Czy powinnam zwrócić pieniądze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-17, 14:32   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

Czy powinnam zwrócić pieniądze?


Sprawa wygląda tak. Mam fatalne stosunki z babką, mieszkamy razem, ale się nienawidzimy.
Kilka lat temu kupiłam rower miejski, zawsze super o niego dbałam i w ogóle. Jeżdżę jak tylko zrobi się cieplej, do końca września. W zeszłym roku dorobił się kilku małych usterek, ale stwierdziłam, że zajmę się tym w sezonie. W zeszłym roku dostałam "w spadku" typowo sportowy rower, i przez cały wrzesień jeździłam tylko na nim. Problem w tym, że moja babka stwierdziła, że skoro mam drugi, to ona sobie ten pierwszy może wziąć. Bez pytania zaprowadziła go do "warsztatu" i naprawiła za swoje pieniądze.
Wchodzę dzisiaj do domu zaskoczona, że rower naprawiony, a babka, że tak, bo to jej rower, skoro ja mam nowy. Ja oczywiście się z tym nie zgadzam, bo ja go kupiłam, no i poza tym - to, że mam rower sportowy, to nie znaczy, że nie będę jeździć miejskim z koszyczkiem (tym bardziej, że mam w planach wyprowadzkę i będę dojeżdżać rowerem na uczelnię). I teraz tak - czy powinnam jej zwrócić pieniądze za naprawę? Wg mnie nie, wzięła rower bez pytania, mogła zapytać, to by nie wydawała kasy. Z drugiej strony i tak miałam zamiar zaprowadzić rower do kumpla na odświeżenie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:13   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak. Mam fatalne stosunki z babką, mieszkamy razem, ale się nienawidzimy.
Kilka lat temu kupiłam rower miejski, zawsze super o niego dbałam i w ogóle. Jeżdżę jak tylko zrobi się cieplej, do końca września. W zeszłym roku dorobił się kilku małych usterek, ale stwierdziłam, że zajmę się tym w sezonie. W zeszłym roku dostałam "w spadku" typowo sportowy rower, i przez cały wrzesień jeździłam tylko na nim. Problem w tym, że moja babka stwierdziła, że skoro mam drugi, to ona sobie ten pierwszy może wziąć. Bez pytania zaprowadziła go do "warsztatu" i naprawiła za swoje pieniądze.
Wchodzę dzisiaj do domu zaskoczona, że rower naprawiony, a babka, że tak, bo to jej rower, skoro ja mam nowy. Ja oczywiście się z tym nie zgadzam, bo ja go kupiłam, no i poza tym - to, że mam rower sportowy, to nie znaczy, że nie będę jeździć miejskim z koszyczkiem (tym bardziej, że mam w planach wyprowadzkę i będę dojeżdżać rowerem na uczelnię). I teraz tak - czy powinnam jej zwrócić pieniądze za naprawę? Wg mnie nie, wzięła rower bez pytania, mogła zapytać, to by nie wydawała kasy. Z drugiej strony i tak miałam zamiar zaprowadzić rower do kumpla na odświeżenie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem nie. Babka się z tobą nie skonsultowała, mało tego jeszcze ten rower sobie przywłaszczyła.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:16   #3
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

A ja bym oddała pieniądze, jeżeli i tak miałaś w planie naprawę roweru.
Babcia pewnie pomyślała, że jak masz 2 rowery to będziesz korzystać z jednego.
Fakt, powinna porozmawiać z Tobą i zapytać, ale nie sądzę, aby miała złe intencje.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:26   #4
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Problem w tym, że moja babka stwierdziła, że skoro mam drugi, to ona sobie ten pierwszy może wziąć.
Bezczelność tego stwierdzenia pewnie bije jakieś granice. Zapewne inaczej by było, gdyby po prostu zapytała.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
I teraz tak - czy powinnam jej zwrócić pieniądze za naprawę?
Nie, nie powinnaś.
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:30   #5
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Moim zdaniem powinnaś oddać pieniądze jeśli zamierzasz go uzywac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:32   #6
201712140912
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 263
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Ja bym nie oddawała pieniedzy. Niby z jakiej racji?

