Pomoc materialna - stypendium socjalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 22:03   #1
moniabonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 34

Pomoc materialna - stypendium socjalne


hej. widziałam już parę wątków, ale nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. może zakładając nowy wątek uda mi się w szybszy sposób znaleźć odpowiedź

na uczelni potrzebują zaświadczenie o dochodach za miesiąc od stycznia do sierpnia. I tu jest problem

Mam taką sytuację: Mama w czerwcu została zwolniona z firmy z powodu upadłości likwidacyjnej z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia skróconym do jednego miesiąca. I z tego powodu za miesiąc sierpień nie otrzyma żadnego dochodu, nie może zapisać się na kuroniówkę. Ze względu na sytuacje finansową firmy nie dostała też żadnej odprawy.
Zaświadczenie o dochodach mam tylko za miesiąc styczeń - lipiec, nie wiem co powinnam zrobić w tym wypadku z miesiącem sierpień..
Ktoś miał może podobną sytuację?
Proszę o pomoc
moniabonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 22:14   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez moniabonia Pokaż wiadomość
hej. widziałam już parę wątków, ale nie znalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. może zakładając nowy wątek uda mi się w szybszy sposób znaleźć odpowiedź

na uczelni potrzebują zaświadczenie o dochodach za miesiąc od stycznia do sierpnia. I tu jest problem

Mam taką sytuację: Mama w czerwcu została zwolniona z firmy z powodu upadłości likwidacyjnej z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia skróconym do jednego miesiąca. I z tego powodu za miesiąc sierpień nie otrzyma żadnego dochodu, nie może zapisać się na kuroniówkę. Ze względu na sytuacje finansową firmy nie dostała też żadnej odprawy.
Zaświadczenie o dochodach mam tylko za miesiąc styczeń - lipiec, nie wiem co powinnam zrobić w tym wypadku z miesiącem sierpień..
Ktoś miał może podobną sytuację?
Proszę o pomoc

No jak to co? Nic nie zrobisz skoro mama nie dostanie ani zasiłku ani wynagrodzenia to wpisujesz 0 bo taki osiągnęła dochód.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 22:40   #3
ggosikk
Przyczajenie
 
Avatar ggosikk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 18
GG do ggosikk
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

a nie jest potrzebne zaświadczenie za cały rok poprzedzający rok akademicki? bo zwykle dochód na osobę w rodzinie liczą na podstawie całego roku poprzedniego a nie aktualnego. jeżeli w obecnym roku zaszły jakieś zmiany na plus czy minus to też je musisz zgłosić bo w większości są uwzględniane.
jeśli jest potrzebne zaświadczenie za zeszły rok a zmiana w dochodach zaszła w tym roku to potrzebujesz zaświadczenie za zeszły rok ale też możesz składać razem z wnioskiem o stypendium wniosek o utracenie dochodu i wtedy najprawdopodobniej nie będzie Ci się liczył cały dochód mamy za zeszły rok
__________________
15.03.2013 Kierowca

Cel 65 kg
ggosikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 23:04   #4
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Przepraszam, że podepnę się pod wątek ale mam wątpliwości: jeśli moja mama jest rozwiedziona i ponownie wyszła za mąż, czy do dochodu wliczam także zarobki ojczyma? Ojczym mnie nie adoptował.
Mick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 23:20   #5
ggosikk
Przyczajenie
 
Avatar ggosikk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 18
GG do ggosikk
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Przepraszam, że podepnę się pod wątek ale mam wątpliwości: jeśli moja mama jest rozwiedziona i ponownie wyszła za mąż, czy do dochodu wliczam także zarobki ojczyma? Ojczym mnie nie adoptował.
najlepiej dopytaj w dziekanacie, który zajmuję się stypendiami
__________________
15.03.2013 Kierowca

Cel 65 kg
ggosikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 12:37   #6
moniabonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 34
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

potrzebne są dochody za rok 2012 i styczen-sieprien 2013 ..
może po prostu dołączyć wypowiedzenie?
bo pisałam do dziekanatu, to pani mi odpisała, że sytuacja do października się wyjaśni.. pewnie dla niej, bo ja nie dostarczę kompletu dokumentów, więc mnie nie wezmą pod uwagę
moniabonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 14:34   #7
ggosikk
Przyczajenie
 
