Potrącili mi pieska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 12:24   #1
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645

Potrącili mi pieska


dzisiaj rano moja kochana bokserka została potrącona przez samochód. Pokornie przyjęłam mandat karny ale nerwy mi puściły w momencie jak kierowca samochodu wyskoczył do mnie z propozycją dogadania....Jeżeli przyjęłam mandat to nie będe się z nim dogadywać...ale nie o tym ....

Moja "Mia" ma pękniętą (ale nie złamaną )nóżkę, kuleje jest cała poobijana i zadrapana.Nie dość że dostała w prawy bok to jeszcze znalazla się pod samochodem, Jej życiu nic nie zagraża ale mi jest strasznie smutno... Nie wiem jak jej pomóc...Najgorsze jest to że chcieliśmy żeby została mamusią, ale w takim przypadku musimy poczekać bo powrót do zdrowia troszką potrwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010261.JPG (88,0 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010263.JPG (77,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010550.JPG (95,5 KB, 22 załadowań)
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:12   #2
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Potrącili mi pieska

współczuje piesek na prawdę kochany a za co ty dostałaś mandat? nie miałaś pieska na smyczy?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:29   #3
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Potrącili mi pieska

Najwazniejsze,ze pies zyje i ze nie stalo sie nic powaznego
__________________
Pomoz odnalezc Joanne Surowiecka
http://zaginiona.xt.pl/
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:52   #4
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Potrącili mi pieska

Współczuję strasznie....
Mi przed wczoraj potrącili kotka, więc wiem co czujesz... Tyle, że ja byłam w gorszej sytuacji, bo przebywam za granicą i nie mogłam pujść nawet do weterynarza. Serce mi sie krajało, gdy patrzyłam jak cierpi i nie mogłam mu pomóc.
Na szczęście dziś jest lepiej. Powoli wraca do siebie. Już zaczął normalnie chodzić a rano nawet dobijał sie do drzwi mojego pokoja... Tylko pyszczek jeszcze trochę podrapany, ale już się o niego tak nie martwię.
Z Twoim pieskiem też bedzie wszystko ok. Ważne, że żyje
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 13:55   #5
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Potrącili mi pieska

Cannabis84 a dlaczego nie zabralas go do weterynarza,przeciez za granica tez sa
__________________
Pomoz odnalezc Joanne Surowiecka
http://zaginiona.xt.pl/
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:01   #6
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Potrącili mi pieska

Biedactwo Ale dziewczyny mają racje - ważne, że w ogóle żyje.. Buźka dla pieska i Ciebie
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:22   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Potrącili mi pieska

biedna psinka. dobrze, ze zyje. zycze dla niej duzo zdrowka. nastepnym razem pamietaj o smyczy.

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
ale nerwy mi puściły w momencie jak kierowca samochodu wyskoczył do mnie z propozycją dogadania....Jeżeli przyjęłam mandat to nie będe się z nim dogadywać...
a o co on chcial sie dogadywac? on dostal mandat za to ze pies wpadl mu pod kola?

Cytat:
Napisane przez Cannabis84 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja byłam w gorszej sytuacji, bo przebywam za granicą i nie mogłam pujść nawet do weterynarza.
nie widze zwiazku jednego z drugim.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 14:26   #8
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

ja dostałam mandat za to że pies nie miał smyczy bo uciekła z ogrodu...a facet chciał żebyśmy się dogadali to znaczy chciał pieniądze na naprawę samochodu. Ale skoro jest protokół i mandat dostanie kasę z OC a mnie chciał naciągnąć tak sie dorabiać na cudzym nieszczęściu
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:47   #9
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Potrącili mi pieska

Otóż jśli chodzi o mojego kotka i weterynarza, to już odpowiadam, bo "widzę związek miedzy jednym a drugim". Po pierwsze była prawie 23 wieczorem, więc sądzę, że najbliższego weterynarza musiałabym szukać aż w Oslo, gdyż mieszkam w niewielkim miasteczku i nie mam pojęcia czy wogóle jest tu jakiś weterynarz, chociaż myślę, że jest aczkolwiek trudno byłoby mi go znależć. Wiecie, jak jest się w obcym kraju i nie zna się języka, to jest napprawde ciężko. W Polsce idąc ulica co kilka kroków widzi się szyldy, stąd łatwiej coś znaleźć. Ja tu nie mam tak łatwo. Po drugie nawet gdybym poszła z małym do lekarza to przypuszczam, że musiałabym wydać moją tygodniową penję, gdyż tu wszystko jest megadrogie.
Bardzo bym prosiła osoby, które nie znają mojej sytuacji, o nie ocenianie mnie. Bo naprawdę nie jestem jakimś potworem bez serca, jak pewnie niektóre z Was sobie pomyślały Kocham zwierzęta, a już mojego Ugrysia w szczególności i myślałam, że serce mi pęknie widząc go w takim stanie. Na szczęście wszystko juz ok
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 14:53   #10
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

