, 4-5

Stosunki seksualne są nieczyste. Nawet jeśli się oboje wykąpiecie, wciąż pozostaniecie nieczyści.
-- Ks. Kapłańska 15, 18

Kobieta podczas okresu to uosobienie nieczystości. Wszystko na czym się położy lub na czym usiądzie będzie nieczyste (uwaga na siedzenia w autobusach, tramwajach, pociągach etc.) Ba, jeśli dotkniecie kobiety podczas menstruacji, sami staniecie się nieczyści (uważajcie komu podajecie rękę na powitanie).
-- Ks. Kapłańska 15, 19-24

Jeśli uprawia się seks z niewolnicą, należy ukarać oboje i złożyć ofiarę z barana.
-- Ks. Kapłańska 19, 20-22

Jeśli ktoś uprawia seks z żoną swojego ojca - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 11

Jeśli ktoś uprawia seks ze swoją synową - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 12

Jeśli ktoś bierze za żonę kobietę i jej matkę - całą trójkę należy spalić w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 20, 14

Za obcowanie z ciotką lub bratową kary są niższe - bezdzietność zamiast śmierci.
-- Ks. Kapłańska 20, 20-21

Kapłani nie mogą brać za żony wdów, rozwódek, nierządnic, kobiet pohańbionych ani wypędzonych przez męża. Tylko dziewice.
-- Ks. Kapłańska 21, 7,14

Jeśli córka kapłana zbezcześci się nierządem - będzie spalona w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 21, 9

Bóg ocenia wartość kobiet na 50-60% wartości mężczyzn - w zależności od wieku.
-- Ks. Kapłańska 27, 3-7

Księga Liczb

Księga Powtórzonego Prawa
Podtytuł z Biblii Tysiąclecia "O małżeństwie i rodzinie"
"Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę. (...) Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli." Pwt 21, 11
Jeśli podczas wojny pokochasz piękną kobietę, możesz ją wziąć za żonę; jeśli ją zgwałcisz masz się z nią rozwieść, a nie sprzedać w niewolę.
Kobieta w Biblii..


Tak, ja mam meza Araba i mam sie dobrze. Sa tu jeszcze jakies dziewczyny w podobnych zwiazkach?
Swietne cytaty


Chwala Bogu Chrzescijanie NIE sa tak durni i nie interpretuja Biblii doslownie jak 'niektorzy innowiercy'

To jest wlasnie doskonaly przyklad na totalny brak myslenia i samostanowienia 'niektorych innowiercow' i tych co za nimi podazaja slepi w swej glupocie
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 08:09   #779
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Lot oferuje swoje dwie córki-dziewice, by tłum z nimi zrobił co mu się podoba. Św. Piotr uzna go za "sprawiedliwego".
-- Ks. Rodzaju 19, 8

Córki "sprawiedliwego" Lota upijają go winem, a następnie - cóż zrobić... Skoro rzeczywiście nie ma innych mężczyzn w pobliżu... Pamiętajmy - miłość w rodzinie jest ważna!
-- Ks. Rodzaju 19, 31


Jeśli nie możesz urodzić dzieci "przyjdzie Ci umrzeć".
-- Ks. Rodzaju 30, 1

Jeśli jesteś bezpłodna, "zatrudnij" swoją niewolnicę, by Ci urodziła dziecko. Według Biblii nie jest potrzebna Twoja komórka jajowa ani poród, byś została matką. Dylemat: chodzi tu o wymuszoną adopcję czy zatrudnienie surogatki?
-- Ks. Rodzaju 30, 3 oraz 16, 2

Trzecia żona Jakuba.
-- Ks. Rodzaju 30, 9

Bóg wynagradza żonom, gdy oddają własne niewolnice swym mężom by rodziły im dzieci.
-- Ks. Rodzaju 30, 18

Synowie Jakuba za gwałt na Dinie (swej siostrze) wymordowują wszystkich mężczyzn w mieście. Rabują cały majątek, uprowadzają w niewolę wszystkie kobiety i dzieci. Moim zdaniem trochę przereagowali.
-- Ks. Rodzaju 34, 25-31

Jeśli po śmierci swej żony "zapomnisz nieco o swojej stracie", czemu by nie "zbliżyć się" do nierządnicy? Nawet jeśli jest Twoją synową? Proszę to potraktować poważnie - to ważne wydarzenie! Zarówno Juda (klient), Tamar (nierządnica) jak i poczęty z tego zbliżenia Peres (Fares) są przodkami Jezusa Chrystusa Pana Naszego.
-- Ks. Rodzaju 38, 12-16 oraz Ew. wg św. Mateusza 1, 3 i Ew. wg św. Łukasza 3, 33. Zob. także Ks. Rut 4, 12 oraz 1 Ks. Kronik 2, 4

Koźlątko ze stada to uczciwa zapłata za "usługę" nierządnicy.
-- Ks. Rodzaju 38, 16-17


Księga Wyjścia

W Biblii, kobieta jest wymieniana razem z rzeczami bliźniego twego, których nie należy pożądać - umieszczona jest pomiędzy domem a niewolnikiem.
-- Ks. Wyjścia 20, 17

