Wszystko o bańkach - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 16:48   #61
mysz672
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10 350
Dot.: masaż chińską bańką

będę musiała tego spróbować, ale boję się co ludzie pomyślą na wfie i treningach... tak bym chciała mieć ładne nogi do lata, ale co tu zrobić w takiej sytuacji?
mysz672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:55   #62
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

poprostu kupić dłuższe legińsy lub spodnie no za cene boskich nó można takie coś chyba przeżyć ;p
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 23:00   #63
tola150
Raczkowanie
 
Avatar tola150
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: masaż chińską bańką

Wpadłam przypadkiem na ten wątek jakąś godzinę temu i przypomniałam sobie że mam w domu te bańki. już jestem po pierwszym masażu. Nigdy bym na to nie wpadła że można robić masaż tymi bańkami. ogólnie rzeczywiście jest dość bolesny, no i muszę sobie kupić jakiś dobry olejek antycellulitowy,bo dzisiaj działałam z masłem shea które dość szybko we mnie wsiąka i potem coraz bardziej boli :-/ Mam nadzieję że się tego cholernego cellulitu pozbędę wreszcie
tola150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:11   #64
madziulka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: masaż chińską bańką

Słuchajcie, czytam w wasze opinie i mam pytanie, czy mozna masować brzuch tymi banieczkami, jesem szczupla, ale od roku mam TO na brzuchu, próbowalam juz wszytskiego, przetestowałam mnóstwo kremów, czasami jakies efekty były, ale to nigdy nie było to... Jesli mozna masowac brzuch, to jak trzeba to robić, bo czytałam gzdies, że mozna sobie uszkodzic coś ...hm. Pozdrawiam cieplutko
madziulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:43   #65
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez madziulka23 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czytam w wasze opinie i mam pytanie, czy mozna masować brzuch tymi banieczkami, jesem szczupla, ale od roku mam TO na brzuchu, próbowalam juz wszytskiego, przetestowałam mnóstwo kremów, czasami jakies efekty były, ale to nigdy nie było to... Jesli mozna masowac brzuch, to jak trzeba to robić, bo czytałam gzdies, że mozna sobie uszkodzic coś ...hm. Pozdrawiam cieplutko
ja tam masuje, tylko hmm... leże na plasko i mama mnie torturuje xD
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:00   #66
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

ja również masuje brzuch i boczki, ale cięzko mi to idzie, bo mi się odczepia co chwila ta bańka. Kobitki, pamietajmy jednak że bańka to nie cudotwórca, w połączeniu z jakimiś ćwiczeniami, piciem mnóstwa płynów(ogólnie dietką dobrą) i peelingiem co kilka dni- będą efekty zadowalające.
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:22   #67
Dominicka133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: masaż chińską bańką

a ja mam troche inne pytanie, zwiazane juz bezposrednio z masazem. podobno wykonuje sie ruchy jedynie w gore, wiec jesli masuje sie od kolan w strone ud kolistymi ruchami i dochodze do gory to odrywam banke i przy kolanie ponownie ja zakładam ? a moze przesuwam banke dookoła nogi idac cały czas w gre? jak wy robicie ?
Dominicka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 11:41   #68
mysz672
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10 350
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez dragonfly123 Pokaż wiadomość
poprostu kupić dłuższe legińsy lub spodnie no za cene boskich nó można takie coś chyba przeżyć ;p
hehe no pewnie, że mogę, ale zaraz zaczną się mnie pytać np. przy przebieraniu co mi się stał. no ale nic muszę to przetestować
mysz672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:20   #69
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: masaż chińską bańką

a ja mam troche inne pytanie, zwiazane juz bezposrednio z masazem. podobno wykonuje sie ruchy jedynie w gore, wiec jesli masuje sie od kolan w strone ud kolistymi ruchami i dochodze do gory to odrywam banke i przy kolanie ponownie ja zakładam ? a moze przesuwam banke dookoła nogi idac cały czas w gre? jak wy robicie ?[/quote]

Dominica, ja wykonuje ten masaz klientom i nogi robie tak ze od kolana jade w poprzek uda do gory w ta i z powrotem, jak mi sie banka odessie to zasysam w tym miejscu gdzie skonczylam i jade dalej. Tak powtarzam pare razy w zaleznosci od tego ile czasu trwa masaz, pozniej robie to samo tylko z ruchami okreznymi

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Na rozstepy bardzo dobrze dziala peeling ziolowy jadwigi. Zarowno na nowo powstale i stare. Juz po pierwszym zabiegu widac poprawe, ale wiadomo ze dopiero po serii sa wieksze efekty. Tylko nie polecalabym robienie tego samej w domu a u kosmetyczki pozdrawiam i zycze powodzenia w walce z rozstepami
signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:06   #70
madziulka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: masaż chińską bańką

