Wesele brata - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 16:23   #31
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Wesele brata

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8461315 6]Jak dla mnie to niech powie reszcie rodziny, że dla jego dobra niech się w ten jeden dzień ogarną i zachowają swoje komentarze dla siebie. To by było najlepsze rozwiązanie

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------






Rodzina może na jeden dzień schować swoje urazy do kieszeni[/QUOTE]
gdyby chciala schowac to nic by nie powiedziala to nie ten typ ludzi
widac ze nic nie schowa ze bedzie afera po co to rozkrecac
dla swietego spokoju brata nie pojechalabym
bardzo sie mylisz moim zdaniem ze postawienie sprawy na ostrzu noza cos zmieni,atmosfera bedzie skisla nikt nie bedzie sie tam dobrze czul ani jej brat ani ona ,skloci sie z rodzina ,nikt nie przyjdzie i po co to?co komu tym przyjsciem udowodnisz?ic nie nawrocisz ,taka mentalnosc

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-07-04 o 16:25
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 16:34   #32
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wesele brata

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8461332 6]No ale skoro brat chce aby siostra była na jego weselu to co? Nie no, lepiej ulegać rodzince A siostrę mieć w tyłku



Jak się postawi sprawę na ostrzu noża to schowa[/QUOTE]

Nic takiego nie powiedziałam.
Mówię, ze brat ma wybór i do niego należy decyzja.
Nie sądzę, by tej rodzinie jakiekolwiek tłumaczenie pomogło.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 16:47   #33
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele brata

Zgadzam się z Fridą i Pfffh. Absolutnie bym nie jechała, za pieniądze na podróż kupiła i wysłała ewent fajniejszy prezent jeśli cię stać.

Brat tam został, żyje z nimi więc po co psuć mu z nimi stosunki, jak chce się stawiać, uniezależnić od toksyka, niech to robi sam- niekoniecznie psując sobie i narzeczonej wesele. Nie od tego musi zaczynać.

Poza tym po co pchać się między tych ludzi i spędzać z nimi czas, mowa teraz o tobie i dniu tam.

Uspokoiłabym go że wszystko jest w porzadku, ma się nie martwić, i dobrze bawić a wy razem za ich ''zdrowie młodych'' wypijecie sami przy byle okazji.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 16:50   #34
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Wesele brata

Strasznie smutne jest to że dziewczyna nie może być na ślubie własnego brata z powodu jakichś durniów :/

I dlaczego dziewczyna np. ma kłamać i uspokajać brata, że wszystko jest ok skoro powoduje to u niej smutek?
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 17:14   #35
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Wesele brata

Zgadzam się, że najlepiej byłoby się dogadać - niech on powie rodzince, ze nie zamierza rezygnować z obecnosci siostry na ślubie. Jeśli nie zmienią zdania - trudno. Niech brat zdecyduje kogo zaprosi na swój ślub.

Ale czemu ona ma rezygnować z tego jeśli np. chciałaby tam być? Jeśli nie chce jechać - ok. Ale na miejscu brata jakby moja rodzina wyparła z istnienia córkę, bo jest lesbijką i postanowiła studiować, to szczerze mówiąc mogłoby ich na tym ślubie nie być. Nie wyobrażam sobie, że z takimi ludźmi można normalnie współżyć. Tym bardziej, że cała rodzina się podobno odwróciła - prawdopodobnie nawet ta dalsza, bo wszyscy mają tam bardzo wąskie spojrzenie na świat. Nie zależałoby mi na towarzystwie takich osób, a już na pewno nie z tego powodu, że jego żona będzie miała kilka razy więcej gości.

Chyba że faktycznie brat to powiedział, bo ma nadzieję, ze siostra ustąpi - najpierw chciał żeby była, ale potem jak rodzinka zrobiła cyrk, to stanie po jej stronie.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 18:17   #36
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość

Ale czemu ona ma rezygnować z tego jeśli np. chciałaby tam być? Jeśli nie chce jechać - ok. Ale na miejscu brata jakby moja rodzina wyparła z istnienia córkę, bo jest lesbijką i postanowiła studiować, to szczerze mówiąc mogłoby ich na tym ślubie nie być. Nie wyobrażam sobie, że z takimi ludźmi można normalnie współżyć. Tym bardziej, że cała rodzina się podobno odwróciła - prawdopodobnie nawet ta dalsza, bo wszyscy mają tam bardzo wąskie spojrzenie na świat. Nie zależałoby mi na towarzystwie takich osób, a już na pewno nie z tego powodu, że jego żona będzie miała kilka razy więcej gości.
Mysle ze autorce jest latwiej przyjac fakt, ze rodzina sie od niej odwrócila, poniewaz jej tam i tak nie ma. Brat to co innego, bo on jednak mieszka tam dalej z nimi w tej samej okolicy, wiec ciezej mu bedzie jak nagle cala jego rodzina sie od niego odwróci.

