BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-07, 18:36   #2101
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Ekaterina, tak u mnie na stronie PUP już pisze jakie są do wyboru na rok 2011. Ostatnio jak patrzyłam był jeszcze rok 2010, czyli sie zmieniło. A po zatym nic nie pisze. Jutro sie dowiem co i jak. Troche sie boje bo 4 miesiace temu miałam jeszcze staż z PUP....także ciekawe czy mi dadzą takie szkolenie...Chciałabym tez ksiegowosci szkolenie albo sekretarki, bo po tym moge miec łatwiej z pracą....
ja skończyłam staż w lutym ubiegłego roku a w czerwcu zaczęłam kurs więc wszytsko możliwe, tylko musisz chodzic i się dowiadywać co jakiś czas, to większe prawdopodobieństwo że dostaniesz się na to szkolenie.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 20:04   #2102
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
zacznij. Ja sporo się nauczyłam z nich, fajnie są opracowane. Nawet mój TŻ (informatyk - pracujący) zrobił 2 bo potrzebował podszkolić się w pewnej dziedzinie - tak dla własnej satysfakcji. Może i te szkolenia nic nie dadza dla ewentualnego pracodawcy ale robiac je przynamnjiej mam poczucie że cokolwiek robie a nie zbijam bąki. Taka posucha w ofertach pracy, ze nawet nie mam gdzie wysyłać wysyłam i składam do firm (bez ofert) ale odzewu na razie żadnego
Kurczę, ja jestem politologiem, od funduszy europejskich. Dawno temu była oferta w funduszach, cieszyłam się, zakwalifikowałam się z koleżanką ze studiów (zaocznie studiowałam) ale okazało się, że z nami zakwalifikowały się trzy dziewczyny które już w tym pracują na pół etatu. Bitwa toczyła się o dwa etaty. I jak zrobili?? rozdzieli na czesci etaty i dali tym dziewczynom.
Już nawet myslę o czyms swoim, ale nie mam pojęcia co. Mieszkam w mieście handlarzy aut, lumpeksów i banków.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

A możecie mi powiedziec/napisać jedno, czy muszę o tych szkoleniach powiedzieć w urzędzie pracy? Czy nie? bo w sumie nie mam nic z tego, żadnej kasy, w podjęciu pracy mi nie przeszkadza. W moim PUP na szkolenia są zapisywani bezrobotni z zasiłkiem, bo szkoleniowego jest tyle co zasiłku, więc na czas szkolenia zostaje im wypłacane z puli szkoleniowego a nie zasiłkowego. Suma sumarum tak samo wychodzą na tym. jak miał zasiłku np 6 miesięcy a szkolenie trwało miesiąc to na ten miesiąc dostaje szkoleniowe. Ale nie ma miesiąc dłużej wypłacanego zasiłku. Tak że można w tym mieście znaleźć 60-latków umiejących profesjonalnie pisać dokumenty urzędowe.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 08:24   #2103
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Byłam wczoraj na rozmowie (specjalnie się tłukłam ponad 100km) i staż super, później normalne zatrudnienie, przy komputerze w dużym biurowcu, ale nie doczytali, że jestem dyspozycyjna tylko przez 3 dni, a oni szukaja kogos na cały etat
a jak im się głupio zrobiło, jak powiedziałam, że napisałam wszystko w mailu, a oni nie przeczytali
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 09:27   #2104
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

