mąż, ON i praca - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-29, 15:50   #91
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: mąż, ON i praca

Fajny ten offtop na temat karmy więc się dołączam niedawno miałam ciekawą dyskusję z shastri w buddyjskiej tradycji Shambhali, i on powiedział, że jego zdaniem najlepiej traktować pojęcie karmy nie jako zbieranie dobrych punktów do odrodzenia czy jakieś magiczne zjawisko... ale po prostu jako najprostsze prawo wszechświata, taki łańcuch przyczynowo-skutkowy (tzn. wszystko co robię, ma konsekwencje). Oczywiście to jego interpretacja, ale do mnie przemówiła
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 16:18   #92
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Fajny ten offtop na temat karmy więc się dołączam niedawno miałam ciekawą dyskusję z shastri w buddyjskiej tradycji Shambhali, i on powiedział, że jego zdaniem najlepiej traktować pojęcie karmy nie jako zbieranie dobrych punktów do odrodzenia czy jakieś magiczne zjawisko... ale po prostu jako najprostsze prawo wszechświata, taki łańcuch przyczynowo-skutkowy (tzn. wszystko co robię, ma konsekwencje). Oczywiście to jego interpretacja, ale do mnie przemówiła
I ja mniej wiecej w ten sposob to traktuje. Moze to naiwne, ale naprawde wierze w to, ze to, co dajemy, wraca do nas w jakis sposob. Juz chociazby sam fakt, ze odnoszac sie do innych z szacunkiem, sami zarabiamy sobie na ich szacunek. Ze jesli ktos na nas krzyczy, a my odpowiadamy stonowanym glosem, to ta osoba tez w koncu sie ugnie i sciszy glos.
A jesli jestesmy w temacie zdrady to nie potrafilabym powiedziec 'robie to w zgodzie ze soba, nie obchodzi mnie, ze ranie mojego meza', bo nie potrafilabym sobie po prostu spojrzec w lustro po czyms takim. Nie zazdroszcze tez ludziom, ktorzy potrafia zyc jako tacy ... hedonisci cyrenejscy, wedlug mnie jest to filozofia bardzo prymitywna i krotkotrwala.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 16:32   #93
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: mąż, ON i praca

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7757119 6]I ja mniej wiecej w ten sposob to traktuje. Moze to naiwne, ale naprawde wierze w to, ze to, co dajemy, wraca do nas w jakis sposob. Juz chociazby sam fakt, ze odnoszac sie do innych z szacunkiem, sami zarabiamy sobie na ich szacunek. Ze jesli ktos na nas krzyczy, a my odpowiadamy stonowanym glosem, to ta osoba tez w koncu sie ugnie i sciszy glos.
A jesli jestesmy w temacie zdrady to nie potrafilabym powiedziec 'robie to w zgodzie ze soba, nie obchodzi mnie, ze ranie mojego meza', bo nie potrafilabym sobie po prostu spojrzec w lustro po czyms takim. Nie zazdroszcze tez ludziom, ktorzy potrafia zyc jako tacy ... hedonisci cyrenejscy, wedlug mnie jest to filozofia bardzo prymitywna i krotkotrwala.[/QUOTE]

Zgadzam się w 100% i nie sądzę że jesteśmy naiwne. Ty chyba pisałaś w innym wątku o tym, że świat to naczynia połączone. I to samo odnosi się do związków międzyludzkich, więc każde zachowanie ma swoją konsekwencję, czasem nie wiemy jak wielką. Taki efekt motyla trochę
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 00:43   #94
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% i nie sądzę że jesteśmy naiwne. Ty chyba pisałaś w innym wątku o tym, że świat to naczynia połączone. I to samo odnosi się do związków międzyludzkich, więc każde zachowanie ma swoją konsekwencję, czasem nie wiemy jak wielką. Taki efekt motyla trochę
Nie znam chyba książki o buddyzmie pisanej na rynek zachodni, w której nie pojawiłby się cytat "system naczyń połączonych".
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 02:05   #95
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: mąż, ON i praca

Zapomniałam ,że to wizaż i tu się każdego słówka czepną. Przepraszam za tą karmę, nie było tematu.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 08:08   #96
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez patbar Pokaż wiadomość
Zapomniałam ,że to wizaż i tu się każdego słówka czepną. Przepraszam za tą karmę, nie było tematu.
E, czemu ? Fajna rozmowa.
Orih a to nie jest oczywisty zwiazek przyczynowo skutkowy ?
Karma ludzie rzucaja na prawo i lewo. Szczegolnie jak np. Ktos sie chce wymiksowac z nieudanego zwiazku. Smial odejsc ? Niedal boze ma inna/innego ? Karma ich dopadnie...
Strach sie wiazac ,bo jak nie wyjdzie to klatwe na ciebie rzuca.