Własnie jetem po pierwszym masażu, po 15 minut na kazdą nogę z pośladkiem i 15 na brzuch. Uff, a moja skóra wyglada przerażająco , ale pisałyście, ze to zejdzie, więc jestem spokojna. Troche mam obolałą skórą, ale to chyba normalne. Mam jeszcze pytanie, czy podczas miesiaczki tez można wykonywać te masaże, (szczególnie brzuch) za dwa dni mam mieć i tak sie własnie zastanawiam, czy nie powinnam zaprzestac w tym czasie.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Jeszcze o czymś zapomnialam, a co mnie niepokoi, mam na brzuchu ciemne znamiona, takie lekko wystające. Jak myslicie, chyba nie powinnam masowac w tym miejscu ?
madziulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:14   #71
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez madziulka23 Pokaż wiadomość
Własnie jetem po pierwszym masażu, po 15 minut na kazdą nogę z pośladkiem i 15 na brzuch. Uff, a moja skóra wyglada przerażająco , ale pisałyście, ze to zejdzie, więc jestem spokojna. Troche mam obolałą skórą, ale to chyba normalne. Mam jeszcze pytanie, czy podczas miesiaczki tez można wykonywać te masaże, (szczególnie brzuch) za dwa dni mam mieć i tak sie własnie zastanawiam, czy nie powinnam zaprzestac w tym czasie.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Jeszcze o czymś zapomnialam, a co mnie niepokoi, mam na brzuchu ciemne znamiona, takie lekko wystające. Jak myslicie, chyba nie powinnam masowac w tym miejscu ?

Okres jest przeciwskazaniem do masażu, szczególnie brzucha, nogi możesz sobie zrobić- nic Ci nie będzie ja natomiast podczas okresu wole tam żeby nic mnie nie tykało więc w tym czasie rezygnuje z masażu bańkami
co do znamion- staraj się je omijać.
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 19:42   #72
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: masaż chińską bańką

No a jak z tą ciążą? Jak myślicie. Kupiłam sobie te bańki i zaczęłam robić masaże aż tu nagle dowiedziałam się, że jestem w ciąży nie chcę przerywać masażu na udach i pośladkach bo przecież to chyba nic złego? Ktoś gdzieś pisał że można masować się ale słabo? czemu słabo a nie normalnie(uda pośladki) tym bardziej że to dopiero początki ciąży. W jej czasie nie chcę dorobić się jeszcze większych grud na moich udkach... Co myślicie??
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 20:25   #73
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: masaż chińską bańką

po pierwszych probach stosowania masazu banka chinska powyskakiwaly mi an nogach czerwone kropki a skora wygladala gorzej niz przez zabiegiem. oczywiscie to minelo i robilam masaze dalej. na nogach popekaly mi naczynka a staram sie wykonywac masaz dosc lekko by znow nie porobic sobie wylewow. skora wyglada gorzej niz przed bankami ;/ to chyba nie dla mnie...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 22:05   #74
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

pisałam już wyżej że mi również wyskakiwały straszne małe krwiaczki. ja jednak nie poddawałam się i dalej zaczełam robić masaż na dobrze wypilingowaną i rozgrzaną skórę, dużo oliwki, i dosyć szybkie ruchy, by bańka nie zasysała na długo jednego kawałka ciała. skróciłam troche czas masażu. może i dłużej potrwa kuracja jednak mam mało lub wcale kriaczków itp. też nie masuję skóry pod kolanem, trochę wyżej zaczynam masaż na udzie, tam są żyły i tam jednak się trochę boję.
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 11:30   #75
bozenka555
Przyczajenie
 
Avatar bozenka555
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: masaż chińską bańką

Witam dziewczyny
Również stosuję masaż bańką chińską i muszę potwierdzić, że daje efekty. Faktycznie trochę boli na początku, ale kwestia przyzwyczajenia skóry. Stosuję ją już miesiąc i skórę mam jędrniejszą, gładszą i mniej widoczny cellulit. Stosuję masaż na uda i brzuch.
Pozdrawiam
__________________
Bożenka
bozenka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 11:54   #76
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

OK, DZIEWCZĘTA znamy już wspaniałe dizałanie baniek na cellulit, ostatnio zaczełam się zastanawiać, te bańki mają przecież inne zastosowanie! niestety mój tato wyrzucił ulotkę z opisem gdzie stawiać bańki na ciele i ich działanie, myśląc że to jakiś papierek nieważny.. może macie jakieś sprawdzone sposoby z tymi bańkami, albo moze skan ten ulotki ?
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:38   #77
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: masaż chińską bańką

Ogladam sobie wlasnie te banki na allegro i tak sie zastanawiam czy mozna je stosowac przy naczynkowej skorze? W aukcjach w przeciwskazaniach nie ma o tym mowy, ale wole sie upewnic.
I czy wasze banki tak wygladaja?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 578166191.jpg (12,8 KB, 145 załadowań)
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 16:39   #78
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: masaż chińską bańką

przy sklonnosci do pekajacych naczynek szczerze odradzam...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:39   #79
kimi1000
Zakorzenienie
 
Avatar kimi1000
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 164
GG do kimi1000
Dot.: masaż chińską bańką