W swoim urzędzie znalazłam dwie oferty do racy w biurze, jedna to pozostałe prace biurowe, a druga pracownik biurowy. Nic więcej nie wiem, bo jest to oferta zamknięta. Macie większe doświadczenie, powiedzcie, czy w urzędzie mogą mi odmówić podania kontaktu do pracodawcy?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na rozmowie (specjalnie się tłukłam ponad 100km) i staż super, później normalne zatrudnienie, przy komputerze w dużym biurowcu, ale nie doczytali, że jestem dyspozycyjna tylko przez 3 dni, a oni szukaja kogos na cały etat
a jak im się głupio zrobiło, jak powiedziałam, że napisałam wszystko w mailu, a oni nie przeczytali
też raz byłam na takie rozmowie. Mam specjalizację fundusze unijne, a kobietka pytała mnie z ustaw, o których nie było mowy w ofercie o pracę, nawet nie były spójne z wymaganiami. na jej słowa przecież jest pani politologiem, odpowiedziałam że moją specjalizacją są fundusze a nie samorząd. Ale się zaczerwieniła.
Jeszcze z trzy, cztery lata temu starałam się o staż, magistra robiłam z współczesnych stosunków międzynarodowych. A Pani uzanała że takich nie potrzebują co się uczą o wojnie i pokoju.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 09:43   #2105
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
A ja sie pochwalę, że przeszłam do III etapu konkursu w sądzie Cieszę się jak głupia bo po pierwsze źle mi poszło i byłam zła po II etapie a po drugie moje zmagania zazwyczaj kończyły się na II etapie i nawet nie dane mi było iść na rozmowę kwalifikacyjną. Trzeci plus jest taki, że z 70 osób wybrali 10 i te 9 osób (bo jedna zostanie przyjęta) będzie brane pod uwagę jak się zwolni kolejne stanowisko, więc będę miała większe szanse. Prisha jeszcze raz Ci dziękuję za cenne rady bo wszystko co mówiłaś się sprawdziło
Teraz muszę się jakoś przygotować na rozmowe kwalifikacyjną ale jak?
antunka Gratuluję i trzymam kciuki za ostatni etap!


Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
dziewczyny właśnie dostałam certyfikaty z Eurokobiety. Nie chcę skanować i wklejać bo są tam moje dane, ale jeśli macie jakies pytania to odpowiem na każde

1. DYPLOM UKOŃCZENIA SZKOLENIA ......(imie i nazwisko). Przedmiot: (wyszczególnione te 5 kursów - zawartość godzinowa.....
Łączna zawartość godzinowa 180 godzin. Realizator szkolenia: Informatyczne Centrum Szkoleniowe CompLearn Wrocław
i podpis prezesa zarządu

2. Certyfikat anglojęzyczny EITCA INFORMATION TECHNOLOGIES KEY COMPETENCIES PROGRAMME BRUSSELS, BELGIUM, EUROPEAN UNION (z hologramem pieczątką, logiem.
I przyznam, że ten po angielsku wygląda fajnie tak profesjonalnie
a tamten po polsku tka trochę "średnio" zwyczajnie
Dzięki za informacje! Możesz teraz wzbogacić swoje CV. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci szybkiego znalezienia pracy.

Zastanawiam się, jak pracodawcy będą podchodzić do tego szkolenia.


Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na rozmowie (specjalnie się tłukłam ponad 100km) i staż super, później normalne zatrudnienie, przy komputerze w dużym biurowcu, ale nie doczytali, że jestem dyspozycyjna tylko przez 3 dni, a oni szukaja kogos na cały etat
a jak im się głupio zrobiło, jak powiedziałam, że napisałam wszystko w mailu, a oni nie przeczytali
Ja bym się wściekła To chyba "normalka", że rekruterzy nie czytają wszystkich aplikacji, bo "za dużo tego".
Ostatnio trafiłam na ogłoszenie, gdzie było złożonych 1905 ofert....


Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość
W swoim urzędzie znalazłam dwie oferty do racy w biurze, jedna to pozostałe prace biurowe, a druga pracownik biurowy. Nic więcej nie wiem, bo jest to oferta zamknięta. Macie większe doświadczenie, powiedzcie, czy w urzędzie mogą mi odmówić podania kontaktu do pracodawcy?
(...)
Pani uzanała że takich nie potrzebują co się uczą o wojnie i pokoju.
Jeśli oferta jest zamknięta to myślę, że nie udzielą takich informacji.

A co do ostatniego zdania - jestem ciekawa czego ta Pani się uczyła na studiach (o ile w ogóle jakieś zrobiła), że akurat jej ta firma potrzebowała A może wystarczyło, że miała dobre znajomości...
Jak mnie tacy ludzie, którzy lekceważą pracę/wysiłki/naukę innych wkurzają Pańcia pracę ma i taaaaka ważniara się z niej zrobiła.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 09:57   #2106
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na rozmowie (specjalnie się tłukłam ponad 100km) i staż super, później normalne zatrudnienie, przy komputerze w dużym biurowcu, ale nie doczytali, że jestem dyspozycyjna tylko przez 3 dni, a oni szukaja kogos na cały etat
a jak im się głupio zrobiło, jak powiedziałam, że napisałam wszystko w mailu, a oni nie przeczytali
Nieźle. Szkoda, że tak wyszło a swoją drogą tak daleko byś pojeżdżała?