A co do romansow w pracy ,to jesli nie ma milosci i nie prowadza do zwiazku nalezy unikac jak ognia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:48   #97
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: mąż, ON i praca

Właśnie bez miłości i parcia na związek taki romans ma szansę się udać. Mysli się trzeźwo, kontroluje sytuację, unika niebezpieczeństw, nie tak, jak w stanie zakochania, gdy działa się w amoku. Wtedy można się dobrze bawić.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 17:11   #98
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Właśnie bez miłości i parcia na związek taki romans ma szansę się udać. Mysli się trzeźwo, kontroluje sytuację, unika niebezpieczeństw, nie tak, jak w stanie zakochania, gdy działa się w amoku. Wtedy można się dobrze bawić.
Taaaak i rozbic "przypadkowo" rodzine. Ja nie wyobrazam sobie byc zabawka w rekach znudzonego zona kolegi z pracy. Smrod sie ciagnie niemilosierny.
Dla mnie jedynym wytlumaczeniem to - malzenstwo fikcyjne, nagle wielka milosc, facet odchodzi. Rzadka bajka.
Znalam takiego oblecha co by kazda przelecial. Nie chcialabym byc ta kazda a w pracy nalezy takich ludzi unikac jak ognia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 17:16   #99
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Taaaak i rozbic "przypadkowo" rodzine. Ja nie wyobrazam sobie byc zabawka w rekach znudzonego zona kolegi z pracy. Smrod sie ciagnie niemilosierny.
Dla mnie jedynym wytlumaczeniem to - malzenstwo fikcyjne, nagle wielka milosc, facet odchodzi. Rzadka bajka.
Znalam takiego oblecha co by kazda przelecial. Nie chcialabym byc ta kazda a w pracy nalezy takich ludzi unikac jak ognia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można się bawić zabawkami zamiast być zabawką.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 17:38   #100
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Można się bawić zabawkami zamiast być zabawką.
Wyrachowanie nigdy nie poplaca. Smrod z rozbicia rodziny sie ciagnie. Nie wiedziec czemu finalnie to kobieta obrywa a nie facet. Wiec kto tu jest czyja zabawka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 17:47   #101
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Smrod z rozbicia rodziny sie ciagnie.
Bez parcia kochanki na związek rzadko mowa o rozwodzie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 18:44   #102
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Bez parcia kochanki na związek rzadko mowa o rozwodzie.
Jak facet nie chce odejść to nie odejdzie. Mi chodzi o sytuację ,że 2 osoby po prostu się bawią. Pan nie ma zamiaru do nikogo odchodzić a kobieta myśli ,że jest lepsza od żony.

Znam wiele małżeństw ,które rozpadły się a mężczyzna związał się z drugą kobietą. Znam i takie gdzie facet się bawi.
Swoją drogą o mnie też gadają ,że zmusiłam Misiaczka do rozwodu. Co więcej, naciągnęłam na dziecko.
To ,że związek był nieudany od początku a o separację i rozwód wystąpiła była to już nie istotne. To ,że sobą nie mieszkali też nie ważne. Żona to świętość nie ważna jaka
A mój Tż powiedział ,że nawet gdyby nam nie wyszło on nigdy do byłej nie ma zamiaru wracać.
Więc nie jest to tak ,że przychodzi wredna baba i zabiera zdrajce ukochanej żonie, tylko dlatego ,że ma swoje lata i biust obwisł

Kobiety na szczęście już też przestają tkwić w bez sensownych związkach.
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 06:42   #103
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mąż, ON i praca

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Mi chodzi o sytuację ,że 2 osoby po prostu się bawią. Pan nie ma zamiaru do nikogo odchodzić a kobieta myśli ,że jest lepsza od żony.
No mnie też o taką sytuację chodzi. Raczej nie ma wtedy mowy o wspomnianym przez Ciebie rozbijaniu rodziny.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 17:44   #104
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: mąż, ON i praca

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;77198801]a nie mozesz mu poprostu powiedziec zostaw mnie w spokoju?
to od ciebie zalezy na ile sobie ktos pozwala w stosunku do ciebie
gosciu ma cie za latwa dupe wie ze masz meza ia mimo to sie slinisz do niego,nie oczekuj szacunku po tym jak cie przeleci
tylko opinie sobie zszargasz w pracy ,maz sie dowie i tyle po twojej namietnosci[/QUOTE]

xfrida ma rację , zgadzam się w zupełności
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-03 18:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.