kochana nikt cie nie ocenia
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:22   #11
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Potrącili mi pieska

Cannabis84 nikt nie mial nic zlego na mysli
Wiem jaki to bol byc w obcym panstwie nie znajac dodatkowo jezyka bo tez przez to przechodzilam.Faktycznie w malej miescinie moze byc problem z weterynarzem.Ja mam ten plus z moja kocina,ze wszedzie wozi nas Maz,bo sama tez pewnie nie wiedzialabym gdzie co jest i w ktora strone mam isc.Aczkolwiek zycie ukochanego zwierzaka jest czasem duzo wiecej warte jak nawet cala miesieczna pensja.
__________________
Pomoz odnalezc Joanne Surowiecka
http://zaginiona.xt.pl/
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 15:28   #12
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Potrącili mi pieska

Być może Masz rację i niepotrzebnie się uniosłam. Poprostu wypowiedź Lain trochę mnie wkurzyła. Bo zapewne nie ma pojęcia o tym, co napisała akurat w tym przypadku.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 16:00   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez Cannabis84 Pokaż wiadomość
Poprostu wypowiedź Lain trochę mnie wkurzyła. Bo zapewne nie ma pojęcia o tym, co napisała akurat w tym przypadku.

jestes 'troszke' przewrazliwiona.
napisalas, ze jestes za granica i z tego powodu nie mozez isc do weterynarza. ja napisalam, ze w tak lakonicznej wypowiedzi nie widze logicznego zwiazku pomiedzy jednym a drugim i liczylam, ze mi ten zwiazek pokazesz, ze rozwiniesz swoja wypowiedz. a ty od razu jakies wkurzanie sie i obrazanie na mnie. ehhh
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 16:10   #14
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość

jestes 'troszke' przewrazliwiona.
napisalas, ze jestes za granica i z tego powodu nie mozez isc do weterynarza. ja napisalam, ze w tak lakonicznej wypowiedzi nie widze logicznego zwiazku pomiedzy jednym a drugim i liczylam, ze mi ten zwiazek pokazesz, ze rozwiniesz swoja wypowiedz. a ty od razu jakies wkurzanie sie i obrazanie na mnie. ehhh
Absolutnie nie jestem na Ciebie obrażona ani nic podobnego
Poprostu myślałam, że w ten sposób chcesz mi dać do zrozumienia, że jestem bez serca A może dlatego się wkurzyłam, że sama się trochę obwiniałam... Nie wiem...
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 16:28   #15
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to że chcieliśmy żeby została mamusią, ale w takim przypadku musimy poczekać bo powrót do zdrowia troszką potrwa
a nie zastanawiałaś się nad sterylizacją suki? To dla niej zdrowsze rozwiązanie
pomyśl o zdrowiu suki, a nie o tym, co wy byście chcieli
ciąża, poród, laktacja to wielki wysiłek dla organizmu i ryzyko powikłań
suka nie musi "choć raz urodzić", najzdrowiej jest wysterylizować sukę po 1. cieczce.
Sterylizacja zapobiega w 100% ropomaciczu i rakowi macicy, zapobiega ciąży urojonej, a także minimalizuje ryzyko raka sutka.
Musisz iść do weterynarza. Gdybyś ty wpadła pod samochód to byś poszła do lekarza, prawda?
Jak ty chcesz rozmnazać sukę, skoro nie mozesz iść z nią do weterynarza? A jak w czasie porodu (zwierzęta rodzą zazwyczaj w nocy) pojawią się komplikacje?
pomyśl o zdrowiu swojej pieski i daruj sobie rozmnażanie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 18:16   #16
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a nie zastanawiałaś się nad sterylizacją suki? To dla niej zdrowsze rozwiązanie
pomyśl o zdrowiu suki, a nie o tym, co wy byście chcieli
ciąża, poród, laktacja to wielki wysiłek dla organizmu i ryzyko powikłań
suka nie musi "choć raz urodzić", najzdrowiej jest wysterylizować sukę po 1. cieczce.
Sterylizacja zapobiega w 100% ropomaciczu i rakowi macicy, zapobiega ciąży urojonej, a także minimalizuje ryzyko raka sutka.
Musisz iść do weterynarza. Gdybyś ty wpadła pod samochód to byś poszła do lekarza, prawda?
Jak ty chcesz rozmnazać sukę, skoro nie mozesz iść z nią do weterynarza? A jak w czasie porodu (zwierzęta rodzą zazwyczaj w nocy) pojawią się komplikacje?
pomyśl o zdrowiu swojej pieski i daruj sobie rozmnażanie
Ale ja byłam u weterynarza...stwierdził, że jeżeli cieczka rozpocznie się na początku listopada albo pod koniec to wszystko ok. bo najlepiej dobuszczać pomiędzy 8 a 12 dniem tylko boję się o to że nie da rady, Mia jeszcze nie rodziła, a co do rozmnażania moj piesio jest pod stałym nadzorem weterynarza tak jak ty pod nadzorem ginekologa.....
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 18:23   #17
A_qq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 393
Dot.: Potrącili mi pieska

