Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-13, 12:17   #1
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340

Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.


Witam moze znajdę tutaj osoby ktore cierpią na podobną przypadłość do mnie a jednak znalazły sposób na spalanie tłuszczu np z brzucha ? i ogólnie aktywność fizyczną?

Mam przepukline na kręgosłupie ostatnie kręgi, kręciłam kiedyś hula już nie mogę bo na drugi dzien nie wstanę.. skakanka to samo, jednak dzis znow poskaczę i zobaczę, biegi, brzuszki raczej tez nie wskazane;/ rower również.

ma ktoś problemy z przepukliną i dyskami a coś cwiczy ?

help nie mam juz pomysłu.. ;/
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:12   #2
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

nikt? wszyscy zdrowe kręgosłupy tylko ja taka kaleka ?;p
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 09:38   #3
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Skonsultuj się najlepiej z lekarzem nikt tu Ci nie poradzi w tak poważnym temacie, bo możemy Ci zaszkodzić
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 20:14   #4
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Cytat:
Napisane przez CryBebe Pokaż wiadomość
Skonsultuj się najlepiej z lekarzem nikt tu Ci nie poradzi w tak poważnym temacie, bo możemy Ci zaszkodzić
Myslisz ze się nei radzilam ? polski NFZ dalej mnie zadziwia... co lekarz to opinia... ;/
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:09   #5
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Tym bardziej nikt tutaj nie będzie bardziej kompetentny by ci poradzić
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:04   #6
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

chodziło mi o osoby które cierpią na takie schorzenia kręgosłupa a jednak odkryły jakiś sposób na ruch. a nie o kompetencje, tylko osoby żyjące z czymś podobnym
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 15:29   #7
loxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 87
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Hej Też mam problem z dyskopatią, ale w zasadzie w mniejszym czy większym stopniu pozwalam sobie na każdy rodzaj sportu. Na początku, kiedy zaczęły się moje problemy, też nie do końca wiedziałam, co mogę robić a co nie. Teraz już się nauczyłam i wiem, kiedy muszę przestać, żeby nie być potem sparaliżowaną na tydzień. Wybierz basen, to chyba najlepszy sport dla osób z chorym kręgosłupem. Najlepsze będzie chyba pływanie na plecach, mój lekarz odradził mi natomiast pływanie żabką. Wydaje mi się, że przydatne byłoby też wzmocnienie trochę mięśni brzucha i pleców, bo wtedy nawet przy zwykłym siedzeniu albo długim staniu, nie angażujesz tylko kręgosłupa, ale prawidłową postawę pomagają ci zachować mięśnie. Kup sobie taką dużą piłkę gumową do nadmuchiwania (któregoś razu była nawet w Rossmannie, więc większych problemów z kupieniem nie będzie) i poszukaj w internecie ćwiczeń z nią. Kiedyś w jakimś Fitness Clubie w moim mieście widziałam nawet zajęcia z piłką (body ball, czy jakoś tak) i była specjalna grupa dla osób z chorym kręgosłupem. Ja lekarzem nie jestem, więc to, co piszę wzięłabym na Twoim miejscu z ograniczonym zaufaniem, ale może na prawdę przydałoby Ci się znaleźć rzeczowego lekarza, który Cię nakieruje na jakiś sport, żebyś nie zrobiła sobie krzywdy Jak nie zaczniesz teraz odpowiednio dbać o kręgosłup, to możesz sobie narobić biedy i będzie Ci gorzej na przyszłość.
__________________

loxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 15:48   #8
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

chciałam skakanke zeby tluszcz spalic, 3dni lezenia. załozyłam jednak potem buty z gruuuubą podeszwą i bylo trochę lepiej.

hula hop odpada juz całkiem, nawet po 5min kręcenie nie moge łazic a tak lubilam;/

jeden lekarz mówił mi joga, inny złapał się za głowę ze nie, inny ze operacja jeszcze inny ze dopóki chodzę to nie. chyba jednak 'google; będzie bardziej kompetentne i wyznania ludzi cierpiących na to zenada;/ niedługo znów mam wizyte u neurologia i pewnie nic nie powie nowego.

brzuszki robię zeby wzmonic kręgosłup tez ale nie przeginam z nimi i takei do połowy tylko podnoszenia się.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 23:42   #9
lacrima
Raczkowanie
 
