Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-07, 23:13   #121
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;28615377]A tutaj pisze, że można używać tego preparatu bezpiecznie nawet latem... http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html : )[/QUOTE]

O faktycznie, pewnie dlatego że to bardzo delikatny krem dla osób o wrażliwej skórze. Myślałam, że chodzi Ci o takie typowe kwasy w tonikach czy też kuracje złuszczające Tu jest wprawdzie kwas salicylowy, ale w małej ilości i może dlatego nie działa tak agresywnie.
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:38   #122
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, proszę... Nie piszę dużo na forum, ale dużo czytam i mam wrażenie, że wiem coraz więcej. Staram się sama dowiadywać, ale czasem potrzebuję pomocy, więc pytam, a na razie nikt jeszcze mi nie odpowiedział. Proszę, pomóżcie. Chciałabym zrobić jak najlepsze zakupy na BU, przemyślane.
To będą moje drugie zakupy. Mam czas na decyzję do 16.08, jak się skończy przerwa.
Mam cerę naczynkową, raczej wrażliwą (skinoren zrobił mi krzywdę), ze skłonnością do zaskórników i od roku mam trądzik (mam 28 lat).
Obecnie używam hydrolatu z kocanki, żelu hialuronowego odżywczego, oleju tamanu i toniku PHA 6% oraz pudru bambusowego jedwab+owies (od jakichś 3 tygodni).
Nie są złe, ale jakichś spektakularnych efektów nie zauważyłam (no - wyraźnie widzę, że oczyszczają się zaskórniki, to w sumie już coś). Tak naprawdę trądzik (duże podskórne gule, bolesne, oraz ropne "wulkany", wszystko zaczerwienione, zasinione pod spodem) zaczął powoli znikać, kiedy dołożyłam korektor Ivostinu.

Pomyślałam, że może źle dobrałam kosmetyki, że może czegoś jeszcze powinnam spróbować.

Myślałam o innym kwasie na jesień. Najpierw miałam na tapecie BHA 2%, bo wnika głębiej i oczyszcza pory, ale kiedy przeczytałam o serum migdałowym AHA 10%, zaczęłam się zastanawiać, czy nie byłby lepszą opcją przy naczynkach. I ewentualnie przygotowaniem do BHA. Tylko czy zadziała? No i czy na jesień/zimę przy którymś z tych specyfików wystarczy filtr 30, bo do 50+ mam pecha, nic sensownego nie mogę znaleźć.
Myślałam jeszcze o kupnie peelingu enzymatycznego z bromelainą i tu chyba nie mam wątpliwości. I żeby zamienić żel hial. odżywczy na ten z alantoiną i pantenolem.
No i zaczaiłam się na olejek do mycia pomarańczowy (skusił mnie zapach), ale może lepszy będzie herbaciany?

Co myślicie? Proszę o jakieś rady... Bo trochę już wiem, ale w zasadzie wciąż jestem baaardzo początkująca. Dzięki!
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 18:58   #123
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

amaze kwas migdałowy może podrażniać naczynka, jak z resztą BHA. Migdałowy 10% jest silniejszy w złuszczaniu od 2% BHA.
Jak Skinoren zrobił ci krzywdę - wysuszył skórę, czy powodował powstawanie krost i grudek? Może celuj w krem/serum azelo/BHA. W nim jest pochodna kwasu azelainowego, która mniej podrażnia. Albo zastanów się nad serum z retinolem, skoro grzecznie się filtrujesz
W żelu odżywczym jest niacynamid, który zwęża pory - może zamiast zamieniać żel na ten z pantenolem i alantoiną kupisz jakiś podwójny (lepiej nawilża)?
Tamanu możesz stosować zamiennie z olejem z róży rdzawej (piżmowej) - zawiera sporo naturalnej wit. A, która zwęża pory i reguluje rogowacenie naskórka. Jeśli zależy ci na regulowaniu i matowieniu skóry, to dobrze się w tej kwestii sprawdza olej z krokosza barwierskiego (ale to już nie na BU).
Oczywiście to są tylko moje propozycje - nie widzę skóry, więc gdybam na podstawie opisu ;P
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:43   #124
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czesc Dziewczyny!

