Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 10:20   #991
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o żel to bedzie oczyszczał. oparty jest na SODIUM C12-15 PARETH SULFATE czyli substancji pokroju SLES-u, ale o silniejszych własciwościach myjących, ale jednoczesnie może powodować lekkie wysuszanie i przy skłonnościach do alergii podrażnienie. jednak preparat ten zawiera betaine(zmiejszy drażniące działanie Parethu) . jeśli chodzi o te ekstrakty, które tak eskponuje w opisie producent, to nie należy spodziewać się cudu bo ekstrakty są na samym końcu, nawet po konserwantach.
jesli chodzi o tonik to w zasadzie ma on tylko wode, gliceryne i olej rycynowy (reszta to konserwanty i odrobinka ekstraktów) napewno nawilży skórę, i chyba tyle
krem też żadna rewelacja. ma acetylowaną lanoline, która może mieć działanie komedogeniczne (zapychające), ale jak wiadomo zapychanie tosprawa indywiduwalna i trzeba przetestować i sprawdzić. innych ciężkich emolientów ten krem nie ma.

hm... na moje oko ten zestaw kosmetyków to żadna rewelacja. składowo można powiedziec, że wymagane minimum
dziękuję bardzo za pomoc tak więc krem od razu odpada i nad tonikiem też się zastanawiam chyba nie kupię tego jednak mimo iż mam okazję bardzo tanio

proszę jeszcze o jedną analizę, mianowicie kremu do stóp

Heel Relief Cream - Krem wygładzający pięty Oriflame


Specjalista przynoszący ulgę suchym, popękanym piętom. Jego wyjątkowa formuła na bazie mocznika, wzbogacona masłem shea i prowitaminą B5, służy intensywnemu nawilżeniu, by zmiękczyć i wygładzić suchą, twardą i zrogowaciałą skórę na piętach*. 75 ml* testowany na bardzo suchej, zrogowaciałej skórze pięt przez 99 osób.

Lista składników >> AQUA, UREA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, SODIUM CITRATE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-12, PANTHENOL, CITRIC ACID, DISODIUM ETHYLENE DICOCOAMIDE PEG-15 DISULFATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOHEXASILOXANE, C12-13 ALCOHOLS, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, PARFUM, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL

na samym początku składu mocznik oraz gliceryna, czy ten krem będzie bobrze nawilżał stopy?? mam na prawej stopie ranę która się zabliźnia i skóra tam jest taka sucha i okropna czy ten krem w jakimś stopniu może mi pomóc?? z góry dziękuję
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:32   #992
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za pomoc tak więc krem od razu odpada i nad tonikiem też się zastanawiam chyba nie kupię tego jednak mimo iż mam okazję bardzo tanio

proszę jeszcze o jedną analizę, mianowicie kremu do stóp

Heel Relief Cream - Krem wygładzający pięty Oriflame


Specjalista przynoszący ulgę suchym, popękanym piętom. Jego wyjątkowa formuła na bazie mocznika, wzbogacona masłem shea i prowitaminą B5, służy intensywnemu nawilżeniu, by zmiękczyć i wygładzić suchą, twardą i zrogowaciałą skórę na piętach*. 75 ml* testowany na bardzo suchej, zrogowaciałej skórze pięt przez 99 osób.

Lista składników >> AQUA, UREA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, SODIUM CITRATE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-12, PANTHENOL, CITRIC ACID, DISODIUM ETHYLENE DICOCOAMIDE PEG-15 DISULFATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOHEXASILOXANE, C12-13 ALCOHOLS, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, XANTHAN GUM, PARFUM, PROPYLPARABEN, MENTHA PIPERITA OIL

na samym początku składu mocznik oraz gliceryna, czy ten krem będzie bobrze nawilżał stopy?? mam na prawej stopie ranę która się zabliźnia i skóra tam jest taka sucha i okropna czy ten krem w jakimś stopniu może mi pomóc?? z góry dziękuję
nawilżać bedzie i natłuszczać też. ma duzo humektantów-zielone(nawilżaczy) i emolientów- niebieskie (natłuszczaczy). pozatym cykliczne silikony, które obniżą tłustość kremu, same ze skóry odparują i dadzą jej oddychać
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:50   #993
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
nawilżać bedzie i natłuszczać też. ma duzo humektantów-zielone(nawilżaczy) i emolientów- niebieskie (natłuszczaczy). pozatym cykliczne silikony, które obniżą tłustość kremu, same ze skóry odparują i dadzą jej oddychać
czyli skład jest ok tak?? dziękuję ślicznie jesteś wielka
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:55   #994
checiowkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Znowu mnie tu ciagnie Rozmawialam z kolezankami z pracy i stwierdzilysmy ze napewno jakosc tych ampulek spadla, bo nie widzimy takich efektow u klientek jak an poczatku.
Kosmetolog1 skad Ty masz taka wiedze? Pozazdroscic
Tak mnie wciagnelo poznawanie skladu kosmetykow kt sie ma w domu ze poprosze w wolnej chwili o "przetlumaczenie" skladu:
Pollena Malwa Maska do wlosow GLORIA
Wzmacnia wlosy, zapobiega wypadaniu, chroni przed lojotokiem i lupiezem, utrzymuje odpowiednia wilgotnosc wlosow-prow.B5
Sklad
:
aqua, cetrimoniumchloride, cetyl alcohol, humulus lupulus extract, parfum, panthenol, E471, citric acid methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, bromonitropropandiol cutronellol, heyl cinnamal, limone, benzyl salicylate, citral.

