Samopoczucie a prolaktyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-04, 12:09   #1
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162

Samopoczucie a prolaktyna


Dwa tygodnie temu połknęłam omyłkowo 3 tabletki parlodelu (lek na obniżenie prolaktyny). Moja mama przełożyła swoje tabletki do innego opakowania i byłam przekonana, że połknęłam no-spę. Po 2-3- godzinach zaczęłam fatalnie się czuć, miałam mdłości, o mało nie zemdlałam. Objawy te przeszły mi następnego dnia, lecz nagle pogorszył się stan mojej cery i ogólne samopoczucie. Tak jest do tej pory, czuję się rozbita, przygnębiona, nie wiem co się ze mną dzieje. Czy może być to związane z połkniętymi tabletkami? Czy może mieć to wpływ na cykl miesiączkowy?
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 17:01   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samopoczucie a prolaktyna

Raczej na pewno ,połknięte tabletki mają wpływ na twoje samopoczucie ,wygląd.Są to tabletki stosowane na różne dolegliwości,jak np.zanik miesiączkowania,niepłodno ść,choroba Parkinsona,zbyt wysokie wytwarzanie hormonu wzrostu w organizmie.Efekty uboczne to,zawroty głowy,ból żołądka,ból głowy,zmęczenie ,wymioty,zaparcia.W razie pojawienia się następujących objawów należy udać się bezzwłocznie do lekarza:zapalenie stóp lubkostek,przyśpieszone,m ocniejsze bicie serca,niepokój,nagły,nies podziewany mokry katar.Tabletki te mają także na zaburzenia cyklu miesięcznego,pomimo,że wzięłaś tylko 3 tabletki może się opóznić,co zresztą pisałaś.
Myślę,że powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza,gdyż z ulotki widzę,że są to dość mocne tabletki,nawet jeśli wzięłaś je tylko 3 jednorazowo,to na pewno miały wpływ na twój organizm.
Dziwne jest to,że po wpisaniu ich nazwy w google ,znalazłam o nich informacje tylko na stronach hiszpańskich.Czy te leki są dostępne w Polsce,czy trzeba je sprowadzać?
Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 17:37   #3
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Samopoczucie a prolaktyna

Fresa, dziękuję za odpowiedź. Co do parlodelu to jest dostępny w Polsce (oczywiście na receptę), choć nie jest zbyt popularny, pewnie ze względu na cenę (miesięczna kuracja to koszt około 80zł, więc lekarze przepisują bromergon za ok. 6zł). Niestety moja mama z jakiś względów nie może brać bromergonu.

Pozdrawiam.
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 18:09   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samopoczucie a prolaktyna

Nie ma za co .Myślę,że mogłabyś pójśc nawet do lekarza ogólnego,zwlaszcza jeśli twoje samopoczucie się nie poprawi .Lepiej chuchać na zimne,lekarz by rozwiał twoje wątpliwości
No tak, 20 euro to jednak w Polsce dużo
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.