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
antunka Gratuluję i trzymam kciuki za ostatni etap!
Dzięki
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 10:07   #2107
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Jeśli oferta jest zamknięta to myślę, że nie udzielą takich informacji.

A co do ostatniego zdania - jestem ciekawa czego ta Pani się uczyła na studiach (o ile w ogóle jakieś zrobiła), że akurat jej ta firma potrzebowała A może wystarczyło, że miała dobre znajomości...
Jak mnie tacy ludzie, którzy lekceważą pracę/wysiłki/naukę innych wkurzają Pańcia pracę ma i taaaaka ważniara się z niej zrobiła. [/QUOTE]

Zamknięta, tzn ma kłódkę i nie widać danych pracodawcy dla przeglądających stronę internetową. Raczej chodziło mi o to, czy może mi odmówić podania gdzie to dokładnie. Oferta jest ważna do 20 lutego.

A ta pancia, co uznała że nauka o stosunkach to nauka o wojnie i pokoju była i jest dyrektorką MOPS-u. Myślałam, że z krzesła spadę, były z nią jeszcze dwie babki.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 10:24   #2108
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
antunka Gratuluję i trzymam kciuki za ostatni etap!




Dzięki za informacje! Możesz teraz wzbogacić swoje CV. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci szybkiego znalezienia pracy.

Zastanawiam się, jak pracodawcy będą podchodzić do tego szkolenia.




Ja bym się wściekła To chyba "normalka", że rekruterzy nie czytają wszystkich aplikacji, bo "za dużo tego".
Ostatnio trafiłam na ogłoszenie, gdzie było złożonych 1905 ofert....




Jeśli oferta jest zamknięta to myślę, że nie udzielą takich informacji.

A co do ostatniego zdania - jestem ciekawa czego ta Pani się uczyła na studiach (o ile w ogóle jakieś zrobiła), że akurat jej ta firma potrzebowała A może wystarczyło, że miała dobre znajomości...
Jak mnie tacy ludzie, którzy lekceważą pracę/wysiłki/naukę innych wkurzają Pańcia pracę ma i taaaaka ważniara się z niej zrobiła.
Dziękuję oby to szkolenie coś dało
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 10:52   #2109
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Nieźle. Szkoda, że tak wyszło a swoją drogą tak daleko byś pojeżdżała?



Dzięki
rozmowa i praca były w mieście w którym studiuje i w którym normalnie mieszkam, ale na feriach byłam w rodzinnej miejscowosci
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:41   #2110
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Przerobiłam dzisiaj Wykład 1, Wykład 2 i Laboratorium. Został mi raport do wysłania. Tylko tak się zastanawiam, jak to jest z tymi wynikami - w Wykładzie 1, mam wynik: 1 . Nie wiem, dlaczego - może dlatego, że w trakcie jego czytania robiłam kilka innych rzeczy, a tym samym czytanie się przedłużało...(no ale to chyba nie jest na czas?!). Jeszcze nie zaliczę tego kursu i dopiero jaja będą.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:54   #2111
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Antunka również gratuluję K-N zaliczysz zaliczysz
Też mnie denerwują takie rozmowy kwalifikacyjne, ostatnio mnie pytali o przygotowanie do druku ja na ten temat nic nie wiem ( i tak się zastanawiam czy to było wymagane w ofercie czy nie), a najgorsze jest to, że nie mogę się wybronić bo czytam i wysyłam tyle ofert, że nie wiem co w której jest, okazało się potem, że oczywiscię w ofercie nie było wymagane przygotowanie do druku.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 14:01   #2112
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