I z jednej strony zgadzam sie z tym, ze skoro przejmuja sie tym co ludzie pomysla, to powinni sie tez przejac tym co ludzie pomysla jak cala rodzina nie pójdzie na wesele syna. Z drugiej strony jednak wiem, ze niestety sa ludzie, którzy dokladnie tak by potapili, bo tak, bo sie uparli i tyle.

Ciezka sytuacja, ale ja tez chyba bym po prostu nie poszla i tak jak ktos wczesniej napisal zyczyla bratu wszystkiego najlepszego i zgadala sie z nim na inny dzien zeby sie spotkac. Albo przyszla tylko na slub. I nie jest to po to zeby ustapic rodzince ani nic z tych rzeczy, zrobilabym tak dla wlasnego spokoju. Nie pchalabym sie na sile tam gdzie mnie nie chca (oprócz brata ofc), jak niby mialabym sie w takiej atmosferze bawic? I po co?

Smutna sytuacja i szczerze wspólczuje, ale tez rozumiem, bo sama mam czesc rodziny 'wsiowa' i wiem jak niektórzy z nich mysla i sie zachowuja.
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 18:28   #37
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Wesele brata

Nie wiem ile brat ma lat, ale skoro dalej tam z nimi jest, to widocznie jemu ich obecność nie przeszkadza. Nie wiem jakie stanowisko on w tej dyskusji przyjmuje, jednak mi na miejscu autorki byłoby przykro, że gdzieś mnie nie zaprosi, bo matka z ojcem go szantażują.

Jakbym chciała tam iść, to tak bym bratu powiedziałą - ja chętnie przyjdę. Jeśli rodzinka cały czas będzie mowiła swoje - to zdecyduj. Ale nie wiem, jeśli dla kogoś wesele nie jest ważne - ok, ale jeśli autorka chce tam być dla brata, to nie udawałabym, że nie chcę tam być, bo tak. Byłabym szczera. Jeśli z kolei nie jest to dla niej ważne (a nie sądzę, bo założyła wątek), to może odpuścić.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:54   #38
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Wesele brata

Nie pojechalabym na slub ani wesele. Niech sie kisza we wlasnym sosie, poza tym nie chcialabym psuc bratu tego dnia , zeby sie musial zadreczac ta cala sytuacje.
Natomiast chcialabym sie z nim i jego zona spotkac, moze kilka dni po weselu, wreczuc prezent,porozmawiac w spokoju.
Przykra ta sytuacja, wspolczuje.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 20:15   #39
papierowydinozaur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wesele brata

Brat jest w zasadzie taki sam jak reszta rodziny, też wyznaje zasadę, że ludzie będą gadać i trzeba kombinować żeby gadali jak najlepiej, no ale on w przeciwieństwie do nich od dziecka ma za miękkie serce, żeby robić awantury i fochać się bo ktoś tam myśli co innego. W ogóle mam wrażenie, że jeżeli na pewno nas nie podmienili to podczas, ciąży matka musiała mieć chyba kontakt z kosmitami. Albo uczestniczymy w jakimś social experiment bo cała reszta rodziny i wsi to są właśnie archetypy tych wszystkich Januszów i Grażyn ze śmiesznych historyjek z internetu

Rozmawiałam dzisiaj wieczorem z bratem i zadeklarowałam, że jednak lepiej będzie jeżeli nie pojawię się na weselu. Jakoś to przeboleję, a pewnie tak jak piszecie zaoszczędzę mu kłopotów, których i tak w związku z przygotowaniami ma od groma. Umówiliśmy się, że odwiedzą mnie jak wrócą z podróży poślubnej i pójdziemy na jakiś odświętny obiad. Przynajmniej nikt nie wytknie mi niejedzenia mięsa (tak, oprócz bycia lesbijką, jestem też weganką, oba wyrazy do tej pory chyba nie przechodzą ojcu przez gardło) i nie usłyszę, że jak kiedyś zajdę to poronię bo płód musi koniecznie przyjmować wędliny najlepiej prosto ze spiżarni babci Stasi, żeby przekazać dobre geny. I tak nie poronię, no bo jak? Wiatropylna przecież nie jestem.