Czy odzywka bedzie spelniala obietnice producenta?
Dziekuje z gory
Pozdr
Paula
checiowkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 17:05   #995
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez checiowkaaa Pokaż wiadomość
Znowu mnie tu ciagnie Rozmawialam z kolezankami z pracy i stwierdzilysmy ze napewno jakosc tych ampulek spadla, bo nie widzimy takich efektow u klientek jak an poczatku.
Kosmetolog1 skad Ty masz taka wiedze? Pozazdroscic
Tak mnie wciagnelo poznawanie skladu kosmetykow kt sie ma w domu ze poprosze w wolnej chwili o "przetlumaczenie" skladu:
Pollena Malwa Maska do wlosow GLORIA
Wzmacnia wlosy, zapobiega wypadaniu, chroni przed lojotokiem i lupiezem, utrzymuje odpowiednia wilgotnosc wlosow-prow.B5
Sklad
:
aqua, cetrimoniumchloride, cetyl alcohol, humulus lupulus extract, parfum, panthenol, E471, citric acid methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, bromonitropropandiol cutronellol, heyl cinnamal, limone, benzyl salicylate, citral.

Czy odzywka bedzie spelniala obietnice producenta?
Dziekuje z gory
Pozdr
Paula
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=879 tu była już analizowana ta maska.co do włosów nie piszemy tutaj tylko na innym dziale
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 17:14   #996
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez checiowkaaa Pokaż wiadomość
Znowu mnie tu ciagnie Rozmawialam z kolezankami z pracy i stwierdzilysmy ze napewno jakosc tych ampulek spadla, bo nie widzimy takich efektow u klientek jak an poczatku.
Kosmetolog1 skad Ty masz taka wiedze? Pozazdroscic
Tak mnie wciagnelo poznawanie skladu kosmetykow kt sie ma w domu ze poprosze w wolnej chwili o "przetlumaczenie" skladu:
Pollena Malwa Maska do wlosow GLORIA
Wzmacnia wlosy, zapobiega wypadaniu, chroni przed lojotokiem i lupiezem, utrzymuje odpowiednia wilgotnosc wlosow-prow.B5
Sklad
:
aqua, cetrimoniumchloride, cetyl alcohol, humulus lupulus extract, parfum, panthenol, E471, citric acid methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, bromonitropropandiol cutronellol, heyl cinnamal, limone, benzyl salicylate, citral.

Czy odzywka bedzie spelniala obietnice producenta?
Dziekuje z gory
Pozdr
Paula
po takiej odżywce włosy nie powinny sie elektryzować (cetrimonium chloride) i powinny być natłuszczone (cetyl alcohol). Wzmacnia wlosy, zapobiega wypadaniu, chroni przed lojotokiem i lupiezem, utrzymuje odpowiednia wilgotnosc wlosow- to wszystko producent zamknął w ekstrakcie z chmielu, który działa przeciwłojotokowo, troszke bakteriobójczo. i oczywiscie działanie tej odzywki zalezy od tego ile tego ekstraktu tam jest. niby 4 w składnikach, ale przed zapachem (kompozycji zapachowej uzywa sie zazwyczaj 0,5-1%). trudno stwierdzic ile tam go jest. działania przeciwłupieżowego raczej nie można sie spodziewać, bo zadnego składnika przeciwłupieżowego nie widze... trudno mi stwierdzić czy rzeczywiście bedzie działał.

nie lubie tego typu kosmetyków, gdzie producent stosuje ekstrakt o szerokim spektrum działania i tylko na nim opiera przeciw czemu (czy na co) jest dany kosmetyk. ekstraktów raczej duzo sie nie używa bo wtedy trzeba więcej konserwantu, żeby sie za szybko nic nie zepsuło, a ilość konserwanta nie moze przekroczyc pewnych norm...
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 17:18   #997
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy będzie oczyszczał cere mieszaną, wysuszał ją lub podrażniał ? i czy nadaje się dla cery nastolatki

Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny
Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-09-19 o 17:21
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 18:37   #998
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
czy będzie oczyszczał cere mieszaną, wysuszał ją lub podrażniał ? i czy nadaje się dla cery nastolatki

Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny
Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.
raczej nie powinien podrażniać bo jest oparty na łagodnym związku myjącym. wysuszać tez nie bedzie mo ba duzo humektantów (nawilżaczy) glicerynę, glikol i ekstrakty z alg, które też mają własciwości nawilżające, wyrównujące.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:40   #999
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
czy będzie oczyszczał cere mieszaną, wysuszał ją lub podrażniał ? i czy nadaje się dla cery nastolatki

Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny
Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.
To stary skład czy nowy?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 19:57   #1000
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A czy i ja mogę poprosić o ocenę?
Synergen Hydro-Creme Sensible Haut
Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/ Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betain, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder
Nivea Baby Nutri Sensitive Krem SOS
Cera Microcristallina, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Stearate, Lanolin, Zinc Oxide, Glyceryl Dibehenate, Panthenol, Cyclomethicone, Talc, Tribehenin, Ethylhexylglycerin, Aqua, Glyceryl Behenate, Aluminium Stearates, Bisabolol, Olea Europaea, Farnesol, Linalol, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Benzyl Benzoate, Citronellol, Parfum.
Który z nich będzie odpowiedniejszy dla cery suchej naczynkowej?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 20:58   #1001
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
A czy i ja mogę poprosić o ocenę?
Synergen Hydro-Creme Sensible Haut
Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/ Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betain, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder
Nivea Baby Nutri Sensitive Krem SOS
Cera Microcristallina, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Stearate, Lanolin, Zinc Oxide, Glyceryl Dibehenate, Panthenol, Cyclomethicone, Talc, Tribehenin, Ethylhexylglycerin, Aqua, Glyceryl Behenate, Aluminium Stearates, Bisabolol, Olea Europaea, Farnesol, Linalol, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Benzyl Benzoate, Citronellol, Parfum.
Który z nich będzie odpowiedniejszy dla cery suchej naczynkowej?
pierwszy krem to taki powiedziałabym standard- zielone- natłuszczacze, niebieskie- nawilżacze, pomarańczowe- substancje tzw. promujące (odżywcze, łagodzące)

drugi mi sie nie podoba tym bardziej ze jest dla dzieci. jest pewnie bardzo tłusty, ma duzo emolientów ale wosk mikrokrystaliczny, olej parafinowy i lanolinę. są to emoleinty powszechnie uwazane za zapychające. drugi bym odradziła.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 21:16   #1002
checiowkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
po takiej odżywce włosy nie powinny sie elektryzować (cetrimonium chloride) i powinny być natłuszczone (cetyl alcohol). Wzmacnia wlosy, zapobiega wypadaniu, chroni przed lojotokiem i lupiezem, utrzymuje odpowiednia wilgotnosc wlosow- to wszystko producent zamknął w ekstrakcie z chmielu, który działa przeciwłojotokowo, troszke bakteriobójczo. i oczywiscie działanie tej odzywki zalezy od tego ile tego ekstraktu tam jest. niby 4 w składnikach, ale przed zapachem (kompozycji zapachowej uzywa sie zazwyczaj 0,5-1%). trudno stwierdzic ile tam go jest. działania przeciwłupieżowego raczej nie można sie spodziewać, bo zadnego składnika przeciwłupieżowego nie widze... trudno mi stwierdzić czy rzeczywiście bedzie działał.

nie lubie tego typu kosmetyków, gdzie producent stosuje ekstrakt o szerokim spektrum działania i tylko na nim opiera przeciw czemu (czy na co) jest dany kosmetyk. ekstraktów raczej duzo sie nie używa bo wtedy trzeba więcej konserwantu, żeby sie za szybko nic nie zepsuło, a ilość konserwanta nie moze przekroczyc pewnych norm...
Serdeczne dzieki, mam nadzieje ze bedzie mi dalej dobrze sluzyc
Milego wieczoru
Paula
checiowkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 21:19   #1003
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ślicznie dziękuję, jeżeli chodzi o ten Nivea baby to bardziej brałam pod uwagę wersję Intensywnie nawilżającą (będzie raczej lżejszy) ale nigdzie nie ma składu
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 13:18   #1004
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

To ja poproszę o analizę tych kremów.Czy nie będą za cięzkie dla cery mieszanej/tłustej i czy mogą poprawić kondycje cery naczynkowej zgodnie z obietnicami? Dziękuję z góry