Wysłane za pomocą mTalk
201712140912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:48   #7
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Oddałabym jej pieniądze i powiedziała by następnym razem pytała Cię o zdanie.
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 18:50   #8
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
A ja bym oddała pieniądze, jeżeli i tak miałaś w planie naprawę roweru.
Babcia pewnie pomyślała, że jak masz 2 rowery to będziesz korzystać z jednego.
Fakt, powinna porozmawiać z Tobą i zapytać, ale nie sądzę, aby miała złe intencje.
powinnaś, ale z innych powodów. ja oddałabym jej pieniądze za naprawę i uświadomiła, że nie ma żadnych praw żeby ruszać ten rower. jeśli babcia jest z tych chamskich, to może wyjść z założenia, że w jakieś części rower jest jej (bo zapłaciła za naprawę) i może poczuwać się do możliwości korzystania z niego bez Twojej wiedzy.
chyba że masz możliwość zabezpieczenia roweru przed używaniem go.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:53   #9
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Oddałabym pieniądze na Twoim miejscu, ponieważ to Twój rower i Ty będziesz nim jeździła. A zachowanie babci chamskie i bezczelne.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:55   #10
201712140912
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 263
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
powinnaś, ale z innych powodów. ja oddałabym jej pieniądze za naprawę i uświadomiła, że nie ma żadnych praw żeby ruszać ten rower. jeśli babcia jest z tych chamskich, to może wyjść z założenia, że w jakieś części rower jest jej (bo zapłaciła za naprawę) i może poczuwać się do możliwości korzystania z niego bez Twojej wiedzy.

chyba że masz możliwość zabezpieczenia roweru przed używaniem go.
Babcia juz bez tego zalozyla ze moze nawet nie tyle, co korzystać z roweru, co sobie go wrecz przywlaszczyc.

Zatem żadne to zabezpieczenie.

Wysłane za pomocą mTalk
201712140912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 19:26   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
A ja bym oddała pieniądze, jeżeli i tak miałaś w planie naprawę roweru.
Babcia pewnie pomyślała, że jak masz 2 rowery to będziesz korzystać z jednego.
Fakt, powinna porozmawiać z Tobą i zapytać, ale nie sądzę, aby miała złe intencje.
Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 19:36   #12
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Nie oddałabym. Ona jeżdżąc na Twoim rowerze niszczy go, zużywa. Zapłaci Ci za zużycie? Nie sądzę.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 19:46   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

To zalezy od kogo dostalas ten sportowy rower. Jak od kogos z rodziny, to moze ta osoba chciala Tobie mlodej dac nowoczesny model, bys Ty dala ten bardziej tradycyjny miejski swojej babci.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 20:34   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

ja bym nie oddawała kasy. mogła zapytać, czy może go wziąć/pożyczyć.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:05   #15
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Oddałabym kasę dla świętego spokoju. Może nie pomyślała, żeby spytać, może zrobiła to z premedytacją, nie wiem. Ale pieniądze bym oddała.
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:07   #16
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Ja bym zwróciła chociażby dla świętego spokoju. I grzecznie wytlumaczyła, że ten rower jest Ci potrzebny itd.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:17   #17
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mekare95 Pokaż wiadomość
Babcia juz bez tego zalozyla ze moze nawet nie tyle, co korzystać z roweru, co sobie go wrecz przywlaszczyc.

Zatem żadne to zabezpieczenie.

Wysłane za pomocą mTalk
miała wymówkę... bo wnuczka ma nowy. teraz będzie mieć kolejną wymówkę. nie dość że wnuczka ma drugi to jeszcze babcia sama włożyła w ten rower pieniądze. pojeździłaby nim chwilę, to doszłaby nowa wymówka... przecież ja z niego korzystam częściej niż Ty i tak w nieskończoność. ja tam wolałabym się jednak zabezpieczyć przed roszczeniami, zwłaszcza że to nieduże pieniądze, a naprawa i tak musiała być wykonana.
gdyby autorce udało się wyprowadzić zaraz razem z rowerem, to też mówiłabym, żeby nie oddawać. ale jeśli muszą mieszkać razem, a się nie lubią, to lepiej nie być nic "dłużnym"