Biblijne instrukcje nt. sprzedaży własnej córki w niewolę.
-- Ks. Wyjścia 21, 7

Instrukcje dot. brania drugiej żony
-- Ks. Wyjścia 21, 10

Jeśli uwiedziesz dziewicę nie zaręczoną i będziesz z nią "obcował", masz wnieść stosowną opłatę i wziąć ją za żonę. Jeśli ojciec nie zgodzi ci w/w dziewicy oddać za żonę, tak czy owak opłata się należy.
-- Ks. Wyjścia 22, 15-16

"Nie pozwolisz żyć czarownicy". Palenie na stosie kobiet oskarżanych o czary nie było jakąś aberracją - jest wypełnieniem nakazu Pana Boga Naszego.
-- Ks. Wyjścia 22, 17

Trzy razy do roku mężczyźni mają się stawić przed Panem, Bogiem swoim. Kobiet Bóg najwyraźniej nie chce widywać.
-- Ks. Wyjścia 23, 17, Ks. Wyjścia 34, 23

To kobiety, poprzez nierząd z obcymi bogami, przywodzą mężczyzn do nierządu z bogami obcymi.
-- Ks. Wyjścia 34, 16

Ks. Kapłańska

Kobieta jest nieczysta po urodzeniu dzieci. Musi się poddać oczyszczeniu, nie może wchodzić do świątyni ani dotykać niczego świętego.
-- Ks. Kapłańska 12, 1-4

Dziewczynki są dwa razy bardziej nieczyste niż chłopcy. Oczyszczenie matki po urodzeniu dziewczynki trwa 80 dni, po urodzeniu chłopca - zaledwie 40.
-- Ks. Kapłańska 12, 4-5

Stosunki seksualne są nieczyste. Nawet jeśli się oboje wykąpiecie, wciąż pozostaniecie nieczyści.
-- Ks. Kapłańska 15, 18

Kobieta podczas okresu to uosobienie nieczystości. Wszystko na czym się położy lub na czym usiądzie będzie nieczyste (uwaga na siedzenia w autobusach, tramwajach, pociągach etc.) Ba, jeśli dotkniecie kobiety podczas menstruacji, sami staniecie się nieczyści (uważajcie komu podajecie rękę na powitanie).
-- Ks. Kapłańska 15, 19-24

Jeśli uprawia się seks z niewolnicą, należy ukarać oboje i złożyć ofiarę z barana.
-- Ks. Kapłańska 19, 20-22

Jeśli ktoś uprawia seks z żoną swojego ojca - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 11

Jeśli ktoś uprawia seks ze swoją synową - należy zabić oboje.
-- Ks. Kapłańska 20, 12

Jeśli ktoś bierze za żonę kobietę i jej matkę - całą trójkę należy spalić w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 20, 14

Za obcowanie z ciotką lub bratową kary są niższe - bezdzietność zamiast śmierci.
-- Ks. Kapłańska 20, 20-21

Kapłani nie mogą brać za żony wdów, rozwódek, nierządnic, kobiet pohańbionych ani wypędzonych przez męża. Tylko dziewice.
-- Ks. Kapłańska 21, 7,14

Jeśli córka kapłana zbezcześci się nierządem - będzie spalona w ogniu.
-- Ks. Kapłańska 21, 9

Bóg ocenia wartość kobiet na 50-60% wartości mężczyzn - w zależności od wieku.
-- Ks. Kapłańska 27, 3-7

Księga Liczb

Księga Powtórzonego Prawa
Podtytuł z Biblii Tysiąclecia "O małżeństwie i rodzinie"
"Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę. (...) Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli." Pwt 21, 11
Jeśli podczas wojny pokochasz piękną kobietę, możesz ją wziąć za żonę; jeśli ją zgwałcisz masz się z nią rozwieść, a nie sprzedać w niewolę.

Kobieta w Biblii..


Tak, ja mam meza Araba i mam sie dobrze. Sa tu jeszcze jakies dziewczyny w podobnych zwiazkach?
Chciałabym jednak, żebyś opierała się na cytatach np z Bilblii Tysiąclecia, a nie z internetu, czy moze to twoje własne interpretacje? Nie mówię, że w "uznanym" przekładzie jest cud miód i kobieta jak bogini, ale kiedy już cytujemy, róbmy to porządnie. Poza tym, jeśli już wytaczamy argumenty takie a nie inne, zauważmy, że w większości z tego co przeleciałam wzorkiem, jest to Stary Testament, w Nowym - Jezus dał Przykazanie Miłości i potępił większość z tych zachowań, tak jakby anulował ich poprawność.

Co nie zmienia faktu, ze jak dla mnie, bić żonę czy ją poniżać może tak samo Hindus, Żyd czy nie wiem, Zulus. To zależy od człowieka, nie od religii.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-11-18 o 08:15
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 11:47   #780
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Mężczyźni z krajów arabskich.

Kiedy cytujemy Koran, rowniez robmy to porzadnie..
Nie bede sie spierala i nie powiem, ze w Koranie rowniez sa wersety mowiace o kobietach inaczej niz w dzisiejszych czasach to wyglada ale niemniej jednak mniej restrykcyjne niz w Biblii.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Masz racje, w kazdej kulturze/religii zdarzaja sie przejawy agresji.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 17:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.