Dziewczyny jak masujecie, pamiętajcie, że nie wolno masować węzłów chłonnych przy pachwinie.
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


kimi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 18:00   #80
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez aguna Pokaż wiadomość
przy sklonnosci do pekajacych naczynek szczerze odradzam...
Tak wlasnie myslalam i juz sama nie wiem, jaki masazer mam wybrac przy tych moich naczynkach.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 07:08   #81
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: masaż chińską bańką

informacje ktore uzyskalam od doswiadczonego masazysty:

-masaz powinno sie wykonywac nie czesciej niz 2 razy w tyg (nie mozna wykonywac codziennie)
-przed masazem banka powinno sie wykonac kilka ruchow drenazu limfatycznego, a pozniej przystapic do masazu banka, jego czas jest zalezy od indywidualnych odczuc
-rozstepy nie sa przeciwwskazaniem, masaz poprawia ukrwienie wiec moze pomoc w tym by rozstepy byly mniej widoczne
-podczas kuracji banka chinska powinno sie przyjmowac duzo plynow, poniewaz masaz ten wplywa na usuniecie zlogow z organizmu, podczas niedostatecznego przyjmowania plynow moga nie zostac one wydalone
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 08:39   #82
aggie3
Rozeznanie
 
Avatar aggie3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 534
Dot.: masaż chińską bańką

Witam wszystkie panie
Ja rowniez chcialabym masowac sie banka chinska bo z waszych wypowiedzi widac ze dzialaja na cellulit ale jest jedno ale.... nie wiem czy moge je stosowac majac malego zylaczka na nodze (lydce)? boje sie ze jak zaczne sie masowac to on sie zrobi wiekszy i bede miala jakies problemy z nim.
Jezeli wiecie cos na ten temat to prosze o informacje z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
aggie3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:25   #83
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: masaż chińską bańką

omijaj po prostu to miejsce i nie masuj sie dookola niego...
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:49   #84
magnolia20
Przyczajenie
 
Avatar magnolia20
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 12
GG do magnolia20
Dot.: masaż chińską bańką

otóż by walczyć z cellulitem można stosować banieczki chińskie, jednak przed użyciem należy rozprowadzic po skórze kren, oliwke przeciw cellulitowi po ty by przy późniejszym masażu bańka mógł sie właśnie dostać do cellulitu... a takze by wspomóc cały proces liczy sie dieta, cwiczenia gimnastycze....
magnolia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 10:11   #85
idolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: masaż chińską bańką

Witam mam pewien problem więc moja kolerzanka wyczytała ze mozna tge chińskie bańki używać również na twarz i tak zrobiła ale zostały jej koła na twarzy i nie przyjemna malinka na czole co ona ma robic jest bardzo załamana czy jej to zniknie ??? prosze o dop pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Witam mam pewien problem więc moja kolerzanka wyczytała ze mozna tge chińskie bańki używać również na twarz i tak zrobiła ale zostały jej koła na twarzy i nie przyjemna malinka na czole co ona ma robic jest bardzo załamana czy jej to zniknie ??? prosze o dop pozdrawiam )

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

idolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 12:03   #86
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

malinka jak malinka. zniknie. ale gdzie ona wyczytała ze to na twarz można robic... ?...w jakim celu, chodzi o bóle głowy itp?..
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 20:34   #87
kimi1000
Zakorzenienie
 
Avatar kimi1000
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 164
GG do kimi1000
Dot.: masaż chińską bańką

OMG na twarzy??
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


kimi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 07:56   #88
idolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: masaż chińską bańką

wyczytała ze na forum gdzieś bo ma straszną pulchna buzie i myślała ze można prosze sie niue śmiać to nie jest miłe kobieta padła ofiarą tego durnego forum
idolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:45   #89
agugu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: masaż chińską bańką

Dorzucę jeszcze coś do baniek chińskich:
mają dołączoną instrukcję - warto stawiać na w punkty akupresurowe np. kiedy zaczyna się stan przeziębieniowy- postawione na czas i w odpowiednich punktach spowodują, że choroba nas "nie rozłozy".
A ciągnięcie bańki po naoliwionej skórze jest skuteczne, choć bywa bolesne, zwłaszcza przy pierwszych zabiegach.

Domyślam się że to chyba zmyślona historia z banką chińską na twarzy...więc nie skomentuję.

a za cellulit warto się zabrać i trzeba pamiętac i piciu ok. 2 litrów wody dziennie- małymi łykami
do tego dieta (często wystarczy NŻT)
agugu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:51   #90
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

to nie pisz Tu skoro to forum jest durne. Co więcej chciałabyś przeczytać.. zrobił jej sie krwiaczek, malinka/ siniak.. zniknie, potrwa ale zniknie, to są naczynka krwionośne, nie ma cudów, maści, żeby znikło od tak! dobry puder, grzywka, nie wiem, plaster.
Nikt się tu nie śmieje, tylko nigdy nie pisałysmy że na twarz ktoś sobie to kładzie
! znalazła to na tym durnym forum? to proszę podaj nam linka
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 18:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.