Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^ - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-04, 23:19   #1111
kasandraski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W moim odczuciu dużo lepiej spisują się aplikacje na smartfona(polecam!), czasem trudno jest się zmusić do wpisywania wszystkiego do excela
Chyba, że wszystkie płatności robisz kartą.. wtedy łatwiej jest to spisywać z konta


---

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-04-05 o 09:55 Powód: reklama
kasandraski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 08:07   #1112
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-04-05 o 08:11
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 20:51   #1113
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Spisywanie z paragonow jest lepsze niz spisywanie z konta babkowego. Co z tego ze w teskaczu zaplace 100 jesli na jednym paragonie jest chleb domestos tortownica i skarpetki. To zupelnie inne kategorie.
Ja mam plik w excelu wlasnoe dlatego ze nie wpisuje na biezaco. Biore paragony i raz w tygodniu wklikuje w arkusz. Zajmuje to max 15 minut.
Aplikacja by mnie raczej draznila. Telefon lubi sie wieszac, apki maja swoje ograniczenia... wole miec plik na pendrive.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 04:08   #1114
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Hej
Jestem na innym wątku o oszczędzaniu jeśli pozwólcie tez dołączę do Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 08:33   #1115
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Spisywałam swoje wydatki przez pół roku - po każdych zakupach dokładnie wypisywałam zakupione rzeczy dzieląc je na kategorie. Obecnie już tego nie robię, bo miało to na celu sprawdzenie, ile tak naprawdę wydaję i ile jestem w stanie miesięcznie stale zaoszczędzić - wzrosła mi pensja i nie byłam pewna, czy czasem z niektórymi rzeczami za bardzo nie szaleję. Wyszło mi, że wydaję bardzo racjonalne kwoty, a wydawało mi się, że ciągle na coś wydaję - było to jednak spowodowane tym, że robię zakupy codziennie, ale kupując kilka świeżych produktów, nie mam zwyczaju jednotygodniowych wielkich zakupów. Ja nie miałam żadnego pliku w Excelu, prowadziłam sobie notesik. Pisałam też zawsze, ile wyniosła moja pensja (bywa, że choruję, jeżdżę w delegację czy też dostanę jakąś premię, nie jest więc ona stała co miesiąc) i ile w sumie wydałam - wychodziło mi wtedy, jaką kwotę zaoszczędziłam.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 21:18   #1116
janekzkalisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

ja też prowadzę wydatki w excelu od 6 lat ... to najlepszy sposób na samodyscypline i kontrolę budżetu .... po tych wszystkich latach jak sobie założę że zaoszczędzę 1000 zł to tak właśnie się dzieje .... cały sęk w tym żeby mimo zwiększającej się pensji utrzymywać zbliżone koszty miesieczne .... <ciach_reklama>

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2017-04-30 o 21:41 Powód: reklama
janekzkalisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 14:50   #1117
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Dziewczyny, podziwiam was, za to, że macie czas tak notować te wydatki. Ja przez pewien czas próbowałam ale ostatnio brakuje mi czasu. Też nie robię jednych dużych zakupów raz w tygodniu, tylko codziennie coś, przez to też zajmowało mi to jeszcze więcej czasu. Staram się po prostu rezolutnie wydawać, ale jestem ciekawa na co konkretnie idą moje pieniądze.

Oprócz notowania wydatków, mam tez inne sposoby na oszczędzanie, np zużywam kosmetyki do końca, albo oddaje je mamie, często rozcinam tubki kremów i past do zębów. Duża oszczędnością też stał się zakup dzbanka filtrującego, nie tylko oszczędzam pieniądze na zakupie wody butelkowanej ale i plecy na wnoszeniu tej wody.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-01, 14:55   #1118
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podziwiam was, za to, że macie czas tak notować te wydatki. Ja przez pewien czas próbowałam ale ostatnio brakuje mi czasu. Też nie robię jednych dużych zakupów raz w tygodniu, tylko codziennie coś, przez to też zajmowało mi to jeszcze więcej czasu. Staram się po prostu rezolutnie wydawać, ale jestem ciekawa na co konkretnie idą moje pieniądze.