Istituto Ganassini, Rilastil Intensive, Deliskin Cream, Krem do skóry z problemami naczynkowymi

Skład: Aqua, Helianthus annuus (olej słonecznikowy), Glycerin, Steareth-2, PPG ? 15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita (wyciąg z rumianku), Butyrospermum parkii (masło shea), aluminium starch octenylsuccinate, PEG-8, Beeswax, Butylene glycol, Vitis vinifera (wyciąg z winogron), Hypericum perforatum (wyciąg z dziurawca), Arnica montana (arnika), Hamamelis virginiana (oczar wirgninijski), Aesculus hippocastanum (wyciąg z kasztanowca), Hedera helix (wyciąg z bluszczu), Steareth-21, Lysine, Sodium PCA, Methoxy-PEG-7-rutinyl succinate (bursztynian rutyny), Hordeum vulgare (wyciąg z jęczmienia), Dimethicone, Titanium dioxide, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl, Hydrolyzed Wheat protein, Triclosan, Allantoin, Glycyrrhetinic acid, Phospholipids, Saccaromyces lysate (wyciąg z drożdży), Ethyl linoleate, Ethyl linolenate, Glycine soja, Tocopheryl acetate (witamina E) , Hydrogenated lecithin, Bisabolol, Imidazolidinyl Urea, Disodium EDTA, BHA, BHT, Profumo, CI 77289. *składniki aktywne


SVR, Rubialine, Ratunek dla cery naczynkowej

Skład: Aqua (Purified Water), Pentylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Cyclomethicone, Glycerin, C12-16 Alcohols, Xylitylglucoside, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecyl Stearate, Anhydroxylitol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Stearoxy Dimethicone, Xylitol, Rhizobian Gum, Sodium Dextran Sulfate, Sodium Methylesculetin Acetate, Neoruscogenin, Glycosaminoglycans, Ruscogenin, Hydrogenated Lecithin, Xantan Gum, Palmitic Acid, CI 10020. (26.03.2008)
IsisPharma, MetroRuboril, Krem pielęgnacyjny dla skóry ze skłonnością do rumienia

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Ceteth-20, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Escin, Glycyrrhetinic Acid, (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol, Steareth-20, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, Bisabolol, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 14:11   #1005
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ava, Mustela, Emulsja przeciwzmarszczkowa

sklad: Aqua, Mink Oil, Petrolatum, Lanolin, Sunflower Oil, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Perfume.

szukam kremu,ktory nawilzy twarz w czasie kuracji retinoidami. czy sa w tym kremie potencjalne zapychacze?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:06   #1006
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
To ja poproszę o analizę tych kremów.Czy nie będą za cięzkie dla cery mieszanej/tłustej i czy mogą poprawić kondycje cery naczynkowej zgodnie z obietnicami? Dziękuję z góry

Istituto Ganassini, Rilastil Intensive, Deliskin Cream, Krem do skóry z problemami naczynkowymi

Skład: Aqua, Helianthus annuus (olej słonecznikowy), Glycerin, Steareth-2, PPG ? 15 Stearyl Ether, Chamomilla recutita (wyciąg z rumianku), Butyrospermum parkii (masło shea), aluminium starch octenylsuccinate, PEG-8, Beeswax, Butylene glycol, Vitis vinifera (wyciąg z winogron), Hypericum perforatum (wyciąg z dziurawca), Arnica montana (arnika), Hamamelis virginiana (oczar wirgninijski), Aesculus hippocastanum (wyciąg z kasztanowca), Hedera helix (wyciąg z bluszczu), Steareth-21, Lysine, Sodium PCA, Methoxy-PEG-7-rutinyl succinate (bursztynian rutyny), Hordeum vulgare (wyciąg z jęczmienia), Dimethicone, Titanium dioxide, Carbomer, Panthenol, Palmitoyl, Hydrolyzed Wheat protein, Triclosan, Allantoin, Glycyrrhetinic acid, Phospholipids, Saccaromyces lysate (wyciąg z drożdży), Ethyl linoleate, Ethyl linolenate, Glycine soja, Tocopheryl acetate (witamina E) , Hydrogenated lecithin, Bisabolol, Imidazolidinyl Urea, Disodium EDTA, BHA, BHT, Profumo, CI 77289. *składniki aktywne


SVR, Rubialine, Ratunek dla cery naczynkowej

Skład: Aqua (Purified Water), Pentylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Cyclomethicone, Glycerin, C12-16 Alcohols, Xylitylglucoside, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecyl Stearate, Anhydroxylitol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Stearoxy Dimethicone, Xylitol, Rhizobian Gum, Sodium Dextran Sulfate, Sodium Methylesculetin Acetate, Neoruscogenin, Glycosaminoglycans, Ruscogenin, Hydrogenated Lecithin, Xantan Gum, Palmitic Acid, CI 10020. (26.03.2008)
IsisPharma, MetroRuboril, Krem pielęgnacyjny dla skóry ze skłonnością do rumienia