Avatar lacrima
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

mam ten sam problem- dyskopatia i przepuklina odcinka lędźwiowego-a jednak ćwiczę z hula-hop, a brzuszki tylko na piłce, tzn. fit ball. Skakanki nie mogę. Spróbuj może pilates, na mnie działa ok, nawet kręgosłup mniej boli. Nie biegaj! Aha, niektóre ćwiczenia callanetics też są do przyjęcia. powodzenia!
lacrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:56   #10
delaroise
Przyczajenie
 
Avatar delaroise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Od kilku miesięcy zmagam się z tym co Ty. żaden lekarz nie może powiedzieć mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać, a jakich mam unikać, bo do ich decyzji to nie należy. Mam skonsultować się z rehabilitantem. Póki co mam unikać wszelkich ćwiczeń, zwiększonego ruchu itd. ogólnie czytałam na innych forach, że z dyskopatią i przepukliną nie można robić brzuszków, to może tylko zaszkodzić. to samo z hula hop.
także mam nadzieję, że pojawi się jakaś osoba, która pochwali się i poleci ćwiczenia dla nas
__________________
cel...

...talia

77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67
delaroise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:10   #11
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Cytat:
Napisane przez delaroise Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy zmagam się z tym co Ty. żaden lekarz nie może powiedzieć mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać, a jakich mam unikać, bo do ich decyzji to nie należy. Mam skonsultować się z rehabilitantem. Póki co mam unikać wszelkich ćwiczeń, zwiększonego ruchu itd. ogólnie czytałam na innych forach, że z dyskopatią i przepukliną nie można robić brzuszków, to może tylko zaszkodzić. to samo z hula hop.
także mam nadzieję, że pojawi się jakaś osoba, która pochwali się i poleci ćwiczenia dla nas
robię brzuszki nawet mam na kartce z ćw na kręgosłup ale takie do połowy i jest ok. ale co to daje np zeby brzuch zgubić nic a jak robię co innego nawet dłuzej sprzątam to boli.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 21:29   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Ja mam dyskopatię i najlepiej u mnie działa trening siłowy. Najbardziej się koncentruję na wzmocnieniu mięśni pleców.
Niestety w takim przypadku technika jest najważniejsza, wszystko musi być wykonywane super poprawnie a samemu ciężko to ocenić, najlepiej ćwiczyć pod okiem doświadczonego instruktora a o dobranie ćwiczeń zwrócić się do dobrego fizjoterapeuty bo lekarze to potrafią najwyżej leki przeciwbólowe przepisać i zabronić ruchu

Brzuszki nie wyszczuplą brzucha a potrafią być bardzo kontuzjogenne dla kręgosłupa
Skakanka i biegi też nie bardzo. Najlepiej gdybyś szybko chodziła w ramach aerobów i tutaj podstawa to buty z dobrą amortyzacją.
Dobre są też cwiczenia z piłką do fitnessu.
Bardzo ważne jest rozciąganie, delikatne ale systematyczne (zwłaszcza przyciągani kolan do klatki)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 12:18   #13
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Tez pomyślałam o dobrym fizjoterapeucie. Albo trener personalny, ale taki zprawdziweg zdarzenia, przeszkolony i kopetentn, nie po 2 godzinnym kursie on-line.
Ja chodze na pilates i tam dziewczyna, która prowadzi tz ma coś z kręgosłupem (jakies dyslokacje) i zawsze mówi, ze jak ktoś ma problemy z kręgosłupem to tego ćwiczenia ma nie wykonywać
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 12:29   #14
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

No właśnie, jak widzę co niektórzy "trenerzy" w PL zalecają to mi się włosy na klacie jeżą
Trafić na dobrego to tez sztuka
Ja się cieszę że u mnie strasznie maglują, kupa zaliczeń, łącznie 10 dni egzaminów dodatkowo trzeba prowadzić dzienniki treningowe i dietetyczne własne i z klientami a potem przedstawić sprawozdanie z miesiąca pracy z kimś.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:00   #15
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

