Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :) - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 17 części naszego wątku ??
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.17 0 0%
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.17 - Rozpakowywanie trwa 7 12,96%
Czas leci jak szalony, niedługo nasz poród upragniony. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.17 1 1,85%
Przed porodem stracha mamy, ale dzielnie się wspieramy. Mamy V-VI 2013 cz.17 2 3,70%
Kolejnych porodów nadchodzi czas co cieszy ale i przeraża nas! Mamy V-VI 2013 cz.17 0 0%
Do dnia porodu już całkiem blisko ale jesteśmy gotowe na wszystko. V-VI 2013 cz.17 1 1,85%
Połowa maluszków już jest z nami, na resztę niecierpliwie czekamy! V-VI 2013 cz.17 20 37,04%
Obniżone nasze brzuchy, bo już wychodzą z nich maluchy. Mamy V-VI 2013 cz.17 0 0%
Obniżają nam się brzuszki - chcą wychodzić z nich maluszki! MAJ-CZERWIEC 2013 cz.17 2 3,70%
Są już bliźniaczki i inne dzieciaczki, niecierpliwie czekamy na kolejne robaczki. 4 7,41%
Są już bliźniaczki i inne dzieciaczki, właśnie rodzą się kolejne robaczki. V-VI 2013 4 7,41%
Regularnie się myjemy, do porodów szykujemy. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.17 3 5,56%
Szamańśkie metody stosujemy, maluchy przywołać chcemy. Mamy V-VI 2013 cz.17 3 5,56%
Sexi orki maluchy witają, okładów z samca nie zaprzestają. Mamy V-VI 2013 cz.17 7 12,96%
Głosujący: 54. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 11:36   #2551
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Ash podobno jest różnica, wyczytałam na mamach marcowych, że nie podają bobika bo brzuch po nich boli...

Wasze pociechy dają Wam popalić, a ja płaczę bo moja śpi...Budzi się na karmienie, ewentualnie jakoś trzeba ją dobudzić. Jedynie daje czadu między 24-2 ale to nawet nie jest płacz a kwilenie i oglądanie świata u taty na rękach...
Poza tym jak śpi to są momenty, że jest strasznie wiotka i już głupia się naczytałam i zwyłam - dostałam opieprz od TŻ, że czytam głupoty, pewnie ma rację, a ja chciałabym wiedzieć wszystko, a tak się nie da...Albo czy nie je za mało, albo czy przybiera na wadze, czy nie jest odwodniona. Masakra jakaś. Chyba będę nadopiekuńcza....
Poza tym, powiedział coś po czym wyłam jak dzika "Czy nawet jak będzie miała porażenie mózgowe to przestaniesz ją kochać? Bo ja nie. A jeśli Ty tak, to ja sam sobie poradzę z nią i będę kochać i będę się cieszyć, że mam dziecko" ;(

Muszę się ogarnąć, ale tak cholernie się boję, że ten rok już do końca będzie paskudny, że szok. Muszę się cieszyć każdym dniem z nią i każdą miną i każdym gestem
I napawać się widokiem zakochanego Taty w córce
A polecają coś konkretnego? Mam nadzieję, że te kropelki się sprawdzą bo łatwiej tak aplikować niż z tych rybek. Nie ma tyle śmieci

Wiesz co, jak piszesz o Matyldzie to jakbym czytałam o Sofii
W dzień aniołek, czasem muszę ją wybudzać na jedzenie (na początku zawsze musiałam, a czasem i tak nie dawałam rady, spała jak kłoda...), w nocy jest lepiej z jedzeniem, ale też nie płacze, ewentualnie trochę pokwili. Płacze tylko jak za długo mi się schodzi z przewijaniem jej

Wagą też się martwiłam, dlatego byliśmy w tym tyg 2 razy w przychodni żeby zobaczyć jak przybiera. Jutro mamy wizytę u pediatry, więc dowiemy się, czy tendencja wzrostowa się utrzymuje.