Czasem tak to już jest w tym pokręconym świecie...

Edytowane przez papierowydinozaur
Czas edycji: 2018-07-04 o 20:16
papierowydinozaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 20:17   #40
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nie pojechalabym na slub ani wesele. Niech sie kisza we wlasnym sosie, poza tym nie chcialabym psuc bratu tego dnia , zeby sie musial zadreczac ta cala sytuacje.
Natomiast chcialabym sie z nim i jego zona spotkac, moze kilka dni po weselu, wreczuc prezent,porozmawiac w spokoju.
Przykra ta sytuacja, wspolczuje.
Zgadzam się.



Poza tym radzę zauważyć, że ta rodzina to zapewne lokalna patologia, więc nie wiadomo co zrobią na ślubie. Nie ma pewności, czy nie postanowią przyjść i zrobić rozróby w samym środku mszy ślubnej. Serio, znam 90-letnie staruszki z małych dziur w Bieszczadach, które nie wyobrażają sobie, że w dzisiejszych czasach można się nie kształcić i tam studiująca dziewczyna jest na porządku dziennym. Choć nigdy nie rozmawiałam z nimi o homoseksualiźmie.
Więc ci ludzie nie są normalni i nie liczyłabym na ich normalne zachowanie. Myślę też, że brat jednak liczy, że nie przyjedziesz. To brutalne, ale inaczej nie powiedziałby o ultimatum rodziny. Chciał dobrze, myślał zapewne, że w takich okolicznościch nieporozumienia się jakoś rozmyją. A wyszło jak wyszło.




A tak ogólnie, to ja jednak stawiam na trolla.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2018-07-04 o 20:19
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 21:13   #41
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez papierowydinozaur Pokaż wiadomość
Brat jest w zasadzie taki sam jak reszta rodziny, też wyznaje zasadę, że ludzie będą gadać i trzeba kombinować żeby gadali jak najlepiej, no ale on w przeciwieństwie do nich od dziecka ma za miękkie serce, żeby robić awantury i fochać się bo ktoś tam myśli co innego. W ogóle mam wrażenie, że jeżeli na pewno nas nie podmienili to podczas, ciąży matka musiała mieć chyba kontakt z kosmitami. Albo uczestniczymy w jakimś social experiment bo cała reszta rodziny i wsi to są właśnie archetypy tych wszystkich Januszów i Grażyn ze śmiesznych historyjek z internetu

Rozmawiałam dzisiaj wieczorem z bratem i zadeklarowałam, że jednak lepiej będzie jeżeli nie pojawię się na weselu. Jakoś to przeboleję, a pewnie tak jak piszecie zaoszczędzę mu kłopotów, których i tak w związku z przygotowaniami ma od groma. Umówiliśmy się, że odwiedzą mnie jak wrócą z podróży poślubnej i pójdziemy na jakiś odświętny obiad. Przynajmniej nikt nie wytknie mi niejedzenia mięsa (tak, oprócz bycia lesbijką, jestem też weganką, oba wyrazy do tej pory chyba nie przechodzą ojcu przez gardło) i nie usłyszę, że jak kiedyś zajdę to poronię bo płód musi koniecznie przyjmować wędliny najlepiej prosto ze spiżarni babci Stasi, żeby przekazać dobre geny. I tak nie poronię, no bo jak? Wiatropylna przecież nie jestem.

