Paryż w 2 dni - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 17:05   #31
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Paryż w 2 dni

o kurcze, no nie wiem. Ale dzięki za info
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 18:04   #32
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

wcale nie jest tak straszne, a jakie ciekawe ale rozumiem, że nie każdemu może się podobać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 07:42   #33
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż w 2 dni

@kangurrr to może Katakumby paryskie? To też miejsce do zwiedzania nie dla każdego, ale naprawdę robi wrażenie.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 00:24   #34
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Paryż w 2 dni

Widze, ze kolezanka jest juz po wycieczce Tez mowie, ze Paryz swietna sprawa! Bylam tam pod koniec czerwca z TZ i 2 znajomych Ale my z racji tego ze mieszkamy w DE wybralismy sie na weekend autem Tego akurat nie polecam, bo drogi pasy sa tam zle oznakowane i francuzi nie potrafia jezdzic prawie kazde auto tam jest obite ale ja nie o tym chcialam...
Przed wypadem do Paryza siedzialam spoooro w necie szukalam jakiegos sensownego planu wycieczki..wynotowalam wszystkie miejsca godne uwagi i nazwy ulic Pozniej jednak troche plany ulegly zmianom, bo znajomi marudzili ze ich nozki bola... faktycznie mimo, ze w podjezdzalismy autem mozliwie najblizej celu, a i tak bylo chodzenia, a chodzenia....
Nie ukrywam, ze zeby wszystko zobaczyc i zwiedzic potrzebne sa z 4 dni...do wiezy eifla sa kosmiczne kolejki, jesli o luwr chodzi to to samo... dlatego ja zwiedzanie muzeow sobie odpuscilam
Moge powiedziec jak u nas wygladalo zwiedzanie, a noz komus sie to przyda
na 1 dzien wycieczki mialam zaplanowane lajtowe zwiedzanie bo wyjezdzalismy w nocy i nie bylismy za bardzo wypoczeci...
DZ. 1.
Przez Ogrody Trocaredo, Plac Warszawski i most do wiezy Eifla,dalej Pola Marsowe (Tam tez zakupilam przewodnik po Paryzu po polsku! ) az do gmachu ecole militare.
Potem plac Pigalle, museum erotyzmu (jesli kogos interesuje ) i Moulin Rouge
my potem wybralismy sie tam na jedzenie (bo tam sporo knajp)
nastepnie wybralismy sie do Sacre Coeur. Panorama Paryza za darmo i powalajaca Tam tez jest sporo sklepikow z pamiatkami, jak ktos lubi
no. nastepnie jako, ze juz pozno bylo pojechalismy sie rozlokowac w hotelu, odpoczac...a potem Paryz noca
i w tym miejscu jesli moge cos doradzic to Kazdemu polecam wieze eifla noca, cudowny widok!
Drugiego dnia po sniadaniu w mc (nikt z nas nie chcial hotelowego jedzenia bo rogalikiem bysmy sie nie najedli) pojechalismy na juz intensywniejsze spacerki i zwiedzanie
DZ. 2.
od Luku Triumfalnego, przez Pola Elizejskie , potem obok Wielkiego Palacu, Malego PAlacu, przez most Aleksandra III, Plac Zgody, do Ogrodow Tuilieresa, potem pod Lukiem Carrousel do Luwru, a na koniec katedra Notre Dame.
W brew pozorom pare zabytkow a trasa dobrze ponad 5 kilometrowa
dla mnie pod katedra weekend i zwiedzanie sie skonczylo, bo wyruszalismy stamtad do domku

Jesli chodzi o jezyk to ja zawsze zaczynalam od dzien dobry po francusku A i czy mowia po angielsku tez pytalam po francusku, a dalej heja po angielsku i nie bylo z tym problemu

Hmmm, to sie nagadalam hehe
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:26   #35
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Jeśli chodzi o Luwr to polecam podjechać metrem albo wchodzić z kolejki metra - bo na górze olbrzymie kolejki a tam dosłownie wchodzisz prawie od razu
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:34   #36
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Paryż w 2 dni

byłam na 5 dni, jeździłam metrem (czytelnie oznakowane, bez problemu), zwiedziłam wszystkie najważniejsze punkty oprócz Luwru i wyjścia nw wieżę (tego akurat nie żałuję). Mieszkałam u znajomej, widok na wieżę ... Więcej nie będę się rozpisywać, mnóstwo przepięknych zabytków, super miasto i wcale nie kiczowate (jak początkowo sądziłam).