Na szczęście nie przysżło mi do głowy czytanie na necie na temat takich śpioszków jak nasze. Uznałam, że to co mi mówią lekarze i położne to prawda, czyli, że na początku dzieciaczki mogą takie być, zwłaszcza jeśli przechodziły żółtaczkę (Matylda miała żółtaczkę? ). Z czasem się uaktywnią I pewnie jeszcze będziemy tęsknić do tych pierwszych tygodni

Najważniejsze to zachować spokój i pogodę ducha To się naszym dziecinkom też udziela, ja już to widzę po Sofince


Dziś odwiedza nas koleżanka i idziemy na piknik do parku! Jako przekąskę mam pieczywo chrupkie
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 11:59   #2552
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Odp: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Motylek my mamy osobno wit d i k. K jest oleofarm a d medana.
Po 30.05 pewnie będziemy podawać 2w1 bo wygodniej. Na razie musimy osobno bo dziewczyny dostają do TP podwójną dawkę wit d.

A bierzecie dha? Jak tak to jakie? Bo jak mi przyszło zapłacić 45zł za 30 kapsulek prenatalu dha to zwatpilam

A co do płaczu to moje się powoli rozkrecaja już nie zasypiaja tak ładnie po karmieniu tylko muszą trochę pomarudzic.

No i ala znowu rano tak się poplakala...i masaż brzuszka pomógł. Jeszcze dostała zapobiegawczo herbatę z kopru...zobaczymy
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 11:59   #2553
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Dzień dobry

Mam dzisiaj straszną niemoc, jestem zmęczona, nic mi się nie chce, a muszę kuć. Jutro o 16 obrona na szczęście i mam spokój
Co do kropelek na brzuszki mi koleżanki polecały biogaję i już kupiłam profilaktycznie buteleczkę

Jak czytam, że się martwicie o wagę maluchów to chyba jednak wezmę wagę dla niemowląt od rodziców. Kupili ja ja byłam mała i leży na poddaszu, może się jednak przyda
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:01   #2554
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Aaś a takie głupie pytanie.. Nie masz problemu, żeby dziewczyny od siebie odróżnić, która jest która?
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:01   #2555
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Odp: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Motylek my mamy osobno wit d i k. K jest oleofarm a d medana.
Po 30.05 pewnie będziemy podawać 2w1 bo wygodniej. Na razie musimy osobno bo dziewczyny dostają do TP podwójną dawkę wit d.

A bierzecie dha? Jak tak to jakie? Bo jak mi przyszło zapłacić 45zł za 30 kapsulek prenatalu dha to zwatpilam

A co do płaczu to moje się powoli rozkrecaja już nie zasypiaja tak ładnie po karmieniu tylko muszą trochę pomarudzic.

No i ala znowu rano tak się poplakala...i masaż brzuszka pomógł. Jeszcze dostała zapobiegawczo herbatę z kopru...zobaczymy
ja jeśli będę karmić to zostaję na witaminach ciążowych czyli na pharmatonie w moim wypadku, a on ma dha

jak parzysz herbatkę z kopru to jakoś robisz esencje i rozcieńczasz? czy krótko parzysz?
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:01   #2556
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Mam dzisiaj straszną niemoc, jestem zmęczona, nic mi się nie chce, a muszę kuć. Jutro o 16 obrona na szczęście i mam spokój
Co do kropelek na brzuszki mi koleżanki polecały biogaję i już kupiłam profilaktycznie buteleczkę

Jak czytam, że się martwicie o wagę maluchów to chyba jednak wezmę wagę dla niemowląt od rodziców. Kupili ja ja byłam mała i leży na poddaszu, może się jednak przyda
to trzymamy jutro kciuki!! będze Pani Magister
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:02   #2557
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Witam

Ale dzisiaj pięknie na dworze

My już po rosołku, zaraz zabieramy dzieci na lody i plac zabaw dotlenić trochę mózgi.
A później spakuję te nieszczęsną torbę...Niech mnie któraś w doope kopnie bo się zebrać za to nie mogę:/ Wszystko leży, tylko wrzucić do torby, a mi ciężko

Tak w ogóle to zaćmienie mózgu mam jakieś.. 13 maja miałam wizytę i Wam jej nie opisałam
A więc grzybek sobie poszedł Szyjka nie wskazuje na poród póki co, Tymek nadal głową w dół..Lekarka stwierdziła,że wygląda na tydzień większego więc raczej spory będzie.. Wizyta była w 36t2d ciąży i wtedy ważył 3 kg- 3,3kg.