cc_chanel, ogromnie mi przykro z powodu Twojej psinki i życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnie rozmnażania ... Pooglądaj sobie, oproszę, strony schronisk, względnie wejdź na Dogomanię i zobacz ile boklserów poszukuje domów ...

Ta rasa, chyba najgorzej ze wszystkich znosi schroniskową, smutną rzeczywistośc...
Wiedz, że każde szczenię urodzone przez Twoją , niewątpliwie prześliczną suńkę, odbiera szansę na dom jednemu ze schroniskowych boksiów.

Wszystkimi łapami podpisuję się pod Elsfirą w sprawie steryllki
To naprawdę nic strasznego, a korzyści sa ogromne Nie macie problemu z cieczkami, a suńka żyje dłużej w pełnym zdrowiu

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Pacjentki i chorego kociaczka
A_qq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 19:05   #18
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

cc_chanel, ja sie boję, że ty po prostu chcesz zarobic na jej szczeniakach
skoro kochasz suczke i zalezy ci na jej zdrowiu, to ją wysterylizuj...
w schroniskach jest masa psów podobnych do boksera
http://www.bokserywpotrzebie.pl/wpotrzebie.htm spójrz na nie
chcesz im zabrać ostatnią szanse na dom?

suka nie marzy o szczeniakach tak jak kobieta o dzieciach, szczeniaki nie sa jej potrzebne do szczescia czy zdrowia http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 20:14   #19
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
cc_chanel, ja sie boję, że ty po prostu chcesz zarobic na jej szczeniakach
skoro kochasz suczke i zalezy ci na jej zdrowiu, to ją wysterylizuj...
w schroniskach jest masa psów podobnych do boksera
http://www.bokserywpotrzebie.pl/wpotrzebie.htm spójrz na nie
chcesz im zabrać ostatnią szanse na dom?

suka nie marzy o szczeniakach tak jak kobieta o dzieciach, szczeniaki nie sa jej potrzebne do szczescia czy zdrowia http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx
Matko boska widzę ze nie dojdziemy do porozumienia czyli nie powinnam pozwolić na to żeby mój piesio się oszczenił bo schroniska są przepelnione??? jezu to jest chore podejście. Mam psa i czuję się za niego odpowiedzialna, tak jak mam syna i czuję się za niego odpowiedzialna...Lekarz weterynarz po opieką którego jest moja sunia stwierdził że bokserki bardziej niż inne suki powinny przynajmniej raz się oszczenić a y mnie trochę zraniłaś bo insynuujesz, że chcę zarabiać na własnym psie. Następnym razem zanim coś napiszesz pomyśl!!!!!!!!!!
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-09, 20:17   #20
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Potrącili mi pieska

ale wlasciwie to po co chcesz zeby miala male? bo tez mnie to troche zastanawia. dlatego, ze ci wet tak nagadal?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 20:31   #21
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