u mnie nadal posucha w ofertach jakichkolwiek biurowych. Nie ma na co wysyłać a co za tym idzie nie ma co czekać na tel. Wczoraj byłam w ch, zostawiłam cv w 5 sklepach, w 4 były ogłoszenia a do 5 chicco weszłam sama, bo zauważyłam, że jest kierowniczka sama, jako mój zdecydowany atut powiedziałam, ze mam dziecko i branża dziecięca jest mi dobrze znana A chwilę temu zadzwonili do mnie z tatuum i zaprosili na jutro na rozmowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie, praca w sklepie miała być dla mnie ostatecznością, ale z braku laku i kit dobry
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:44   #2113
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cześć dziewczęta. Przed chwilą dzwonili do mnie z jakiejś firmy w sprawie pracy tylko, że ja zakończyłam wysyłanie CV jakoś we wrześniu (bo dostałam pracę)...to oznacza, że po tygodniu od wysłania CV proszę nie panikować, że nikt się nie odezwał do tej pory skoro po kilku miesiącach nawet potrafią...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 15:23   #2114
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a ja już ukończyłam dwa etapy kursu z 5 ;D chociaż mnie tak zastanawia czy jeśli będę chciała zrobić 3 dodatkowe a nie tylko dwa czy będę miała szansę, czy nie ?
ja to szukam pracy od początku stycznia i nikt nie zadzwonił .. aktualnie postanowiłam już nie wysyłać tyle aplikacji tylko się ograniczyć z nimi
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 15:37   #2115
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
u mnie nadal posucha w ofertach jakichkolwiek biurowych. Nie ma na co wysyłać a co za tym idzie nie ma co czekać na tel. Wczoraj byłam w ch, zostawiłam cv w 5 sklepach, w 4 były ogłoszenia a do 5 chicco weszłam sama, bo zauważyłam, że jest kierowniczka sama, jako mój zdecydowany atut powiedziałam, ze mam dziecko i branża dziecięca jest mi dobrze znana A chwilę temu zadzwonili do mnie z tatuum i zaprosili na jutro na rozmowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie, praca w sklepie miała być dla mnie ostatecznością, ale z braku laku i kit dobry
Trzymam mocno kciuki! Myślę, że dasz radę.


Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta. Przed chwilą dzwonili do mnie z jakiejś firmy w sprawie pracy tylko, że ja zakończyłam wysyłanie CV jakoś we wrześniu (bo dostałam pracę)...to oznacza, że po tygodniu od wysłania CV proszę nie panikować, że nikt się nie odezwał do tej pory skoro po kilku miesiącach nawet potrafią...
Do mojej koleżanki zadzwonili po kilku miesiącach, a ona do nich z tekstem: "A ja w ogóle to do państwa składałam jakieś CV?! Bo nie pamiętam..." No ale liczy się to, że mimo wszystko pracę dostała.


Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
a ja już ukończyłam dwa etapy kursu z 5 ;D chociaż mnie tak zastanawia czy jeśli będę chciała zrobić 3 dodatkowe a nie tylko dwa czy będę miała szansę, czy nie ?
ja to szukam pracy od początku stycznia i nikt nie zadzwonił .. aktualnie postanowiłam już nie wysyłać tyle aplikacji tylko się ograniczyć z nimi
Honey, pewnie ukończysz ten kurs w czasie krótszym niż miesiąc. Ja dopiero jestem po wysłaniu pierwszego raportu.
Nie będziesz miała problemów przy zrobieniu 3 kursów - trzeba skończyć minimum 2, aby w ogóle zaliczyć szkolenie i dostać dyplom. Możesz nawet zrobić wszystkie 7, jeśli tylko masz czas i ochotę.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 17:00   #2116
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

U mnie też nadal nic nowego...
Byłam w poniedziałek w UP ale o stażach jeszcze nic nie wiedzą, dopiero w marcu mam podejść i się zapytać. Muszę się wybrać do miejsc w których chciałabym mieć staż i zapytać czy mnie przyjmą.
Beznadzieja
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 18:32   #2117
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Hej dziewczyny fajna sprawa to szkolenie z eurokobiety. a czy któraś z was jest spoza wymienionych województw i już zaczęła je robić?bo jestem ciekawa, czy trzeba np. dłużej czekać na rozpoczęcie szkolenia?
A tak poza tym, jeśli chciałabym zrobić więcej niż te dwa fakultatywne bloki, to czy do certyfikatu zostaną one wpisane, czy tylko te obowiązkowe 180 godz.?
Generalnie to będę mieć problem, żeby się wyrobić w 3 m-ce, i w ogóle żeby je zacząć, bo najbliższe miesiące zapowiadają się cięęężko, ale może do wakacji się uda