Czasem tak to już jest w tym pokręconym świecie...
Wg mnie podjęłaś najlepszą decyzję. I tak Twoja obecność poszłaby na marne, bo betonowa rodzinka już by zadbała o odpowiednią atmosferę. Smutne to, ale z wariatami nie ma sensu walczyć. Po drugie przynajmniej nie musisz się stresować oglądaniem tych ludzi. A to, że fizycznie na tym weselu się nie pojawisz, to żadna strata. Ważne, że będziesz z bratem sercem, o to w tym głównie chodzi. Spotkacie się później na spokojnie i super.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 23:04   #42
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele brata

Cytat:
I dlaczego dziewczyna np. ma kłamać i uspokajać brata, że wszystko jest ok skoro powoduje to u niej smutek?
Raczej chodzi o niewpędzanie brata w poczucie winy bo nie chce być skłócony z rodziną.
To że jej smutno z powodu odrzucenia nie musi oznaczać że rezygnacja z wesela/ ślubu nie może być przy tym w porządku.
Czasem trzeba wiedziec kiedy ustąpić a nie stosować przemoc. Autorka wybrała własną drogę i mogła a jej rodzina ma prawo być głupia i zaściankowa (nie każdy musi z każdym chcieć w życiu utrzymywać kontakt a jej rodzina robi właśnie to: ostracyzm i niechęć do jakiejkolwiek relacji, odrzucili ją co jest niefajne ale też nie przychodzą do niej do domu zmuszając do swojego poglądu). Pojawienie się na imprezie nie odmieni koniecznie ich myślenia.

Brat zaakceptował wybory siostry i jej nie ocenia i nie odrzuca, ale nie chce też być skłócony z resztą w imię siostry ideałów i też ma do tego prawo; jego wesele to nie powinien być poligon pomiędzy nimi wszystkimi i moim zdaniem autorka powinna ustąpić skoro cała rodzina (oprócz brata) trzyma sztamę przeciwko niej. Po co się w ogóle pchać na taki ślub, żeby ona jedna była w tym kościele? albo wszyscy okazywali focha- to takie przyjemne spędzać czas w takim towarzystwie (retoryczne)? Można oczywiście ale cenę zapłacą za to brat i bratowa.
On nie chce się kłocić z nikim i nikomu sprawić przykrości, więc jeśli ona nie chce usłyszeć prosto z mostu ze zaproszenie jest anulowane to powinna nie wywierać presji, zrezygnować i tyle. No chyba że on rzeczywiście powie że co tam rodzina, przyjeżdzaj będziemy sami. Tylko obiektywnie dla niego siostra nie musi znaczyć więcej niż rodzice.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Smutne to, ale z wariatami nie ma sensu walczyć. Po drugie przynajmniej nie musisz się stresować oglądaniem tych ludzi. A to, że fizycznie na tym weselu się nie pojawisz, to żadna strata. Ważne, że będziesz z bratem sercem, o to w tym głównie chodzi. Spotkacie się później na spokojnie i super.
też tak uważam.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-07-04 o 23:02
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 23:17   #43
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wesele brata

Nie poszłabym na ten ślub, nie kazałabym bratu wybierać pomiędzy sobą a resztą rodziny.
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 06:22   #44
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wesele brata

Gdzie znajduje sie Polska C?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 06:33   #45
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez papierowydinozaur Pokaż wiadomość

Rozmawiałam dzisiaj wieczorem z bratem i zadeklarowałam, że jednak lepiej będzie jeżeli nie pojawię się na weselu. Jakoś to przeboleję, a pewnie tak jak piszecie zaoszczędzę mu kłopotów, których i tak w związku z przygotowaniami ma od groma. Umówiliśmy się, że odwiedzą mnie jak wrócą z podróży poślubnej i pójdziemy na jakiś odświętny obiad.
Słuszna decyzja.
Bratu zaoszczędzisz dylematu ale też sobie nerwów i spotkania z ludźmi, którzy Cię nie akceptują.

Dla mnie ta sytuacja jest mocno kuriozalna, no ale są ludzie i klamki, jak mawia mój kolega (w tej sytuacji dodałabym: ale żeby się kaloryferem urodzić...).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 06:38   #46
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Pewnie wizaz nie pochwali ale ja bym to zrobila tak: rodzinie powiedziec ze jednak nie bedziesz. Przyjechac tylko na msze. Na weselu i tak sie nie bedziesz dobrze bawic w tym towarzystwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zrobiłabym tak samo, a może nawet nie poszłabym do kościoła. Źle czułabym się wśród ludzi, których autorka opisuje i dla własnego komfortu zrezygnowałabym z takiej imprezy. Z kim rozmawiałabym przy stole skoro wszyscy się odwrócili? Przyprowadzenie partnerki z pewnością nie wchodzi w grę, więc dla mnie nie byłoby o czym mówić.