Oprócz notowania wydatków, mam tez inne sposoby na oszczędzanie, np zużywam kosmetyki do końca, albo oddaje je mamie, często rozcinam tubki kremów i past do zębów. Duża oszczędnością też stał się zakup dzbanka filtrującego, nie tylko oszczędzam pieniądze na zakupie wody butelkowanej ale i plecy na wnoszeniu tej wody.
troche przesadzasz. Mozna sobie zainstalowac apke w telefonie,wklepanie paragonow to kwestia 5 min. Mozesz to zrobic w autobusie, w kolejce w sklepie, podczas kapieli itd.td. Chyba nie ma czlowieka ktory nie ma 5 min czasu.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 19:23   #1119
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja niestety oszczędna nie jestem, ale moja koleżanka z pracy ma wiele patentów na oszczędzanie pieniędzy, które zakrawają wręcz o skąpstwo. Ostatnio hitem dla mnie było, jak powiedziała, że wraz z mężem oddają krew , bo są odpisy od podatku dodam, że ich sytuacja finansowa jest naprawdę dobra
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 21:01   #1120
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podziwiam was, za to, że macie czas tak notować te wydatki.
No bez przesady Przecież nie piszesz "Szampon Shauma do włosów przetłuszczających się - 8 zł, czekolada Wedel z bakaliami i orzechami - 2,50 zł" tylko pojedyncze słowa, ja w sumie pisałam skróty: szamp., ziemn. chl., itd., najważniejsze przecież, żebyś Ty to rozumiała. Poza tym już nie przesadzajmy, że zajmuje to aż tyle czasu - podejrzewam, że dużo więcej dziennie spędzisz na Wizażu mimo bycia taaką zajętą niż na spisywaniu produktów z paragonów.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 21:30   #1121
DrzewoPomaranczowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Ja niestety oszczędna nie jestem, ale moja koleżanka z pracy ma wiele patentów na oszczędzanie pieniędzy, które zakrawają wręcz o skąpstwo. Ostatnio hitem dla mnie było, jak powiedziała, że wraz z mężem oddają krew , bo są odpisy od podatku dodam, że ich sytuacja finansowa jest naprawdę dobra
No wiesz. Może mają tak dobrą sytuację, że w PIT wychodzi im, że muszą dopłacać? Mimo wszystko raczej nikt nie chce płacić US zwrotów, tylko odwrotnie. Być może ta krew "wyrównuje" im zwrot do 0? Nie wiesz tego.

xx

Ja też kiedyś robiłam notatki, wychodziło, że najwięcej wydaję na jedzenie "bez sensu" czyli słodycze, fast-food. Od czasu do czasu można, ale mi potrafiło się zebrać 50zł/mc na samych słodyczach (!).
DrzewoPomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-01, 21:35   #1122
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 14:09   #1123
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No bez przesady Przecież nie piszesz "Szampon Shauma do włosów przetłuszczających się - 8 zł, czekolada Wedel z bakaliami i orzechami - 2,50 zł" tylko pojedyncze słowa, ja w sumie pisałam skróty: szamp., ziemn. chl., itd., najważniejsze przecież, żebyś Ty to rozumiała. (...)
Mozna zrobic bardziej ogolny podzial. Jesli chodzi o codzienne zakupy to mam w tabeli tylko dwie kategorie "jedzienie + chemia" i "alkohol". Bardziej tego nie rozdzielam, bo nie mam potrzeby wiedziec ile poszlo kasy na ryby, a ile na mieso czy nabial. Ze wzgledu na kompleksowe podejscie nie trzeba dlugo analizowac paragonow. Tabele w exelu uzupelniam na bierzaco, zajmuje mi to maksymalnie z minute dziennie.

