Późniejsza tabletka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-26, 21:21   #1
Kasia337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4

Późniejsza tabletka.


Hej dziewczyny.

Biorę tabletki anty Sidretella 30 i dzisiaj miałam rozpocząć 3 opakowanie, niestety nie zdążyłam kupić tabletek i nie mam jak teraz wziąć tej pierwszej po tej siedmiodniowej przerwie. Czy jeśli wezmę ją jutro z rana ( dzisiaj miałam ją przyjąć o 21.30 ) o godzinie np. 7 - 8 to skuteczność anty zostanie zaburzona? Dodam, że w trakcie tej 7 dniowej przerwy od tabletek nie doszło do stosunku.

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Kasia337
Czas edycji: 2014-09-26 o 21:25
Kasia337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:25   #2
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cytat:
Napisane przez Kasia337 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Biorę tabletki anty Sidretella 30 i dzisiaj miałam rozpocząć 3 opakowanie, niestety nie zdążyłam kupić tabletek i nie mam jak teraz wziąć tej pierwszej po tej siedmiodniowej przerwie. Czy jeśli wezmę ją jutro z rana ( dzisiaj miałam ją przyjąć o 21.30 ) o godzinie np. 7 - 8 to skuteczność anty zostanie zaburzona?
Dziękuje za pomoc.
Jeśli zdążysz zażyć ją przed 9.30 (limit 12 godzin), skuteczność będzie zachowana. Jeśli będziesz miała więcej niż 12h spóźnienia, przez kolejne 7 dni skuteczność może być obniżona i musisz się dodatkowo zabezpieczać
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:39   #3
Kasia337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
Jeśli zdążysz zażyć ją przed 9.30 (limit 12 godzin), skuteczność będzie zachowana. Jeśli będziesz miała więcej niż 12h spóźnienia, przez kolejne 7 dni skuteczność może być obniżona i musisz się dodatkowo zabezpieczać
I to 12 godzin się co do minuty liczy?
Kasia337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:46   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cóż, ciężko stwierdzić. Według mnie (na zdrowy rozum) jeśli przyjmiesz tabletkę o 9.32 to nic nie powinno się stać. Jednak jeśli bardzo nie chcesz ciąży i potem miałabyś się schizować to dla własnej wygody akorzystaj z dodatkowego zabezpieczenia .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 21:49   #5
Kasia337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Cóż, ciężko stwierdzić. Według mnie (na zdrowy rozum) jeśli przyjmiesz tabletkę o 9.32 to nic nie powinno się stać. Jednak jeśli bardzo nie chcesz ciąży i potem miałabyś się schizować to dla własnej wygody akorzystaj z dodatkowego zabezpieczenia .
Czyli ta zasada 12 godzin nie jest pewna?
Kasia337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 22:00   #6
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Późniejsza tabletka.

Jest pewna! Absolutnie nie masz czym się martwić, jeśli tabletkę zażyjesz do 12 godzin od "pominięcia"!
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 22:02   #7
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cytat:
Napisane przez Kasia337 Pokaż wiadomość
Czyli ta zasada 12 godzin nie jest pewna?
12 godzin czas, który podaje producent, więc musi być pewny, bo jeśli przyjmiesz równo po 12 godzinach, co do minuty, a i tak wpadniesz, to teoretycznie możesz ich pozwać. Więc jeśli producent tak pisze, to znaczy, że jest praktycznie na 100% bezpieczne. Po 12 godzinach to już zależy od organizmu, dokładnego metabolizmu tabletki i ogólnie pojętego szczęści. Jak pisała koleżanka wyżej - prawdopodobnie 12h i 30 minut też będą bezpieczne, ale jednak pamiętaj, że właśnie miałaś 7 dni przerwy, więc poziom hormonów w Twojej krwi i tak jest niski, każda dodatkowa godzina zwłoki może odblokować owulację. Gdyby to był 2 czy 3 tydzień opakowania, to bym tego tak po aptekarsku nie liczyła, ale skoro to pierwsza tabletka, to osobiście bym nie ryzykowała. 12 godzin to pewniak, a potem - może nic się nie stanie. Ale jeśli się stanie, tylko do siebie możesz mieć pretensje
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 22:12   #8
Kasia337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Późniejsza tabletka.

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
12 godzin czas, który podaje producent, więc musi być pewny, bo jeśli przyjmiesz równo po 12 godzinach, co do minuty, a i tak wpadniesz, to teoretycznie możesz ich pozwać. Więc jeśli producent tak pisze, to znaczy, że jest praktycznie na 100% bezpieczne. Po 12 godzinach to już zależy od organizmu, dokładnego metabolizmu tabletki i ogólnie pojętego szczęści. Jak pisała koleżanka wyżej - prawdopodobnie 12h i 30 minut też będą bezpieczne, ale jednak pamiętaj, że właśnie miałaś 7 dni przerwy, więc poziom hormonów w Twojej krwi i tak jest niski, każda dodatkowa godzina zwłoki może odblokować owulację. Gdyby to był 2 czy 3 tydzień opakowania, to bym tego tak po aptekarsku nie liczyła, ale skoro to pierwsza tabletka, to osobiście bym nie ryzykowała. 12 godzin to pewniak, a potem - może nic się nie stanie. Ale jeśli się stanie, tylko do siebie możesz mieć pretensje
Skoro do 12 godzin pewna, to dziękuje bardzo za odpowiedź I następna tabletkę od tej rano normalnie o 21.30 tego samego dnia?
Kasia337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-26 23:12:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.