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To zalezy od kogo dostalas ten sportowy rower. Jak od kogos z rodziny, to moze ta osoba chciala Tobie mlodej dac nowoczesny model, bys Ty dala ten bardziej tradycyjny miejski swojej babci.
takie rzeczy to się uzgadnia przed podarowaniem takiego "prezentu".
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:19   #18
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Stawiając sprawę uczciwie, to tak.Powinnas zwrocic za naprawe czegos co chcialas naprawic.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:34   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Oddaj kase dla swietego spokoju ,zrob wyklad babce ze bez pytania rzeczy sie nie bierze a rower zabezpiecz(kup linke na szyfr zeby nikt roweru nie mogl uzyc oprocz Ciebie)


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 21:44   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Oddaj pieniądze - całość lub część, zależy ile sama zamierzałaś przeznaczyć na "odświeżenie". Jeżeli do czasu Twojej wyprowadzki babcia będzie korzystała z roweru nadal (oczywiście za Twoim pozwoleniem), to uważam, że nie musisz oddawać całej kwoty - w końcu naprawek dokonała również dla siebie, aby móc korzystać w roweru. Omówcie to.

I przestań mieć wyprowadzkę "w planach", a zrealizuj to, bo takie niezdrowe/nerwowe sytuacje będą się powtarzać ciągle i ciągle.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-03-17 o 21:47
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 00:01   #21
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Zależy ile babka na te naprawy wydała, jak wydała 200 zł a Ty chciałaś przeznaczyć na naprawę np. 50 to ja bym jej właśnie tyle oddala. (Jeśli w ogóle cokolwiek). Za straty sama jest sobie winna bo przywlaszczyla sobie Twój rower.

Za resztę kupiłbym gruby łańcuch, żeby nie brała go w przyszłości. Bo pewnie trudno będzie jej przyjąć do wiadomości, że sobie nie życzysz brania roweru bez pytania.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 05:09   #22
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To zalezy od kogo dostalas ten sportowy rower. Jak od kogos z rodziny, to moze ta osoba chciala Tobie mlodej dac nowoczesny model, bys Ty dala ten bardziej tradycyjny miejski swojej babci.
Od ex chłopaka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 08:48   #23
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Według mnie to zalezy od tego:

- ile to kosztowało
- czy babcia będzie tego roweru teraz używać

Jeżeli definitywnie ustalisz z nią, że ma go nie dotykać a kwota naprawy była rozsądna, to tak, oddałabym. Jeżeli sama suma była zbyt duża, to najwyżej oddałabym część.

Natomiast jeżeli babcia mogłaby z tego roweru korzystać do czasu Twojej przeprowadzki, nawet sporadycznie, to nie oddawałabym.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 08:50   #24
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Nie, roweru ma nie używać, bo po pierwsze jest mój, a po drugie jakby to powiedzieć, nie widzę powodu, dla którego miałabym jej robić jakąkolwiek przysługę. Naprawa kosztowała 70 zł, u mojego kolegi (pisałam, to były małe usterki typu nastawienie kierownicy, nasmarowanie łańcucha) dałabym za to max 2 dyszki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 08:53   #25
phnx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Ja bym oddała pieniądze, w kwocie jaką sama chciałam przeznaczyć - przypuszczam, że znajomy miał Ci zrobić ten rower taniej niż serwis.

A babci jasno przekazałabym stanowisko odnośnie korzystania z roweru:
1. Możesz jeździć, gdy ja go nie używam, ale rower nie jest Twój, więc wszystkie rzeczy (naprawy, dokupywanie/zmiana osprzętu, etc) ze mną konsultuj.
Po sezonie kosztem przeglądu i bieżących napraw dzielimy się na pół (jeśli wspólnie korzystacie), Ty płacisz (jeśli tylko babcia).
2. Nie korzystaj z mojego roweru, chyba że w danej sytuacji się zgodzę...,
etc.

