wzdęcia a dieta ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 11:00   #1
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226

wzdęcia a dieta ;/


Dziewczyny, mam dość dziwny i mocno wkurzający problem, otóż kiedy przechodzę na zdrową dietę (5 posiłków dziennie, białko, dużo wody itd) za każdym razem pojawia się u mnie problem uciążliwych wzdęć. nie wiem jak to działa, bo zwykle kiedy jem totalne śmieci typu fast food, albo słodycze to nic złego się nie dzieje. ktoś może mi to jakoś logicznie wytłumaczyć? ;(
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:40   #2
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez czysta abstrakcja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dość dziwny i mocno wkurzający problem, otóż kiedy przechodzę na zdrową dietę (5 posiłków dziennie, białko, dużo wody itd) za każdym razem pojawia się u mnie problem uciążliwych wzdęć. nie wiem jak to działa, bo zwykle kiedy jem totalne śmieci typu fast food, albo słodycze to nic złego się nie dzieje. ktoś może mi to jakoś logicznie wytłumaczyć? ;(
wypisz dokładnie produkty po których zauwazyłaś pojawienie się wzdęć...Może masz problem z przysojeniem białka i stąd Twoje problemy brzuszne?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:24   #3
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Czasami trudno określić dokładnie od czego, ale z tego co zauważyłam: razowy chleb, zsiadłe mleko ( lub kotlety sojowe, bo akurat jadłam razem), owsianka, wieśniak, tuńczyk. Tyle mi się przypomina. Dziwi mnie jedynie fakt braku jakichkolwiek problemów trawiennych przy mojej "standardowej" diecie.

Spotkałam się z opinią, że może być to spowodowane zbyt dużą dawką błonnika. Nie wiem, żaden ze mnie ekspert.

Studi, co myślisz?
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:50   #4
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Ja myślę że to może być reakcja organizmu na błonnik (aczkolwiek nie wiem jak to z białkiem). Ja pamiętam, że jak zaczynałam się przestawiać na zdrowe żywienie to w moim brzuchu też były niezłe rewolucje a gdy wracałam do śmieciowego jedzenia ustawały. Ale przeczekałam i minęło. Teraz mam tak samo ale w drugą stronę jak zjem chipsy albo słodycze to mój brzuszek daje mi o tym znać, boli, wierci, i czuję się jak bym była poważnie chora
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 17:25   #5
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Dzięki za odpowiedź
To mnie trochę uspokoiło, bo naprawdę zaczynam myśleć, że moje własne ciało leci sobie ze mną w kulki

Nie wiem czy to kwestia białka czy błonnika, jeszcze trochę poobserwuje, jeżeli się nie zmieni to zostaje gastrolog;(
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:43   #6
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Ja rowniez mam wzdecia jak np zjem chleb pelnoziarnisty/razowy/pumpernikiel lub platki owsiane z suszonymi owocami.I szczerze mowiac nie chce ich skreslac ze swojej diety.Mam wiec pytanie,czy mam nadal jesc te produkty czy rzeczywiscie sa one nie dla mnie i powinnam je odstawic ? Prosze o rady
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 20:06   #7
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

przestawcie się na kilka dni na białe pieczywo/ono nie zabija/ i obserwujcie swój organizm, często po odstawieniu pełnoziarnistego etc pieczywa, problem znika. Jeżeli nie zniknie trzeba będzie szukać przyczyny gdzie indziej
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 21:37   #8
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