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Ceteth-20, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Ranunculus Ficaria Extract, Escin, Glycyrrhetinic Acid, (Methyl-2 Nitro-5 Imidazolyl)-2 Ethanol, Steareth-20, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Titanium Dioxide, Bisabolol, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben.

poczytaj troszke w internecie o tych ekstraktach, bo to w nich jest pewnie siła tych kremów. pierwszy jak na moje oko ma jednak tych ekstraktów za dużo (pewnie i więcej konserwanta, i to tego agresywniejszego). na plus przemawia obecność wyciągu z kasztanowca (stosowany jest powszechnie w maściach na żylaki), na minus natomiast ekstrakt z dziurawca(udowodnione właściwości fotouczulające). drugi krem dobrze nawilży, nic szczegolnego w zasadzie w nim nie widze, nie ma tez składników zapychających. ostatni ma ekstrakt z mimozy (tez stosowany w maściach na żylaki, więc może i nada sie do cery naczynkowej). Ranunculus Ficaria Extract- działa wygładzająco, zapobiega zaczerwienieniom (tyle znalazłam w internecie), ma też łagodzący bisabolol (substancja czynna rumianku) i dwutlenek tytanu- działa wygładzająco, tuszująco. jesli twoja skóra ma skonność do zapychania to na trzeci musisz uważać bo ma olej paraafinowy, więc może zapchać ale nie musi, bo zapychanie to sprawa indywidualna.
poczytaj o tych ekstraktach, tylko pamietaj ze jeżeli jakiś ekstrakt ma określone działanie, to nie znaczy ze i krem tak bedzie działał, bo nie wiemy ile tych ekstraktów tam jest, a raczej az tak duzo ich sie nie daje bo wtedy trzeba dać wiecej konserwana, którego ilość w kremie i każdym kosmetyku nie może przekroczyć pewnych norm.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Ava, Mustela, Emulsja przeciwzmarszczkowa

sklad: Aqua, Mink Oil, Petrolatum, Lanolin, Sunflower Oil, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Perfume.

szukam kremu,ktory nawilzy twarz w czasie kuracji retinoidami. czy sa w tym kremie potencjalne zapychacze?
potencjalne zapychacze są- wazelina i lanolina. jeśli masz skłonność do zapychania to ta emulsja może cie zapchać. ale jak wspominałam, zapychanie kwestia indywidualna, jednych wazelina zapycha innych nie to samo z lanoliną.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:10   #1007
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje!
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:08   #1008
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję :-* Kosmetolog jesteś BOSKA Odwalasz tu kawał dobrej roboty
to jakbyś mogła to zerknij jeszcze na ten....
Bioderma, Sensibio AR (Krem do cery wrażliwej ze skłonnością do rumienia i widocznymi rozszerzonymi naczynkami)

Skład: aqua, mineral oil, paraffinum liquidum, persea gratissima oil unsaponifables, arachidyl alcohol, PEG-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycol distearate, ozokerite, sodium PCA, canola oil, dipalmytoyl hydroxyproline, glycyrhetnic acid, tocopherol acetate, ginkgo bilobae extr, camelia sinensis leaf extr, glicyne soya germ extr, allantoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extr, sodium chondroitin sulfate, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, polyacrylamide, arachidyl glucoside, C13-14 isoparaffin, disodium EDTA, laureth-7, BHT, sodium hydroxide, phenoxyetanol, metylparaben
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-09-22 o 07:09
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 11:23   #1009
balonique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

mam 4 składy żeli pod prysznic. Wiem, co prawie każda z substancji "robi" w kosmetyku, ale nie potrafię tego powiązać w całość i określić czy żel nr 1 jest lepszy np. od żelu nr 3 A zatem ogromna prośba do Was Wizażanki ; ) o przeanalizowanie poniższych składów. Z góry bardzo dziękuję

1) JOHNSON & JOHNSON
- masujący żel do mycia ciała na dobranoc
- każdy rodzaj skóry


Skład INCI:
Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Citric Acid, Polysorbate 20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Styrene/Acrylates Copolymer, Paraffinum Liquidum, Polyquaternium-7, PEG-150 Distearate, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Parfum, CI 17200, CI 42090