Pamietacie moze gdzie jest watek z mazidel czy zsk itd. gdzie byly przepisy na zrobienie danego produktu? Z uwagi na przerwe na BU namyslilam sie i postanowilam zrobic sobie kilka rzeczy ktore beda pewnego rodzaju alternatywa. Chodzi mi konkretnie o peeling enzymatyczny z bromelaina i o zel hialuronowy peptydowy albo kwiatowy czy odzywczy czy z alantoina i pantenolem. Moglby mi ktos napisac jak to zrobic?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 23:50   #125
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[QUOTE=amaze;28626460]Dziewczyny, proszę... Nie piszę dużo na forum, ale dużo czytam i mam wrażenie, że wiem coraz więcej. Staram się sama dowiadywać, ale czasem potrzebuję pomocy...

Mam dość dużo naczynek i mi kwas migdałowy i bha (nie mylić z aha) ich wogole nie podrażniał. Czytałam dość dużo literatury na ten temat i nie pamiętam, aby te kwasy wpływały niekorzystnie na cere naczynkową. Jeśli coś mi się pomieszało to proszę o linki. Chętnię się douczę.

Ja proponuję wizytę u dermatologa, bo te gule wyglądają mi na sprawy hormonalne. Natomiast Bu traktowałabym jako uzupełnienie kuracji.
Ciężko coś radzić, gdyż wpływ danych specyfików na skórę jest dość indywidualny
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:16   #126
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem że ostatnio zrobiłam sobie kuku po testowaniu kosmetyków z BU

No i ja od pierwszego dnia chcąc działać na wszystkich frontach smarowałam rano i wieczorem twarz tonikiem, nakładając rano krem azelo a na noc serum Lemon i takie gule mi powyskakiwały jakich już daaawno nie miałam Szczególnie pod policzkami i w okolicy żuchwy.Myślałam że może skóra się oczyszcza ale zamaist się poprawiać to było coraz gorzej więc na razie odstawiłam wszystko bo nie wiem który dokładnie produkt tak mnie potraktował
Także ostrzaegam przed takim "zaskakiwaniem" swojej skóry nowymi kosmetykami nigdy niewiadomo jak może ona zareagować i znowu kłania się zasada że najważniejszy jest umiar we wszystkim
Uśmiałam się czytając Twojego posta, bo zrobiłam dokładnie to samo Po 3 tygodniach oczekiwań, jak już w końcu dostałam przesyłkę, to chciałam, wypróbować wszystko naraz . Tylko ja stosowałan na przemian serum azelo i serum z vit. C. Też mam tłustą cerę, może to nie były gule, ale stan skóry zdecydowanie się pogorszył, pory się zapchały, buzia tłusta i powyskakiwały drobne krostki. Więc tak jak piszesz... umiar
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:10   #127
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dzięki! Szlachetnie potraktowałyście sprawę mojego trądziku całościowo, a ja nie chciałam robić offtopów, więc tylko poodpowiadam na wątpliwości i konkretnie zadam pytania dotyczące BU.

- O serum migdałowym pomyślałam po opisie na BU przy tym produkcie: "również dla cery delikatnej, naczynkowej i wrażliwej, jednocześnie zanieczyszczonej i trądzikowej", więc nie powinien nic robić naczynkom. Chyba.
- Do kwasu BHA zachęca mnie cytat z Vademekum na BU "Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu oprócz tego, że złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Dzięki temu przyczynia się do odblokowania porów, a co za tym idzie zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków oraz pomaga likwidować tzw. "zaskórniki". Z tego względu preparaty z kwasem BHA polecane są dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. "
- Na tej stronie na dole http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html są ułożone produkty z kwasami z BU w kolejności od najsilniej złuszczającego do najsłabiej i tonik BHA 2% jest wyżej niż serum migdałowe.
- Skinoren nie zrobił mi grudek, wysuszył nieznacznie, myślę, że jakiś bogatszy krem załatwiłby sprawę - problem był z tym, że okropnie podrażnił do tego stopnia, że posmarowanie się czymkolwiek po nim (przez kilka dni po użyciu) było koszmarem - szczypało, pojawiało się silne zaczerwienienie. I nie pomagało odstawienie na pewien czas, a później powrót ani zmniejszenie częstotliwości (próbowałam, bo czytałam, że skóra się z czasem przyzwyczaja).
- I dlatego się trochę boję wszelkich produktów azelo, bo przecież kwas azelinowy jest substancją czynną w skinorenie.
- Przemyślę serum z retinolem, podwójny żel hialuronowy i olej z róży rdzawej, dzięki.
- Też podejrzewam, że problem ma podłoże hormonalne. Byłam u dermatologa, ale źle wspominam wizytę (dostałam tylko skinoren, zero rozmowy, innych zaleceń, zero wytłumaczenia - choć pytałam - co to ten skinoren jest i w jaki sposób ma mi pomóc). Pewnie powinnam po prostu zmienić lekarza.