[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8461267 1]Autorka ma prawo być na weselu własnego brata i w jego obowiązkiem jest tak rozwiązać tę kwestię aby każdy chętny mógł na tym weselu być. Rodzinka może w jeden dzień zamilczeć i zachować swoje złośliwości dla siebie, aby nie robić przykrości bratu autorki i aby mógł on spędzić najważniejszy dzień w życiu z wszystkimi osobami z którymi chce go spedzić[/QUOTE]


Zgadzam się, że idealną sytuacją byłoby, gdyby rodzina powstrzymała się od komentarzy, spojrzeń, złośliwych chichotów, ale przecież to nie od brata zależy. Jak on ma zmusić gości do tego, by magicznie pozbyli się zaściankowej mentalności i zachowywali z klasą?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 06:50   #47
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdzie znajduje sie Polska C?
Tuż za tą B. Czyli za Bydgoszczą

Słusznie zrobiłaś autorko. A ci ludzie to absolutne dno.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 06:55   #48
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wesele brata

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8467252 1]Tuż za tą B. Czyli za Bydgoszczą

Słusznie zrobiłaś autorko. A ci ludzie to absolutne dno.[/QUOTE]

Czyli Warszawa to Polska W?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:16   #49
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Czyli Warszawa to Polska W?
Nie, Bydgoszcz to (praktycznie) koniec świata

Sorry, mieszkałam kiedyś w Toruniu, mam to w genach
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-07, 08:40   #50
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dokladnie tak. wsioki chca spalic autorke na stosie bo jest homo.

nie ma na to zgody. jeszcze szantazuja syna.
wstretne.
Kennedy, "wsioki" to nie jest najlepsze słowo, gdyż rodzina Autorki nie jest reprezentatywną grupą mieszkańców wsi szeroko pojętej. No i generalnie nie jest to najfajniejsze słowo na określenie kogokolwiek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:53   #51
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez papierowydinozaur Pokaż wiadomość
W telegraficznym skrócie: wyrwałam się z Polski C, w zasadzie jako jedyna zdecydowałam się na rozpoczęcie studiów, co oczywiście spotkało się z ostrą krytyką, bo jak to: nie pomożesz nam na roli?. Mieszkam w sporym mieście, nie wykonuję fizycznej pracy. Czarę goryczy przelewa fakt, że jestem osobą homoseksualną, z czym nigdy specjalnie się nie kryłam.

Na żadnych ślubach się do tej pory nie pojawiałam bo i nie byłam na nie zapraszana. Ale brat jest w miarę ogarniętym człowiekiem, na pewno ma więcej oleju w głowie niż ten cały zaścianek (w sensie, że nie jest ze mną na wojennej ścieżce bo jako jedyny potrafi zrozumieć, że ktoś może mieć inne plany życiowe niż oranie ziemi), z drugiej mańki jednak rozumiem, że może mieć obawy, bo primo: ojciec jest sołtysem na tym marnym zadupiu, secundo: nadal funkcjonuje tam mit "co powiedzą ludzie?"
To jest bardzo smutne, ze rodzina sie od Ciebie odwróciła.

Nie, należę do osób które popierają homoseksualizm, ale nie wyobrażam sobie odtrącić kogoś tylko z tego powodu, a Tym bardzije członka rodziny.
To jest bardzo smutne. Taka jestes i powinni to zaakceptować, nawet jeśli sie nie zgadzają.
Bardzo Ci współczuję

Sytuacja troche bez wyjścia..ale może oni tylko tak straszą , że nie przyjdą.
Pozatym jeśli przyjda, wyobraź sobie czy chcesz znosić ich mało eleganckie zachowanie i przytyki? Bo podejrzewam że coś takiego będzie miało miejsce

Wybaczm ze to powiem ale Twoja rodzina nie ma klasy.
To wesele brata i on powinien byc najwazniejszy, cieszyć się szczesciem wśród członków rodziny, a nie zajmować jakimiś rodzinnymi wojnami
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:02   #52
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Nie, należę do osób które popierają homoseksualizm

A popierasz brunetów i blondynki ? A duże piersi albo małe penisy ?
A może nie popierasz szerokich bioder albo małych stóp ?