U mnie w pasie 101-102cm i 12kg na plusie.. Waga jak stanęła w miejscu miesiąc temu tak się trzyma.

Dzisiaj zaczęliśmy 38tc

Kolejna wizyta 24 maja.. Jenny dopisz proszę
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 12:05   #2558
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
gratulacje !!!



w jego pokoju. śpię na kanapie a on w swoim łóżeczku. tylko że zazwyczaj już nie chce do niego wrócić i nie chodzi o przytulanki bo do mnie też nie chce się specjalnie przytulać, po prostu odechciewa mu się spać.
jak śpimy jest ciemno, jak się obudzi to zapalam małą lampkę.
heh tak mnie olśniło właśnie że to mądre dziecko, robi się jasno o 4 to uznaje że już dzień

teraz walczymy od 4 rano ............. mam dość. chyba nie chcę żeby mąż wracał do pracy przez najbliższe 3 miesiące



ja tam się kąpię jak męża nie ma
tzn staram się jak śpi, ale wczoraj nie spał wieczorem, męża nie było, to stwierdziłam że będę wyrodna matka i idę - ale to był ekspresowy prysznic, Przemek płakał ale wynagrodziłam mu to przytulankami




identycznie jak ja ale już popłakuje ze zmęczenia, położyłam go przed chwilą ze smoczkiem, na razie cisza
moje dziecko jednak ma świetnie wyregulowany dzień ... nie śpi od 4-5, zasypia po 13-14 a wieczorami różnie .... cholera, jak go poprzestawiać





---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------



nawet mi nie mów ... zaraz po wyjściu ze szpitala ważyłam mniej niż przed ciążą, a teraz jak siedzę z Młodym nocami to się opycham
wczoraj zjadłam milkę, toffifee i lody czekoladowe ... i chciałam jeszcze ale nic już nie było, męża w domu też i musiałabym cały wózek znosić z drugiego piętra żeby iść do sklepu. teraz też chce mi się słodkiego


...... zaś płacz
moj tez w koncu odjechal ze smoczkiem - wyplul juz go i spi zazwyczaj jak zawczesnie mu wypadnie to darcie sie od nowa ...masakraaa
chwila spokoju obiad szybko robie


Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
mam mleko.. uratowaaaani
mleko z cyca czy z puszki?? hehe
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:06   #2559
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Mysia trzymamy za jutrzejszą obronę



idę wstawiać obiad bo jakoś zgłodniałam
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:07   #2560
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
A bierzecie dha? Jak tak to jakie? Bo jak mi przyszło zapłacić 45zł za 30 kapsulek prenatalu dha to zwatpilam
Mi jeszcze został z ciąży prenatal DHA, ale nikt nie kazał mi go brać ale myślałam o tym, żeby brać. Zaleca się przez cały okres karmienia? Bo to rzeczywiście drogie badziewie

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Jak czytam, że się martwicie o wagę maluchów to chyba jednak wezmę wagę dla niemowląt od rodziców. Kupili ja ja byłam mała i leży na poddaszu, może się jednak przyda
Bierz, bierz, szczególnie na początek się przydaje, będziesz spokojniejsza

Color pakuj torbę bo jak nie to będą !! Ja też nie mogłam się za to zabrać
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:11   #2561
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Mi jeszcze został z ciąży prenatal DHA, ale nikt nie kazał mi go brać ale myślałam o tym, żeby brać. Zaleca się przez cały okres karmienia? Bo to rzeczywiście drogie badziewie



Bierz, bierz, szczególnie na początek się przydaje, będziesz spokojniejsza
Powinnaś cały czas jak karmisz brać witaminki
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 12:33   #2562
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Sateczka Pokaż wiadomość
Z radością informujemy, że dnia 14 maja 2013 przyszła na świat Basia 52 cm i 3790 Ostatecznie poprzez cc..

