Zmiana tabletek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 11:42   #1
halkatla0101
Raczkowanie
 
Avatar halkatla0101
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37

Zmiana tabletek.


Witam. Mam takie pytanie do tej pory brałam tabletki Novynette, jednak nie mogę ich brać gdyż mają zbyt mała dawkę hormonów i mimo tabletek dostawałam miesiączkę. Dzisiaj byłam u ginekologa i przepisał mi Diane 35. I tu pojawia się moje pytanie. Przeczytałam, że te tabletki są raczej na problemy ze skórą trądzikiem itp. (z którymi też się borykam) jednak tabletki biorę przede wszystkim by nie zajść w ciążę. Czy będą one w tej kwestii tak samo skuteczne i nie mam się czego bać?
halkatla0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:16   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zmiana tabletek.

Będą tak samo skuteczne jak inne (akurat sama stosuję na trądzik).
Ale...czytałam w internecie, że nie powinno się stosować ich długotrwale w celach antykoncepcji, to samo mówiła mi moja ginekolog, ba nawet nie chciała mi wypisać na nie recepty, zgodziła się dopiero jak obiecałam, że będę brać tylko przez pół roku.
Zresztą w ulotce też napisali, że powinno się stosować je przez kilka miesięcy(bo domyślam się zamierzasz je stosować dłużej).
Decyzja i tak należy do Ciebie
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:16   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zmiana tabletek.

No i co z tego, że można nimi leczyć trądzik? Tabletki antykoncepcyjne zawsze chronią tak samo. Gdyby miały mniejszą skuteczność, to by lekarze ich nie przepisywali jako antykoncepcję.

@nynka_1987, co do dłuższego stosowania to może jest w tym racja. Moja koleżanka stosowała dość długo Diane i niestety dostała po nich krwotoku wewnętrznego, musieli ją operować... Ale nie wiem czy to wina tabletek czy jej organizmu.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:18
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:44   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zmiana tabletek.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
No i co z tego, że można nimi leczyć trądzik? Tabletki antykoncepcyjne zawsze chronią tak samo. Gdyby miały mniejszą skuteczność, to by lekarze ich nie przepisywali jako antykoncepcję.
a
@nynka_1987, co do dłuższego stosowania to może jest w tym racja. Moja koleżanka stosowała dość długo Diane i niestety dostała po nich krwotoku wewnętrznego, musieli ją operować... Ale nie wiem czy to wina tabletek czy jej organizmu.
Nie wiem, ja w każdym bądź razie nie ryzykowałabym dłuższego stosowania.
Z tego co wyczytałam i zrozumiałam to chodzi m. in. o wysoką hepatotoksyczność octanu cyproteronu, dużo wyższą niż w przypadku innych hormonów.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:59   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek.

Niektóre kobiety stosują po x lat i nic im nie jest, to żadne ryzyko.
Diane 35 są bardzo mocne, najmocniejsze na naszym rynku. Poza tym po ich odstawieniu problemy mogą wrócić trądziki to wy leczcie tabletkami/maściami do tego przeznaczonych, tak chyba najlepiej.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:31   #6
halkatla0101
Raczkowanie
 
Avatar halkatla0101
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37
Dot.: Zmiana tabletek.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Niektóre kobiety stosują po x lat i nic im nie jest, to żadne ryzyko.
Diane 35 są bardzo mocne, najmocniejsze na naszym rynku. Poza tym po ich odstawieniu problemy mogą wrócić trądziki to wy leczcie tabletkami/maściami do tego przeznaczonych, tak chyba najlepiej.

Nie biorę tabletek tylko po to żeby walczyć z problemami skórnymi. Biorę przede wszystkim w celu antykoncepcji. Jednak lekarz stwierdził, że jeśli mi to może dać dodatkowe korzyści to da mi Diane 35.

Co do stosowania x lat to wydaje mi się to ryzykowne 2mg progesteronu to spore obciążenie dla wątroby.
halkatla0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:37   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek.

Cytat:
Napisane przez halkatla0101 Pokaż wiadomość
Nie biorę tabletek tylko po to żeby walczyć z problemami skórnymi. Biorę przede wszystkim w celu antykoncepcji. Jednak lekarz stwierdził, że jeśli mi to może dać dodatkowe korzyści to da mi Diane 35.

Co do stosowania x lat to wydaje mi się to ryzykowne 2mg progesteronu to spore obciążenie dla wątroby.
W przypadku Diane tak, dlatego podkresliłam ze są najmocniejsze z tych dostępnych w naszym kraju słabsze tabletki pokroju Yasmin/Yaz/Yasminelle też pozytywnie wpływają na cere.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.