A teraz już tylko zakupowe pytania związane z BU:
- Załóżmy, że na jesień kupię tonik BHA lub serum migdałowe. Wystarczy wtedy filtr 30? Podobnie przy tym serum z retinolem?
....

I w zasadzie tyle mam pytań Rozjaśniłyście mi w głowie Dzięki.
Myślę, że teraz, póki lato dołożę ten krem AZELO/BHA, później przerzucę się na serum migdałowe, a jeśli nie pomoże wytoczę ciężką artylerię w postaci toniku BHA 2%
No i chyba olejek herbaciany do mycia.
Dzięki (Boże, ale kasy wydam...)
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 12:28   #128
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Uśmiałam się czytając Twojego posta, bo zrobiłam dokładnie to samo Po 3 tygodniach oczekiwań, jak już w końcu dostałam przesyłkę, to chciałam, wypróbować wszystko naraz . Tylko ja stosowałan na przemian serum azelo i serum z vit. C. Też mam tłustą cerę, może to nie były gule, ale stan skóry zdecydowanie się pogorszył, pory się zapchały, buzia tłusta i powyskakiwały drobne krostki. Więc tak jak piszesz... umiar
Hehe czyli nie tylko ja jestem taka niecierpliwa Ja już prawie tydzień jestem na odwyku ;P ale bardzo powoli goją mi się te moje zaskórniki i gule plus jedyny taki że nowe nie powstają ja natomiast ukręciłam sobie ostatnio serum z wit.c z mazideł i dwa razy się samrowałam. Na razie kuku mi nie zrobił ale ja już go wcześniej stosowałam więc byłam spokojna Dzisiaj albo jutro nałożę minimalnie krem azelo lub serum lemon i zobaczę co będzie jutro rano
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:12   #129
pat0
Wtajemniczenie
 
Avatar pat0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Z poczatkiem sierpnia zamowilam :
1 x Olej tamanu EKOLOGICZNY - 15 ml (9.80 zł)
1 x Olejek myjący - pomarańczowy - 120 ml (11.50 zł)
1 x Peeling enzymatyczny - 125 ml (11.80 zł)