Kochane, szczegóły wkrótce tylko ogarnę się po powrocie do domciu...
całuski
GRATULACJE! i duzo zdrowka dla Ciebie i Basi czekamy na fotke!

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamciatka Pokaż wiadomość
Wzmożone bóle kręgosłupa mogą zwiastoać poród.
oby, chociaz teraz to juz niech ta mala uparta bestyjka siedzi sobie w brzuchu :P jutro jej pokaze kto rzadzi

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Pocieszę Cię - kręgosłup to dopiero zacznie boleć po ciąży Przynajmniej mnie boli.
nie dobijaj lezacego

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Jeszcze troszkę a po porodzie polecę ci świetnego kręgarza do którego masz rzut beretem
ahhh brzmi super, jeszcze dorzuc masazyste w pakiecie
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:34   #2563
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

ey no nie mogę.. tż ledwo wyszedł a młoda jakieś jazdy mi robi..
boję się..do jutra go nie ma

ona nawet nie placze..tylko krzyczy.. i za cholerke nie wiem o co..

na moje to wszystko powinno byc ok a ma okresy ze poprostu lezy i krzyczy

nie kumam wlasnego dziecka
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:54   #2564
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Diabli biedaku, jeszcze kilka dni
jakie kilka? licze, ze nas jutro rozpakuja!

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
jasna cholera skonczyloo mi sie mleko!!!
a jest swieto i wyszukuje apteki dyzurne
a na stacjach benzynowych nie maja mleczka?

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Diabli, współczuję Ból kręgosłupa to chyba jedyna z ciążowych "przyjemności", która prawie mi nie dokuczała. Mam nadzieję, że u Ciebie już niedługo, a po porodzie minie jak ręką odjął.


Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Dziś nawet pospaliśmy Przerwy w nocy były spore (1-2h) ale w miare regularne. Moje dziecie uwielbia jeść w nocy. Karmienia co ok 2h i każde trwa godzinę ( i to takiego ciągłego ssania...) za to w dzień mamy Aniołka co ssie max 30 min i śpi 3h
Sofcia wie, ze nocne podjadanie jest "tuczace"

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Diabli współczuje.. Chyba wiem co przezywasz. Jeszcze tylko troszke..
przezywam uderzenia goraca, chodze na rzesach byle do jutra! jem obiad i uciekam posiedziec w ogrodku w cieniu. no i dzisiaj bedzie 2 dzien kielbasowy! a co...musze sobie wynagrodzic nocne katusze :P

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
diabli dużo sił życzę.


Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
wiem co czujesz. Mi też strasznie zależało, ale miałam bardzo mało pokarmu, a dokarmianie butlą wcale nie pomagało bo mała była za leniwa żeby ssać z cyca i mnie strasznie raniła.
Bardzo żałuję że jej nie karmię cycem ale powtarzam sobie że nie ona jedna jest na butli. Ja to nawet cyca w buzi nie miałam.
przynajmniej presje ze strony rodziny masz z glowy bo czasem to roznie wyglada...a tak babcia z czystym sumieniem powie, ze jesli sie nie da to nie i juz
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:54   #2565
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

eeeej laski,mam rozkminkę.. na paczce mleka mm, tego Emfamil jest napisane że:
WIEKOWO mloda powinna wciagac 90ml
ale WAGOWO lapie sie na porcje 120ml



to na ktore dane zwracac uwage

pojutrze Zuzik będzie mieć 2tygodnie już,ale czas leci...


podobno od 6tyg moze juz nawet przesypiac noc
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 12:58   #2566
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Ash podobno jest różnica, wyczytałam na mamach marcowych, że nie podają bobika bo brzuch po nich boli...