Avatar ggosikk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 18
GG do ggosikk
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez moniabonia Pokaż wiadomość
potrzebne są dochody za rok 2012 i styczen-sieprien 2013 ..
może po prostu dołączyć wypowiedzenie?
bo pisałam do dziekanatu, to pani mi odpisała, że sytuacja do października się wyjaśni.. pewnie dla niej, bo ja nie dostarczę kompletu dokumentów, więc mnie nie wezmą pod uwagę
najlepiej złóż wniosek już teraz jeśli resztę potrzebnych zaświadczeń masz bo zwykle liczy się data złożenia wniosku
możesz też dołączyć kopię wypowiedzenia, nie zaszkodzi a może pomoże
inne dokumenty jak będą chcieli to będą pisać czy dzwonić
__________________
15.03.2013 Kierowca

Cel 65 kg
ggosikk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 15:53   #8
talaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez moniabonia Pokaż wiadomość
potrzebne są dochody za rok 2012 i styczen-sieprien 2013 ..
może po prostu dołączyć wypowiedzenie?
bo pisałam do dziekanatu, to pani mi odpisała, że sytuacja do października się wyjaśni.. pewnie dla niej, bo ja nie dostarczę kompletu dokumentów, więc mnie nie wezmą pod uwagę
Jestem w podobnej sytuacji, musiałam załączyć kopię wypowiedzenia.
Wg. regulaminu miałam wszystkie potrzebne dokumenty, pojechałam na miejsce żeby je złożyć, a pani w dziekanacie powiedziała mi, że właśnie tego wypowiedzenia brakuje.
Najlepiej to dowiedzieć się wszystkiego na miejscu, więc jeśli masz taką możliwość, to jedź, dopytaj, złóż co masz, a jak będzie jeszcze czegoś ewentualnie brakować to doślij lub dowieź
talaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 17:27   #9
moniabonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 34
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

będę musiała jeszcze raz się z nimi skontaktować i męczyć do skutku oooh, już się nie mogę doczekać
żeby jechać i to załatwić to za bardzo nie mam jak, bo dzieli mnie 100km, znowu nie tak super dużo ale jednak..

sytuacja jest dosyć skomplikowana, no bo te pieniądze za sierpień i wrzesień powinna dostać, ale firma nie ma jak wypłacić, a jest sprawa w sądzie, więc może za rok, dwa, siedem, dwadzieścia dostaną pieniądze.. albo i nie, co bardziej prawdopodobne..
a każdy 'grosz' się liczy ..

nie wydaje mi się, żeby się liczyła kolejność, to byłoby trochę niepoważne moim zdaniem, ale kto to wie, oni mają swoje zasady..

Edytowane przez moniabonia
Czas edycji: 2013-08-22 o 17:30
moniabonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 19:51   #10
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Skoro już piszemy o stypendiach... mam następujący problem: w roku bazowym 2012 mój tata przeszedł na emeryturę, tym samy dochód jest dużo niższy. Wliczając dochód gdy pracował to nie załapię się na stypendium, ale od marca 2012 pobiera emeryturę, dużo niższą niż zarobek w pracy - w tej sytuacji mieściłabym się w progu stypendialnym. Czy w tej sytuacji uwzględnia się tzw. " dochód utracony" ?
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:05   #11
ggosikk
Przyczajenie
 
Avatar ggosikk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 18
GG do ggosikk
Dot.: Pomoc materialna - stypendium socjalne

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Skoro już piszemy o stypendiach... mam następujący problem: w roku bazowym 2012 mój tata przeszedł na emeryturę, tym samy dochód jest dużo niższy. Wliczając dochód gdy pracował to nie załapię się na stypendium, ale od marca 2012 pobiera emeryturę, dużo niższą niż zarobek w pracy - w tej sytuacji mieściłabym się w progu stypendialnym. Czy w tej sytuacji uwzględnia się tzw. " dochód utracony" ?
raczej tak
__________________
15.03.2013 Kierowca

Cel 65 kg
ggosikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.