Co sadzicie o tych zakupach ? prosze o opinie o tych produktach
__________________
pat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:15   #130
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dostałam dziś zamówienie BU z 23 lipca
I zastanawia mnie olej monoi ekologiczny - jest go tylko pół pojemniczka... I nie wiem czy tak powinno być... Pierwszy raz go zamówiłam.
Ale jakoś nie wydaje mi się żeby to ważyło 50 ml...
A masło shea też tak jakoś kiepsko "upchane".
Jak było u Was?
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 23:23   #131
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
[...]
- O serum migdałowym pomyślałam po opisie na BU przy tym produkcie: "również dla cery delikatnej, naczynkowej i wrażliwej, jednocześnie zanieczyszczonej i trądzikowej", więc nie powinien nic robić naczynkom. Chyba.
- Do kwasu BHA zachęca mnie cytat z Vademekum na BU "Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu oprócz tego, że złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Dzięki temu przyczynia się do odblokowania porów, a co za tym idzie zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków oraz pomaga likwidować tzw. "zaskórniki". Z tego względu preparaty z kwasem BHA polecane są dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. "
- Na tej stronie na dole http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html są ułożone produkty z kwasami z BU w kolejności od najsilniej złuszczającego do najsłabiej i tonik BHA 2% jest wyżej niż serum migdałowe.[...]
Jak pisałam o porównaniu siły złuszczania migdał/BHA myślałam tylko o formie toniku - robiłam sama 2% BHA i 10% migdałowy - przy BHA nie było żadnego zauważalnego złuszczania, a migdałowy robił mi masakre na twarzy Obydwa te kwasy pobudzają moje naczynka, ale staram się zawsze dokładać dodatkowe składniki w pielęgnacji, żeby i używać kwasów i nie mieć buraka (Serum flavo-c jest dobre do wzmacniania naczynek, no i szeroko omawiana cudo-śmierdziuch kocanka )
Ja też przy Skinorenie miałam podrażnioną skórę tak, że nie mogłam nałożyć żadnego kremu - tak szczypało. Jak odkryłam kwas salicylowy, to już nawet w stronę azelainowego nie patrzę
Niestety każdy musi na swojej skórze sprawdzić działanie różnych produktów - jednych podrażni, dla innych będzie zbawieniem
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 23:35   #132
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Dostałam dziś zamówienie BU z 23 lipca
I zastanawia mnie olej monoi ekologiczny - jest go tylko pół pojemniczka... I nie wiem czy tak powinno być... Pierwszy raz go zamówiłam.
Ale jakoś nie wydaje mi się żeby to ważyło 50 ml...
A masło shea też tak jakoś kiepsko "upchane".
Jak było u Was?
Moj tez nie byl pelen, ale bylo nieco wiecej niz pol. Po prostu w takim słoiczku sprzedają. Moim zdaniem było 50 ml
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 08:22   #133
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Dostałam dziś zamówienie BU z 23 lipca
I zastanawia mnie olej monoi ekologiczny - jest go tylko pół pojemniczka... I nie wiem czy tak powinno być... Pierwszy raz go zamówiłam.
Ale jakoś nie wydaje mi się żeby to ważyło 50 ml...
A masło shea też tak jakoś kiepsko "upchane".
Jak było u Was?
Tak powinno być. Jak masło shea Ci się stopi, to też nie będzie wypełnione po same brzegi.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 09:42   #134
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A co myślicie o oleju Nigella? Pod względem działania i potencjalnego zapychania(do tej pory wszystkie oleje mnie zapychały).
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:46   #135
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Moj tez nie byl pelen, ale bylo nieco wiecej niz pol. Po prostu w takim słoiczku sprzedają. Moim zdaniem było 50 ml
Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Tak powinno być. Jak masło shea Ci się stopi, to też nie będzie wypełnione po same brzegi.
Dziękuję za odpowiedzi
Już myślałam, że tylko u mnie tak się zapakowało

Wczoraj od razu zrobiłam sobie maseczkę morską i by zabić smrodek karmy dla rybek dodałam MONOI i trochę żelu hial. 1% + hydrolat oczarowy. I jestem zachwycona efektem! Buzia gładziutka, nawilżona, pory zwężone.
Kocham BU

Ale... Dziś zmusiłam się kolejny raz do użycia płynu rozmarynowego do wlosów... Fuuuj, nienawidzę tego zapachu. Nawet MONOI nie pomógł...
A najgorsze jest to, że zapach tej siarki zostaje na moich włosach nawet po kolejnym myciu...
Ja chyba nie dam rady i wyślę toto w świat...

Moje hity jak na razie to
Krem azelo-bha (2-ie opakowanie)
peeling enzymatyczny i
hydrolat oczarowy (nie zliczę ile ich już zużyłam)

Zamówiłam też po raz drugi eliksir winogronowy.

A z nowych rzeczy to
- właśnie maseczka morska z perłami
- masło shea
- olej MONOI eko
- olej tamanu
- żel hialuronowy 1%.