Wasze pociechy dają Wam popalić, a ja płaczę bo moja śpi...Budzi się na karmienie, ewentualnie jakoś trzeba ją dobudzić. Jedynie daje czadu między 24-2 ale to nawet nie jest płacz a kwilenie i oglądanie świata u taty na rękach...
Poza tym jak śpi to są momenty, że jest strasznie wiotka i już głupia się naczytałam i zwyłam - dostałam opieprz od TŻ, że czytam głupoty, pewnie ma rację, a ja chciałabym wiedzieć wszystko, a tak się nie da...Albo czy nie je za mało, albo czy przybiera na wadze, czy nie jest odwodniona. Masakra jakaś. Chyba będę nadopiekuńcza....
Poza tym, powiedział coś po czym wyłam jak dzika "Czy nawet jak będzie miała porażenie mózgowe to przestaniesz ją kochać? Bo ja nie. A jeśli Ty tak, to ja sam sobie poradzę z nią i będę kochać i będę się cieszyć, że mam dziecko" ;(

Muszę się ogarnąć, ale tak cholernie się boję, że ten rok już do końca będzie paskudny, że szok. Muszę się cieszyć każdym dniem z nią i każdą miną i każdym gestem
I napawać się widokiem zakochanego Taty w córce
brawo dla tatusia za trzezwe podejscie. moze taki kubel zimnej wody na Twoja glowe troche przystopuje hormony i bedzie Ci latwiej wziac sie w garsc. nie mysl za wiele, ciesz sie kazda chwila z mala zobaczysz, ze za kilka dni i Ty bedziesz jeczec, ze mala nie spi tylko broi

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Mi też się wydawało że moja nie przybiera na wadze a tu się okazało że wszytsko ok.
Jeszcze teściowa co chwilę dzwoniła "ona jest na pewno chora", "ona jest za mała", "nie kąpcie jej codziennie", "ona za mało je". Eh przestałam odbierać tel i zawsze mówię że nie miałam czasu. Ciekawe jak zareagują jak się dowiedzą że mała je z butli. Bo jakoś się jeszcze nie złożyło żeby im powiedzieć.
z tesciowa maz powienien zrobic porzadek!!!
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:18   #2567
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
jakie kilka? licze, ze nas jutro rozpakuja!
a no to w ogóle luz blus
Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
eeeej laski,mam rozkminkę.. na paczce mleka mm, tego Emfamil jest napisane że:
WIEKOWO mloda powinna wciagac 90ml
ale WAGOWO lapie sie na porcje 120ml



to na ktore dane zwracac uwage

pojutrze Zuzik będzie mieć 2tygodnie już,ale czas leci...


podobno od 6tyg moze juz nawet przesypiac noc
skonsultuj się może z lekarzem czy położną... albo zrób jej średnią - 100/105ml
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:29   #2568
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Axella ja bym wagowo podawała.

co do spania po 6 tyg - ja nawet na to nie liczę. może po 4 miesiącu, jak się zacznie wprowadzać jakieś kaszki

dalej nie śpi ... od 4 rano kolejny dzień .... jeśli dzieci z wiekiem śpią coraz mniej to ja chyba w psychiatryku wyląduje
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:35   #2569
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
jestem po wizycie......
widziałam zainteresowanie sie mną...dziękuję dziewczyny