Jeszcze mam pytanie odnośnie stażów z UP - czy któraś z was była może na stażu, studiując dziennie (np. na wakacjach albo na 5 roku) czy jest to w ogóle niemożliwe? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo słyszałam sprzeczne opinie.
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 18:37   #2118
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny fajna sprawa to szkolenie z eurokobiety. a czy któraś z was jest spoza wymienionych województw i już zaczęła je robić?bo jestem ciekawa, czy trzeba np. dłużej czekać na rozpoczęcie szkolenia?
A tak poza tym, jeśli chciałabym zrobić więcej niż te dwa fakultatywne bloki, to czy do certyfikatu zostaną one wpisane, czy tylko te obowiązkowe 180 godz.?
Generalnie to będę mieć problem, żeby się wyrobić w 3 m-ce, i w ogóle żeby je zacząć, bo najbliższe miesiące zapowiadają się cięęężko, ale może do wakacji się uda

Jeszcze mam pytanie odnośnie stażów z UP - czy któraś z was była może na stażu, studiując dziennie (np. na wakacjach albo na 5 roku) czy jest to w ogóle niemożliwe? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo słyszałam sprzeczne opinie.
Staże są z definicji dla osób zarejestrowanych w PUPie czyli dla bezrobotnych lub bezrobotnych studiujących zaocznie dzienni sie nie kwalifikują bo bedąc na studiach dziennych sie do PUPu zarejestrować nie możesz. Jeżeli masz dalej wątpliwosc to proponuje zadzwonic i zapytać.

Co do kursu to tak osoby z innch województw tez go rozpoczeły i nie trzeba było czekać dłużej (wystarczy poczytać stronę lub dwie wstecz na tym wątku)
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 18:49   #2119
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość

Co do kursu to tak osoby z innch województw tez go rozpoczeły i nie trzeba było czekać dłużej (wystarczy poczytać stronę lub dwie wstecz na tym wątku)
Doczytałam, że są osoby spoza tych województw zainteresowane szkoleniem, a że już je zaczęły, najwyraźniej mi umknęło. Wybacz, że nie wgłębiłam się tak dokładnie we wszystkie posty, ale po kilku dniach bez internetu mam spore zaległości i robię kilka czynności naraz, wiec chyba mogłam nie zauważyć tych konkretnych wypowiedzi?
zresztą nie wiem, czy ktoś już pisał o tych dodatkowych działach, wiem, że można zrobić więcej, tylko czy później to co ponad normę jest uwzględniane?
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 19:30   #2120
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny fajna sprawa to szkolenie z eurokobiety. a czy któraś z was jest spoza wymienionych województw i już zaczęła je robić?bo jestem ciekawa, czy trzeba np. dłużej czekać na rozpoczęcie szkolenia?
A tak poza tym, jeśli chciałabym zrobić więcej niż te dwa fakultatywne bloki, to czy do certyfikatu zostaną one wpisane, czy tylko te obowiązkowe 180 godz.?
Generalnie to będę mieć problem, żeby się wyrobić w 3 m-ce, i w ogóle żeby je zacząć, bo najbliższe miesiące zapowiadają się cięęężko, ale może do wakacji się uda

Jeszcze mam pytanie odnośnie stażów z UP - czy któraś z was była może na stażu, studiując dziennie (np. na wakacjach albo na 5 roku) czy jest to w ogóle niemożliwe? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo słyszałam sprzeczne opinie.
Ja jestem z Wielkopolski i od razu mogłam się zacząć szkolić po wypełnieniu formularzu. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zaczęłam. Wpisywałam się na stronie Complearning jakos tak, jak chciałam z innnej strony - inwestycja w kadry to dostałam maila że jest tylko do kobiet z dolnośląskiego, ale jak widać nie na wszystkim trzeba się znać.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość
Ja jestem z Wielkopolski i od razu mogłam się zacząć szkolić po wypełnieniu formularzu. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zaczęłam. Wpisywałam się na stronie Complearning jakos tak, jak chciałam z innnej strony - inwestycja w kadry to dostałam maila że jest tylko do kobiet z dolnośląskiego, ale jak widać nie na wszystkim trzeba się znać.
I mam w planie zrobić wszystko co tam jest napisane. Tak samo mam plan zrobić wszystkie szkolenia z PARP-u. Jestem tak zdesperowana, że uważam, że a nuż widelec coś się przyda. mam tylko jeden problem - skąd wziąć msoffice 2007, niestety strona podana na początku szkolenia nie działa w moim lapku, a mam już zainstalowaną wersję 2010.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 19:46   #2121
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość
Ja jestem z Wielkopolski i od razu mogłam się zacząć szkolić po wypełnieniu formularzu. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zaczęłam.