byłam u lekarza. MAM PŁYWAĆ NA PLECACH, tylko tyle się dowiedziałam czyli jak zwykle nic.
moze sobie kupię tą piłkę o której piszecie
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:39   #16
adas900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Hej!!!
Chcialem sie podzielic swoimi doswiadczeniami w wyzej opisanym temacie...
Mam od dawien dawna wielopoziomowa dyskopatie i rowniez dlugi czas zmagalem sie z nadwaga,ktorej ze wzgledu na zamilowanie do jedzenia nie moglem sie pozbyc.z racji tego,ze jedyna aktywnoscia fizyczna byly dlugie spacery,postanowilem dorzucic w koncu ten basen.Oczywiscie plywanie tylko na plecach z jednoczesnym wymachem rak do tylu.Nie dalo to zadnych efektow w mojej wadze,ale postanowilem wraz z 1 stycznia 2013,ze koncze z obzarstwem i musze schudnac chocby nie wiem co!Wazylem okolo 114 kg.Dzis jest 14 luty i waze juz 99kg.Niezly wynik.Osiagniety przez diete 1200 kalorii,3 godz.plywania tygodniowo,10-15 godzin spacerow tygodniowo.Wydawac by sie moglo,ze jestem jakis strasznie styrany przy swojej wadze po tym wysilku ,ale nic z tych rzeczy!Z uczuciem glodu radze sobie podjadaniem (pomiedzy tymi 3 godzinami miedzy posilkami)lisci surowej kapusty.Robie to tylko jesli naprawde mam kryzys,a tak naprawde liczba dziennych kalorii byla w okolicy nawet 1100.Nie czulem zadnego zmeczenia przy tych spacerach i basenie,a z racji tego,ze rowniez obroslem tluszczem,zaczalem sie zastanawiac jak sie tego pozbyc.Nie moge ani biegac,skakac,ani zadnych rzeczy zalecanych przy spalaniu i modelowaniu sylwetki.Chcialbym podzielic sie z ta dziewczyna,ktora otworzyla temat swoimi spostrzezeniami.Wiec zaczalem stosowac pasy termo(normalne nie zadne wibrujace)na cialo,obwijam dwoma caly tulow,gdzie jest wiecej tluszczu.Mozna je stosowac na nogi rowniez... Po spacerze albo basenie masaz odchudzajacy brzucha albo czesci zatluszczonej.(Jest tego od groma w necie-patrz google)To daje naprade efekty.Oczywiscie picie wody do tego.Wszedzie zalecaja mineralna,ja od zawsze pije herbate ze slodzikiem owocowa.Po prostu lubie pic slodkie!Ostatnio dorzucilem do tego rzecz,ktora uwazam za NAPRAWDE ZANIEDBANA zarowno przez lekarzy jak i doradzaczy forumowych ,mianowicie NORDIC WALKING.
Chodze trzeci dzien po 1,5 godziny i mam cala koszulke mokra od potu ,czego nie bylo przy spacerach.Wiec BASEN i NORDIC WALKING zostaje tylko przy dyskopatii.Oczywiscie ludzie,ktorych tam cos pobolewa czasem i uwazaja,ze ich dyskopatia pozwala im na silownie lub inne extremalne aktywnosci fizyczne,po prostu jeszcze nie doszli w te miejsce,w ktore ich to szarpanie sie z ta choroba doprowadzi.Oczywiscie kazdemu zycze zdrowia,zdrowia i jeszcze raz zdrowia!
Dyskopaci,wyprobujcie NORDIC WALKING!!!!!Spalanie jest o 20proc. wieksze niz przy spacerze i pracuje(naprawde!)90 proc.miesni.Przy spacerze pracuje tylko dol i troche ledzwie,przy nordic walking jestem zajechany jak po bieganiu,moze dlatego,ze przyjmuje za malo kalorii,ale chyba je zwieksze,bo staczalo mi zrzucanie 2kg tygodniowo,nie potrzebuje wiecej,a przy chodzeniu z kijkami na pewno bedzie wiecej.
Pozdrawiam!!!
adas900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 09:33   #17
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Gretulacje
wszystko pięknie tylko dieta 1200 kcal jest dla 5 letniego dziecka a nie dla dorosłego faceta, nawet dla dorosłej kobiety się nie nadaje bo to kilkaset kalorii poniżej BMR.


Współczuję przyszłego jojo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 07:35   #18
adas900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Poradz cos konkretnego moze kolezance powyzej zamiast wypisywac swoje super rady o diecie dla dziecka...
Gdybym potrzebowal jej,napisalbym nowy watek o diecie.
I... dziekuje za wspolczucie Wspolczuj mi ,jesli tego tak bardzo potrzebujesz,nic na to nie poradze...Jeden lubi ziemniaki,drugi truskawki
adas900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 09:41   #19
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Jakbyś się odrobinę wysilił, to może byś zauważył że poradziłam.