A płynów sporo?
Bo duża ilość błonnika bez odpowiedniej ilości płynów prowadzi do takich problemów.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:23   #9
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
A płynów sporo?
Bo duża ilość błonnika bez odpowiedniej ilości płynów prowadzi do takich problemów.
Ja piję bardzo dużo, więc ( u mnie) to nie jest przyczyną. Jestem na zdrowym odżywianiu dość krótko, więc muszę się dłużej poobserwować, może to skutki przestawiania się organizmu na inny tryb
co do białego pieczywa to racja. po nim nic się nie dzieje, ale za to czuję się jakaś taka przymulona.. nie wiem, może autosugestia, że białe to złe..
Dzięki za podpowiedzi
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:43   #10
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Odstaw na 3-4 dni wszelkie produkty mleczne, a białko jedz z mięs, ryb czy jaj. Może w tym problem
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:53   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Odstaw na 3-4 dni wszelkie produkty mleczne, a białko jedz z mięs, ryb czy jaj. Może w tym problem
Tez bym to obstawiał, ale wyeliminowała tez jajka, a potem wprowadziła je jak na takiej diecie bez produktów mlecznycjh i jaj wzdęcia ustąpią.
Bo czasami wzdęcia to objaw alergii, i/lub nietolerancji laktozy

No i łykaj probiotyki- czasami wzdęcia sa wynikiem nieodpowiedniej flory jelitowej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 16:23   #12
leoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

właśnie ja zmieniłam moje przyzwyczajenia żywieniowe i zastanawiam sie czy wzdęcie trwa caly dzień czy co jakiś czas mam nowe.Jest to dosć denerwujące bo ciagle mnie boli brzuch nawet jak zjem samego pomodora.
leoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 21:25   #13
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez leoska Pokaż wiadomość
właśnie ja zmieniłam moje przyzwyczajenia żywieniowe i zastanawiam sie czy wzdęcie trwa caly dzień czy co jakiś czas mam nowe.Jest to dosć denerwujące bo ciagle mnie boli brzuch nawet jak zjem samego pomodora.
znam ten bol ;(
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 18:27   #14
JolciaKKK
Rozeznanie
 
Avatar JolciaKKK
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 729
GG do JolciaKKK Send a message via Skype™ to JolciaKKK
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
Ja myślę że to może być reakcja organizmu na błonnik (aczkolwiek nie wiem jak to z białkiem). Ja pamiętam, że jak zaczynałam się przestawiać na zdrowe żywienie to w moim brzuchu też były niezłe rewolucje a gdy wracałam do śmieciowego jedzenia ustawały. Ale przeczekałam i minęło. Teraz mam tak samo ale w drugą stronę jak zjem chipsy albo słodycze to mój brzuszek daje mi o tym znać, boli, wierci, i czuję się jak bym była poważnie chora

Tak mam i ja teraz. Poza tym Problem ten rozwiazałam na poczatku że jak jadłam owoce to nie warzywa i odwrotnie i ustało. Teraz tylko kiedy jestem u rodziców wracają wzdęcia i zaparcia no ale to moi rodzice
__________________
Kwiecień : 1005/1000



69 68 67,5 65,9 60 58
JolciaKKK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:55   #15
Bizonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 54
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Hej ja mam podobny problem do was . tyle, ze : jak wstaje rano to z brzuchem jest ok ale w momencie jak tylko cos zjem to dolna partia (tzw. oponka brzucha) pecznieje i powoduje dyskomfort. Nie wiem dlaczego i co moge z tym zrobic?? Poza tym prubuje się jej usilnie pozbyc a w momencie jak ona jest taka wielka to juz mi sie odechciewa wszystkiego. HELP
Bizonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:00   #16
JolciaKKK
Rozeznanie
 
Avatar JolciaKKK
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 729
GG do JolciaKKK Send a message via Skype™ to JolciaKKK
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

ehh skąd ja to znam i pewnie każda z nas-OPONKA- to gorsze jak celulit bo znacznie bardziej się rzuca w oczy ale i jak celulit ciężko się pozbyć na stałe
__________________
Kwiecień : 1005/1000



69 68 67,5 65,9 60 58
JolciaKKK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:46   #17
IBS
Przyczajenie
 