I mam w planie zrobić wszystko co tam jest napisane. Tak samo mam plan zrobić wszystkie szkolenia z PARP-u. Jestem tak zdesperowana, że uważam, że a nuż widelec coś się przyda. mam tylko jeden problem - skąd wziąć msoffice 2007, niestety strona podana na początku szkolenia nie działa w moim lapku, a mam już zainstalowaną wersję 2010.
Ja też z Wlkp.
No cóż, ja również nie wiem kiedy zacznę, może w przyszłym tygodniu się uda, choć pewnie jak zwykle coś mi wyskoczy w międzyczasie:P. I też chciałabym zrobić jak najwięcej, a przynajmniej 4 z tych dodatkowych by mi się przydały, ale nie wiem czy czasowo się wyrobię.
Zastanawiam się tylko, czy z ewentualnym przedłużeniem terminu mogą być jakieś problemy, np. że nie będą chcieli wydać certyfikatu.
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:40   #2122
hermeleginda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Bezrobotni ziemi krakowskiej są tu z wami Wierzę, że wraz z wiosną przyjdzie lepszy finansowo dla nas czas.
hermeleginda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 22:36   #2123
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość
A tak poza tym, jeśli chciałabym zrobić więcej niż te dwa fakultatywne bloki, to czy do certyfikatu zostaną one wpisane, czy tylko te obowiązkowe 180 godz.?
Generalnie to będę mieć problem, żeby się wyrobić w 3 m-ce, i w ogóle żeby je zacząć, bo najbliższe miesiące zapowiadają się cięęężko, ale może do wakacji się uda
Na certyfikacie/dyplomie będą wypisane wszystkie kursy/szkolenia, jakie się ukończyło. Warunek, żeby w ogóle dostać "papier", to pozytywne ukończenie 3 obowiązkowych + minimum 2 fakultatywnych kursów.



Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość

I mam w planie zrobić wszystko co tam jest napisane. Tak samo mam plan zrobić wszystkie szkolenia z PARP-u. Jestem tak zdesperowana, że uważam, że a nuż widelec coś się przyda. mam tylko jeden problem - skąd wziąć msoffice 2007, niestety strona podana na początku szkolenia nie działa w moim lapku, a mam już zainstalowaną wersję 2010.
Bardzo ambitnie.

Cytat:
Napisane przez Selene _ Pokaż wiadomość
Ja też z Wlkp.
No cóż, ja również nie wiem kiedy zacznę, może w przyszłym tygodniu się uda, choć pewnie jak zwykle coś mi wyskoczy w międzyczasie:P. I też chciałabym zrobić jak najwięcej, a przynajmniej 4 z tych dodatkowych by mi się przydały, ale nie wiem czy czasowo się wyrobię.
Zastanawiam się tylko, czy z ewentualnym przedłużeniem terminu mogą być jakieś problemy, np. że nie będą chcieli wydać certyfikatu.
Ja zainteresowana jestem 4, a nawet 5, ale jak to będzie - wszystko wyjdzie w praniu.
Co do przedłużenia terminu - raczej nie ma większych problemów, ale trzeba chyba do nich napisać w tej sprawie maila o przedłużenie czasu czy coś w tym stylu (coś mi się tak kołacze po głowie). Najlepiej przedzwonić i się upewnić u źródła.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:38
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 23:00   #2124
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Ja zainteresowana jestem 4, a nawet 5, ale jak to będzie - wszystko wyjdzie w praniu.
Co do przedłużenia terminu - raczej nie ma większych problemów, ale trzeba chyba do nich napisać w tej sprawie maila o przedłużenie czasu czy coś w tym stylu (coś mi się tak kołacze po głowie). Najlepiej przedzwonić i się upewnić u źródła.
No właśnie, może się okazać, że stopień trudności tych dodatkowych bloków zweryfikuje nasze ambicje