nie jest za ciekawie..mam doła..łzy w oczach...
smutno mi.. i wiele myśli przez głowę mi przechodzi...
mały jednak się pcha ..szyjka zgładzona..gotowośc małego na granicy ..wyjśc/niewyjsc..
bardzo nisko główka..praktycznie ciągle czuje ból jak siedzę..i unoszę pupę..
ogólnie przepływy dobre..łożysko nadal w IIstopniu..serduszko bije ładnie ..tyle pocieszenia.. ale wód już mało..mały mały ..drobny no i Ja spadłam z wagi 2 kilo..lekarz pocieszył mnie ze jeśli będę leżec i oszczędzała się na maxa..czyli zero sprzatania..to do 26 maja powinnam wytrzymac..i tym samym dac maleństwu szanse na donoszenie..ale jak się urodzi teraz to też daje mi gwarancje że będzie w porządku..
boże jak mi smutno...płacze jakoś tak...nie wiem..........
jak wytrzymam do drugiej soboty to prosił zebym przyszła i sprowadzi z warszawy tego specjalistę od pomiarów małego..zmierzy tu i tam małego żeby było jasne co i jak...ach nie wiem dlaczego tak ....
zaczął się rozciągac w końcu porządnie..wiec trochwe spokojniejsza jestem

to tyle ..nie wiem czy wszystko wam przekazałam ale na razie odpoczne..pomyśle ..polezę sobie..myśli do kupy zbiorę
Kochana, nie zamartwiaj się na zapas... Mój Młody pcha się od 33tc. Zgodnie z zaleceniami dużo leżenia, odpoczywania itp i na razie jakoś tam jest... Na tym etapie dzidziuś jest już raczej bezpieczny, więc głowa do góry!

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Lilka przyszła na świat o 11.40 17 maja SN 3500g 53 cm, poród trwał 1h40min

Niestety nie umie dobrze ssać, bo mam płaskie brodawki i trochę się męczymy :-( ciumknie 2 razy i zasypia z cycem w ustach :-(

Ale ogólnie luz blues :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

GRATULACJE!!!


Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
Witam w ten pochmurny dzionek

GRATULUJĘ WSZYSTKIM NOWYM MAMUŚKOM!!!!!!!!


Przed wczoraj spędziłam prawie 4 godziny nad żelazkiem,ale Tymek ma wszystko poprasowane i poukładane
Oczywiście narazie same rozmiary 56-62 i niektóre 68. Reszta leży w worku i kartonie i czeka na swoją kolej.
Przez 2 ostatnie dni dokupowałam po troszkę to co mi brakuje czyli: dla mnie podpaski,pasta do zębów ( coby z domu nie zabierać) , gąbka pod prysznic i takie pierdółki..dla Małego gruszkę do noska, szczoteczkę do włosków,gaziki, pampersy 1 jedno opakowanie narazie na początek...
Muszę mu dokupić jeszcze chociaż z 10 tetrowych pieluszek, ale cena u mnie w sklepie mnie zabiła.. 5 zł za sztukę:/

Może dzisiaj spakuję torbę do szpitala sobie bo coś się zebrać nie mogę.. Chciałam wziąść odrazu ciuszki na wyjście dla Małego ze sobą, tak jak brałam dla chłopców,ale coś mi mózg odjęło i zupełnie nie wiem co wziąść mu dokładnie na wyjście???

Dzisiaj kończymy 37tc więc jutro zaczynamy 38tc

za skończony 37tc!


Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Jussti, ja tak miałam, że jednego dnia poczułam totalny spadek energii (musiał być, skoro go zauważyłam) i drugiego się powtórzyło. Po wizycie Hump padłam na kanapę wycieńczona, a nic nie robiłam tego dnia, a po 20 minutach wstałam się załatwić i odeszły mi wody
Ej, ja mam spadek energii od paru dni... Czuję się jakby mnie walec przejechał

Cytat:
Napisane przez Sateczka Pokaż wiadomość
Z radością informujemy, że dnia 14 maja 2013 przyszła na świat Basia 52 cm i 3790 Ostatecznie poprzez cc..

Kochane, szczegóły wkrótce tylko ogarnę się po powrocie do domciu...
całuski
GRATULACJE!!!