Żel hialuronowy zamierzam mieszać z olejem tamanu na podrażnione okolice bikini (mój odwieczny problem) - mam nadzieję, że zdziałają cuda
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:46   #136
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
A co myślicie o oleju Nigella? Pod względem działania i potencjalnego zapychania(do tej pory wszystkie oleje mnie zapychały).
to raczej pytanie na watek o olejach - na BU nie ma zdaje sie olejku z czarnuszki
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:53   #137
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość

Moje hity jak na razie to
Krem azelo-bha (2-ie opakowanie)
peeling enzymatyczny i
hydrolat oczarowy (nie zliczę ile ich już zużyłam)

Zamówiłam też po raz drugi eliksir winogronowy.
Justysd a czy ten krem azelo Cię nie zapycha? Nie masz żadnych gól podskórnych? I czy masz skórę skłonną do zapychania? Ja muszę znalęźć winowajcę mojej masakry na twarzy i nie wiem czy jest to serum Lemon czy krem azelo bo stosowałam je jednocześnie Wczoraj po tygodniowej przerwie nałożyłam na noc serum lemon ale rozrobiony z żelem hialuronowym no i masakry nie ma dzisiaj ale lepiej też nie jest przy czym kilka małych krostekj mi wyskoczyło koło brody
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 11:11   #138
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Justysd a czy ten krem azelo Cię nie zapycha? Nie masz żadnych gól podskórnych? I czy masz skórę skłonną do zapychania? Ja muszę znalęźć winowajcę mojej masakry na twarzy i nie wiem czy jest to serum Lemon czy krem azelo bo stosowałam je jednocześnie Wczoraj po tygodniowej przerwie nałożyłam na noc serum lemon ale rozrobiony z żelem hialuronowym no i masakry nie ma dzisiaj ale lepiej też nie jest przy czym kilka małych krostek mi wyskoczyło koło brody
Mam tendencję do zapychania Ale nigdy nie dociekałam co jest w moim przypadku potencjalnym zapychaczem. Ogólnie szkodzą mi kosmetyki (pielęgnacyjne jaki i kolorowe) o mega długim składzie... Ale niejednokrotnie sama jestem sobie winna (niepotrzebnie wyciskam np. jakąś kurduplowatą grudkę i zachęcam ją w ten sposób to wzrostu w potężną gulę ). Lub wszelkie wahania hormonalne robią swoje..

A krem azelo wręcz łagodzi wszelkie niespodzianki, podrażnienia. Naprawdę wygładza i ujednolica koloryt.

Ale może Ty jesteś uczulona na któryś ze składników?
Proponuję Ci pozostawić w pielęgnacji jeden z nowych kosmetyków i bacznie obserwować skórę. Może skóra zwariowała od nadmiaru nowości?


---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Weszłam na stronę BU i widzę że serum Lemon ma bardzo podobne składniki do kremu azelo...
Może dla Twojej skóry to zbyt "skomasowany" atak aktywnych składników?

Z tego co czytałam w wątku to niejedną osobę uczuliło serum lemon.
Może odstaw je i pozostaw na noc krem
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 11:50   #139
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Mam tendencję do zapychania Ale nigdy nie dociekałam co jest w moim przypadku potencjalnym zapychaczem. Ogólnie szkodzą mi kosmetyki (pielęgnacyjne jaki i kolorowe) o mega długim składzie... Ale niejednokrotnie sama jestem sobie winna (niepotrzebnie wyciskam np. jakąś kurduplowatą grudkę i zachęcam ją w ten sposób to wzrostu w potężną gulę ). Lub wszelkie wahania hormonalne robią swoje..

A krem azelo wręcz łagodzi wszelkie niespodzianki, podrażnienia. Naprawdę wygładza i ujednolica koloryt.

Ale może Ty jesteś uczulona na któryś ze składników?
Proponuję Ci pozostawić w pielęgnacji jeden z nowych kosmetyków i bacznie obserwować skórę. Może skóra zwariowała od nadmiaru nowości?


---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Weszłam na stronę BU i widzę że serum Lemon ma bardzo podobne składniki do kremu azelo...
Może dla Twojej skóry to zbyt "skomasowany" atak aktywnych składników?