Zdajesz sobie sprawę, że orientacja seksualna to coś, na co nie ma się wpływu ? Nie ma więc sensu tutaj popieranie tego, albo nie. Nikt sobie siłą woli tego nie wybiera.

Myślałam, że młodzi ludzie w XXI wieku już wiedzą takie rzeczy.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
To wesele brata i on powinien byc najwazniejszy, cieszyć się szczesciem wśród członków rodziny, a nie zajmować jakimiś rodzinnymi wojnami

Z drugiej jednak strony brat jest już dorosłym mężczyzną, który na dodatek zakłada własną rodzinę, będzie za nią odpowiedzialny i ma prawo do swoich własnych, niezależnych decyzji.


To, że zegnie kark przed tymi toksykami to tak naprawdę jego porażka. Jego siostra nie wyrzadziła tym ludziom żadnej krzywdy i on o tym wie. A jednak zrobi tak, żeby tych głupich pustych ludzi nie drażnić.
Zrozumiała, ale jednak porażka.


Dobrze by było jasno to powiedzieć.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-07-07 o 09:15
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:05   #53
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Wesele brata

Przeczytaj jeszcze razm mój post zamiast sie bulwersować
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:09   #54
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Wesele brata

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Przeczytaj jeszcze razm mój post zamiast sie bulwersować
Przecież chodzi tylko o to idiotyczne "nie popieram (czy tam popieram) homoseksualizm", bo to nie jest kwestia podlegająca popieraniu czy niepopieraniu.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:13   #55
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wesele bratag

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Przeczytaj jeszcze razm mój post zamiast sie bulwersować
Po pierwsze, absolutnie się nie bulwersuję.
A po drugie, w dalszej części swojej wypowiedzi nie rozwijasz tezy o tym, że 'nie popierasz homoseksualizmu' więc pytam w czym masz problem i czy zdajesz sobie sprawę, że to stwierdzenie jest absurdalne. Bo popierać można decyzje i wybory, a orientacja seksualna takim wyborom i decyzjom nie podlega.
Z cała pewnościa rodzina autorki również uważa, że jest lesbijka bo lubi 'zboczeństwa' zamiast z chłopem się zadać jak bozia przykazała. A ona nie chce. Na pewno im na złość.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:14   #56
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wesele brata

Mnie zastanawia tylko, ze taaaaki konflikt a oni tak dobrze wiedza co autorka jada i z kim sypia. Przeciez sa daleko, a takie kwestie sa bardzo intymne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:22   #57
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Wesele bratag

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8467438 1]Po pierwsze, absolutnie się nie bulwersuję.
A po drugie, w dalszej części swojej wypowiedzi nie rozwijasz tezy o tym, że 'nie popierasz homoseksualizmu' więc pytam w czym masz problem i czy zdajesz sobie sprawę, że to stwierdzenie jest absurdalne. Bo popierać można decyzje i wybory, a orientacja seksualna takim wyborom i decyzjom nie podlega.
Z cała pewnościa rodzina autorki również uważa, że jest lesbijka bo lubi 'zboczeństwa' zamiast z chłopem się zadać jak bozia przykazała. A ona nie chce. Na pewno im na złość.[/QUOTE]

Twój awatar mówi wiele o Twoim światopoglądzie.

Uważam ze homoseksualizm nie jest czyms naturalnym, bo wtedy nasza populacja by wyginęła - w tym sensie go nie popieram i uważam że nie powinno się go promowac . Ale rozumiem, że sa takie osoby i nie mają wpływu na to kim są. Zasługują na miłośc i akceptacje.

Geje i lesbijki mi nie przeszkadzają, ale przeszkadzają mi środowiska wojujące, wszelkie LGBT i wmawiające ludziom, że to norma . Tyle, takie mam poglądy i już. Więcej nie będe sie z nich tłumaczyć bo to nie jest temat tego wątku.
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:35   #58
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Wesele bratag

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Uważam ze homoseksualizm nie jest czyms naturalnym, bo wtedy nasza populacja by wyginęła - w tym sensie go nie popieram i uważam że nie powinno się go promowac . Ale rozumiem, że sa takie osoby i nie mają wpływu na to kim są. Zasługują na miłośc i akceptacje.
Naprawdę nie czujesz jak bardzo jest to absurdalne? Niby rozumiesz, że orientacja to coś, co się ma, a nie wybiera, więc jak niby "promowanie" (cokolwiek to oznacza) może mieć wpływ na to ile osób ma taką a nie inną orientację?