Pozostale rubryki, na ktore dziele wydatki to: moje zakupy; meza; restauracje; rozrywka; samochód; mieszkanie; prezenty; oplaty.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 15:50   #1124
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Ja zapisuje tylko kwoty a juz nie notuje co konkretnie kupilam. Alkohol mam w kat. rozrywka☺. Czasami sporo czasu schodzi jak jest kilka kategorii na jednym paragonie i trzeba wszysko zliczyc. A juz te nowe paragony z biedry to porażka tak glupio rozpisane
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 09:27   #1125
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podziwiam was, za to, że macie czas tak notować te wydatki. Ja przez pewien czas próbowałam ale ostatnio brakuje mi czasu. Też nie robię jednych dużych zakupów raz w tygodniu, tylko codziennie coś, przez to też zajmowało mi to jeszcze więcej czasu. Staram się po prostu rezolutnie wydawać, ale jestem ciekawa na co konkretnie idą moje pieniądze.

Oprócz notowania wydatków, mam tez inne sposoby na oszczędzanie, np zużywam kosmetyki do końca, albo oddaje je mamie, często rozcinam tubki kremów i past do zębów. Duża oszczędnością też stał się zakup dzbanka filtrującego, nie tylko oszczędzam pieniądze na zakupie wody butelkowanej ale i plecy na wnoszeniu tej wody.
Żyje w niedoczasie, a na te zapiski mam czas.
Mam zeszyt. Dwie strony koło siebie to kategorie wydatków, kolejna to dochody (mam z różnych źródeł, zmienne bardzo).
Najważniejsze to brać paragony. Wkładam do toreb z zakupami. Podczas rozpakowania zakupów paragony Wkładam za okładkę zeszytu. W wolnej chwili, np. Podczas porannej kawy, wpisuje wydatki. Mam dość ogólne kateborie: żywność, chemia, odzież, wiec nie rozbijam paragonu na atomy.

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;7344061 1]Ja zapisuje tylko kwoty a juz nie notuje co konkretnie kupilam. Alkohol mam w kat. rozrywka. Czasami sporo czasu schodzi jak jest kilka kategorii na jednym paragonie i trzeba wszysko zliczyc. A juz te nowe paragony z biedry to porażka tak glupio rozpisane[/QUOTE]
Potwierdzam. Co to za pomysł, że jak produkt jest w promocyjnej cenie, to nabija się cena regularna, a potem rabat odejmuje? Przy zakupie kilku sztuk tego samego produktu trudno skontrolować czy cena na paragonie jest taka jak na półce. Tzn oczywiście można od ceny górnej na paragonie odjąć rabat poniżej i podzielić przez ilość sztuk, ale trudno to zrobić w głowie, stojąc przy kasie, jeśli kupuję się wiele rzeczy w promocyjnej cenie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 09:41   #1126
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Wizażowe oszczędzanie ;)

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Żyje w niedoczasie, a na te zapiski mam czas.
Mam zeszyt. Dwie strony koło siebie to kategorie wydatków, kolejna to dochody (mam z różnych źródeł, zmienne bardzo).
Najważniejsze to brać paragony. Wkładam do toreb z zakupami. Podczas rozpakowania zakupów paragony Wkładam za okładkę zeszytu. W wolnej chwili, np. Podczas porannej kawy, wpisuje wydatki. Mam dość ogólne kateborie: żywność, chemia, odzież, wiec nie rozbijam paragonu na atomy.