Z tego co czytałam w wątku to niejedną osobę uczuliło serum lemon.
Może odstaw je i pozostaw na noc krem
No właśnie także wyczytałam że serum lemon nie każdemu przypadło do gustu. Właśnie się zastanawiam co z tą moją skórą?Ja chcę dla niej dobrze a ona mi tu takie cyry odstawia I zamierzam teraz spróbować krem na noc ale na razie może co 2-3 dni i zobaczymy jakie będą efekty Ps. ja też nie mogę wytrzymać i wszystko wyciskam bo nie potrafię trzymać łapek przy sobie
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 13:02   #140
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
A co myślicie o oleju Nigella? Pod względem działania i potencjalnego zapychania(do tej pory wszystkie oleje mnie zapychały).
Miałam, ale mnie nie zachwycił. Za to kocham olejek jojoba. Chcę kupić masło jojoba z BU. Czy ktoś miał?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 16:05   #141
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Miałam, ale mnie nie zachwycił. Za to kocham olejek jojoba. Chcę kupić masło jojoba z BU. Czy ktoś miał?
Kładziesz olejek jojoba na twarz?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 21:52   #142
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
No właśnie także wyczytałam że serum lemon nie każdemu przypadło do gustu. Właśnie się zastanawiam co z tą moją skórą?Ja chcę dla niej dobrze a ona mi tu takie cyry odstawia I zamierzam teraz spróbować krem na noc ale na razie może co 2-3 dni i zobaczymy jakie będą efekty Ps. ja też nie mogę wytrzymać i wszystko wyciskam bo nie potrafię trzymać łapek przy sobie
Bo wiecej nie zawsze znaczy lepiej. W moim przypadku tak jest,ze serum lemon po licznych podejsciach absolutnie sie nie sprawdzil. Natomiast serum azelo jak najbardziej. Tylko jak juz wczesniej byla mowa po serum azelo tez moga pojawic sie "przejsciowe" gule. Dlatego lepiej nie popelniac tego bledu i kosmetyk pojedynczo nalezy wprowadzac. Ja takze ucze sie na bledach, poniewaz w ostatnim czasie wyprobowywalam chyba z 5 nowych produktow i mam niemilosierny wysyp. I nie wiem od czego;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:53   #143
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja też juz się uspokoiłam i zaczęłam testować preparaty po kolei. Na razie zostałam przy serum z vit C 10% do tłustej cery na noc. Wchłania się ładnie, ale gule i krostki po stosowaniu go razem z azelo jeszcze leczę
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 09:31   #144
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Ja też juz się uspokoiłam i zaczęłam testować preparaty po kolei. Na razie zostałam przy serum z vit C 10% do tłustej cery na noc. Wchłania się ładnie, ale gule i krostki po stosowaniu go razem z azelo jeszcze leczę
Stsoswałaś krem czy serum azelo ?
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 11:45   #145
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Stsoswałaś krem czy serum azelo ?
Serum.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 11:51   #146
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Kładziesz olejek jojoba na twarz?
Jak najbardziej Jest to bardzo lekki olej.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 11:56   #147
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja od ponad tygodnia stosuje serum azelo i wszystko jest ok, nakładam na twarz spryskaną hydrolatem oczarowy, zbyt wiele jeszcze nie mogę powiedzieć, ale na pewno nie szkodzi.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:06   #148
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
ja od ponad tygodnia stosuje serum azelo i wszystko jest ok, nakładam na twarz spryskaną hydrolatem oczarowy, zbyt wiele jeszcze nie mogę powiedzieć, ale na pewno nie szkodzi.
No to masz szczęście ja mam krem azelo i po weekendzie jego potestuję solo bo jak przedwczoraj na noc położyłam serum lemon wymieszany z żelem hialuronowym na twarz to rano miałam kilka krostek ale najgorzej to nie wyglądało, natomiast wieczorem to jż była masakra także lemon odstawiam. Zobaczę jak krem azelo będzie się spisywał

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Jak najbardziej Jest to bardzo lekki olej.
A jojobę mam z mazideł jeszcze to zobaczę jak u mnie zadziała
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 13:06   #149
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
No to masz szczęście ja mam krem azelo i po weekendzie jego potestuję solo bo jak przedwczoraj na noc położyłam serum lemon wymieszany z żelem hialuronowym na twarz to rano miałam kilka krostek ale najgorzej to nie wyglądało, natomiast wieczorem to jż była masakra także lemon odstawiam. Zobaczę jak krem azelo będzie się spisywał
To dobrze, że zamiast serum lemon kupiłam jednak to z vit. C 10%
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 20:01   #150
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Chętnie oddam serum Lemon w dobre ręce bo co ma stać i się kurzyć
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.