2) LIRENE
- pielęgnujący żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sylfate, Cocoamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-7 Glycerin Cocoate, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Sorbitol, Panthenol, Nelumbium Speciosum Glower Extract, Nymphaea Alba (Water Lily Root Extract), Bambusa Vulgaris (Bamboo Leaf/Stem Extract), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol, CI 16035, CI 17200

3) PALMOLIVE
- kremowy żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:

Aqua, sodium c12-13 pareth sulfate, glycerin, cocamidopropyl betaine, parfum, lauryl glucoside, glycol distearate, castoryl maleate, DMDM hydantoin, polyquaternium-7, laureth-4, tetrasodium EDTA, poloxamer 124, citric acid, hydrolyzed keratin, simmonsidsia chinensis, alpha-methyl ionone, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, CI 16255, CI 47005

4) NIVEA
- pielęgnujący żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Helianthus Annuus, Diamond Powder, Glycerin, Glycol Distearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-4, Polyquaternium-7, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Citric Acid, Benzophenone-4, Laureth-2, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Methylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Linalol, Limonene, Ralpha-Isomethyl Ionone, CI 16035, CI 42090
balonique jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 11:52   #1010
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję :-* Kosmetolog jesteś BOSKA Odwalasz tu kawał dobrej roboty
to jakbyś mogła to zerknij jeszcze na ten....
Bioderma, Sensibio AR (Krem do cery wrażliwej ze skłonnością do rumienia i widocznymi rozszerzonymi naczynkami)

Skład: aqua, mineral oil, paraffinum liquidum, persea gratissima oil unsaponifables, arachidyl alcohol, PEG-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycol distearate, ozokerite, sodium PCA, canola oil, dipalmytoyl hydroxyproline, glycyrhetnic acid, tocopherol acetate, ginkgo bilobae extr, camelia sinensis leaf extr, glicyne soya germ extr, allantoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extr, sodium chondroitin sulfate, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, polyacrylamide, arachidyl glucoside, C13-14 isoparaffin, disodium EDTA, laureth-7, BHT, sodium hydroxide, phenoxyetanol, metylparaben
nie podoba mi sie duża ilość oleju mineralnego i parafinowego, łagodny emolient capric/caprylic triglicerydes jest dość daleko w składzie. jest glyceryl stearate (substancja nadająca perłę w szamponach) i izoparafiny- skóra może się troche świecić. jest też troche ekstraktów (jak na moje oko za duzo różnych, lepiej jak by miał dwa w normalnej ilości niż 8 czy 9 w ilościach niewielkich). ma łagodzącą alantoinę i dipalmytoyl hydroxyproline- ma działanie nawilżające i wygładzające. dziwi mnie brak gliceryny. może zapchać
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 11:55   #1011
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
nie podoba mi sie duża ilość oleju mineralnego i parafinowego, łagodny emolient capric/caprylic triglicerydes jest dość daleko w składzie. jest glyceryl stearate (substancja nadająca perłę w szamponach) i izoparafiny- skóra może się troche świecić. jest też troche ekstraktów (jak na moje oko za duzo różnych, lepiej jak by miał dwa w normalnej ilości niż 8 czy 9 w ilościach niewielkich). ma łagodzącą alantoinę i dipalmytoyl hydroxyproline- ma działanie nawilżające i wygładzające. dziwi mnie brak gliceryny. może zapchać
Nie dali gliceryny ze względu (zapewne) na mnogość innych emolientów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 12:11   #1012
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez balonique Pokaż wiadomość
Witam

mam 4 składy żeli pod prysznic. Wiem, co prawie każda z substancji "robi" w kosmetyku, ale nie potrafię tego powiązać w całość i określić czy żel nr 1 jest lepszy np. od żelu nr 3 A zatem ogromna prośba do Was Wizażanki ; ) o przeanalizowanie poniższych składów. Z góry bardzo dziękuję

1) JOHNSON & JOHNSON
- masujący żel do mycia ciała na dobranoc
- każdy rodzaj skóry


Skład INCI:
Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Citric Acid, Polysorbate 20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Styrene/Acrylates Copolymer, Paraffinum Liquidum, Polyquaternium-7, PEG-150 Distearate, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Parfum, CI 17200, CI 42090

2) LIRENE
- pielęgnujący żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sylfate, Cocoamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-7 Glycerin Cocoate, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Sorbitol, Panthenol, Nelumbium Speciosum Glower Extract, Nymphaea Alba (Water Lily Root Extract), Bambusa Vulgaris (Bamboo Leaf/Stem Extract), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol, CI 16035, CI 17200

3) PALMOLIVE
- kremowy żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:

Aqua, sodium c12-13 pareth sulfate, glycerin, cocamidopropyl betaine, parfum, lauryl glucoside, glycol distearate, castoryl maleate, DMDM hydantoin, polyquaternium-7, laureth-4, tetrasodium EDTA, poloxamer 124, citric acid, hydrolyzed keratin, simmonsidsia chinensis, alpha-methyl ionone, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, CI 16255, CI 47005

4) NIVEA
- pielęgnujący żel pod prysznic
- każdy rodzaj skóry

Skład INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Helianthus Annuus, Diamond Powder, Glycerin, Glycol Distearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-4, Polyquaternium-7, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Citric Acid, Benzophenone-4, Laureth-2, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Methylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Linalol, Limonene, Ralpha-Isomethyl Ionone, CI 16035, CI 42090

wiec tak pierwszy żel powinien dobrze nawilżać, bo jako drugą w składzie ma gliceryne. szkoda ze całkowicie zagęszczony jest karbomerem, a nie solą. karbomer może osiadać na skórze i ją podrażniać (oczywiście nie u wszystkich). oprócz SLESu ma łagodniejszy w działaniu, myjący alkilopoliglukozyd. żel drugi to tak bym powiedziała standardowy żel pod prysznic, nic nadzwyczajnego (niby troche ekstraktów, ale przy szarym końcu), myć bedzie, nawilżać też powinien, ale raczej gorzej niż ten pierwszy (gliceryna i sorbitol). ma też troszke odżywczego pantenolu.
trzeci hm... tzw. wymaganie minimum. podobnie ostatni, to co najwartościowsze- ekstrakt, gliceryna znajdują sie w składzie po kompozycji zapachowej (czyli w ilości bardzo małej)

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie dali gliceryny ze względu (zapewne) na mnogość innych emolientów
możliwe. brak gliceryny to duży błąd. emolienty (nawilżacze) tylko i wyłącznie zapobiegają ucieczce wody ze skóry (tworzą na skórze tłustawy film (błonę), ograniczającą parowanie wody). gliceryna natomiast jest humektantem- nawilżaczem, który ma zdolność wiązania wody i ze skóry i z powietrza, a więc nie tylko ogranicza ucieczkę wody ale też wiąże dodatkowe cząsteczki wody. podobnie sorbitol, czy kwas hialuronowy

tak dla ścisłości to napisałam
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 12:22   #1013
balonique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję!! : D bardzo mi pomogłaś! : *
balonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 13:06   #1014
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A mogłabym jeszcze poprosić o rozszyfrowanie składu jeszcze jednego kremiku?
Krem kasztanowy nawilżający na dzień Bielenda
Skład wklepuję z opakowania więc przepraszam z góry za ewentualne literówki
Aqua, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glycerin, Cetyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Cetyl Alcohol,Horse Chestnut seed exstrat, Troxerutin, Rutin, Arnica, Montana Flower Extract, Betaine, Paraffinum Liquidum (mineral oil) Glycereth-26, Hammamelis Virginana (witch hazel) leaf extract, boswellia serrata extract, malpighia puncifolia(acreola) friut extract, Allantoin, titanum dioxide, dimethicode, PEG-75 stearate, Ceteth-20, sidium acrylets copolymer, Steareth-20 ammoniumAcrylyldimethylta urate/ VP copolymer, Simethicone, Alumina, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA parfum, butylparaben methylpropional, citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool Cl 77288 (chromium oxide greens)

Dlaczego pani w sklepie powiedziała, że jest do skóry dojrzałej?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 13:44   #1015
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przyłączę się do pytań na temat kremu kasztanowego nawilżającego na dzień Bielendy. Jak duże jest ryzyko, że będzie zapychał? Czy zadziała na naczynka i dobrze nawilży skórę?
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 14:14   #1016
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam was
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu BabydreamWind und Wettercreme (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28859 )
pod względem zapychania oraz tego, jak silne są jego właściwości nawilżające.



Oto skład INCI:
Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Cetearyl Isononanoate, Sorbitan Oleate, Glycerin, Persea Gratissima, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyglycerol-3Polyricinoleate, Parfum, Panthenol, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Xanthan Gum, Sodium Chlorid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phytic Acid.

