Samotność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-25, 18:25   #1
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5

Samotność


Post usunięty na prośbę autora
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 18:38   #2
kann83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 26
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez b52151f0c4abfffccf454e9aa 0e81b58f1dcceed Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hej. Rozumiem Cię w sumie. Też bardzo długo dolowalo mnie to poczucie osamotnienia.
Podziwiam Twoją odwagę, bo ja jej nie miałam.
Jeśli chodzi o tą Twoją przyjaciółkę to ja bym z nią porozmawiała szczerze. Rozmowa często dużo zmienia.
Zamiast skupiać się na tym że jesteś samotna zacznij doceniać to co masz rodzinę, tych znajomych których masz.
Zmiana myślenia na pozytywne dużo zmienia. Uwierz mi bo przechodziłam przez to samo.

Ania 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kann83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 19:14   #3
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Samotność

A może poszukaj najpierw jakiejś bratniej duszy przez internet? Takiej co mogłabyś się zwierzać, tak po prostu pisać, ewentualnie pogadać przez telefon? Dużo jest samotnych ludzi, nic przecież nie stoi na przeszkodzie.

W moim mieście, w którym mieszkam jest wiele grup, gdzie osoby szukają towarzystwa na wspólne wyjście czy aktywne spędzenie czasu. Może u Ciebie też takie coś działa? Ja parę razy wyszłam z obcymi mi ludźmi, jak z żadnym ze znajomym nie mogłam się spotkać.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 19:14   #4
KittyCharlie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Samotność

Hej 😊 to co opisalas wzruszylo mnie.

Samotnica z jakiego miasta jestes ?

Chetnie Cie poznam, poniewaz tak jak Ty doskwiera mi samotnosc pomimo ze mam chlopaka. Jestesmy razem id 7 lat. On prowadzi firme wiec od rana do wieczora jest w pracy, ze wszystkim musze radzic sobie sama. Chcialabym miec osobe ktorej mogę sie wyzalic i spedzic milo czas.

Pozdrawiam,

Karolina.
KittyCharlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 19:49   #5
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Samotność

Treść usunięta

Edytowane przez b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed
Czas edycji: 2017-06-25 o 19:55
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 20:05   #6
kann83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 26
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez b52151f0c4abfffccf454e9aa 0e81b58f1dcceed Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeżeli byś chciała popisać to chętnie Cię poznam 😀 Ja mam kilku znajomych których poznałam w sieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kann83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 21:28   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Samotność

Szkoda, że nie Poznań!

Nie masz pojęcia, ile ludzi jest samotnych. Tylko wiesz, nikt nie chce się tym chwalić...

Myślę, że poszukanie w internecie, na forach, w grupach to dobry pomysł 😊. Ewentualnie spróbuj umawiać się spontanicznie z tymi znajomymi, których masz. Może wydaje Ci się, że tak się nie da, a okaże się, że jest całkiem inaczej?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-25, 22:33   #8
gorzkipiolun
Przyczajenie
 
Avatar gorzkipiolun
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 29
Dot.: Samotność

Czy podrzuci ktoś linka do takiej grupy z Poznania? Bo ja szukałam przez wyszukiwarkę na fb to nic mi nie wyskoczyło.
Zastanawiałam się też czy istnieją takie aplikacje jak Tinder, ale do poszukiwania właśnie znajomych z okolicy. Jak ktoś zna, to niech podrzuci nazwę.
__________________
"Swinging with the old stars"
gorzkipiolun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 06:41   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez gorzkipiolun Pokaż wiadomość
Czy podrzuci ktoś linka do takiej grupy z Poznania? Bo ja szukałam przez wyszukiwarkę na fb to nic mi nie wyskoczyło.
Zastanawiałam się też czy istnieją takie aplikacje jak Tinder, ale do poszukiwania właśnie znajomych z okolicy. Jak ktoś zna, to niech podrzuci nazwę.
Znalazłam na szybko stronę na fb "poznajmy się: Poznań". Społeczność nie jest duza, ale posty są aktualne i widzę, że ludzie się odzywają .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 08:37   #10
gorzkipiolun
Przyczajenie
 
Avatar gorzkipiolun
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 29
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Znalazłam na szybko stronę na fb "poznajmy się: Poznań". Społeczność nie jest duza, ale posty są aktualne i widzę, że ludzie się odzywają .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję jakoś nie mam talentu do wyszukiwania takich stron
__________________
"Swinging with the old stars"
gorzkipiolun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 10:48   #11
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Samotność

Treść usunięta
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 17:51   #12
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Samotność

Im jesteśmy starsi tym trudniej się zawiązują przyjaźnie, to tak z mojego doświadczenia. Poza tym w pewnym wieku jak są już pozakładane rodziny, to tym bardziej nie ma czasu dla znajomych.

