darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-08, 22:36   #1
Maya_Weronika
Przyczajenie
 
Avatar Maya_Weronika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 23
GG do Maya_Weronika Wyślij wiadomość przez MSN do Maya_Weronika
Exclamation

darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.


Witam
Zwracam sie z uprzejma prozba o pomoc w obecnej sytuacji. Od niecalego roku mieszkam w Szwecji i posiadam 5 letnie obywatelstwo tymczasowe.Mam obywatelstwo polskie,totez chcialabym leczyc sie tutaj na NFZ. Jednak nie mam pojecia na jakiej zasadzie moge to zrobic.
Mam 19 lat , nie posiadam polskiej legitymacji szkolnej.
Nie wiem rowniez, jakie dokumenty sa potrzebne do wizyty u lekarza ginekologa, by byla ona darmowa.
Bardzo prosze o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na powyzsze pytania.
Pozdrawiam cieplo.
__________________
Nawet jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka, słowa są gorsze od czynów, nie da się ich ukryć.

Maya_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 08:25   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

musiałabyś mieć jakieś dokumeny stwierdzające np.ubezpiecznie Twoje jakas legitymacja ubezpieczeniowa czy cos innego.Bo na pewno idac do lekarza na nfz w Polsce będą Cibie oto prosic

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:03   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Jeśli chodzci ci o leczenie w Szwecji to idz do przychodni i zapytaj o to,jakie dokumenty potrzeba do bezpłatnego leczenia.Chyba,że jakaś wizażanka będzie wiedziała i udzieli ci informacji
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:37   #4
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

potrzebna jest książeczka rum. jeśli ją masz, to nic więcej, a jeśli nie, to do jej wyrobienia potrzebujesz jakiegoś dowodu ubezpieczenia. jeśli masz 19 lat, to możesz być ubezpieczona z jednym z rodziców- to znaczy potrzebna jest Ci legitymacja ubezpieczeniowa jednego z rodziców, jeśli pracują. jeśli nie, to odcinek renty, emeytury, czy coś w tym stylu
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 11:26   #5
Maya_Weronika
Przyczajenie
 
Avatar Maya_Weronika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 23
GG do Maya_Weronika Wyślij wiadomość przez MSN do Maya_Weronika
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

U-laaa te papierki spedzaja mi sen z powiek. Ale postaram sie wszystko zalatwic. Mam jeszcze jedno pytanie do was, dziewczyny.
Czy idac do ginekologa wybieracie tego z gabinetem prywatnym, czy tego pastwowego ? Bo moze de facto lepiej zaplacic i otrzymac lepsza opieke i informacje ?
A i serdecznie dziekuje za odpowiedzi.
__________________
Nawet jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka, słowa są gorsze od czynów, nie da się ich ukryć.

Maya_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 13:26   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Maya_Weronika,ja mieszkam za granicą i chodzę prywatnie ,do państwowego tutaj trzeba też długo czekać i na każde badanie też jest kolejka.Więc według mnie nie warto czekać do państwowego .W przypadku gdy coś dolega,lekarz zleci jakieś badania ,czy też zwykłej kontroli nie opłaca się czekać kilka miesięcy na wizytę,bo w tym czasie może się dużo wydarzyć .Mówię tu o specjalistach,bo do ogólnego w państwowym przyjmuje w ten sam dzień w który się zarejestrujesz.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 14:32   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Ne za bardzo zrozumielam gdzie chcesz sie leczyc ,jelsi w szwecji to najlepiej dowiedziec sie tam na miejscu jelsi w polsce potrzebna jest legitymacja ubezpieczeniowa ,lub dokument potwierdzajacy ubezpieczenie.

Chodze do lekarzy ww przychodni bo place skladki i takie podjescie lepiej zaplacic i miec lepsza opieke-pozornie lepsza zazwyczaj .
trzeba sie domagac tego za co placimy ,a nie isc na łatwizne .

znam przyklad badan np.usg bioderek u niemowlat,na nfz termin za miesica ,prywatnie za godzine mozna przyjsc ,interwencja w nfz pomogla od razu a lekarz mial przerabana za takie praktyki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-09, 15:06   #8
Maya_Weronika
Przyczajenie
 
Avatar Maya_Weronika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 23
GG do Maya_Weronika Wyślij wiadomość przez MSN do Maya_Weronika
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Fresa dokladnie, co do kolejek to juz mam tego serdecznie dosc. I rzeczywiscie chyba wybiore sie do prywatnego bo wizja czekania mnie odstrasza.
Paula78 Dziekuje za informacje. Ja poprostu nie lapie sie w tym wszytskim, legitymacje, ksiazeczki, paiperki,papierki i jeszcze raz papierki...
Nie wiem jak jest z roznica w opiece prywatnej i panstwowej. Raz byla u pani ginekolog w przychodni i nie chcialabym wiecej powtorzyc tej wizyty, oprocz obrazliwych komentarzy i stwierdzen typu :"Fakt pani to na dziewice nie wyglada" poprostu mialam dosc. Tyle ze wtedy mialam 17,5 roku i wystraczyla mi zwykla legitymacja szkolna. Ale mimo to pieniazki i dokladnie przeciez jest cos co mi sie nalezy. Tylko boje sie, ze znow trafie na taka zgredze

Dziekuje za pomoc
__________________
Nawet jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka, słowa są gorsze od czynów, nie da się ich ukryć.

Maya_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 15:14   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Weroniko,ja tez jestem laikw tych papierkach ale z pomoca Tżi kilku dobrych dusz wiem ,ze trzeba walczyc o swoje ,dowiadywac sie ile mozna ,pytac ,sprawdzac ,trudno,albo oni nas albo my ich
powodzenia
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 18:41   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

żeby się leczyć bezpłatnie na NFZ, musisz mieć opłacaną składkę; (dodatkowo będzie potrzebny dowód ubezpieczenia). czy Ty/ktokolwiek Ci ja opłaca?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 18:41   #11
Maya_Weronika
Przyczajenie
 
Avatar Maya_Weronika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 23
GG do Maya_Weronika Wyślij wiadomość przez MSN do Maya_Weronika
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Ufff dokladnie, ja dowiedzialam sie dosc sporo na te temat od was, za co znowu dzieki serdeczne ( chyba dziennie jeszcze tyle razy nie dziekowalam )
Apropos dowiedzialam sie tez bardzo ciekawej rzeczy.
Jesli, ktoras z was mieszka na terenie kraju, lub po prostu czesto wyjezdzasz do kraju, ktory nalezy do UE, wystraczy wyrobic sobie :
:Europejska Karte Zdrowia
W razie pytan sluze, ale na stronie do ktorej zamieszczam link jest wszystko wyjasnione. Ile to mzona przez niewiedze stracic
__________________
Nawet jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka, słowa są gorsze od czynów, nie da się ich ukryć.

Maya_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 09:34   #12
Maya_Weronika
Przyczajenie
 
Avatar Maya_Weronika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 23
GG do Maya_Weronika Wyślij wiadomość przez MSN do Maya_Weronika
Dot.: darmowa wizyta u ginekologa a dokumenty.

Tak, tak o ile sie orientuje to moi rodzice ja placa. A mi wcielo gdzies ksiazeczke zdrowia i nie wiem czy moge sie udac bez niej.
__________________
Nawet jak cię złapią za rękę to mów, że to nie twoja ręka, słowa są gorsze od czynów, nie da się ich ukryć.

Maya_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.