to jest głowny powód, nie chcę żeby pisio mi zbzikował, potem mogę mysleć o sterylizacji ponadto mieć jeszcze jednego bokserka , bo teściowa chce bokserka, bo nasi przyjaciele chcą bokserka i szwagier chce bokserka, mamy więcej chętnych na szczeniaczki zanim się jeszcze urodziły, więc problem oddania piesków w dobre ręce mamy rozwiązany
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:01   #22
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
Matko boska widzę ze nie dojdziemy do porozumienia czyli nie powinnam pozwolić na to żeby mój piesio się oszczenił bo schroniska są przepelnione??? jezu to jest chore podejście.
to jest podejście kogoś, kto kocha zwierzęta
dzięki ludziom takim jak ty schroniska są przepełnione
nie rozmnażaj psa, bo psów jest za dużo - naprawdę to dla ciebie nie jest sensowny powód??
Cytat:
Mam psa i czuję się za niego odpowiedzialna, tak jak mam syna i czuję się za niego odpowiedzialna...
i powinnas być odpowiedzialna za te psy, którym chcesz zabrac dom, powinnaś choć trochę interesowac sie ich losem
Cytat:
Lekarz weterynarz po opieką którego jest moja sunia stwierdził że bokserki bardziej niż inne suki powinny przynajmniej raz się oszczenić a y mnie trochę zraniłaś bo insynuujesz, że chcę zarabiać na własnym psie. Następnym razem zanim coś napiszesz pomyśl!!!!!!!!!!
a nie pomyślałaś, że ten lekarz chce zarobić na prowadzeniu ciąży u twojej suki? Studiuję weterynarię i wiem, że niektórzy weterynarze bardzo kombinują, jak zarobić.
No i oczywiście wiesz, że psy be rodowodu są ci najwyżej "podobne do rasowych"... ? wiesz, co to pseudohodowla? http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159199
Podałam ci strone adopcyjną, proszę cię, zapytaj się rodziny, czy nie chcą adoptowac pieska, przecież te psy cierpią w schroniskach, one tez potrzebuja domu, nie obchodzi cię to?
Twoja miłość do zwierząt jest bardzo wybiórcza i egoistyczna
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:10   #23
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
ponadto mieć jeszcze jednego bokserka , bo teściowa chce bokserka, bo nasi przyjaciele chcą bokserka i szwagier chce bokserka, mamy więcej chętnych na szczeniaczki zanim się jeszcze urodziły, więc problem oddania piesków w dobre ręce mamy rozwiązany
to moze jak masz tylu chetnych milosnikow zwierzat w rodzinie to pokaz im strone adopcyjna i niech dadza dom i milosc pieskom, ktore teraz tego najbardziej potrzebuja.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:17   #24
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

widzisz mieszkam w małym miasteczku, gdzie większośc ludzi ma podejście że psa trzeba sobie wychować, najlepiej od szczeniaka, bo nigdy nie wiadomo co to za pies (innymi słowy podejście jak większości społeczeństwa do adopcji dzieci ) I to nie jest takie proste....
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:26   #25
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

cc_chanel, ale wiesz- jak na razie twoja rodzina mówi, ze chce pieska, bo piesków jeszcze nie ma, a jak się już urodzą, to może się rozmyślą. Albo piesków urodzi się za dużo...
Szczerze mówiac, jeśli ktoś by chciał tylko bokserka, tylko od ciebie (czyli za darmo, bo rasowy pies przeciez kosztuje spooro) i tylko małego, to bym sie zastanowiła dwa razy, czy będzie dobrym opiekunem dla psa przez następne nascie lat...
A jak przyszli własciciele córeczek twojej suczki tez będą chodzic do tego samego weterynarza, tez je rozmnoża... za kilka lat w twoim miasteczku będzie więcej bokserkowatych piesków niż ludzi
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:31   #26
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Potrącili mi pieska

niestety nie każdy właściciel moich przyszłych szczeniaczków ma samochód żeby jechać do weterynarza do lekarza 50 km (ja tak robie), nie wszyscy przyszli właściciele piesków są z mojego miasta więc ironia była zbędna A moja PW do Ciebie może i była za ostra ale nie znając wszystkich wątków i sytuacji zaczęłaś na mnie naskakiwać . Nie wiesz nawet że Mia jest znajdą z tekturowego pudełka (((((( ja naprawdę nie jestem bez serca
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:37   #27
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
Lekarz weterynarz po opieką którego jest moja sunia stwierdził że bokserki bardziej niż inne suki powinny przynajmniej raz się oszczenić
Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
to jest głowny powód, nie chcę żeby pisio mi zbzikował


Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
i powinnas być odpowiedzialna za te psy, którym chcesz zabrac dom, powinnaś choć trochę interesowac sie ich losem
(...)
Podałam ci strone adopcyjną, proszę cię, zapytaj się rodziny, czy nie chcą adoptowac pieska, przecież te psy cierpią w schroniskach, one tez potrzebuja domu, nie obchodzi cię to?
Twoja miłość do zwierząt jest bardzo wybiórcza i egoistyczna
Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to moze jak masz tylu chetnych milosnikow zwierzat w rodzinie to pokaz im strone adopcyjna i niech dadza dom i milosc pieskom, ktore teraz tego najbardziej potrzebuja.


Chanel problem przepełnienia w schroniskach jest naprawde ogromny. Prawdopodobnie nigdy nie byłaś świadkiem męki przez jaką przechodzą kundelki i te rasowe bez rodowodu w schroniskach.

Wierze, że Twoje podejście wynika z nieświadomości, a nie z chęci zarobienia na psiulkach.
Co więcej takie podejście mnie wcale nie dziwi. Nadal pokutuje pogląd, że suka powinna raz urodzić, bo się będzie dziwnie zachowywać, przytyje i bóg wie co jeszcze jeśli potwierdzi to wet to zupełnie zrozumiałe, że uznasz dopuszczenie suni za słuszne.
Jednak jeśli naprawdę zależy Ci na zdrowiu psiaka, a nie na pieniądzach czy chęci pobawienia sie w poród to powinnaś poszperać na ten tamat w necie(choćby na dogomanii) lub udać się przynajmniej do 2 innych wetów i zapytać o poradę

Mówisz, że ewentualnie psiaki pójdą w dobre ręce. Jeśli te ręce są naprawdę dobre to zaadoptują psiaki, które tego naprawdę potrzebują. Jeśli jednak zależy im tylko na wyglądzie to oczywiście, że zdecytują się na pseudorasowego psa.

Cytat:
Napisane przez cc_chanel
Nie wiesz nawet że Mia jest znajdą z tekturowego pudełka (((((( ja naprawdę nie jestem bez serca
I mimo wszystko chcesz, żeby taki los spotykał inne psy?

Pozdrawiam
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:55   #28
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Cytat:
Nie wiesz nawet że Mia jest znajdą z tekturowego pudełka (((((( ja naprawdę nie jestem bez serca

I mimo wszystko chcesz, żeby taki los spotykał inne psy?

Pozdrawiam
powtórzę, bo to ważne
skoro Mia była niechciana, choć była bokserkiem (och wow)... to skąd wiesz, że jej wnuki/prawnuki nie spotka taki los?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 11:28   #29
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Potrącili mi pieska

Ja tam się nie będę wtrącać w rasowości i inne ceregiele, bo kocham wszystkie psy bez względu czy mają 7 nóg , troje uszu i 2 ogony.

Ale bardzo mnie martwi to że w sytuacji gdy sukę potrącił samochód Ty myślisz o tym że nie będziesz mogła jej pokryć, bo prawdopodobnie do cieczki jej niewykurujecie.

A Twój mądry pan doktor nie powiedział Ci jakie jest ryzyko dla suki krótkonosej przy porodzie? Nie ma co fajny wet. Ja bym się u niego więcej nie pojawiła, z dbałości o zdrowie swojej suni.


Dużo zdrowia dla suni i mniej wiary w zacofane zabobony.


Idę się modlić żeby mi sucz nie zbzikowała, bo ją wysterylizowałam a nie rodziła I w dodatku po sterylce nie tyje! To na pewno cos nie tak....
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 11:51   #30
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Potrącili mi pieska

co do weterynarza, to gdybyś przyszła z pekińczykiem, pewnie tez by powiedział, że penińczyczki powinny choć raz urodzić...
Nie chcę broń Boże komuś zarzucać niekompetencji, ale w małych miejscowościach trudniej trafić na specjalistę, który kieruje się dobrem zwierząt
no i często lekarz mówi to, co własciciel chce usłyszeć...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.