Nie wiem, jak dokładnie wygląda Wasze wspólne mieszkanie, czy jest ono babci (w tym sprzęty, wyposażenie), ale z doświadczenia unikałabym wszelkich konfliktów.
Nie chodzi o to, byś sobie dała wejść na głowę, bo babcia nie zachowała się w porządku, nie ustalając nic z Tobą i przywłaszczając sobie rower, ale nie warto prowokować jeszcze większej wojny, np. że zacznie wyrzucać Twoje jedzenie z lodówki, chować korek do wanny, wykręcać żarówki, bo mieszkanie jest jej i te rzeczy się zużywają..
Brzmi jak abstrakcja, ale niestety się zdarza, zwłaszcza, że nie macie dobrych stosunków (piszesz o nienawiści).
Złośliwość w odwecie wydaje się więc prawdopodobna, jasne ustalenie zasad może być w tej sytuacji dobrym wyjściem.
phnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 08:58   #26
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez phnx Pokaż wiadomość
Ja bym oddała pieniądze, w kwocie jaką sama chciałam przeznaczyć - przypuszczam, że znajomy miał Ci zrobić ten rower taniej niż serwis.

A babci jasno przekazałabym stanowisko odnośnie korzystania z roweru:
1. Możesz jeździć, gdy ja go nie używam, ale rower nie jest Twój, więc wszystkie rzeczy (naprawy, dokupywanie/zmiana osprzętu, etc) ze mną konsultuj.
Po sezonie kosztem przeglądu i bieżących napraw dzielimy się na pół (jeśli wspólnie korzystacie), Ty płacisz (jeśli tylko babcia).
2. Nie korzystaj z mojego roweru, chyba że w danej sytuacji się zgodzę...,
etc.

Nie wiem, jak dokładnie wygląda Wasze wspólne mieszkanie, czy jest ono babci (w tym sprzęty, wyposażenie), ale z doświadczenia unikałabym wszelkich konfliktów.
Nie chodzi o to, byś sobie dała wejść na głowę, bo babcia nie zachowała się w porządku, nie ustalając nic z Tobą i przywłaszczając sobie rower, ale nie warto prowokować jeszcze większej wojny, np. że zacznie wyrzucać Twoje jedzenie z lodówki, chować korek do wanny, wykręcać żarówki, bo mieszkanie jest jej i te rzeczy się zużywają..
Brzmi jak abstrakcja, ale niestety się zdarza, zwłaszcza, że nie macie dobrych stosunków (piszesz o nienawiści).
Złośliwość w odwecie wydaje się więc prawdopodobna, jasne ustalenie zasad może być w tej sytuacji dobrym wyjściem.
Mieszkanie jest w połowie mamy i moje, babcia "swoje" sprzęty ma tylko w swoim pokoju, reszta wyposażenia jest kupiona przez moją mamę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 09:05   #27
phnx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mieszkanie jest w połowie mamy i moje, babcia "swoje" sprzęty ma tylko w swoim pokoju, reszta wyposażenia jest kupiona przez moją mamę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
To ok, opisywana przeze mnie sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Czytając dzisiejsze posty, oddałabym te 2 dyszki, które miał dostać kumpel, powiedziała, że roweru ma nie ruszać bo jest Twój i już
phnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 09:57   #28
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Tinker weź się w końcu wynieś z tej patoli, rower zabierz ze sobą i koniec problemu. BTW polecam z całego serca jeździć mieszczuchem przez cały rok, jeśli to trasa po dużym mieście (miasto studenckie) to na pewno zdrowiej jeździć z prostymi plecami. A i mieszczuchy zazwyczaj mają szersze opony- idealne na gorsze warunki znaczy miesiące pazdziernik- marzec.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 09:58   #29
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez phnx Pokaż wiadomość
Czytając dzisiejsze posty, oddałabym te 2 dyszki, które miał dostać kumpel, powiedziała, że roweru ma nie ruszać bo jest Twój i już
Też bym tak zrobiła. I czym prędzej zmieniała adres.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 10:36   #30
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy powinnam zwrócić pieniądze?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie, roweru ma nie używać, bo po pierwsze jest mój, a po drugie jakby to powiedzieć, nie widzę powodu, dla którego miałabym jej robić jakąkolwiek przysługę. Naprawa kosztowała 70 zł, u mojego kolegi (pisałam, to były małe usterki typu nastawienie kierownicy, nasmarowanie łańcucha) dałabym za to max 2 dyszki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
oddaj jej tyle i zamierzałaś wydać. i wyprowadź się jak najszybciej. szkoda życia na tyle nerwów
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-22 08:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.