Rób sobie co chcesz ale to jest forum Fitnness a nie "jak rozwalić sobie organizm głodówkami" i jeśli coś takiego zauważam, to zwracam uwagę, żeby ktoś inny nie popełnił takiego błędu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 11:18   #20
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

hej robię brzuszki ale ostrożnie i jest ok, przysiady, tancze sobie do muzyki w domu niby takie aeroby...

kupilam piłkę do ćw.. ale szukam jakis sensownych ćw rzaba masz coś może?
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 11:20   #21
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
hej robię brzuszki ale ostrożnie i jest ok, przysiady, tancze sobie do muzyki w domu niby takie aeroby...

kupilam piłkę do ćw.. ale szukam jakis sensownych ćw rzaba masz coś może?
zobacz tu http://www.sfd.pl/-t438773.html
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:03   #22
adas900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Ludzie,bardzo polecam diete 1200 kalorii,jest naprawde wspaniala!!!!Schudlem juz kilkanascie kilogramow!!!

Polecam tez Nordic walking i plywanie!!!!!Jakie to dziwne,ze "specjalisci" forumowi nigdy nie slyszeli o czyms takim jak nordic walking(minisilownia dla wszystkich polamancow i zdrowych calkowicie!) a diete 1200 kalorii nazywaja glodowka!Niech powiedza to tym grubasom po 150 kilo,zeby stosowali diete 2500 i przyciagali kolana do brzucha,czego akurat przy powaznej dyskopatii robic nie wolno!
No ale sa dyskopatie i "dyskopatie".
FORUMOWICZU,jesli masz powazny problem ze zdrowiem i chcesz to zmienic na lepsze nie sugeruj sie w zadnym wypadku jakims tam jednym forum ,ale spedz przed komputerem przynajmniej kilka godzin albo kilka dni,bo krytykantow ,wszystkowiedzacych i "superspecjalistow"je st wszedzie duzo...
Pozdrawiam i zycze wszystkim duzo zdrowka!
adas900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:45   #23
Baajaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Witam .
Też niestety cierpię na tę dolegliwość jaką jest dyskopatia i w związku z ograniczonymi czy raczej zabronionymi ćwiczeniami przybyło mi tu i owdzie.Od 20 dni jestem na diecie Dukana i udało się zgubić 5 kg,przede wszystkim zanika oponka na brzuszku co motywuje mnie do trwania przy tej diecie.Zwykłe domowe czynności kończą się bólem dlatego jedyny sport jaki toleruje mój kręgosłup to spacery.Myślę,że Nordic Walking który proponuje Adas będzie miłym i pożytecznym urozmaiceniem spacerków.Dzięki,Adaś
Pozdrawiam cieplutko!
Baajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 13:22   #24
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

ja nie chce diety... chce się ruuuszaaaćććć ! a nie nie jeść.. też mi coś.


i co nie ma nikogo z dyskopatią kto coś cwiczY?

chciałam zakupić rolki ale nie wiem czy to nie za duze obciążenie dla dolnych partii kręgosłupa.. ? czy w oogle istnieją jakieś sporty prócz basenu dla dyskopatii ? nie myslalam nigdy ze bede w depresji przez chory kręgosłup i brak ruchu.. a lekarze oczywiscie jak lekarze.. kreske stawiają na człowieku ze NIC NIE WOLNO robic
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 13:57   #25
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

No ja jestem i ćwiczę
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 09:13   #26
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Mój ojciec ma dyskopatię. Fizjoterapeuci polecili mu specjalne ćwiczenia, coś w rodzaju pilatesa. Dodatkowo dość nieźle mu idzie pływanie (ale w ograniczonym zakresie) oraz rower. Tylko rower rowerowi nie równy, rower ma tak dobrany, żeby kręgosłup był cały czas prosty, a pozycja bardzo wygodna. Jazda na rowerze to jego ulubiony sport, ale nie na każdym może jeździć.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 12:49   #27
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Spalanie tłuszczu, aeroby, cwiczenia a dyskopatia kręgosłupa.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
No ja jestem i ćwiczę
i ja też jestem sport postawił mój kręgosłup na nogi

biegam i ćwiczę siłowo
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.