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Mam dzisiaj straszną niemoc, jestem zmęczona, nic mi się nie chce, a muszę kuć. Jutro o 16 obrona na szczęście i mam spokój
Co do kropelek na brzuszki mi koleżanki polecały biogaję i już kupiłam profilaktycznie buteleczkę

Jak czytam, że się martwicie o wagę maluchów to chyba jednak wezmę wagę dla niemowląt od rodziców. Kupili ja ja byłam mała i leży na poddaszu, może się jednak przyda

Ucz się, ucz... Jeszcze ciupkę i będziesz miała to z głowy. Trzymam


-----



Moja siostra weszła na etap na jakim jest mój Mąż, czyli etap pt.: "JUTRO". Miała porobić mi zdjęcia i co?!? I Tak więc dalej nie mam żadnego zdjęcia brzuszkowego, a nie wiem czy będzie już do takowych okazja
Na dokładkę komary ściachały mi brzuszek. Odganiałam od razu, ale i tak mam 4 plamy po tych gadach!
Brzucholek mi się spina po tych wczorajszych wojażach (tak wytrzęsło Kubusia na drogach, że masakra... definitywnie Mu się nie podobało, bo cały czas zapierał się nóżkami i rączkami przysparzając matce nieco bólu i dyskomfortu...) tak więc no-spa w ruch i idę leżeć...

Miłego dzionka!
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 13:41   #2570
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez _pola Pokaż wiadomość
Marchewka ja co tydzień od 38 tc chodzę na ktg, oprócz tego gin robił mi usg z przepływami wtedy. Teraz jak byłam dał mi skierowanie na 23.05 do szpitala na wywołanie.
Też chyba w poniedziałek poproszę o skierowanie dla przeterminowanej
Na wizytę juz mnie nie chcieli zapisać "Pani po terminie to przychodzi jak chce, bez zapisów"
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:43   #2571
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość

Moja siostra weszła na etap na jakim jest mój Mąż, czyli etap pt.: "JUTRO". Miała porobić mi zdjęcia i co?!? I Tak więc dalej nie mam żadnego zdjęcia brzuszkowego, a nie wiem czy będzie już do takowych okazja
Na dokładkę komary ściachały mi brzuszek. Odganiałam od razu, ale i tak mam 4 plamy po tych gadach!
Brzucholek mi się spina po tych wczorajszych wojażach (tak wytrzęsło Kubusia na drogach, że masakra... definitywnie Mu się nie podobało, bo cały czas zapierał się nóżkami i rączkami przysparzając matce nieco bólu i dyskomfortu...) tak więc no-spa w ruch i idę leżeć...

Miłego dzionka!
Może zrób sobie tak jak ja, samowyzwalaczem.. trcohę z tym zabawy, ale i satysfakcja spora
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:44   #2572
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cześć

oczywiście nie nadrobię bo brak mi czasu

tematy z ciążowych zmieniają się w dzieciowe

u nas may kryzys dziś... Rafał co chwile wisiałby ma cycu, a mnie już d tego ssania wszystko boli odciągnęłam trochę mlek i jak teraz się obudzi to dam butlę, żeby cycki trochę mi odpoczęły

jutro mamy ważenie kontrolne.. mam nadzieję, że ładnei przybrał od ostatniej wizyty bo jak nie to będziemy musieli dokarmiać

no i coś nam się pępuszek zaczął paskudzić


podziwiam Was, że macie tyle czasu na wizaż ja między karmieniami zawsze mam coś do zrobienia, a jak juz usiądę to znów stękanie o cyca