przynajmniej moje, bo jeśli chodzi o komputer jestem raczej typową blondynką, niestety

w każdym razie Photoshop, CRM i CMS by mi się bardzo przydały, chciałabym też coś liznąć z reklamy internetowej, ale ktoś tu już pisał, że musiał zrezygnować z tego kursu, więc obawiam się, że i u mnie może być cięzko ;-P

w ogóle fajnie, że piszecie tutaj o różnych darmowych szkoleniach, ja np. gdyby nie wizaz, pewnie w ogóle bym się nie dowiedziała o eurokobiecie (zwłaszcza że nie jestem z żadnego z tych województw), i wiele innych osób podejrzewam, że też nie.

Edytowane przez Selene _
Czas edycji: 2011-02-08 o 23:05
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 07:00   #2125
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ja w esce slyszalam o tych kursach ale jak na zlosc jestem zarejestrowana w PUP tak wiec...

dzisiaj sie dowiem co z praca w volkswagenie a poza tym wyslalam cv i list motywacyjny do sklepu odziezowego solar w galerii w sasiednim miescie.. mam nadzieje ze chociaz zadzwonia
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:29   #2126
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

A więc wróciłam z PUP, i jedna oferta - pozostałe prace biurowe z biegłym niemieckim potwierdzonym certyfikatem.
Druga oferta - technik prac biurowych to staż 3 miesiące, do tego dochodzą 3 miesiące na etat później. Z tym, że jest to obsługa klienta w biurze nieruchomości. Zadzwoniłam pod wskazany numer ii muszę mieć własny samochód, prawo jazdy, jestem na stoisku w centrum handlowym, i w razie potrzeby jeżdżę z klientami po nieruchomościach. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie spytała czy jest to praca biurowa czy jednak obsługa. jednak obsługa, i po tym wymaganym okresie zatrudnienia dalsza współpraca będzie mozliwa gdy punkt w CH się utrzyma, i praca wtedy w soboty i niedziele także.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:36   #2127
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Witajcie bezrobotne.
Należę do tego grona niestety. Można do Was dołączyć? Chcecie kolejną bezrobotną narzekającą ?
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:57   #2128
mobi87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 107
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Witaj zabciajs w gronie bezrobotnych, mam nadzieje że szybko pozbędziesz się tego statusu i tego Tobie i wszystkim koleżankom z forum no i sobie życzę Byłam dziś w kadrach w firmie która ma mi zorganizować staż. Za kilka dni złożą wniosek wiec za ok. miesiąc będę wiedzieć czy się udało czy nie, szanse takie marne ale mam nadzieję że może jakimś cudem. Z tej mojej darmowej praktyki/wolontariatu (pisałam kilka postów wcześniej) w tej firmie od stażu ostatecznie wyszły nici, tzn. kierowniczka bardzo chciała mi to załatwić ale niestety przepisy BHP nie przewidują takiej możliwości, jak by mi się coś stało to mogliby mieć problemy i takie tam...Z jednej strony to rozumiem ale jest mi przykro, że nie mogę zdobyć żadnym sposobem doświadczenia w pracy, którą na prawdę bym chciała wykonywać. Ehhh czuje że znów zamiast być o krok do przodu, to stoję w miejscu. Ale mam też chyba dobre wiadomości dzięki znajomemu znalazłam sobie dorywczą pracę w kawiarni, nie jest to dzieżka praca, głównie w weekendy, muszę opanować kasę i ekspres to jakoś może to będzie. Wiecie dziewczyny ja teraz się w ogóle nie dziwię, że tak rozdajecie te CV i nikt nie dzwoni, w tej mojej kawiarni mają stos CV a szef szukając pracownika w ogóle do nich nie zagląda tylko właśnie jak potrzebuje to szuka przez znajomych i ja tak właśnie tam trafiłam. Zobaczymy czy się utrzymam a chciałabym bo każdy grosz się przyda.