Homoseksualizm to nie jest wymysł ruchu LGBTQ z 20 wieku, serio serio. Istniał sobie przez tysiąclecia i ludzkość jakoś nie wyginęła. Magic.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:59   #59
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wesele bratag

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Twój awatar mówi wiele o Twoim światopoglądzie.

Uważam ze homoseksualizm nie jest czyms naturalnym, bo wtedy nasza populacja by wyginęła - w tym sensie go nie popieram i uważam że nie powinno się go promowac . Ale rozumiem, że sa takie osoby i nie mają wpływu na to kim są. Zasługują na miłośc i akceptacje.

Geje i lesbijki mi nie przeszkadzają, ale przeszkadzają mi środowiska wojujące, wszelkie LGBT i wmawiające ludziom, że to norma . Tyle, takie mam poglądy i już. Więcej nie będe sie z nich tłumaczyć bo to nie jest temat tego wątku.
Twoje absurdalne wpisy wiele mówia o tobie. I tak, to jest temat tego watku, bo z takiego myślenia bierze się dyskryminacja.U Ciebie nie, ale u innych tak. I to jest smutne.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Ciekawe kto promuje homoseksualizm wśród zwierzat. Też się pewnie napatrza na sztuczna tęczę i głupoty im w głowach.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-07-07 o 10:24
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 11:13   #60
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele brata

Można nie popierać homosksualizmu w sensie uważać że dana osoba powinna być sama, nie układać sobie życia prywatnego z drugą osobą podobnej orientacji.

Chamskie ale można nie popierać że ktoś nie je chrzanu i oczekiwać że chrzanu jadł nie bedzie.



Ja myślę że tu są i tak błędy po obu stronach.

Rodzina, można przynajmniej się domyślić, skoro autorka jako pierwsza wyrwała się na studia, jest skupiona głównie na uprawianiu roli i nie jest bardzo wyksztalcona.

Autorka nie tyle nie ukrywa swoich preferencji (homoseksualizm, weganizm, wyjazd w wielki świat poza kuchenny blat ) co nieco się z tym obnosi , by nagiąć rodzinę do własnych zasad.

Ok, wyrzucenie kogoś poza własny krąg bo wolał się uczyć i wyjechać nie jest fajne, ale to jeszcze sam w sobie nie musi być powód do nienawiści, żeby z taką osobą nie móc porozmawiać raz na ruski rok niezobowiązująco przy kawie (spotkać się na ślubie brata).
Ok, ukryć weganizm gdy się mieszka z rodzicami jest trudno, ale można wymyślać tematy zamiast. Nie jem tej wędliny bo śmierdzi. Nie jem tego tego i tego bo dbam o linię i odchudzam się a kcem być pienkna. Najłagodniej: no jestem wegetarianką czy tam weganką, nie kłuc tym drugiego, nie komentować, jeść po swojemu, stosować bardziej wymówki niż szczerość prosto z mostu za każdym razem i próbować dyplomacją mniej narażać się na konflikty i (wzajemne) kazania.

Ale już informowanie o wlasnych seksualnych preferencjach osoby które są choćby pruderyjne albo nie przyjmą tego na klatę jest nachalne. Może jestem dziwna ale ja nie wiem czy statystyczny człowiek to musi wiedzieć o swoich ciotkach że uprawiają seks w lateksach albo czy ktoraś jest ukrytą lesbijką. Po 1 nikt nikomu na siłę męza nie wybiera, oficjalnie przynajmniej (autorka jakoś żyje po swojemu, w piwnicy jej nie zamknęli ), po 2 wystarczy być tzw. ''starą panną'' by rodzina pouczala że powinnaś mieć męża. Nie trzeba być les, wiele z tych singielek które wysluchują takich miłych uwag z chęcią by miały partnera czy męża, ale tak jakoś im sie nie ułożyło, i co mają zrobić (poza tym oczywiście że w mniemaniu jakiejś dowolnej ciotki brać byle kogo byle był0. Albo dziecko, miej dziecko; też temat u niejednych kochanych teściów.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-07-07 o 11:19
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-07 12:58:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.