Ja też nie mam przyjaciółki. Spotkania ze znajomymi- rzadko, albo ja nie mam czasu, albo oni. Większość ma dzieci (ja nie) więc też nie bardzo pasuję do towarzystwa. Życie

Moja rada: zamiast się użalać nad sobą postaw na karierę. Serio - rozwiń się zawodowo, postaw na dokształcanie się, zbieranie doświadczenia. To może być dobry czas, bo później się zakochasz z wzajemnością i nie będziesz mieć czasu

pozdrawiam serdecznie!
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 18:53   #13
gorzkipiolun
Przyczajenie
 
Avatar gorzkipiolun
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 29
Dot.: Samotność

Kurcze, a w przypadku moich rodziców (małe miasteczko) było tak, że mieli właśnie głownie znajomych i przyjaciół z pracy, a przeprowadzili się do tego miasteczka kilka lat po ślubie i nie znali tam nikogo. Teraz jest chyba inaczej... pamiętam też, że nawet jak byłam mała to gdzieś chodziliśmy na grilla do znajomych, tam też były dzieciaki. Nie były to co prawda spotkania co tydzień, ale nie można powiedzieć, że nie było z kim się spotkać albo, że nie ma w ogóle na to czasu.
__________________
"Swinging with the old stars"
gorzkipiolun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 19:04   #14
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez gorzkipiolun Pokaż wiadomość
Kurcze, a w przypadku moich rodziców (małe miasteczko) było tak, że mieli właśnie głownie znajomych i przyjaciół z pracy, a przeprowadzili się do tego miasteczka kilka lat po ślubie i nie znali tam nikogo. Teraz jest chyba inaczej... pamiętam też, że nawet jak byłam mała to gdzieś chodziliśmy na grilla do znajomych, tam też były dzieciaki. Nie były to co prawda spotkania co tydzień, ale nie można powiedzieć, że nie było z kim się spotkać albo, że nie ma w ogóle na to czasu.
Ja uważam, że nie ma czegoś takiego jak "nie mam czasu" (chyba, że pracuje całymi dniami, jest pracoholikiem, wykonuje ciężki zawód itp.). Zazwyczaj jednak chodzi o to, że dana znajomość nie jest na naszej liście priorytetów. Jeśli komuś zależy, to znajdzie czas na spotkanie. Oczywiście nie jest już tak, jak w szkole czyt. codzienne chodzenie na dwór, ale raz na 2-3 tygodnie to całkiem całkiem, jak ktoś jest bardzo zajęty .

Ja mam znajomych z czasów liceum, z którymi widuję się dwa razy do roku i zawsze jest fajnie .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 15:27   #15
black_heartt
Przyczajenie
 
Avatar black_heartt
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 14
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez b52151f0c4abfffccf454e9aa 0e81b58f1dcceed Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hej, mam bardzo podobnie, mam znajomych ale nie na tyle bliskich, czasem chcę wziąć sprawy w swoje ręce i pisze z zapytaniem do wielu osób czy nie maja ochoty na spacer, kawe, piwo itp, ale jak słyszę odmowy(bo przeciez maja bliższych znajomych, czemu mieliby czas poswiecac właśnie mi) to rezygnuję i zniechecam się. Tłumaczę sobie to tym ze w pewnym wieku ciężej poznać nowych ludzi itd.
Mam chłopaka z którym najchętniej spedzalabym każda chwile, ale wiadomo ze jest to dla niego męczące i raczej nie skutkuje niczym pozytywnym w związku, wiec staram sobie znaleźć jakies wypełnienie czasu...ale mam takie nastawienie jak Ty "po co sama robic to, tamto, po co isc tam samotnie".

Doczytałam, ze jesteś ze Śląska, ja też chetnie Cie poznam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_heartt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 16:27   #16
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Samotność

Treść usunięta
b52151f0c4abfffccf454e9aa0e81b58f1dcceed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 17:02   #17
black_heartt
Przyczajenie
 
Avatar black_heartt
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 14
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez b52151f0c4abfffccf454e9aa 0e81b58f1dcceed Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Okolice Katowic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_heartt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 18:16   #18
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Samotność

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Im jesteśmy starsi tym trudniej się zawiązują przyjaźnie, to tak z mojego doświadczenia. Poza tym w pewnym wieku jak są już pozakładane rodziny, to tym bardziej nie ma czasu dla znajomych.

Ja też nie mam przyjaciółki. Spotkania ze znajomymi- rzadko, albo ja nie mam czasu, albo oni. Większość ma dzieci (ja nie) więc też nie bardzo pasuję do towarzystwa. Życie

Moja rada: zamiast się użalać nad sobą postaw na karierę. Serio - rozwiń się zawodowo, postaw na dokształcanie się, zbieranie doświadczenia. To może być dobry czas, bo później się zakochasz z wzajemnością i nie będziesz mieć czasu

pozdrawiam serdecznie!
A kto powiedział, że musi kurczowo trzymać się myśli o nowych znajomościach wyłącznie z rówieśnikami?
Ja np. od zawsze znajdowałam wspólny język ze starszymi od siebie, np. z moją polonistką z gimnazjum. Kiedy ją odwiedzam, nigdy nie brakuje nam wspólnych tematów, mamy też wiele wspólnych poglądów na niektóre sprawy.
Nawiązywanie znajomości z rówieśnikami ma wiele zalet, ale też swoje wady: widząc, jak żyją nasi równolatkowie, zaczynamy się do nich odruchowo porównywać - czy to pod kątem wyglądu, czy kariery zawodowej, czy związkowo-dzieciowym, i jeżeli w tym porównaniu wypadniemy "niekorzystnie", to frustracja, dyskomfort i obniżone poczucie własnej wartości gotowe.
Sama od dziecka nie rozumiałam tej presji, żeby koniecznie próbować zakolegować się z kimś tylko dlatego, że łączy nas podobny bądź ten sam rok urodzenia.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-26 19:16:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.