Edytowane przez mobi87
Czas edycji: 2011-02-09 o 13:58
mobi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 14:24   #2129
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Mam głównie pytanie do tych, które robią już kurs eurokobieta. Czy potrzebuję koniecznie ściągać office 2007? Jak już pisałam wcześniej mam 2010, a tego cholerstwa 2007 nie mogę już nigdzie znaleźć, na stronie microsoftu jest już 2010, a jak już znajdę to wołają kod, którego oczywiście nie mam, mimo iż to niby są wersje próbne.
Wolę się Wam od razu zapytać, nim zacznę robić dalej kurs, żeby mi punktów nie odjęli za cza czy coś, choć to pewnie mało prawdopodobne.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 16:09   #2130
trawka
Raczkowanie
 
Avatar trawka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 304
GG do trawka
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez mobi87 Pokaż wiadomość
Witaj zabciajs w gronie bezrobotnych, mam nadzieje że szybko pozbędziesz się tego statusu i tego Tobie i wszystkim koleżankom z forum no i sobie życzę Byłam dziś w kadrach w firmie która ma mi zorganizować staż. Za kilka dni złożą wniosek wiec za ok. miesiąc będę wiedzieć czy się udało czy nie, szanse takie marne ale mam nadzieję że może jakimś cudem. Z tej mojej darmowej praktyki/wolontariatu (pisałam kilka postów wcześniej) w tej firmie od stażu ostatecznie wyszły nici, tzn. kierowniczka bardzo chciała mi to załatwić ale niestety przepisy BHP nie przewidują takiej możliwości, jak by mi się coś stało to mogliby mieć problemy i takie tam...Z jednej strony to rozumiem ale jest mi przykro, że nie mogę zdobyć żadnym sposobem doświadczenia w pracy, którą na prawdę bym chciała wykonywać. Ehhh czuje że znów zamiast być o krok do przodu, to stoję w miejscu. Ale mam też chyba dobre wiadomości dzięki znajomemu znalazłam sobie dorywczą pracę w kawiarni, nie jest to dzieżka praca, głównie w weekendy, muszę opanować kasę i ekspres to jakoś może to będzie. Wiecie dziewczyny ja teraz się w ogóle nie dziwię, że tak rozdajecie te CV i nikt nie dzwoni, w tej mojej kawiarni mają stos CV a szef szukając pracownika w ogóle do nich nie zagląda tylko właśnie jak potrzebuje to szuka przez znajomych i ja tak właśnie tam trafiłam. Zobaczymy czy się utrzymam a chciałabym bo każdy grosz się przyda.
Na pewno poradzisz sobie w kawiarni, opanowanie ekspresu i kasy wcale nie jest takie trudne - wiem, bo pracowałam w dwóch kawiarniach (chociaż w jednej krótko, bo mnie wyrzucili, bo dziewczyna, z którą pracowałam nakłamała szefowej, że niby jestem niemiła dla klientów, tak naprawdę to była o mnie zazdrosna i tyle )
Co do tego zdobywania doświadczenia to mam tak samo. Mnie marzy się praca w redakcji gazety lub w wydawnictwie, ale nikt mnie nie chce przyjąć, choćby do sprawdzania literówek w tekstach. Już nie mówię o własnym pisaniu I w jaki sposób tu zdobyć doświadczenie?
W ogóle to powiem Wam, że jestem załamana, a ostatnio to już całkowicie. Nie mam już siły bazgrać kolejnych listów motywacyjnych, bo i tak nic z tego nie ma. I najgorsze jest to, że wszystkie chcemy pracować, nawet za marną kasę, a nikt nie daje nam szansy

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

To jeszcze raz ja, bo nie chciałam edytować poprzedniego posta, bo i tak już jest długi Mam pytanie takie: przeglądam podforum SZUKAM PRACY i widzę, że dziewczyny ogłaszają się, że robią to i to i że są otwarte na oferty. Myślicie, że ja też mogę stworzyć swój wątek, że piszę prace maturalne i szukam zleceń i że mam kilka prac do sprzedania? Czytałam w regulaminie i tam jest napisane, że nie można się reklamować, jeśli użytkownik będzie miał z tego korzyści pieniężne. To jak to odnieść do mojej sytuacji?
EDIT: heh, w sumie to już się zareklamowałam, ale nie wiem, jak o to spytać
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią"

Edytowane przez trawka
Czas edycji: 2011-02-09 o 16:11 Powód: Skleroza
trawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.