Potwierdzam. Co to za pomysł, że jak produkt jest w promocyjnej cenie, to nabija się cena regularna, a potem rabat odejmuje? Przy zakupie kilku sztuk tego samego produktu trudno skontrolować czy cena na paragonie jest taka jak na półce. Tzn oczywiście można od ceny górnej na paragonie odjąć rabat poniżej i podzielić przez ilość sztuk, ale trudno to zrobić w głowie, stojąc przy kasie, jeśli kupuję się wiele rzeczy w promocyjnej cenie.
Mi też się bardzo to niepodobna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 09:45   #1127
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja nie zapisuję, kupuję tylko to co potrzebne naprawdę, ale z oszczędzaniem cienko u mnie, jedyne co mi się opłaciło to zmiana oświetlenia na activejety
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 21:41   #1128
niusia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Jestem nauczona oszczędzania, dla mnie to chleb powszedni. Oszczędzam na lokatach lub kontach oszczędnościowych i zarabiam na odsetkach. Najczęściej w tym celu korzystam z rankingów, np. /link/ wyszukuję najlepsze oferty i lokuję środki. W ten sposób zaoszczędziłam już na wakacje w Grecji i rower. Teraz zbieram na urlop w Hiszpanii.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2017-05-29 o 22:31 Powód: link
niusia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 22:28   #1129
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez niusia30 Pokaż wiadomość
Jestem nauczona oszczędzania, dla mnie to chleb powszedni. Oszczędzam na lokatach lub kontach oszczędnościowych i zarabiam na odsetkach. Najczęściej w tym celu korzystam z rankingów /link/ wyszukuję najlepsze oferty i lokuję środki. W ten sposób zaoszczędziłam już na wakacje w Grecji i rower. Teraz zbieram na urlop w Hiszpanii.
Lokaty teraz tak oprocentowane, ze miliony chyba trzymasz zeby na nich zarobic.slaba reklama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2017-05-29 o 22:32 Powód: link w cytacie
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 05:13   #1130
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Ja w rok zarobilam 150 złotych, raptem 10lat i by było na wczasy w Grecji
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 05:42   #1131
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Ja w rok zarobilam 150 złotych, raptem 10lat i by było na wczasy w Grecji

Oj tam. Ja ostatnio 400 pln na promo jednego z banków. Wystarczy Szafrańskiego śledzić

A w ogóle to się chciałam przywitać- lubię oszczędzać i z przyjemnością poczytam o Waszych sposobach. Z mojej strony: odkładanie na konto oszczędnościowe od razu kiedy przyjdzie pensja, "koperty" na konkretne wydatki (np. 800 pln na transport, 200 na lekarstwa, itp.), dywersyfikacja portfela no i oczywiście promocje bankowe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 09:01   #1132
Julia_lawend
Przyczajenie
 
Avatar Julia_lawend
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

ja staram się skrupulatnie prowadzić budżet domowy. Zapisuje ile trzeba wydac w każdym miesiącu na rachunki, przeznaczam pewną sumę na jedzenie i przyjemności a resztę odkładam. Zbieram pieniądze na wesele więc taki budżet naprawdę jest mi potrzebny Do tego mam konto oszczędnościowe. Oprocentowanie dobre bo na 3,5% przy darmowym prowadzeniu (w OF), więc tam też sobie wpłacam jakieś oszczędności i coś tam przybywa Do tego korzystam też z aplikacji w telefonie. Po każdych zakupach wpisuję tam co kupiłam oraz kwoty z paragonów i system podpowiada mi na czym mogę zaoszczędzić Zawsze wychodzę z założenia: grosz do grosza
Julia_lawend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 13:33   #1133
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Julia_lawend Pokaż wiadomość
ja staram się skrupulatnie prowadzić budżet domowy. Zapisuje ile trzeba wydac w każdym miesiącu na rachunki, przeznaczam pewną sumę na jedzenie i przyjemności a resztę odkładam. Zbieram pieniądze na wesele więc taki budżet naprawdę jest mi potrzebny Do tego mam konto oszczędnościowe. Oprocentowanie dobre bo na 3,5% przy darmowym prowadzeniu (w OF), więc tam też sobie wpłacam jakieś oszczędności i coś tam przybywa Do tego korzystam też z aplikacji w telefonie. Po każdych zakupach wpisuję tam co kupiłam oraz kwoty z paragonów i system podpowiada mi na czym mogę zaoszczędzić Zawsze wychodzę z założenia: grosz do grosza
jaka to aplikacja?
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 08:24   #1134
Julia_lawend
Przyczajenie
 
Avatar Julia_lawend
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
jaka to aplikacja?
"Orendżowa"
Julia_lawend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 08:51   #1135
DariaKoyo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja przeszłam z Excela do aplikacji na telefon który mam zawsze ze saba. I od razu zapisuje wydatek nawet najdrobniejszy. Mam najprostszą do tego appke Koszcik2. Wydatek, kategoria, data. Jest sugerowana lista kategorii, ale można zmianić w każdej chwili. Na koniec miesiąca eksport do excela i analiza. Wciągneło mnie to śledzenie dziennych wydatków
DariaKoyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 09:00   #1136
giwea
Przyczajenie
 
Avatar giwea
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Skoczów
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

To ja staram się przeglądać gazetki promocyjne sklepów i bardzo często kupuję na wyprzedażach (szczególnie jeśli chodzi o ubrania ).