Avatar IBS
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 10
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Jedynym znanym mi sposobem na zmniejszenie problemów wzdęciowych jest sensowna dieta - należy unikać ciężkich rzeczy i pić dużo płynów. Jeśli macie problemy ze wzdęciami to odsyłam Was na forum, gdzie ludzie rozmawiają ze sobą na takie właśnie tematy, tzn. na temat Zespołu Jelita Wrażliwego, zaparć, wzdęć, biegunek. Link znajdziecie w moim podpisie.
__________________
Zespół Jelita Wrażliwego
IBS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 22:04   #18
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

ja mam wzdecia po jablkach ;/ z tego wzgledu unikam ich pomimo tego, ze je bardzo lubie
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 08:59   #19
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez Bizonia Pokaż wiadomość
Hej ja mam podobny problem do was . tyle, ze : jak wstaje rano to z brzuchem jest ok ale w momencie jak tylko cos zjem to dolna partia (tzw. oponka brzucha) pecznieje i powoduje dyskomfort. Nie wiem dlaczego i co moge z tym zrobic?? Poza tym prubuje się jej usilnie pozbyc a w momencie jak ona jest taka wielka to juz mi sie odechciewa wszystkiego. HELP
Ja mam to samo - mam zespół jelita drazliwego i miałam helicobacter - teraz próbuje schudnąć i nic
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 19:08   #20
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

ja oprócz wzdęć po jabłkach, mam zgagę i jeszcze bolą mnie zęby(robią się nadwrażliwe) dlatego jabłuszka jem tylko przetarte Już w innym temacie o tym pisałam, więc niektórym mogę się powtarzać. Jeśli naturalne sposoby nie pomagają to czasem lepiej zaufać wyrobom medycznym.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 19:15   #21
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez Savages Pokaż wiadomość
ja oprócz wzdęć po jabłkach, mam zgagę i jeszcze bolą mnie zęby(robią się nadwrażliwe) dlatego jabłuszka jem tylko przetarte Już w innym temacie o tym pisałam, więc niektórym mogę się powtarzać. Jeśli naturalne sposoby nie pomagają to czasem lepiej zaufać wyrobom medycznym.
Mam to samo ogólnie owoców nie jem bo nie chcę się później męczyć. To samo mam po papryce i częso po cebuli. Aaa o kapustach, grochach, fasolach już nie wspominam to dopiero męka. Więc wolę " nie kusić losu"...
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 13:56   #22
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Mam to samo ogólnie owoców nie jem bo nie chcę się później męczyć. To samo mam po papryce i częso po cebuli. Aaa o kapustach, grochach, fasolach już nie wspominam to dopiero męka. Więc wolę " nie kusić losu"...
Wzdecia po warzywach straczkowych to rzecz naturalna, po prostu tak juz jest ze je powoduja. Owoce trudno sie trawia i powinno sie je jesc do poludnia byc moze tez sa efektem wzdec. A tak na prawde jak zapowiada CI sie zjedzenie ktoregos z wymienionych produktow moze najlpiej profilaktycznie lyknac sobie espumisan ?
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 12:55   #23
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

Cytat:
Napisane przez czysta abstrakcja
Dziewczyny, mam dość dziwny i mocno wkurzający problem, otóż kiedy przechodzę na zdrową dietę (5 posiłków dziennie, białko, dużo wody itd) za każdym razem pojawia się u mnie problem uciążliwych wzdęć. nie wiem jak to działa, bo zwykle kiedy jem totalne śmieci typu fast food, albo słodycze to nic złego się nie dzieje. ktoś może mi to jakoś logicznie wytłumaczyć? ;(
Ja proponuję karteczkę i długopis.
Wypisuj, co, jak przyrządzone, i z jakich składników się składające zjadłaś, a obok-jak się potem czujesz.
I znajdziesz problem.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:54   #24
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: wzdęcia a dieta ;/

oba pomysły są bardzo dobre, espumisan pomoże przeżyć dzień na mieście, a karteczka znajdzie przyczynę wzdęć. Zaczynam pisanie!
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.