Edytowane przez potterka
Czas edycji: 2013-05-19 o 13:45
potterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 13:47   #2573
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
ahhh brzmi super, jeszcze dorzuc masazyste w pakiecie
Masażysty nie znam, ale kręgarz jest super. Poogląda, powie co i jak, ponastawia i powie co i jak robić żeby się nie "psuło".
Napiszę Ci PW, ale niestety w ciąży (mimo, że znajomy taty) to powiedział, że się niczego nie podejmuje, podał jedynie domowe sposoby na zlagodzenie bólu po telefonicznym opisie dolegliwości.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 14:01   #2574
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
podziwiam Was, że macie tyle czasu na wizaż ja między karmieniami zawsze mam coś do zrobienia, a jak juz usiądę to znów stękanie o cyca
jak Przemek nie śpi po tyle godzin, to ja mam czas tylko na kompa wtedy nie da się nim zajmować non stop 12 godzin więc jak leży sobie spokojnie u mnie na kolanach albo obok w leżaczku to wtedy zaglądam do Was, bo mogę w każdej chwili wziąć go i się znim zająć jak padnie to wtedy sprzątam itp. chociaż przy tym jego spaniu coraz częściej zostawiam go i sprzątam szybko np. kurze w jednym pokoju, powrót do dziecka, utulenie, przytulanki, jak jest spokojny to wtedy pędzę np. posprzątać sypialnię. jakbym miała czekać ze wszystkim aż zaśnie to ja bym wtedy w ogóle już nie spała
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 14:11   #2575
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Położyłam się na chwilę po obiedzie, myślałam, że już 18 będzie a to tylko pół godziny minęło

Mężu poszedł na cmentarz to ja chyba pozmywam
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 14:11   #2576
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Ada będzie na pewno dobrze z maluszkiem. Odpoczywaj kochana i będzie dobrze

pearl ale Cię wymęczyli biedną

Stateczko gratulacje

Szprotka widzę, że Twój brzuś tak samo reaguje na wertepy

Ale piękna u nas pogoda 26 stopni, bezchmurne niebo, może za chwilę przejdziemy się na jakieś lody do pobliskiego sklepu, bo tu właściciel to sprzedaje...

Jutro jadę szukać prezentu dla rodziców, bo w sobotę mają srebrne wesele, dokupię wanienkę, bo jeszcze nie mamy, i kilka pierdółek.
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 14:19   #2577
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Odp: Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Aaś a takie głupie pytanie.. Nie masz problemu, żeby dziewczyny od siebie odróżnić, która jest która?
Nie One serio są inne. Nawet inne osoby tak mówią





Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
ja jeśli będę karmić to zostaję na witaminach ciążowych czyli na pharmatonie w moim wypadku, a on ma dha

jak parzysz herbatkę z kopru to jakoś robisz esencje i rozcieńczasz? czy krótko parzysz?
Mąż kupił hippa i po otwarciu okazało się że to granulat do rozpuszczania


A wagę bierz bo to faktycznie chyba wszyscy mają fiola na punkcie wagi


Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Mi jeszcze został z ciąży prenatal DHA, ale nikt nie kazał mi go brać ale myślałam o tym, żeby brać. Zaleca się przez cały okres karmienia? Bo to rzeczywiście drogie badziewie



Bierz, bierz, szczególnie na początek się przydaje, będziesz spokojniejsza

Color pakuj torbę bo jak nie to będą !! Ja też nie mogłam się za to zabrać
Ja mam nawet na wypisie ze szpitala w zaleceniach że trzeba brać ileś tam dziennie czystego dha lub jeść dużo ryb jeśli się karmi piersią
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 15:07   #2578
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Odp: Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Nie One serio są inne. Nawet inne osoby tak mówią

Mąż kupił hippa i po otwarciu okazało się że to granulat do rozpuszczania


A wagę bierz bo to faktycznie chyba wszyscy mają fiola na punkcie wagi

Ja mam nawet na wypisie ze szpitala w zaleceniach że trzeba brać ileś tam dziennie czystego dha lub jeść dużo ryb jeśli się karmi piersią
ten hipp ma w składzie glukozę na samym początku dlatego kupiłam zwykłą do parzenia, ale właśnie nie wiem na ile 'mocną' podawać
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 15:08   #2579
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

zdrzemnelam sie z mloda, czuje sie gorzej niz przed spaniem
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 15:14   #2580
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.16 - Rozpakowywanie trwa :)

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
ten hipp ma w składzie glukozę na samym początku dlatego kupiłam zwykłą do parzenia, ale właśnie nie wiem na ile 'mocną' podawać
też jeśli kupię to do parzenia

dla dziecka myślę słabiutką, sama będę piła mocniejszą
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.