Uwielbiam też podróżować, więc staram też oszczędzać na tym polu. Bo to może być baaardzo drogie hobby Dlatego też rezerwuje bilety z wyprzedzeniem, wybieram hostele lub decyduje sie na couchsurfing. Ale za to mam w cenie kilku stów pięknie spędzone dni i wiele wspaniałych wspomnień!


_________________________ _________
http://gazetka-lewiatan.pl/aktualna-gazetka/
giwea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 07:37   #1137
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Niestety nie potrafię oszczędzać, więc z zainteresowaniem czytam Wasze sposoby. Chociaż jak się tak głębiej zastanowic:
-bilet miesięczny do pracy to wydatek rzędu 130 zł. Do pracy dojeżdżam z inną osobą, dzięki czemu płacę 80 zł. 50 zł oszczędności.
-unikam stolowania się na mieście, kawki i deserów z kawiarni. Tzn. Raz na miesiąc ok, ale bez przesady.
-raz w tygodniu kupuje spory chleb w niedużej pobliskiej piekarni. Mamy to na tydzień na dwie osoby. Kosztuje 7,5. Śniadania lub kolacje zaliczone .
- nie palę, alkohol kupuje i pije rzadko, unikam sklepowych słodyczy na rzecz ciast pieczonych w domu. Unikam kupowania za dużej ilości żarcia. Zazwyczaj zanim pobiegne na zakupy, sprawdzam co mam w domu i z tego coś robię. Kiedyś w ten sposób udało mi się robić obiady przez tydzień bez zakupów .
-kupuje ubrania droższe, ale rzadziej i lepszej jakości.
-kupuje tańszą chemię w osiedlowej drogerii, odkąd się przekonałam, że jest tak samo dobra jak droższa.
-chodzę do osiedlowej fryzjerki raz na kilka miesięcy. Wybieram ja, bo oczekuje jedynie skrócenia włosów, a ona robi to za 10 zł.
-moja lokata automatycznie ściąga mi z konta 500 zł miesięcznie. Nie mogę tego wybrać. Auć .
-kosmetyki czy ubrania kupuje głównie przez Internet. Ponownie jak żarcie dla kotów. Sporo na tym oszczędzam, a ponieważ zwykle uzupełniam zapasy w ilości hurtowej, to i wysyłkę mam za darmo .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 15:42   #1138
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

żarówki energooszczędne w prawie całym domu (tam na zewnątrz, gdzie załącza się fotokomórka to nie.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 08:12   #1139
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Do oszczędzania pieniędzy na bank nie polecam kupowania np. 5 kg płatków owsianych albo otrębów (bo taniej). Lęgną się w tym mole, aż miło. Przesypywanie w osobne pojemniki nic nie daje. Lepiej kupować mniej, wydać te 1-2zł i zjeść w krótkim czasie. Już parę razy się na tym nacięłam!


Dlatego dziwię się, że niektórzy tutaj polecają ten patent na oszczędzanie pieniędzy. Chyba, że są nieświadomi niespodzianek w postaci kryjących się w paczkach z płatkami owsianymi/mąkami robaczków albo nie sprawdzają zawartości i jedzą z zamkniętymi oczami .

Edytowane przez malwoz88
Czas edycji: 2018-06-28 o 08:14
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 08:30   #1140
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez malika33 Pokaż wiadomość
żarówki energooszczędne w prawie całym domu (tam na zewnątrz, gdzie załącza się fotokomórka to nie.
W łazience i toalecie i pomieszczeniach, w których przebywa się krótko to nie jest dobry pomysł. Szybko się zużywają i przy starcie dużo prądu idzie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-19 18:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.