Czarnulka7891 - zaczęcie od bonjour rzeczywiście działa, paryżanie o dziwo zawsze wytłumaczyli co i jak
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 16:48   #37
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Paryż w 2 dni

kangurrr oczywiscie, że działa
mnie jedyna rzecz, która doprowadzała do szewskiej pasji to fakt, że ONI tam nie potrafią jeżdzić no i brak miejsc parkingowych...
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 22:10   #38
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Czarnulka - przejedź się do Azji to stwierdzisz, że Francuzi, Hiszpanie, Włosi - jeżdżą wspaniale
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 22:43   #39
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Paryż w 2 dni

aaa no do Azji autem raczej bym się nie wybrała
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 21:22   #40
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Czarnulka - wcale nie trzeba autem jechać, jest już strach jechać nawet taksówką ... czy jak wypożyczasz skuter... można wtedy docenić "wspaniałą" jazdę Francuzów
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 21:27   #41
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Paryż w 2 dni

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Czarnulka - wcale nie trzeba autem jechać, jest już strach jechać nawet taksówką ... czy jak wypożyczasz skuter... można wtedy docenić "wspaniałą" jazdę Francuzów
Szczerze? Będąc w Paryżu JA miałam stracha przechodząc nawet przez pasy dla pieszych
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 22:16   #42
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Oj kochana, moje tż-ta nigdy nie widziałam takiego przerażonego podczas jazdy taksówką tylko sprawdzał czy mam pasy dobrze zapięte... jechaliśmy około 150km/h, odległość od poprzedzającego nas auta była może 5 m, więc w razie hamowania złożyłoby nas jak harmonijkę jechaliśmy slalomem do tego między autami.... czerwone światło jest jedynie sugestią (wcale nie trzeba go przestrzegać), pasy jakby nie istniały, nie trzeba używać kierunkowskazów, można jeździć pod prąd... o i wiele by jeszcze wymieniać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 22:36   #43
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Paryż w 2 dni

no to nieźle



a w jakim kraju dokładniej ?
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 12:10   #44
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Paryż w 2 dni

Byliśmy w Tajlandii, ale znajomi pokazali nam filmik z Kambodży oraz Indii i zupełnie to samo

Wybaczcie tego off topa kierowcach

Ja przed wyjazdem do Francji nasłuchałam się, jak bardzo nie lubią rozmawiać po ang, jacy są niemili itd... i powiem wam, że nie mogłabym się przyczepić do ani jednej osoby. Dużo chodziliśmy i jeździliśmy metrem (które jak dla mnie jest najlepszym i najszybszym środkiem lokomocji). Nie raz ledwo wyszliśmy z metra i stanęliśmy z mapą i normalnie ludzie podchodzili do nas i pytali czy nas pokierować (jedni mówili po fr inni starali się po ang) Jeden pan nawet wchodził już do domu, ale się wrócił jak nas zobaczył ...bardzo kiepsko mówił po ang i dlatego podprowadził nas troszkę, żeby pokazać gdzie dalej iść. Zatem ja wbrew opiniom mam na prawdę bardzo dobre wspomnienia

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-09-22 o 12:17
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:22   #45
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Paryż w 2 dni

Cytat:
Napisane przez ciapurajda Pokaż wiadomość
Witam, wyjeżdżam w kwietniu na 2 dni do Paryża i chciałabym by ktoś kto orientuje się w cenach pomógł mi zrobić plan wycieczki.. co warto zobaczyć? Gdzie i najlepiej o której do jakiego zabytku lub atrakcji się udać? To mój pierwszy wyjazd do Paryża więc jestem kompletnie zielona Za pomoc z góry dziękuje
Przede wszystkim kup sobie kartę muzealną Paris Pass, jakoś tak. I już to ci wystarczy za plan wycieczki - Osobiście polecam na pierwszy dzień katerę Notre Dame, podziemia, Concergierie, potem obiad i Luvr plus spacer polami elizejskimi (dla chłopa spacer, wiadomo, że zakupy) plus łuk triumfalny. A drugiego dnia - rano Wersal, po południu Monmartre i świątynia Sacre Coer. Zwiedzałam ze smartfonem i ani razu się nie zgubiłam
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.