__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 15:03   #1017
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
A mogłabym jeszcze poprosić o rozszyfrowanie składu jeszcze jednego kremiku?
Krem kasztanowy nawilżający na dzień Bielenda
Skład wklepuję z opakowania więc przepraszam z góry za ewentualne literówki
Aqua, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glycerin, Cetyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Cetyl Alcohol,Horse Chestnut seed exstrat, Troxerutin, Rutin, Arnica, Montana Flower Extract, Betaine, Paraffinum Liquidum (mineral oil) Glycereth-26, Hammamelis Virginana (witch hazel) leaf extract, boswellia serrata extract, malpighia puncifolia(acreola) friut extract, Allantoin, titanum dioxide, dimethicode, PEG-75 stearate, Ceteth-20, sidium acrylets copolymer, Steareth-20 ammoniumAcrylyldimethylta urate/ VP copolymer, Simethicone, Alumina, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA parfum, butylparaben methylpropional, citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool Cl 77288 (chromium oxide greens)

Dlaczego pani w sklepie powiedziała, że jest do skóry dojrzałej?
kremy do cery dojrzałej to zazwyczaj kremy tłuste (mają więcej emolinetów). w normalnych kremach zawartość wszystkich emolientów to około 15%, w kremach tłustych około25-30%.
ten krem który dałaś jest zielony, przynajmniej tak wynika ze składu, więc dedykowany jest pewnie dla cery naczynkowej, i przy problemach z pajączkami, bo zielony barwnik pomaga zatuszować te problemy. pozatym dwie substancje pogrubione (fioletowe) to składniki m. in. maści na żylaki, więc krem teoretycznie powinien sprawdzić się do cery naczynkowej. zawiera sporo w miarę delikatnych emolinetów (niebieskie), jest co prawda olej parafinowy ale nie jest on emolientem głównym. są nawilżacze- brązowe w miarę na początku składu więc skórę ten krem powinien dobrze nawilżać. sporo różnych ekstraktów, zapewne w ilościach niewielkich (pozatym 7 różnych ekstraktów w jednym kremie to dla mnie zdecydowanie za duzo), jest też alantoina- ona działa łagodząco i kojąco, titanum dioxide (dwutlenek tytanu) działa kryjąco, wyrównująco. jak na moje oko za dużo konserwantów (zapewne na skutek tylu ekstraktów). generalnie nawilży, natłuści, może zakryć niedoskonałości, ale może zapchać i podrażnić (ekstrakty i konserwanty)

o ekstraktach więcej pisałam tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2391 co prawda w odniesieniu do szamponów, ale informacje mogą sie przydać także w odniesieniu do kremów

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Witam was
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu BabydreamWind und Wettercreme (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28859 )
pod względem zapychania oraz tego, jak silne są jego właściwości nawilżające.



Oto skład INCI:
Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Cetearyl Isononanoate, Sorbitan Oleate, Glycerin, Persea Gratissima, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyglycerol-3Polyricinoleate, Parfum, Panthenol, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Xanthan Gum, Sodium Chlorid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phytic Acid.

krem raczej będzie tłusty, niby głowny emolient to delikatny Caprylic / Capric Triglyceride, ale wosk pszczeli i sorbitan jako emulgator może wskazywać ze to krem tłusty (skóra może sie świcić). zapychać raczej nie powinien, jeśli chodzi o nawilżanie to gliceryna dość daleko. wszystko co pozytywne (pogrubione) użyte raczej w niewielkiej ilości (znajduje sie po kompozycji zapachowej, a ponieważ to krem dla dzieci to kompozycja zapachowa stanowi około 0,5% całości kremu). może też uczulać bo ma rumianek i zagęszczany jest dodatkowo gumą ksantanową (też może uczulać)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 16:27   #1018
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kosmetolog1 dzięki jesteś niezastąpiona
Krem faktycznie jest zielony ale ma taką fajną konsystencję i nie jest tłusty. Na ekstrakty reaguję dobrze (wczesniej używałam Rilastilu). Mam nadzieję, że z tym nie będzie kłopotliwych niespodzianek
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 17:01   #1019
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kosmetolog1- ja także dziękuję za wyjaśnienia. Faktycznie, krem pozostawia tłustawy filtr, ale stosuję go głównie na noc, więc mi to akurat nie przeszkadza. A zapycha mnie w takim razie pewnie co innego, skoro nie ma tutaj za bardzo co. Eh, w takim razie będę musiała aplikować sobie coś na dodatkowe nawilżenie skóry. Także kłaniają się w końcu mazidła.com i kwas hialuronowy
Pozdrawiam!
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 17:02   #1020
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Moj obecny krem troche wysuszyl moja cere i dlatego chcialabym stosowac go zamiennie z innym kremem, ktory lekko nawilza. Zastanawiam sie nad tymi produktami, ktory z nich ma najlepszy sklad ?tzn. nawilzy, ale nie bedzie zapychal?

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem nawilżająco - matujący SPF7

Skład: Aqua, Octocrylene, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Isostearate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Pantothenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hamamelis Virginiana, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Ttanium Dioxide, Silica, Phenoxyethanol, Buthylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający


Skład: Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene

Z góry bardzo dziekuje

Edytowane przez CrazyButterfly
Czas edycji: 2009-09-22 o 17:04
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.